Отиди на
Форум "Наука"

Парадоксът на тризнаците


gmladenov

Recommended Posts

Преди 4 минути, gmladenov said:

..

Значи дори те всяка година да си сверяват часовниците, Лоренцовата трансформация пак
ще показва часова разлика между тях.

Затрудняваш ли да се да го разбереш това?

Той и ония младок, уж, Ментора и той се затруднява, глей го къв шаран е...:D

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Много правилно.

Само че СТО нищо не казва за часови зони, нито пък как се изчисляват скорости
и разстояния между часови зони.

Не може да използваш часови зони, а да не правиш корекция на времето между
часови зони когато смяташ времена и скорости.

В СТО такава корекция няма. Следователнои, тя не използва часови зони.
Така че аргументът ти е празен.

Часовите зони са само пример, че абсолютната стойност времето е въпрос на уговаряне. Ако смениш часовата зона, твоя часовник си показва същото, а не се сверява според нея. 

 

Преди 2 минути, laplandetza said:

Хахах, , ами ако Новият Диктатор рече Единно време в цял свят, Къде се криеш тогава?, В твоя слабоумен пример е същото, изкуствено райониране , а в СТО изкуственно координатно време....

Не е изкуствено, в смисъл, че "естествено" няма. Това е време според някакъв критерий - например положението на Слънцето по пладне се казва, че е 12:00. И всеки на Земята съвсем "естествено" се съобразява с това. Изкуствено е доколкото, че часа не следва строго това правило, а се разминава по някакви политически съображения - например държавните граници.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

..

 

Не е изкуствено, в смисъл, че "естествено" няма. Това е време според някакъв критерий - например положението на Слънцето по пладне се казва, че е 12:00. И всеки на Земята съвсем "естествено" се съобразява с това. Изкуствено е доколкото, че часа не следва строго това правило, а се разминава по някакви политически съображения - например държавните граници.

Хахах, моля те защо ме караш да ме боли от смях ! :D Какви са тези обяснения за недотрансформирани ученички.........хахах, боли ме корема от смях !

 

Кое е <слънцето>Л в Теорията................., а и  грозно ти висят на главата Два Въпроса !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, gmladenov said:

Така че аргументът ти е празен.

Аз задавам въпрос, а не излагам аргумент. Въпроса беше защо времето трябва да е еднакво навсякъде в една система. Можеш ли да отговориш на тоя въпрос?

Преди 14 минути, laplandetza said:

Неговото не е аргумент , а слаб ум.

Г-н Флуудър, броя на постовете ти е обратнопропорционален на качеството им. Какво да кажа тогава за твоя ум?

Link to comment
Share on other sites

Преди 30 минути, Relinquishmentor said:

А ..

 

Кое е <слънцето> в теорията ТО, ...........имаш Конст. С  и заради нея прилагаш напълно изкуственно, доро престъпно. райониране, без физика зад него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Хахах, моля те защо ме караш да ме боли от смях ! :D Какви са тези обяснения за недотрансформирани ученички.........хахах, боли ме корема от смях !

 

Кое е <слънцето>Л в Теорията................., а и  грозно ти висят на главата Два Въпроса !

Бе остави теорията. Аз само зададох въпрос - защо времето в една неподвижна система трябва да е еднакво? Не се пени, а отговори.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

 

.., броя на постовете ти е обратнопропорционален на качеството им. Какво да кажа тогава за твоя ум?

Красив, неразбран,перверзносладък и престъпен...............смъртоносен след Насладата.......

Стига глупости, Два Въпроса, Кога ??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Relinquishmentor said:

Аз задавам въпрос, а не излагам аргумент. Въпроса беше защо времето трябва да е еднакво навсякъде в една система. Можеш ли да отговориш на тоя въпрос?

Понеже се включваш със закъснение, нека отново да посоча какъв е проблемът.

Значи Боби и Васил са в покой един спрямо друг. Ако те случайно не са си сверили
и синхронизирали часовниците, те винаги могат да го направят.

Нека, например, те да си синхронизират/сверяват часовниците един път годипшно.
Така след 10г те вече са направили 10 такива синхронизаци.

