Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител

В Италия статистиката за момента показва най високата смъртност, почти 1 на 10 . двойно повече от данните от други страни.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, tantin said:

В Италия статистиката за момента показва най високата смъртност, почти 1 на 10 . двойно повече от данните от други страни.

Има си причини, хората крият че са болни, щото има вероятност да не оцелеят , за възрастните говоря, като ги изолират и лекуват по процедурата.Младите пък изобщо са пратили на м............ , цялата постановка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://news.bg/society/rumanskata-tsarkva-izleze-sas-spetsialna-molitva-sreshtu-koronavirusa.html

Молитва срещу коронавирус.

Може и да е по- добра препоръка от това на иранците да лекуват вируса с алкохол.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Има си причини, хората крият че са болни, щото има вероятност да не оцелеят , за възрастните говоря, като ги изолират и лекуват по процедурата.Младите пък изобщо са пратили на м............ , цялата постановка.

Ти смяташ че е постановка и фалшификация ли?  Аз си мисля че 10% от заболелите умират.  Докато хората са в изолация и карантина не се знае колко са загиналите . може да има още болни изоставени по къщите.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, tantin said:

Ти смяташ че е постановка и фалшификация ли?  Аз си мисля че 10% от заболелите умират.  Докато хората са в изолация и карантина не се знае колко са загиналите . може да има още болни изоставени по къщите.

Умират си хората, процента е фалшив, кой да ти каже колко са заразени и още по малко кой да ти каже с колко вида вируси са се срещнали в периода от контакта с корона, до развитие на някакви , дори и най дребни симптоми.Огромния процент вероятно дори и не би обърнал внимание , ако не беше това положение, просто някакъв вирус за няколко дни и толкова.

На по тежко болните ако се изследват и за други вирусни инфекции, със сигурност ще има крайно интересни резултати, да не говорим и за усложнения от бактериални такива.

Редактирано от laplandetza
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Имам положението да съм досег със специалисти, според всички тях , които се занимават с сериозна научна работа, вкл. да сътворяват несъществуващи до сега вируси, според тях най логично , разумно е да се изолират болните, старите, тези с трайно понижен имунитет, увредена им. система и тежките хрон. заболявания, истинска строга карантина за тях, а вирусът да се остави да се развива масово и наволя, като засегне поне една седма от населенията или там в този порядак.След тази вълна аплахата вече няма да е нова и следващи вълни ще са с по слаби последици, т.е. ще има приспособяване, ще е наличен и някакъв групов имунитет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, laplandetza said:

Имам положението да съм досег със специалисти, според всички тях , които се занимават с сериозна научна работа, вкл. да сътворяват несъществуващи до сега вируси, според тях най логично , разумно е да се изолират болните, старите, тези с трайно понижен имунитет, увредена им. система и тежките хрон. заболявания, истинска строга карантина за тях, а вирусът да се остави да се развива масово и наволя, като засегне поне една седма от населенията или там в този порядак.След тази вълна аплахата вече няма да е нова и следващи вълни ще са с по слаби последици, т.е. ще има приспособяване, ще е наличен и някакъв групов имунитет.

Значи ти препоръчваш Корейския подход.  Проследяване на заразата, изолиране на уязвимите и на заболелите.    Продължаване на работа и социални дейности както при нормално време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И да не се забрави, че е сезонът на "комерсиалните" вирусчета, които с чайчец, аспирин, и домашно спокойсте, има който и ракийка се лекува и за една седмица си отива....Затова тук препоръчват първо "доброволно" да си направиш карантина и в случаят, че не се подобряваш или рязко ти се влоши да въртиш един спец номер и тогава те вкарват с линиейка в карантина. И не само теб ами и семейството на тест за корона....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Унгарската полиция почна ловът и арестуването на тези които с цел на увеличаване на кликовете и с това печалбата, даватр бомбастични, фалшиви заглавия и статии във връзка с коронитата в онлайн пространството.....

Бравос на полицията.....Дано ги съдерат от бой, ама бой до на*иране....

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Извънредно положение ли ще ви пуснат , егати смехът, тези дебили ви правят на пълни идиоти.
Масовата изолация и карантина влошават положението, удължават с месеци агонията и дават шанс на втора вълна с последствия като за съвсем нов вирус. Решението е да се остави вируса бързо да зарази колкото може повече хора, като се направи организация и национални и международни в случая на ЕС -съюзна мащабна работа по изолация и обгрижване на рисковите групи, т.е. тези на възраст с увреден имунитет и тежки хронични заболявания, да се пазаят за поне 45 дни от заразяване.Това е логичното действие, сегашното е експеримент масов социопсихол. такъв с употреба в нещо като <проба> за поносимост към масова полицейщина готвена от Елита.

