Отиди на
Форум "Наука"

Нереалната Теория на Относителността


gmladenov

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Донкихот said:

Каква е разликата от забавено и ускорено време на протичане на процес, и забавен или ускорен процес.

Добре дошъл на форума.

Много добър въпрос. Не би трябвало да има разлика между двете.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 минута, Станислав Янков said:

Прочел съм ...

Не се виждаш отстрани. Прозрачен си като стъкло. Спориш с мен, за да ми нашокаш
репата. Иначи нищо не чуваш. Затова и аз не искам да си губя времето с теб.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Донкихот said:

Времето и пространството, могат ли да бъдат локални, като това например, аз да ки имам собствено време и собствено пространство 😜

Според СТО така излиза. Мога ли да попитам кой се гъбарка с нас? :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Добре дошъл на форума.

Много добър въпрос. Не би трябвало да има разлика между двете.

Щото и аз така мисля. Интересно дали и другите господа са на същото мнение. Ако не са, то трябва да защитят тезата си.😛

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Според СТО така излиза. Мога ли да попитам кой се гъбарка с нас? :ag:

Това СТО, не бяха ли СТО глупости от репертоара на Васко кръпката 🤣

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

  

Преди 14 минути, gmladenov said:

Какъв беше спора с диполната анизотропия:
Спътниците за измерване на космическия фон са на практика доплерови скоростомери
... като тези, които се използват от катаджиите за мерени на скоростта на колите.

Спътниците откриват движението на земята в космоса ... което уж е невъзможно (нали
затова имаме СТО, защото движението на земята в космоса е неоткриваемо). Но това
не се брои. Не било движението на земята в космоса, а нещо друго. 🙄

Рискувам да ме накажат модераторите, но няма да крия истината - ти наистина си катастрофално малоумен.

Колко пъти вече повтаряме това, и мисъл не проблясва?

Иззобщо, кой те е излъгал, че движението на земята в космоса е неоткриваемо? Коперник какво е направил тогава? Ми достатъчно е да се погледа в телескоп. Движението по определение е относително, и след като нещо се движи спрямо земята - Юпитер например - значи и обратното, земята се движи спрямо Юпитер. Естествено в космоса, няма къде да е другаде.

Спътниците само определят нова отправна система, спрямо която земята се движи - освен безкрайното число други такива системи :)

Но тъпата ти главица е задръстена и е зациклила на някава лишена от смисъл терминология, нямаща нищо общо със физиката - движение спрямо пространството, глупости и половина. Такова нещо ни спътиците, ни Господ могат да открият, просто защото липсва смисъл в такива изцепки. А ти само до тука си дорасъл.

Хем не си разбрал за какво става дума, хем се тръшкаш. Баси излагацията. Но при толкова налични повтаряния, като че ли нищо не е било, имам основателното съмнение, че ти не си способен да разбереш за какво става дума.  Дал си накъсо, повтаряне на един ограничен репертоар, и после пак повтаряне, монолог на запис...

Преди 14 минути, gmladenov said:

Значи на моя въпрос "защо дължините се съкращават", твоят отговор е "а защо не".

Не значи. Значи просто, че си малоумник дето се прави на талпа. И колкото и на дебела талпа да ссе правиш, няма да помогне. Напротив.

 

  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

  Рискувам да ме накажат модераторите, но няма да крия истината - ти наистина си катастрофално малоумен.

Аз лично нямам намерение да те докладвам, защото въпреки всичко ти имам уважението
и битките тук (много) ми допадат. Лошото е, че младежите тук са много докачливи и не се
знае те какво ще направят.

Катастрофално малоумен? Кефиш. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Иззобщо, кой те е излъгал, че движението на земята в космоса е неоткриваемо?

Говорим за собственото движение в космоса. Това дето ти го смяташ за безмислено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Не значи. Значи просто, че си малоумник дето се прави на талпа. И колкото и на дебела талпа да ссе правиш, няма да помогне. Напротив.

