Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 минути, laplandetza said:

Официално обвиняват американски представители в някакви военни игри , край Ухан, нямам си на идея за подробности,Аз съм скептичен в достоверност на обвиненията.........хем е официално, от официален представител обвинение, хем не е по съответните канали, а се излъчва по всияки китайски телевизии, прилича за вътрешна употреба...........

В клиповете постнати горе има даден отговор на всичко - мизерия по пазарите, изключително ниска хигиена сред населението, особено старите, замърсена околна среда. Не е първия, нито последния път, в който зараза тръгва от Китай.

Всякакви останали обвинения - американци, руснаци, марсиянци са за глупаците.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, новорегистриран2 said:

...

Всякакви останали обвинения - американци, руснаци, марсиянци са за глупаците.

Самият вирус, ако изобщо е нов вирус, имам дълбоки съмнения, вероятно е <тръгнал> от там, но да го кажем усвояването на напулнената с много пара пандемия си е класическа работа , да имте в предвид. китайците са едни мот най добрите <класици> и изобщо не отстъпват на чичо сам и останалата компания, прилича на <отборна игра>

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

Самият вирус, ако изобщо е нов вирус, имам дълбоки съмнения, вероятно е <тръгнал> от там, но да го кажем усвояването на напулнената с много пара пандемия си е класическа работа , да имте в предвид. китайците са едни мот най добрите <класици> и изобщо не отстъпват на чичо сам и останалата компания, прилича на <отборна игра>

Все пак там управлява комунистическа партия, което автоматично означава, че причината се търси някъде навън, но не и в Китай.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, което ме интересува мен, е защо ставаме свидетели на поредната кризисна ситуация - била тя и един прекомерно надут балон - в която ЕС няма никаква адекватна реакция и никакви предварително описани и отработени мерки на ниво общност, а всеки (всяка страна) е оставен отново да се оправя практически сам. Мишките, "управляващи" този съюз отново са се изпокрили по дупките си, като типични мишки впрочем, и им е през оная работа за гражданите на общността.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както казва председателя на европарламента

Цитирай

Virus can't block the democracy.

Повече няма смисъл какво да се коментира.

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека направим равносметка какво се случи само за две седмици заради "just a flu" нагласата - италианската здравна система се срина, а самата Италия е под карантина. Полша, Чехия и др. се самоизолираха от света, Германия започна да затваря границите си.

Пак същата Германия конфискува 240 000 швейцарски маски и 800 000 предназначени за Италия.

Оказа се, че в Европа повече не се произвеждат маски за защита и се наложе спешно да се преориентират производства.

Беше въведено извънредно положение в редица страни-членки на ЕС.

-----

Казват, че заради спирането на икономиката няма замърсяване на въздуха в Китай и Европа...

Ако европейската икономика е спряла и няма повече потребление, то няма нужда и от китайския внос, следователно китайците не работят. Това обяснява и липсата на замърсяване на въздуха тия дни.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На фейса четох, че почнаха да се прибират по махалите си ромите от италия, испания....Варненците са в паника писа някой.....

Истина или дезинформират някои диваци....

Тук вече заловиха втолият идиот блогер, беше пуснал по нета, че Будапеща ще я затворят в херметичен карантен.....🤬

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Skubi said:

 

Тук вече заловиха втолият идиот блогер, беше п

уснал по нета, че Будапеща ще я затворят в херметичен карантен.....🤬

С похлупак ли, както в Симпсънс, добро решение😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Преди малко се върнах от Терминал 2, където видях най-грозното и безсмислено лице на великите мерки - някакво охранителче се държа отвратително с нас, като с  някакви пълни боклуци - стандартен феномен - дай власт на нищожеството и му гледай сеира.

Изобщо не става въпрос да даваме оценка на мерките - понеже аз такива не виждам - в смисъл - не виждам някаква стройна логична система от мерки - виждам едно стихийно нахвърляне на приумици и пускане на лафчета от онова нещо, дето вече десет години печели избор след избор, за да не дойдели комунистите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз разбирам положението в Италия, Франция, Испания.

Обаче какво се случва на Амриканския континент: за момента почти няма болни..

За милионен град има примерно 10 болни.

Въвеждат карантина и изолация. Почна паниката. Изкупува се тоалетна хартия, храни, дезинфектанти и прочие. Спират се масовите мероприятия.

Извънаредно положение. Нещата не се знае накъде отиват. Времето се оправя. Задава се една хубава и приятна пролет. А народа се стяга за чума и смърт. Глупава паника и извънъредни неадекватни мерки за една епидемия, дето е все още далеч от започването. С тоя темпове на изолация най-вероятно началото на епидемията ще бъде отложено за след 2-3 месеца - а тогава посред лятото може тоя вирус да си отшуми от самосебе си..

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 1 час, tantin said:

С тоя темпове на изолация най-вероятно началото на епидемията ще бъде отложено за след 2-3 месеца - а тогава посред лятото може тоя вирус да си отшуми от самосебе си..

То май точно това е идеята ;)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, Р. Теодосиев said:

То май точно това е идеята ;)

Май не е, по горе е лансирана, отлагане за да се подготвят в авариен режим, да маскират стъкмистиката, краденето в резерва и поръчйите и пр., просто не са готови за <вълна> от нуждаещи се за болнично лечение и това е за сметка на агония и в крайна сметка вероятно повече жертви, ще има и втора вълна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, laplandetza said:

Май не е, по горе е лансирана, отлагане за да се подготвят в авариен режим, да маскират стъкмистиката, краденето в резерва и поръчйите и пр., просто не са готови за <вълна> от нуждаещи се за болнично лечение и това е за сметка на агония и в крайна сметка вероятно повече жертви, ще има и втора вълна.