И въпреки това като приложиш Лоренцовата трансформация излиза, че техните
времена са различни:

tБ' = γ(t-vvt/cc) = γ(10Ψ-9Ψ/4) = γΨ(31/4)
tВ' = γ(t-vvt/cc) = γ(10Ψ-10Ψ/4) = γΨ(30/4)
Δt' = (tБ'-tВ') = γΨ/4

Тук Ψ = 365*24*60*60.

Проблемът е следния:
Защо след 10 поредни синхронизаци Лоренцовата трансформация продължава
да показва часова разлика между двамата?

Ако искаш мога да ти покажа как след 1млн поредни синхронизации пак ще има
часова разлика между двамата ... според оренцовата трансформация.

Тоест, независимо колко пъти синхронизираш часовниците между Боби и Васил,
часовата разлика между тях остава.

На теб това нормално ли ти се вижда?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Стига глупости, Два Въпроса, Кога ??

Зависи от способността ти да преработваш правилно поднесената информация. В момента нивото ти е под нулата.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Relinquishmentor said:

Бе остави теорията. Аз само зададох въпрос - защо времето в една неподвижна система трябва да е еднакво? Не се пени, а отговори.

Зашото според Айнщайн Система в Покой има Пълна Забрана за Всякакви движения на взаимнонеподвижните обекти в Пространство. т.е Абсолютен Покой!

Айнщайн така е написал в Библията, питай там в Библията, дано ти отговорят. Сверяваш със светлинен сигнал, няма отклонения, същото и при ходене от часовник на часовник, има <симетрия> в изоставането и пр.

Изкуственно може да има каквото си пожелаем, както е в СТО, кой ще ни спре, дори да противоречи на Природа, игнорираме онея дето мрункат, така се прави , нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Понеже се включваш със закъснение, нека отново да посоча какъв е проблемът.

 

Не ме интерсуват твоите проблеми. Отговори ми на въпроса, ако можеш.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Relinquishmentor said:

Зависи от способността ти да преработваш правилно поднесената информация. В момента нивото ти е под нулата.

Хах, за теб съм <положителен> говориш ми с маска и си до стола на П.К.П. от Властта., т.е клониш към минус безкрайност, в потайностите на <ЖиПката>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Relinquishmentor said:

Не ме интерсуват твоите проблеми. Отговори ми на въпроса, ако можеш.

> Въпроса беше защо времето трябва да е еднакво навсякъде в една система.

Защото иначе времето е безсмислено.

Какъв е физическият смисъл на това времето на лявата ти ръка да е различно от
времето на дясната ти ръка?

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Relinquishmentor said:

Аз задавам въпрос, а не излагам аргумент. Въпроса беше защо времето трябва да е еднакво навсякъде в една система. Можеш ли да отговориш на тоя въпрос?

..

Отговорих ти на въпроса, така Изисква Айнщайн Система в Покой и т.н.т.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Ниkи said:

Този начин на комуникация не ми допада

Ами и на мен не ми допада да повтрям едно и също елементарно нещо по десет пъти,
а събеседникът хич да не вдява и да си нарежда неговото като грамофинна плоча.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Шпага said:

Всъщност натрупаната разлика във времената на Васил и Боби ще остане "во веки веков"😉 независимо от сверяването на часовника на Боби към общото време в системата на Васил. Например, ако преди сверяването часовникът на Боби е показвал 01.00, а после е сверен на 11.00, това ще означава, че Боби е живял с десет часа по-малко от Васил.

Да, някои часовници не могат да бъдат сверени :) Те ще си останат в разлика.

Преди 59 минути, Шпага said:

Ще означава също и че Боби, за добро или зло, е пропуснал всички събития, които са се случили през тези десет часа в системата на Васил.

А не, не е пропуснал нито едно. Всяко събитие в системата на Васил има времеви координати и в системата на Боби, както и обратно. Включително събитието на преход, ускорение от едната система в другата. Няма никакъв "джоб" за пропуснати събития :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Значи Боби и Васил са в покой един спрямо друг. Ако те случайно не са си сверили
и синхронизирали часовниците, те винаги могат да го направят.