 

Нека си пише Младенов, така се поддържа интересен диалог. Разбирам че той до известна степен приема за забавянето на часовника в бързо движещ се обект. Младенов няма как да докаже и за скорости по-високи от тези на светлината.

Значи цялото това отричане на СТО е само вдигане на пушилка, много шум за нищо.  Аргументация липсва, но важното че СТО била грешна. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Младенов няма как да докаже и за скорости по-високи от тези на светлината.

Зависи как го погледнеш. Относителната скорост на светлината може да по-висока от с.
Нищо не и пречи ... но според СТО понятието "относителна скорост на светлината" не съществува.

Виж за скоростта на светлинните вълни във вакуум ... не вярвам тази скорост да може
да се надмине. Много ще се учудя, ако някой го покаже.

 

Цитирай

Значи цялото това отричане на СТО е само вдигане на пушилка, много шум за нищо.  Аргументация липсва, но важното че СТО била грешна. 

Няма да споря, защото и този урок съм го научил: когато дам смислени аргументи,
те падат на глухи уши, както се казва. В такъв случай за какво да се аргументирам.

Пак се връщаме на първоначална позиция:
Факт: скъсяването на дължините няма физическо обяснение.
Факт: то никога не е експериментално потвърдено.

И въпреки тези факти, изводът пак е, че "цялото това отричане на СТО е само вдигане
на пушилка". Кво да праиш.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи така, седи си Иванчо в трамвая който се движи, и за Гинка от перона, Иванчо си има собствено време което по Гинкиният часовник се забавя, поради движението на Иванчовият часовник. И понеже движението и покоят са относителни, и времето е локално и също относително, то и Гинка си има локално собственно време, което по часовника на Иванчо се забавя. Добре де, ама как така времето по магичен начин се локализира, нали всеки отрязък от време е част от по голям отрязък от време, а съвукупноста от всички отрязъци от време , е вселенското време обединяващо всички времена. Вселената обаче е безвременна щото съдържа всичкото време, та и пространство. Тогава каква е тази глупост за голям взрив произлязъл от безвремието и безпространствието, дал начало на времето и битието. Вселената е извън времето и пространството, без начало и край във времето и пространството. Това което се наблюдава като разширяване на вселената, може да е илюзия, или някакъв непознат на науката ефект на светлината.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Донкихот said:

Това което се наблюдава като разширяване на вселената, може да е илюзия, или някакъв непознат на науката ефект на светлината.

Напълно съгласен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Донкихот said:

Времето и пространството, могат ли да бъдат локални, като това например, аз да ки имам собствено време и собствено пространство 😜

Абсолютно! Времето и пространството са локални.  

 

Преди 3 минути, gmladenov said:

Няма да споря, защото и този урок съм го научил: когато дам смислени аргументи,
те падат на глухи уши, както се казва. В такъв случай за какво да се аргументирам.

Пак се връщаме в първоначална позиция:
Факт: скъсяването на дължините няма физическо обяснение.
Факт: то никога не е експериментално потеърдено.

Ами ето - един по един аргументите за отричане на СТО паднаха. Това за дължините - няма дори особен смисъл от доказване. Чисто и просто мерките стават несъизмерими, неприложими. Най-глупав пример - как седящия на земята ще измери дължината на бързо движещ се обект. За да се измери такава дължина - единствен способ пак би бил светлина. Но при скорости съизмерими със светлината то настъпват неточности.  Тези неточности ще са в посока скъсяване, а не удължаване.  Въпреки че траекторията на бързо движеща се точка най-вероятно ще ни изглежда като линия.  Основния проблем е в синхронизиране на една координатна система с друга.  При светлинните скорости дори няма време. 

Началото на "времето" в светлинните скорости е края на съществуване на светлината и превръщането и в друга форма на енергия.

Също както с големия взрив. До големия взрив няма време. Някакви плазми и енергии си обикалят със скорости близки на С в някакво си вътрешно затворено пространство.  Отваря се това пространство, пропуква се и всичко изскача със скорости на светлината. Това събитие се приема за начало на Времето ни.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, gmladenov said:

Зависи как го погледнеш. Относителната скорост на светлината може да по-висока от с.
Нищо не и пречи ... но според СТО понятието "относителна скорост на светлината" не съществува.