Редактирано от laplandetza
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 3 минути, laplandetza said:

Извънредно положение ли ще ви пуснат , егати смехът, тези дебили ви правят на пълни идиоти.
Масовата изолация и карантина влошават положението, удължават с месеци агонията и дават шанс на втора вълна с последствия като за съвсем нов вирус. Решението е да се остави вируса бързо да зарази колкото може повече хора, като се направи организация и национални и международни в случая на ЕС -съюзна мащабна работа по изолация и обгрижване на рисковите групи, т.е. тези на възраст с увреден имунитет и тежки хронични заболявания, да се пазаят за поне 45 дни от заразяване.Това е логичното действие, сегашното е експеримент масов социопсихол. такъв с употреба в нещо като <проба> за поносимост към масова полицейщина готвена от Елита.

Ти не знам къде живееш, но до колкото виждам това е най-адекватното нещо в момента тук. Хората съвсем са изтрещели и правят много глупости.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 16 минути, Р. Теодосиев said:

Ти не знам къде живееш, но до колкото виждам това е най-адекватното нещо в момента тук. Хората съвсем са изтрещели и правят много глупости.

Е , щом ви влече, ........ да Ви е сладко !😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.nytimes.com/2020/03/12/world/europe/12italy-coronavirus-health-care.html?0p19G=2870

В Италия линейките не смогват да превозят болните, а болниците изглежда са вече препълнени.

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ВНИМАНИЕ!

По последна информация, интерактивната карта за коронавируса на университета John Hopkins изглежда е пробита от хакери и способства разпространение на зловреден код.

Повече информация:

https://krebsonsecurity.com/2020/03/live-coronavirus-map-used-to-spread-malware/

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

България е в извънредно положение до 13 април

Парламентът единодушно гласува предложението на правителството за обявяване на бедствено положение в страната заради разпространението на коронавируса. С 201 гласа "за" и нито един против Народното събрание обяви крайната мярка, която ще продължи до 13 април.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/03/13/4040538_koronavirusut_v_bulgariia_parlamentut_edinodushno/?ref=home_mainStory

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandetza said:

Решението е да се остави вируса бързо да зарази колкото може повече хора, като се направи организация и национални и международни в случая на ЕС -съюзна мащабна работа по изолация и обгрижване на рисковите групи, т.е. тези на възраст с увреден имунитет и тежки хронични заболявания, да се пазаят за поне 45 дни от заразяване.Това е логичното действие, сегашното е експеримент масов социопсихол. такъв с употреба в нещо като <проба> за поносимост към масова полицейщина готвена от Елита.

Това са пълни глупости.

В България има около 2000 болнични легла за интензивно лечение, за най-засегнатите случаи. Статистиката сочи, че за коронавируса такива са около 10% от заразените. Тоест при 20000 заразени в България, леглата за нуждаещите се изчерпват, и останалите се оставят на естествените процеси - който може, оздравява, който не, да си ходи. Смъртността при тази стратегия изкуствено се повишава поради липсата на адекватно лечение, и имаме положението като в Италия - там здравната им система се счупи от претоварването.

Ограничаването на заразата ще даде възможност нуждаещите се да се доберат до някое от тези 2000 легл и да им бъде оказана адекватна помощ, което би намалило смъртността.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Това са пълни глупости.

В България има около 2000 болнични легла за интензивно лечение, за най-засегнатите случаи. Статистиката сочи, че за коронавируса такива са около 10% от заразените. Тоест при 20000 заразени в България, леглата за нуждаещите се изчерпват, и останалите се оставят на естествените процеси - който може, оздравява, който не, да си ходи. Смъртността при тази стратегия изкуствено се повишава поради липсата на адекватно лечение, и имаме положението като в Италия - там здравната им система се счупи от претоварването.

Ограничаването на заразата ще даде възможност нуждаещите се да се доберат до някое от тези 2000 легл и да им бъде оказана адекватна помощ, което би намалило смъртността.

 

Напротив, според плановете трябва да имат ресурса за <полеви болници> . В момента смъртността е завишена поради <бъг>  в системата, неадекватност на леченията и <изписване> на случаите с оправданието Положителен тест.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, laplandetza said:

Напротив, според плановете трябва да имат ресурса за <полеви болници> . В момента смъртността е завишена поради <бъг>  в системата, неадекватност на леченията и <изписване> на случаите с оправданието Положителен тест.

Полевите болници не могат да предоставят грижи като изкуствено дишане.  При полевите болници смъртостта ще е същата като при тези по къщите, а може и по-голяма ако няма отопление и храна.

Не се знае какво ще стане с персонала.  Като започнат да се изчерпват медикаменти смъртността още ще скочи.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, tantin said:

Полевите болници не могат да предоставят грижи като изкуствено дишане.  При полевите болници смъртостта ще е същата като при тези по къщите, а може и по-голяма ако няма отопление и храна.

Не се знае какво ще стане с персонала.  Като започнат да се изчерпват медикаменти смъртността още ще скочи.

За временните болници трябва да е предвидено всичко каквото е в една нормална <средна> болница, ако не е така, някои хора са за затвор с дълги присъди.
Сега смъртността ще е минимум двойно по голяма в сравнение при рапидна епидемия и селективна изолация, като към това  не включвам смъртност от предполагаемата втора вълна след няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В момента, това което се случва в България се случва във Франция, Германия и други европейски държави - ние не измисляме топлата вода, а се водим според тенденцията на другите вече изпатили държави.