Едни тука (америката, севера)  - от тия с гениалните идеи за бързо забогатяване - изкупили  голямо количество дезинфектанти и ги пуснали за продажба в Амазон или онлайн продажбите... За седмица направили 30к печалба.. За тоя континент това е едно няма нищо. Тука се разиграват милиони и милиарди.. някой ще спечели 100, някой 1000.. Многото както винаги за такива моменти ще загубят. Жертвите винаги ще са повечко, за да има за спечелилите..  (като сложиш и тия дето новият вирус ще отнесе -  ще има достатъчно за спекулантите) ..

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Италия бройката здраво се повишава:

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

заразени: 24,747

починали : 1,809

процент на смърност: малко над 7% което е достатъчно обезпокоително..

Обезпокоителни са и цифрите на новите заразени. Приблизително в геометирчна прогресия по 2х.  3500 нови заразени за ден..  Броят на заразените от предишният ден, умножени по 1.5... Това се случва въпреки тоталната карантина и изолация в Италия наложени от преди поне 1 седмица.. 

С тия цифри нормално е паниката да продължи..

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, tantin said:

В Италия бройката здраво се повишава:

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/italy/

заразени: 24,747

починали : 1,809

процент на смърност: малко над 7% което е достатъчно обезпокоително..

Обезпокоителни са и цифрите на новите заразени. Приблизително в геометирчна прогресия по 2х.  3500 нови заразени за ден..  Броят на заразените от предишният ден, умножени по 1.5... Това се случва въпреки тоталната карантина и изолация в Италия наложени от преди поне 1 седмица.. 

С тия цифри нормално е паниката да продължи..

 

Тея цифри са дълбоко погрешни, дори починалите да са основно от вируса, което също е дълбоко невярно, то заразените генерално са много, много повече от официално обявените.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вижте, в такива случаи е важно да има унифицирана методология, та да може коректно да се сравнява и оттам да се вземат решения за мерките.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Андрей Куртенков said:

Вижте, в такива случаи е важно да има унифицирана методология, та да може коректно да се сравнява и оттам да се вземат решения за мерките.

Ама не се вземат....Защото правителствата и политиците по-разните страни отделно и групово са АХМАЦИ на Н-та степен. Това ме успокоява единствено ,че като виждам иначе интелигтните норвежци бяха точно толкова идиоти колкото италианските или ако ще българските....Успяха спрямо населението да скочът на квалицифиращо място...Така ще е и с останалите.....

Само една голяма разлика има, че докато северните народи са дисциплинирани и ако им кажат кротувай в къще, кротуват. Дотогава не народите на дивият исток все по-добре знаем, все да изхитрим.

Но подобно е и с латиносите....Вчера говорех със стар унгарски приятел лекар от Чили, казва, че правителството се двуоми, търси да се измъкни от драстични наредби, защото избори идвали и, и не иска Освен това, че от днес няма училище нищо друго не правят....

А то голямата беда така почна и при италианците. Взеха го семействата като извънредна ваканция, и се юрнаха на курортни места, детски игрища, екскурзии, на ски....И след това, дойде голямата беля. 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, sir said:

Всичко това се случи не заради "just a flu" нагласата, а заради "omg it's the end of the world" нагласата.

Обясни го на няколкото стотин милиона китайци, които бяха под карантина или още са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://m.lenta.ru/news/2020/03/16/symptoms/

40
Петр Тюшкевич

Заразившийся коронавирусом россиянин назвал симптомы заболевания

11:07, 16 марта 2020Россия

Петр Тюшкевич

Фото: @petertyushkevich

 

Чемпион мира 2009 года по кайтсерфингу Петр Тюшкевич, находящийся в столичной инфекционной больнице в Коммунарке с подтвержденной коронавирусной инфекцией, рассказал о первых симптомах болезни. Их он перечислил в сториз своего Instagram.

«Заболел, в общем, коронавирусом. Теперь вы знаете этого счастливчика, одного из [нескольких] официальных случаев заражения по России», — написал россиянин.

По его словам, сначала у него начало першить в горле, было ощущение сухости. Постепенно начал появляться сухой кашель, было давление в верхней части груди. К ночи температура поднялась до 39 градусов, сбить ее таблетками почти не получалось. Позднее она немного снизилась.

Тюшкевич уточнил, что заразился во время поездки во Францию. После возвращения у него не было никаких признаков простуды, но он все равно сдал анализы, которые дали положительный результат. Симптомы заболевания появились на следующий день.

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи от около 8-10 март почнал да заразява всичко около себе си. тоест всички с които контактувал до тогава/човеци, животни, предмети/са патенциално заразни....

Ну пока. Сега се смей. ИДИОТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе какво им става на всички днеска из София - едни такива нервни, наежени, нали уж трябваше да сме сплотени, за да борим заедно опасността?

Ужасен народ сме. Не помня толкова масова злоба. Със сигурност всеки има проблеми покрай тая криза, защо трябва да си го изкарваме идн на друг, не разбирам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, новорегистриран2 said:

Обясни го на няколкото стотин милиона китайци, които бяха под карантина или още са.

На кои китайци да го обяснявам? На тия, дето обикаляха целия свят и се прегръщаха със случайни минувачи, щото, видите ли, "и ние сме хора", "не ни дискриминирайте"? :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Сводка от  днес, току що свърших клиничната работа, още лекуваме планирани пациенти, днес бе по леко, някои се отказват, явно страха ги обзема, което ме облекчава, дори не успях да се събудя до обед, никакво натоварване. Училищата още не са затворени. Наредеха от днес на хората да не се ръкуват , социана и сексуална дистанция:ag: , Демокрацията ще победи:ag:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...