Виж за скоростта на светлинните вълни във вакуум ... не вярвам тази скорост да може
да се надмине. Много ще се учудя, ако някой го покаже.

Пак се връщаме на първоначална позиция:
Факт: скъсяването на дължините няма физическо обяснение.
Факт: то никога не е експериментално потвърдено.

И въпреки тези факти, изводът пак е, че "цялото това отричане на СТО е само вдигане
на пушилка". Кво да праиш.

Според теб СТО не е вярна, така че - теб относителността на СТО какво забранявала не те интересува. Нютон не забранява на светлината да се движи и 2 пъти, 3 пъти, 5 пъти, 10 пъти по-бързо от 300 000 км/с, включително и във вакуум. Но, ФАКТ: Младенов не може да демонстрира скорост на светлината, по-бърза от 300 000 км/с, макар Нютон никъде да не забранява това, нито на Земята, нито във вакуум в Космоса. ФАКТ: Младенов хал-хабер си няма от Нютон!!! Кво праим?!!!

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За установяване отчитане или дефиниране на движение, е необходимо друго тяло, или така наречената отправна система във физиката. Движението и покоят наистина са относителни, или поне до момента в който се открие някакъв фундамент, на който стъпва цялата физика. Споровете са безсмислени, кое е първичното, яйцето или кокошката, или кое движение е истинско, или кой покой е истинският. Диалектико материалистическият подход, който за сега е най правилният, защото не е оборен все още от никоя парадигма във философията, учи че движението е неразделимо от материята така че всичко се движи, но за установяване отчитане и дефиниране на движението, се приема неговата противоположност покоят, както за отчитане и установяване и дефиниране на топлината, като физично явление и процес, се приема нейната противоположност, студа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, tantin said:
Преди 56 минути, Донкихот said:

Времето и пространството, могат ли да бъдат локални, като това например, аз да ки имам собствено време и собствено пространство 😜

Абсолютно! Времето и пространството са локални.  

Умнико това откъде го измудри, или света богородица ти го е нашепнала😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, tantin said:

Ами ето - един по един аргументите за отричане на СТО паднаха. Това за дължините - няма дори особен смисъл от доказване.

Ти се превръщаш в образец за това как се спори срещу моите аргументи.

Аз посочвам, че скъсяването на дължините е недоказано ... и че науката
приема недоказано твърдение за истина. И как ми се отговаря?

Ами защо трябва да доказваме?? Ти луд ли си??

Значи просто приемаме, че СТО е вярна и че аз греша и разговорът приключва.
Нал тъй, Тантине. :rofl::smeh:

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, gmladenov said:

Ти се превръщаш в образец за това как се спори срещу моите аргументи.

Аз посочвам, че скъсяването на дължините е недоказано ... и че науката
приема недоказано твърдение за истина. И как ми се отговаря?

Ами защо трябва да доказваме?? Ти луд ли си??

Значи просто приемаме, че СТО е вярна и че аз греша и разговорът приключва.
Нал тъй, Тантине. :rofl::smeh:

Стига аргументи, дай един експеримент да направим, да опровергаеш и Айнщайн, и нас и да спечелиш Нобеловата награда! Ето ти евтинко предложение: Вземаш мен и Скенер до Франция, тримата, там аз се качвам на TGV (френската високоскоростна железница се движи с над 200 км/ч) и когато мина покрай теб и Скенер покрай линията - светвам с фенерче, а вие измервате скоростта чрез някоя хитра процедура, измислена от теб. И - хем евтинко натриваш носа на мен и на Скенер, като показваш скорост на светлината над 300 000 км/с и с това опровергаваш Айнщайн, хем ставаш следващия гарантиран носител на Нобеловата премия! Какво по-яко от това?!!!

Редактирано от Станислав Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, gmladenov said:

Аз посочвам, че скъсяването на дължините е недоказано ... и че науката
приема недоказано твърдение за истина. И как ми се отговаря?

