Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Както казах при нас няма социално дистанциране, не още, повечето училища функционират нормално, барове дискотеки и пр. Магазините също, още се ръкуваме , вече в държавната телевизия не намирам информация за официално доказани с тестовете случаи, явно нареждането е такова да не се паникйосват хората, но предполагам са стотици.Трябва да се има в предвид че финладците са до днес подготвени за война и имат ресурса за врменни болници оборуидвани с каквото трябва, подготвени за война повтарям , имаме във всеки квартал бомбоубежища с филтрационна клим. система, още функционират!

Вие сте заложили саможертвен експеримент, който ще покаже така липсващите предполагаеми високи точки от експоненциалните криви...

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Вие сте заложили саможертвен експеримент, който ще покаже така липсващите предполагаеми високи точки от експоненциалните криви...

Ще видим какво ще покаже. Местните са много дисциплинирани и вярват, повтарям вярват на управлението в държавата, което не е добре, но в този случай , ще помогне по причини местния елит е полицейски, психопатичен, но когато иде реч за феодалния му местен интерес е безкомпромисен с всяка световна тенденция, поток, международен натиск и пр. Така ще изиграят, че хем ще са с останалите, хем ще правят каквото са намислили, по тяхному, без да вдигат шум и без никакви коментари. Ще видим кой крив кой прав на разбора!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Вие сте заложили саможертвен експеримент, който ще покаже така липсващите предполагаеми високи точки от експоненциалните криви...

Едва ли.

Погледни тези графики:

Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

 

 
Ако успеем максимално да забавим разпространението на заразата, здравната ни система ще може да се справя по-добре със съществуващите пациенти и процентът на смъртност ще спадне. Ако задържим  това положение достатъчно бързо, ще можем да дочакаме откриването на ваксина и така изцяло да елиминираме риска. Така че целта ни не е да елиминираме новите случаи, а да ги отложим във времето.
 
1*PZesaMfoPxgYJBoQVtpmjQ.gif

 
Колкото повече забавим появата на нови случаи, толкова по-добре ще може да функционира здравната система, толкова по-нисък ще е процентът на смъртност и толкова по-голяма част от населението ще може да се ваксинира преди да влезе в досег с вируса.
 
Как можем да изправим кривата?
 

Социално дистанциране

 

Площта под кривата на заболелите не се променя, а тя е общия брой на заболелите. Което означава, че баба Меркел е права, като казва че процентът им ще е 70-80 (всъщност това е прогноза на института Роберт Кох). Не само в Германия, но навсякъде. Въпросът е ще издържи ли здравната система при един рязък пик и тук вече има огромни разлики в различните държави. Държави като Германия с мощно здравеопазване могат да си позволят по-слаби мерки за социално дистанциране. Не знам подробности за Финландия, но  фактът, че имат 244 диагностицирани с инфекция от вируса без нито един смъртен случай говори добре за нейното здравеопазване.

Eдни сметки: В този момент Германия с нейните 9 смъртни случая на 80 милиона население е с по-малка смъртност от коронавируса в сравнение с нас - 2 на 7 милиона.

Мисля, че твърде се преувеличава това, че младите и здрави хора били едва ли не неуязвими за коронавируса. Проблемите с белия дроб са сериозно нещо. Много е важна навременната и ефикасна медицинска грижа за всички възрасти. Само  работещо и непретоварено здравеопазване може да гарантира живота и на младите.

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Doris said:

. Не знам подробности за Финландия, но  фактът, че имат 244 диагностицирани с инфекция от вируса без нито един смъртен случай говори добре за нейното здравеопазване.

...

Здравеопазването е задоволително , над средното за развития свят. Има важна особенност те са винаги готови за биологична война, война с биологично оръжие и са подготвени за екстремна зараза, армията им е готова да изнесе кризата, повтарям армията със своята здравна армейска служба съвместно с цивилната медицина, само чакат момента да разгърнат необявено военно положение.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Doris said:

244 диагностицирани с инфекция от вируса без нито един смъртен случай говори добре за нейното здравеопазване.

Смъртните случаи от този вирус със сигурност не са фактор определящ нивото на здравеопазването. Единственото което показват е че починалите не се са успели да оцелеят от вируса.... заради възрастта си основно. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Doris said:

Ече имат 244 диагностицирани с инфекция от вируса без нито един смъртен случай говори добре за нейното здравеопазване.

E..

Информацията е стара, в петък вечер бяха към 250 , а вече не ги обявяват като бройка по телевизията, предполагам са над 400 ., няма съобщение за смърт от кпоронавирус, предполагам избягват тази информация, а може и наистина да няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, makebulgar said:

Смъртните случаи от този вирус със сигурност не са фактор определящ нивото на здравеопазването. Единственото което показват е че починалите не се са успели да оцелеят от вируса.... заради възрастта си основно. 