Нека, например, те да си синхронизират/сверяват часовниците един път годипшно.
Така след 10г те вече са направили 10 такива синхронизаци.

И въпреки това като приложиш Лоренцовата трансформация излиза, че техните
времена са различни:

Тц. Какви лоренцови трансформации, какви пет лева между двама наблюдатели в покой един спрямо друг? Относителната им скорост е нула, трансформациите се свеждат само до пространствено отместване.

Нещо яко си задълбал дъното... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandetza said:

Зашото според Айнщайн Система в Покой има Пълна Забрана за Всякакви движения на взаимнонеподвижните обекти в Пространство. т.е Абсолютен Покой!

Айнщайн така е написал в Библията, питай там в Библията, дано ти отговорят. Сверяваш със светлинен сигнал, няма отклонения, същото и при ходене от часовник на часовник, има <симетрия> в изоставането и пр.

Изкуственно може да има каквото си пожелаем, както е в СТО, кой ще ни спре, дори да противоречи на Природа, игнорираме онея дето мрункат, така се прави , нали?

Какво значи изкуствено? Сега времето в момента изкуствено ли е 19:18? Кое е естественото тогава?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

> Въпроса беше защо времето трябва да е еднакво навсякъде в една система.

Защото иначе времето е безсмислено.

Какъв е физическият смисъл на това времето на лявата ти ръка да е различно от
времето на дясната ти ръка?

Добре. В момента колко е истинското време? Искам да си сверя часовника според него.

Редактирано от Relinquishmentor
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Relinquishmentor said:

Какво значи изкуствено? Сега времето в момента изкуствено ли е 19:18? Кое е естественото тогава?

Изкуственно е разбира се. Започнато е от някъде да отброява, в този смисъл момента на Старт на Приетото време.

Изкуственно е разделянето на пояси, напълно възможно е Демократите на Джо Алцхаймера примерно да налоат Едно време за цялата планета, Навсякъде 19:18 , нищо не може да попречи, но ...............субективно , изкуственно решение.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Relinquishmentor said:

Добре. В момента колко е истинското време?

Седем и полина , раията съ стопли..........:D, след <приравняване на поясите> навсякъде по Земните кълбета Момента е Седем и Полина, тва е положението, не се отчитат гравитации, ускорения нищо, изкуственно след приравняване, плюс минус час се получава Единен Момент.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, Relinquishmentor said:

..Кое е естественото тогава?

Естествено е примерно броя на осцилации в атомен часовник, абсолютния им брой в Смисъл на Случени Събития.Тама няма субективизъм. Обща точка, старт и събитие за Край. Точка по въпроса, Точен брой Събития за Системата, Интервал Време, така и за друга някаква система и т.н.т.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Relinquishmentor said:

Добре. В момента колко е истинското време? Искам да си сверя часовника според него.

Което те си изберат.

За пореден път: Боби и Васил са в покой един спрямо друг и могат да си сверят и синхронизират
часовниците както и когато си поискат. Значи се приема, че техните часовници са синхронизирани.

А според Ана техните часовници не са синхронизирани. Това е разминаването.

Значи защо след като Боби и Васил имат общо време и синхронизирани часовници, Ана "вижда"
техните часовници като несинхронизирани?

Ана вижда нещо, което очевидно не е вярно. Тя дефакто си фантазира. Това е проблемът тук.
Нека се забележи, обаче, че вината за разминаването не е на Ана, а на Лоренцовата трансформация.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Relinquishmentor said:

истинското време

Айнщайн е Наредил Постулирал че в Състояние на Покой, 2 Сверени часовника почват да Броят Осцилациите на атомен Часовник Едновременно, това е като Постулат за Айнщайн. Пуска лъчите или сверява чрез <спусъци> всички часовници, за него е без Значение почва се Едновременно. Състоянието на Покой означава Пълна Неподвижост, Абсолютна Неподвижност в Пространството. което е абсолютна глупост и Тъпизъм, Деградация на Научната мисъл.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...