Скъсяването на дължините е следствие. Това изобщо не ти е най-големия проблем. Ти ако искаш в твоите формули изчислявай по абсолютната дължина. Нямаш проблем. Така изчисляват и при Нютон и при Галилей. 

Обаче нали се договорихме вече за часовника? Нали часовника забавя, така ли беше?

Пускаш едно тяло да се движи за време Т. Изминава се разтояние L = v*T.

За същото време Т и при същата скорост v спрямо неподвижен наблюдател кое разтояние ще е по-дълго ? На неподвижната система или в движещата се КС ?

За да имаш константни дължини ти трябва фиксирано време, иначе не става. И тогава с фиксираното време би трябвало и скоростта на светлината да надскочи С. И така се връщаш в омагьосания кръг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 44 минути, Донкихот said:
Преди 52 минути, tantin said:
Преди 1 час, Донкихот said:

Времето и пространството, могат ли да бъдат локални, като това например, аз да ки имам собствено време и собствено пространство 😜

Expand  

Абсолютно! Времето и пространството са локални.  

Умнико това откъде го измудри, или света богородица ти го е нашепнала

Губиш си времето приятел. Види се че май по-далеч от физика за 10 клас не си помирисал. Щом намеси и светата Богородица. Ако беше учил от по-сложните нива на физиката щеше да знаеш че всяка координатна отправна система си има собствено време. Но за теб това са вероятно празни понятия.  Всяка координатна отправна система със собствено време описва събитията в собственото си "локално" време. Изглежда че си "налучкал" понятие във философските ти погледи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Обаче нали се договорихме вече за часовника? Нали часовника забавя, така ли беше?

Не, не съгласявам.  Просто не искам да споря, защото споровете за забавяне на времето
не водят до никъде.

Иначе по темата ето ти най-очевидния парадокс:

Според СТО, ако имаш двама наблюдатели, на всеки от тях му се струва, че времето
на другия се забавя.

Значи на мен си струва, че твоето време се забавя, а на теб ти се струва, че моето
време се забавя. Хубаво, но тогава на кой времето се забавя?

Това същото като следния анекдот: жената си мисли, че ключовете от колата са в мен,
а аз си мисля, че ключовтете от колата са в нея. Тогава в кой са ключовете от колата?

Съвсем очевиден парадокс, който се приема за нормален.

Нали си чувал за парадокса на близнаците?

Знаеш ли какво е "официалното" разрешениена парадокса: приема се, че само единият
от близнаците се движи, а другиуят е в покой.

Само че това е шикалкаване. От една страна уж не знаем, кой се движи (според принципа
за относителното движение) ... но в парадокса на близнаците знаем кой се движи. Иначе не
можем да кажем кой от двамата е по-младият.

Значи хем не знаем кой се движи ... хем знаем.

Така се решават нещата в СТО и всички чинно ръкопляскат. А този, който вика "чакайте сега,
не може хем така, хем онака" веднага го заклеймяват за неук.

В нашия спор какво се случва: аз ти извеждам аргумент след аргумент ... и накрая пак
се стига до "цялото това отричане на СТО е само вдигане на пушилка" ... без да си оборил
нито един от моите аргументи.

Държа да видиш как протичат тези спорове ... а не да се съгласиш с мен.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, tantin said:

Скъсяването на дължините е следствие. Това изобщо не ти е най-големия проблем. Ти ако искаш в твоите формули изчислявай по абсолютната дължина. Нямаш проблем. Така изчисляват и при Нютон и при Галилей. 

Скъсяването на дължините е потвърдено на практика. Защото то е причина за наличието на магнитното поле.

Ей ТУК една тема в която е показано как скъсяването води до наличие на магнитна сила и поле. Тоест имаме косвено доказателство, че скъсяването съществува. Но Младенов не му е ясно изобщо какво е това нещо "доказателство" и се тръшка като пеленаче на припек... Аман от неграмотници, ей. Ефекта на Дънинг-Крьогер в пълна прелест...

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...