Вече има много затворени държавни граници - а те много ли са умни?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Властта няма друго....За да успокои себе си и народу правят такива, че шенгенските граници пак слагат бариерите. И румънците пък изявиха, че всички идващи от италия румънци автоматично ги слагат в карантена. На границата почва да се разгаря скандал, защото много не са съгласни така да се върнат в Румъния. На австро-унгарската вече е 16-20 км задръстване, което спря камионите...Австрия е затворила редица гранични пунктове.....

От една страна затварят границите, държавите, от друга пращат дома чужденците....Сякаш нарочно го правят, да гръмне казанът.

В България какво ще правят с тази вълна от турци-гърци и други които също са принудени да си отидат от западна европа? Ще преметът през страната....и с голяма възможност ще заразят и такива региони където досега не е имало....

Например.

Днес сутрин заредих бензин на една бензиностанцията на М3 автопистата и докато заредя и платя около мен зареждаха и после при плащането около мен 2 румънски, 1 полска и 1 украинска лека кола....Горките момичета на касата, нито маска, нито ракъвици вземат кеша, хората цъкат по бутоните на терминала.....Сега от тези само 1 да зарази момичето, то на колко ще върне с рестото, блокчето докато се открие? Да не говорим за разните семки, сусамки, напитки които хората купуват и едно по едно ги дават на момичето да ги сканира и им ги върне? Вирусат казват вирува 1-2 дена в зависимуст от повърхността.....

Ако те определят + за вируса, но не си болен още, те пращат в "доброволна" домашна карантина. Стой в къщи не шаваш никъде и те проверяват....За външният свят трябва да лепнеш лепенка, че си под надзор.

piros lap - hatosagi hazi karanten Това обявява, че си под надзор. Забранено е влизането на чужденци и излизането на контролираното лице. тази лепенка само с разрешението на адекватните власти може да се извърши. Ако нарушиш строги са законите....

  

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

В момента, това което се случва в България се случва във Франция, Германия и други европейски държави - ние не измисляме топлата вода, а се водим според тенденцията на другите вече изпатили държави.

Вече има много затворени държавни граници - а те много ли са умни?

Модела е един и същ,  скоро не е правена  такава експериментална операция в световен мащаб, каквото наредят Отговорните служби , това ще е, тези им решения са очаквани и съгласувани.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Skubi said:

........

  

 

Хахах, отново съм настинал, но разбира се съм пас, не се обаждам и си трая, заредил съм се с мезета и алкохол и ще им гледам сеира.Излизам и ходя за сега поне, където пожелая. Колегите и аз сме с имунитет, имам в предвид имунитет пред местните власти, в краен случай се местя в централата, там местната и държавна власт няма право да стъпва.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandetza said:

Хахах, отново съм настинал, но разбира се съм пас, не се обаждам и си трая, заредил съм се с мезета и алкохол и ще им гледам сеира.Излизам и ходя за сега поне, където пожелая. Колегите и аз сме с имунитет, имам в предвид имунитет пред местните власти, в краен случай се местя в централата, там местната и държавна власт няма право да стъпва.😀

Незнам как са законите, където си, но прислучай на извънредно положение/щатариум/ и нарушаване на карантената, да Те застрелят като куче. На място....Поне в филмите.....

ѝ зя другите весели работи....

Стига да имаш апарат за дишане....

Аз знам. Патих подобно вече.

Защото когато ми беше пълен до половина с вода половивият ми бял дроб/никога не излезе какво ми е било/, тогава това излизане и  ходене, така изглежда. 2-3 стъпки ама бавната, защото ако е рязко се задушаваш и те облива пот, почивка. Пак 2-3 стъпки, почивка. На стапало качваш първо едният крак и с другият крак пристъпваш, почивка. И така докато стигнеш кенефа минава предобеда.....Моли се, да нямаш диария....А когато Те сложат на апарат тогава или пелена или се научаваш легнал да си вършиш работата, голямата...Малката работа можещ седнал отстрани на креватар пред другите болни, ако оставят отворена вратат тогава и минувачи и после умело на земята слагаш шишето, защото формата му е като на изтънена стомна отдолу по-тясно и веднъж го сложех на шкафчето което куцаше и...., Но тръбите, на вакума при мен даваха само толкова свобода.....

Играта е в това, че да си колкото и Джошуа Пулев този вирус напада лигавицата на белият дроб и не половин ами и двата почти излизат от функция....Знаеш ли каква е паника вътрешна когато дишашр хапеш въздухар но някакси имач чувството, че не стига и се задушаваш. Ужасл И от тук е проблемът. Ако си с късмет и те сложат на дихателна тези 24 часа си на оксижен след това ти минава бърже. Ако си неможен или имаш и други работи оргънизмът ти не издържа макар и с машината да помагат....Ако още по-голям късметлия, минава грипът през теб като останалите през миналите години....Аспиринче+гряна ракийка, попотяване 1-2 пъте и готово.....Дай боже на всички да нямат нищо......

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...