Отиди на
Форум "Наука"

Информация относно КОВИД-19


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, Андрей Куртенков said:

Абе какво им става на всички днеска из София - едни такива нервни, наежени, нали уж трябваше да сме сплотени, за да борим заедно опасността?

Ужасен народ сме. Не помня толкова масова злоба. Със сигурност всеки има проблеми покрай тая криза, защо трябва да си го изкарваме идн на друг, не разбирам.

В страна като България където властта потиска,репресира и ограбва народа,още една такава забрана като карантината разбира се,че ще настрои и озлоби още повече българите един към друг. Но и ще ги разбунтува срещу тираничната власт. Това не го разбират на "Дондуков №1 и №2"!

И обратното - в свободни и богати страни като САЩ и Британия епидемията обединява хората.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

В страна като България където властта потиска,репресира и ограбва народа,още една такава забрана като карантината разбира се,че ще настрои и озлоби още повече българите един към друг. Но и ще ги разбунтува срещу тираничната власт. Това не го разбират на "Дондуков №1 и №2"!

И обратното - в свободни и богати страни като САЩ и Британия епидемията обединява хората.

Аха. Има да чакаш.....Знаеш ли какво ще ги разбунтува? Когато им падне, че не трябваше да се приберат..... Защото в идващата рецесия западните няма да ги пуснат назад....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Skubi said:

Аха. Има да чакаш.....Знаеш ли какво ще ги разбунтува? Когато им падне, че не трябваше да се приберат..... Защото в идващата рецесия западните няма да ги пуснат назад....

Не те разбрах добре.. От моите приятели и познати работещи и живеещи на Запад,никой не се е прибрал в България. Но след края на измислената епидемия,някои западни страни наистина ще ограничат приема на нови българи,но други ще приемат още повече. На някои страни ще им се свие икономиката,но на други ще нарасне.

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако съберем грубо приблизителните данни, изпратени ни по ЗДОИ сега, ще получим към два милиона и половина или по-точно - над 2 млн. и 417 хиляди български граждани извън България за 2018 г.

Мисляр не всичките са виококвалифицирани, хайтек работници, доктори, професори, инжинери....Ами повечето са в сивата или черната зона на тамошните икономики...Добър кеф съм да са 1 000 000. Както Орбан каза за бежънците, че ни са нужни лекари, медицински сестри, инжинери...Кебабчии не ни са нужни толкова....Значи тези 1 000 000 които презминалите години така или иначе са се промъкнали и задомили в някой беднящи квартал....На връщане какъв шанс ще имат?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Важна сводка от днес. Утре училищата затварят, поне до 13 април. Има и други <затвряние> подобни на останалите в ЕС.
  Военните се намесиха неофициално, тази сутрин получих писмо от щаба на медицинската военна служба, молят ме за помощ. До колкото разбрах от другите колеги, младите го дават пас, бягат от отговорност, не могат да ги задължат, ако не е обявено военно положени, поне частично такова. По тея причини колеги с 40 плюс ще сме на линия. Съгласих се, ще има няколко екипа, които ще лекуват само спешни ,  обикновенно леки хирургични, точно с каквото най често се занимавам. Такива с доказана корона или много съмнителни, и всички  с настинки, вирусна симтомат. и температури и пр. Означава повикат ли ме няма прибиране в къщи!, след последните лечения , ако не се разболея, преди това, към 2 седмизи карантина. Ще спим в болницам там ядем и всичко , трябва да си приготвя ,според военните инструкции <пакет> с най необходимото, в случая смятам да взема и   поне 4,5 бутилки бозЪ.:ag:
Останалите младоци , вероятно също ще лекуват неотложни и спешни, но без сериозни съмнения за зараза, т.е. нормалните, който от тях изгърми или карантина, или по желание при нас.😀
Което всичко значи скоро може да се <чуваме> по < военния интернет>

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Благодаря ти за информацията. Ако имаш възможност влизай и пускай инфо какво се случва при вас.

За мен е много интересно как в Англия все едно нищо не се случва - ходят си хората на концерти, участват в маратони, имат си активен социален живот, а въобще не е като да нямат заразени ;)

В България станаха 67 заразените.

Как да си направим маска за 2 мин от подръчни материали:
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Точно във връзка с избраната в UK стратегия по света вървят много любопитни дебати относто понятието коляктивен/ стаден имунитет. Това има връзка и с доводите на антиваксърите, така че е и с фундаментално теоретично значение какво ще стане.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един приятел в Англия, преподавател, сподели че днес му е последната присъствена лекция. Държавата ограничава от утре обучението само онлайн.

Link to comment
Share on other sites

Приключих клиничната работа, беше леко , от днес задължително се отменят всички лечения на хора 70  плюс и всички от рисковите групи с хронични заболявания и по напреднала възраст.Плановиу лечения става въпрос, издирват ги и и ги отменят. Явно има страх, много деца също родителите им ги отменят или те сами ,ако са близо до 18 години. Младите до 30 -35 години също част от тях се притесняват и отменят. По тези причини не сме натоварени.
Късния следобед, ще купя най необходимото, което още ми трябва, приготвям бозЪта и всичко тъпча в една раница. Не преливам от желание да ходя, дано има повече млади доброволци, обадят ли се , трябва да съм готов.
 Притесняваме друго, при вас положението, баща ми е 70 и отгоре, със заболявания, беше се отказал да помага в бърза помощ, но сега е налице и е там в спешните екипи.Има много опит и не иска да е извън играта.Казх му , че прави глупост , той винаги е намеквал, по вероятно е да се спомине от колкото да спре да работи, не слуша и му казвам тоя път може и да му се получи така. Нямало достатъчно млади колеги да се включат в екипите, не искат да рискуват. Положението с готовността на по млади лекари в провинцията никак не е добро.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Австралийски учени съобщиха, че са успели да опишат имунната реакция срещу COVID-19 като са изследвали кръвни проби на жена в различни етапи на заболяването. Проучването идентифицира четири типа имунни клетки, които са най-активни.

