Отиди на
Форум "Наука"

Чакали във Финландия.


Recommended Posts

Това ще е интересно. Нова информация. доказано има чакали във Финландия Южнал Югозападна Финландия. Местните власти предполагат, че разшрострастранението им е вид диверсия. НМякой, или някои или кой знае...............Путин?, са докарали чакали чак до тук, а те учудващо се развиват много добре, при услови при нас зимата подхрамваме огромен брой градски зайци, фазани и сърнички, имаме и  гризачи.

От къде научих, случайно !. Писна ми да гледам всеки ден тъпи, дебилни мутри и помолих мовта <организация> да ми осугори жилище всред <природата> . Първо ми намериха единична къща посред <нищото> на 4 километра от населено място. където има, имало следи от.................. вълци, кръсихме го Вълчарника!. Жената се оплаши и се отказахме от тая поръчка.................. сетне ми намериха къща на ..................един хълм с оюе 5 други, пак на около 3,5 - 4 километра от друго населено място, там няма вълци ...............НО ............. според местните власти там е свърталиюе на чакали !, привнесени от някъде.  Местя се  Юли месец и ще ви информирам.

Тези чакали са разрешени за отстрел ............ като привнесен агресивен вид,.................... а аз имам <снайпер>................. и не само обикновен такъв, да кажем мога да гърмя в 1 , 2 рано сутрин и никой няма да ме чуе !😷

Тази къща я кръстих Чакаларника !

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам как да реагирам на подобен пост...най- умното разбира се е да си замълча! Но да си знаят други подобни "снайперисти".

Признавам си, че тази стилистика на писане ми е трудно разгадаема. Първо помислих, че появата на тези животни във Финландия е някакво радостно събитие, заради обогатяване на местната фауна. Оказа се, че се е появил обект за отстрел!

Все още раздел за лов във форума няма, няма и да има! Мястото на подобно <нещо> не е тук!

Link to comment
Share on other sites

Преди 44 минути, fixxxsers said:

Не знам как да реагирам на подобен пост...най- умното разбира се е да си замълча! Но да си знаят други подобни "снайперисти".

Признавам си, че тази стилистика на писане ми е трудно разгадаема. Първо помислих, че появата на тези животни във Финландия е някакво радостно събитие, заради обогатяване на местната фауна. Оказа се, че се е появил обект за отстрел!

Все още раздел за лов във форума няма, няма и да има! Мястото на подобно <нещо> не е тук!

Точно тук си е мястото. Чакалите нямат място в тазои територия , те са инвазивни, агресивен НЕместен вид и най вероятно са привнесени умишлено от злонамерени хора или  <организации> Трябва да бъдат ликвидирани !. Такива са финландските закони и всеки с ловно разрешително е Задължен да убие чакал и да го предаде нас властите. Така стоят нещата............. точно поради тези ни закони нямаме бездомни животни........... кучета, котки, есичко се залавя или отстрелва ако прави бели, освен това местните видове, рисове , мечки , лисици, вълци , порови се грижат да не оцеляват бездомни кучета, котки и други изпуснати домашни животни.

Уважавай нашият живот, за да получиш същото .........

Link to comment
Share on other sites

Изниква въпроса как оцеляват чакалите, като в моя нов район на Чакаларника има и рисове?, бих предположил, че един рис може да издебне и убие чакал.. 

Вълци няма, русомахи няма, има лисици , има и мечки, но те се държат по надалеч, ако се появят и ровят по кофите иаме право да ги застреляме съвсем законно !

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

Към общинския данък има част за изхранване и грижа за зайченца, фазани ( също чужд вид), сърнияки и пр., изхранване зимата и т.нт.  Там незнам колко ще е, няма да плащам аз, <организацията> плаща. В сегащното ми жилище са едни около 270 еуро на година за изхранване на <градския> дичеч.

Link to comment
Share on other sites

Just now, makebulgar said:

Хората и те са инвазивен вид за Финландия.

За целият Свят и за това.................сме ние ........Демоните на Слънчевото (звездните) остриета.................такива са Вселенските Директиви.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Законите на Финландия са си закони на Финландия!

Отстрелването на животни продължвам да твърдя, че не е за този форум, особено когато е съпроводено с подобно въодушевление. Форум Наука има някакви претенции да се опитва да образова, възпитава ...убиването на каквито и да е животни според мен ( да се повторя) не за този форум.

Уважавай форума, за да те уважават всички тук...

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, fixxxsers said:

Законите на Финландия са си закони на Финландия!

Отстрелването на животни продължвам да твърдя, че не е за този форум, особено когато е съпроводено с подобно въодушевление. Форум Наука има някакви претенции да се опитва да образова, възпитава ...убиването на каквито и да е животни според мен ( да се повторя) не за този форум.

Уважавай форума, за да те уважават всички тук...

Не върви добре този разговор. Принципно съм ловец, риболовец и............. мога да убивам в най широк смисъл. От години спрях да отстрелвам животни, но от известно време съм финландски ловец и имам оръжие. Закона ме задължава да убия чакал, не казвам , че ще го направя. Не съм убивал животни от над 14 - 15 години с изключение на някоя риба или на домашни  животинки за консумация.

Според мен е най правилно да не се преструваме , а да казваме нещата такива , каквито са, без  перверзна цензура директно и болезнено, все пак сме във Форум където  Истината е над живота на който и каквото и да е , вкл. и Човека.