Не само възрастта е фактор. Виж на тази карта какво е станало в Китай:

https://interaktiv.morgenpost.de/corona-virus-karte-infektionen-deutschland-weltweit/

Ето същото и в числа:

Mortality Rate in China as of Feb. 4 (2.1% nationwide, 4.9% Wuhan, 3.1% Hubei, and 0.16% other provinces) reported by the NHC of China

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-death-rate/

Смъртността в Хубей е много по-голяма отколкото в другите провинции, не защото там  има повече стари хора, а понеже заради претоварване е имало период на недостатъчна здравна помощ.

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Doris said:

Не само възрастта е фактор. Виж на тази карта какво е станало в Китай:

https://interaktiv.morgenpost.de/corona-virus-karte-infektionen-deutschland-weltweit/

Ето същото и в числа:

Mortality Rate in China as of Feb. 4 (2.1% nationwide, 4.9% Wuhan, 3.1% Hubei, and 0.16% other provinces) reported by the NHC of China

https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-death-rate/

Смъртността в Хубей е много по-голяма отколкото в другите провинции, не защото там  има повече стари хора, а понеже заради претоварване е имало период на недостатъчна здравна помощ.

 


Грешна информация е това и е отклонение от въпроса. 

Твърдението, че във Финландия здравната система е много добра тъй като нямало още умрели е грешно, тъй колкото и добра да е системата ако някой възрастен със слаба имунна система се разболее ще умре без значение каква е здравната система.

В случая нито мерим смъртността, нито правим сравнения, а определяме като грешно твърдението че във Финландия няма починали тъй като здравната им система е най-добра. Няма загинали според данните и в Бразилия, Чехия, Катар и Румъния, и няма как да твърдим че това е защото здравните им системи са перфектни. Финландия си е частен случай и примерно там това че няма загинали може да се определя и от по-ниските температури или от друг фактор.  Във Финландия епидемията тепърва започва с всекидневен ръст на откритите случаи над 40%.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

Площта под кривата на заболелите не се променя, а тя е общия брой на заболелите. Което означава, че баба Меркел е права, като казва че процентът им ще е 70-80 (всъщност това е прогноза на института Роберт Кох). Не само в Германия, но навсякъде. Въпросът е ще издържи ли здравната система при един рязък пик и тук вече има огромни разлики в различните държави. Държави като Германия с мощно здравеопазване могат да си позволят по-слаби мерки за социално дистанциране. Не знам подробности за Финландия, но  фактът, че имат 244 диагностицирани с инфекция от вируса без нито един смъртен случай говори добре за нейното здравеопазване.

Съгласен съм, но в статията от която е картинката се твърди точно обратното - за да се намали смъртността и удара над здравната система, трябва да се ограничат бързо контактите. Лапландеца описва точно обратната ситуация, и според същата статия прогнозата хич не е благоприятна в близкото бъдеще. Не знам, там може и студът да им помогне, но не съм сигурен доколко е определящ фактор. Може като кихат капчиците веднага да замръзват и да падат на улицата :)

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Съгласен съм, но в статията от която е картинката се твърди точно обратното - за да се намали смъртността и удара над здравната система, трябва да се ограничат бързо контактите. Лапландеца описва точно обратната ситуация, и според същата статия прогнозата хич не е благоприятна в близкото бъдеще. Не знам, там може и студът да им помогне, но не съм сигурен доколко е определящ фактор.

Студа по скоро е проблем, другия проблем, финландците в този период пътуват доста и много се завърнаха , примерно от Италия, Испания, Тайланд и пр.

Ще помогне по малката населеност, различния тип градове в сравнение със старите европейски, дисциплината и изпълнителност, огромния брой жируси с които сме свикнали тук, от най екзотични места си имаме пътуващи и всяка година примерно аз боледувам от азиатски вируси, лекувам такива стояли там хора и се заразявам.Най вече ще помогне почти военната мобилизация и организация при кризи, те са свикнали и реагират винаги така, и ако се наложи армията е налице със своите временни болници и изобилие от апаратура, лекарства .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

Съгласен съм, но в статията от която е картинката се твърди точно обратното - за да се намали смъртността и удара над здравната система, трябва да се ограничат бързо контактите. Лапландеца описва точно обратната ситуация, и според същата статия прогнозата хич не е благоприятна в близкото бъдеще. Не знам, там може и студът да им помогне, но не съм сигурен доколко е определящ фактор. Може като кихат капчиците веднага да замръзват и да падат на улицата :)

На 100 км2 половин човек.....горкият вирус къде да ги търси? Виж братушките и те нямат -много-много в Сибир, или онези в Казастан, пустиня, рядко населени....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На всеки от нас му се е случвало и се случва да казва по някоя глупост, особено ако е поставен под напрежение, но има думи непростими. За мен това е казаното снощи от генерал-майор професор доктор Венцислав Мутафчийски, че прилаганите.мерки не давали резултат и трябвало втвърдяване. За Бога, за какви заключения за ефекта от прилаганите мерки може да става дума, като те бяха обявени и влезнаха в сила предния ден??!!!??

Пък после - що хората вярвали на конспирационни теории...

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Skubi said:

На 100 км2 половин човек.....горкият вирус къде да ги търси? Виж братушките и те нямат -много-много в Сибир, или онези в Казастан, пустиня, рядко населени...