https://www.doherty.edu.au/

Преди 5 минути, laplandetza said:

Притесняваме друго, при вас положението, баща ми е 70 и отгоре, със заболявания, беше се отказал да помага в бърза помощ, но сега е налице и е там в спешните екипи.Има много опит и не иска да е извън играта.Казх му , че прави глупост , той винаги е намеквал, по вероятно е да се спомине от колкото да спре да работи, не слуша и му казвам тоя път може и да му се получи така. Нямало достатъчно млади колеги да се включат в екипите, не искат да рискуват. Положението с готовността на по млади лекари в провинцията никак не е добро.

Да, това е притеснително.

Браво на баща ти! Да е жив и здрав човека!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Видяхте ли че някакъв американски покер сайт PokerShares приемал залози за бройката заболелели от коронавирус до края на март, четете тук в този български спортен новинарски сайт - https://betcredo.net/zloveshto-priemat-zalog-covid/
Как може да си толкова безсърдечен, след като от този вирус може да се разболеят родителите ти, баба ти и дядо ти и да умрат... Баси кретените.

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не е игра. Надявам се върши такава работа покрай екипите, че да не ги задържа и той колкото се може по късно да хване короната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Андрей Куртенков said:

Точно във връзка с избраната в UK стратегия по света вървят много любопитни дебати относто понятието коляктивен/ стаден имунитет. Това има връзка и с доводите на антиваксаърите, така че е и с фундаментално теоретично значение какво ще стане.

Ами каквато овца рошава президета им......

Но свясните победиха. За щастие.

Link to comment
Share on other sites

Преди 37 минути, Skubi said:

Това не е игра. Надявам се върши такава работа покрай екипите, че да не ги задържа и той колкото се може по късно да хване короната.

Хах, той е основата на екипа, единствения лекар в него........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, laplandetza said:

Хах, той е основата на екипа, единствения лекар в него........

Ами и в нормално време не е нужно да има лекар в линейката....Те сега предимно траспортират подозрените.....

Той си знае....То и тукашните власти незнаят....Единият ден призовават всички доктороси които са в пенсия да се явят на работа.....После пък, тези които са 65+ да бъдат назначени в такива работни места, където да са колкото се може по-далеч от коронитата....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Интерактивна карта, която показва цялата информация за Covid-19 в България. Картата показва запобелите по градове и региони.
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Skubi said:

Ами и в нормално време не е нужно да има лекар в линейката....Те сега предимно траспортират подозрените.....

Той си знае....То и тукашните власти незнаят....Единият ден призовават всички доктороси които са в пенсия да се явят на работа.....После пък, тези които са 65+ да бъдат назначени в такива работни места, където да са колкото се може по-далеч от коронитата....

 

Не е обикновенна линейка и не е за извозване, не е основно за това, а ще има център в местната болница, специално за заразени, вероятно цялата болница ще е за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 https://www.24chasa.bg/novini/article/8313808

Имам следния въпрос - защо се изпуска предварително информацията, че ще се въведе карантина еди къде си? Това се случи в Ухан и над 5 милиона души успяха да избягат, това се случи и в Италия и десетки хиляди се разотидоха... Нали смисъла е да останат всички заразени под карантината?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте в страните автокрациите или тези лидери които обичат така да командватр не дават никаква информация от разпределението на болтине. Пол, възраст.

Също така, само тогава правят тест на корона когато е вече очевидно, че болният е позитивен. Тоес 2 седмици кротувай в доброволна карантена, и ако дотогава не убиеш пукала или ти се влоши положението, домашният лекар ще те регистрира за подозрен и ще доде за теб татето на Лапландеца, да те прибере в карантена.....Където ще ти направят тест за коронита......

Но ако си скитал малко бели парички за черни дни, за 31 000 фт ще ти направят тест....Колкото идсаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран2 said:

 https://www.24chasa.bg/novini/article/8313808

Имам следния въпрос - защо се изпуска предварително информацията, че ще се въведе карантина еди къде си? Това се случи в Ухан и над 5 милиона души успяха да избягат, това се случи и в Италия и десетки хиляди се разотидоха... Нали смисъла е да останат всички заразени под карантината?

Защото човечовците са като стадо и копират глупостите гледани ала Холивуд.....

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, новорегистриран2 said:

 https://www.24chasa.bg/novini/article/8313808

Имам следния въпрос - защо се изпуска предварително информацията, че ще се въведе карантина еди къде си? Това се случи в Ухан и над 5 милиона души успяха да избягат, това се случи и в Италия и десетки хиляди се разотидоха... Нали смисъла е да останат всички заразени под карантината?

Първа неотложна мярка е да отстраните празната милиционерска кратуна с каскет, геШШеффф, не може с такива дебили да постигнете нещо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Първа неотложна мярка е да отстраните празната милиционерска кратуна с каскет, геШШеффф, не може с такива дебили да постигнете нещо.

..човека изпълнява заповеди, не е виновен.. много си критичен към него..   такива кат него са търсен кадър , има нужда от още ..(предлагат се и други позиции , вакантни )

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, tantin said:

..човека изпълнява заповеди, не е виновен.. много си критичен към него..   такива кат него са търсен кадър , има нужда от още ..(предлагат се и други позиции , вакантни )

Дано се шегуваш, че с такива ценни кадри............................Демокрацията ще победи!😀

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...