За братушките, има една конспиративна теория, че за да не се провали назначеният за 22-ри април всенароден референдум за новата конституция (която ще узакони още мандати на Путин) умишлено се фалшифицира бройката на заразените. Като им знам здравната система и гъмжилото от народ в Москва и Петербург, силно съм склонен да и вярвам :) Но рано или късно това ще си проличи.

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

За братушките, има една конспиративна теория, че за да не се провали назначеният за 22-ри април всенароден референдум за новата конституция (която ще узакони още мандати на Путин) умишлено се фалшифицира бройката на заразените. Като им знам здравната система и гъмжилото от народ в Москва и Петербурс, силно съм склонен да и вярвам :)

Като при китайците....Ако не бяха мълчали тогаво нямаша да ни шашне толкова....Путин ще мълчи докато ситоацията не стане катастрофална. Виж и другите аутокрации и ще видиш, че или нищо или силно козметирани инфота дават....За съжаление....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да вметна, че въздуха в Ухан е сред най-замърсените в Китай.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Case study: Огнището в Холандия е Брабанд-Тилбург, но изолирани случаи през миналата седмица се появиха навсякъде, като броят им се увеличава.

Разказвам конкретно, защото това е илюстрация на важността на самоизолацията. И ефектът от неприлагането й или късното и прилагане.

Вижте тази графика:

https://public.flourish.studio/visualisation/1538873/embed?auto=1

Първият случай за Холандия е констатиран в провинция Брабант, 56-годишен човек, който малко преди това се е върнал от Ломбардия. Понеже (според тогавашните насоки от централната власт) нямал симптоми при завръщането си, не се поставил в карантина. Понеже в Западна Европа краят на февруари - началото на март е времето на карнавалите, той съвсем необезпокоен от каквото и да било отишъл да се повесели на два такива карнавала. Естествено, колкото и непосредствените контакти на болните да се проверяваха в при първите констатирани случаи,  е възможно да се проверят членовете на семейството, колегите, хората, с които човекът е общувал, но е абсолютно невъзможно да се проверят всички хора, които по време на карнавала са били в центъра на Тилбург, по баровете, или дори по улиците, и случайно са вдишали изкихокашляното от 56-годишния човек, ако е кихокашлял, или са се докоснали до части от слюнката му по чашата от поредната изпита бира. Докоснали са стола или масата, на които е бил седнал, изтеглили са пари след него от същия банкомат и т.н.

Държа да отбележа. Това в статистиката не са всички заразени. Това са само положителните тестове на тези, които са се почувствали дотолкова зле, че да бъдат тествани. Останалите може и да знаят, че са носители, може и да не знаят. Може да са в карантина у дома си, защото така са решили, може и да не са.

От петък (13-ти) има насоки хората да си работят от вкъщи, възрастните хора да не използват градски транспорт, хората да си мият ръцете и да не се ръкуват (това е от понеделник, 9 март),  от 12 март насам има и насоки всички, които изпитват каквито и да било симптоми на настинка, да си останат вкъщи, но това няма да спре епидемията.  Най-неприятното е, че от всичките около 900 потвърдено заразени, над 150 са медицински персонал, точно в тази част на държавата.

Само две седмици по-късно (13 март) нещата изглеждат ето така:

429765687_Screenshot2020-03-15at14_27_34.thumb.png.de25c7bc3e0974c64ad1c732db16a960.png

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кво да им гледам на тези ахмаци? Kитайска мърша....Повече от 2 месеца мълчаха като дупи в гащи, сега пък ще се пишат спасители на Европа....Бих дал под съд отговорниците за това....Предпочитам Южна Корея от тези....

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Skubi said:

Кво да им гледам на тези ахмаци? Kитайска мърша....Повече от 2 месеца мълчаха като дупи в гащи, сега пък ще се пишат спасители на Европа....Бих дал под съд отговорниците за това....Предпочитам Южна Корея от тези....

Китайците официално обвиниха американското военно разузнаване са <синтез> и разпространение в Китай,Ухан на този вирус.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Skubi said:

Кво да им гледам на тези ахмаци? Kитайска мърша....Повече от 2 месеца мълчаха като дупи в гащи, сега пък ще се пишат спасители на Европа....Бих дал под съд отговорниците за това....Предпочитам Южна Корея от тези....

Да беше само тоя вирус...

 

Редактирано от новорегистриран2
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Китайците официално обвиниха американското военно разузнаване са <синтез> и разпространение в Китай,Ухан на този вирус.

Предвид, че става въпрос за индустриално отглеждане на всякакви екзотични животни - прилепи, броненосци, панди, котки, кучета, змии, катерици и т.н., генериращо около 70 млрд. годишни приходи, с около 5 милиона заети, е логично човек да си помисли, че един от градовете с най-мръсен въздух в Китай ще е мястото, където американците ще пуснат вирус...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Официално обвиняват американски представители в някакви военни игри , край Ухан, нямам си на идея за подробности,Аз съм скептичен в достоверност на обвиненията.........хем е официално, от официален представител обвинение, хем не е по съответните канали, а се излъчва по всияки китайски телевизии, прилича за вътрешна употреба...........

Редактирано от laplandetza
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...