Отсей нещата и да помислим защо тези твари чакалите са толкова адаптивни, приспособими, вярно, че индиректно ги подхранваме, но все пак тук имаме сериозни хиюници като рис.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами аз не се преструвам! За мен убийството на животно само защото някой ми казва, че било вреден дивеч не е ок! Отдавна трябва да сме го надраснали това ние хората. По скоро глупотевините в разни закони оправдаващи и насърчаващи подобни изтребвания са параван за хора ( а може би и им е по леко на съвестта ), които обичат да стрелят по "нещо живо"!

Вероятно всеки носи в себе си, нещо което го привлича в лова, преследването, но ми се струва, че всеки би бил по- мъж ако му устоява!

Вреден дивеч в природата няма. Единствено там, където човека се е намесил внасяйки различни видове в екосистеми нехарактерни за тях все е било грешка.

Преди 53 минути, laplandetza said:

Форум където  Истината е над живота на който и каквото и да е , вкл. и Човека.

Разсъждавай повече над думите си! Защото един ден може да се наложи да застанеш зад тях ( не говоря за форума )! Аз бих излъгъл за живота на някого или нещо!

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 часа, fixxxsers said:

Ами аз не се преструвам! За мен убийството на животно само защото някой ми казва, че било вреден дивеч не е ок! Отдавна трябва да сме го надраснали това ние хората. По скоро глупотевините в разни закони оправдаващи и насърчаващи подобни изтребвания са параван за хора ( а може би и им е по леко на съвестта ), които обичат да стрелят по "нещо живо"!

Вероятно всеки носи в себе си, нещо което го привлича в лова, преследването, но ми се струва, че всеки би бил по- мъж ако му устоява!

Вреден дивеч в природата няма. Единствено там, където човека се е намесил внасяйки различни видове в екосистеми нехарактерни за тях все е било грешка.

Разсъждавай повече над думите си! Защото един ден може да се наложи да застанеш зад тях ( не говоря за форума )! Аз бих излъгъл за живота на някого или нещо!

Стоя си зад тях........, думите. Страстите Космически, първичния ход на нашия баща Хаос е надчовешка ценност, за туй вселенските чистачи са на тази планета......Демоните .

 Едно време  в НРБ стреляхме по чакалите. Обикалял съм много с моя дядо , той беше отличен стрелец и стреляше дори от колата по тях .Освен ловно имаше и армейско оръжие , но за тях харчеше често само <Хлоберката> . Чакалит бяха обявени за инвазивен вреден дивеч и се отстрелваха. 

Днес по турската граница е пълно с такива твари , пречат на гранична полиция да си доспива:D

В БГ сега имате много вредни привнесени видове, отдавнашен проблем са ондатри, имате едни агресивни водни костенурки , едни наплодени корморани, многоотдавнашен проблем с риба <слънчевка> и пр. От много години не съм обикалял с БГ ловци , днешното състояние може да е друго, но при моите пътувания виждам и слушам разкази в някои райони има доволно прасета, дивеч, сърни и пр. По полето покрай реките доволно фазани.

В парковете са развъдели , в Пирин и диви кози и т.н.т.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То в България и сега си го има това  - ,,вреден дивеч ".  Моя шеф наскоро стана ловец, и когато свърши сезона за дивите сине, ми казаха (той и един друг негов колега-ловец ) че сега е за вредния.

Иначе е интересно това че чакалите са стигнали и Скандинавия.

Link to comment
Share on other sites

Преди 8 часа, fixxxsers said:

..

Вреден дивеч в природата няма. Единствено там, където човека се е намесил внасяйки различни видове в екосистеми нехарактерни за тях все е било грешка.

..

Да си дойдем на думата, такова е положението при Чакаларника, нарочно внесени с цел увреда чакали.

Още се чудя как са оцелели първите поколения в средата с рисове, айде мечките не са проблем за тях. Рисовете са коварни животни, като си набележат домашна котка в покрайнините , дебнат я , стопаните регулярно пускат котките по дворовете за да си се разходят, но от гората наоколо риса я убива и се приключва. Защо да не прави това и с чакала?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, fixxxsers said:

Ами аз не се преструвам! За мен убийството на животно само защото някой ми казва, че било вреден дивеч не е ок! Отдавна трябва да сме го надраснали това ние хората. По скоро глупотевините в разни закони оправдаващи и насърчаващи подобни изтребвания са параван за хора ( а може би и им е по леко на съвестта ), които обичат да стрелят по "нещо живо"!

Вероятно всеки носи в себе си, нещо което го привлича в лова, преследването, но ми се струва, че всеки би бил по- мъж ако му устоява!

Вреден дивеч в природата няма. Единствено там, където човека се е намесил внасяйки различни видове в екосистеми нехарактерни за тях все е било грешка.

Разсъждавай повече над думите си! Защото един ден може да се наложи да застанеш зад тях ( не говоря за форума )! Аз бих излъгъл за живота на някого или нещо!

Всичко, казано по-горе, звучи много смислено, справедливо и благородно. Но какво да правят например тези хора:

https://profit.bg/svezho/indiya-e-izpravena-pred-mashtaben-maymunski-teror/

Какво да правят и австралийците, които от години страдат заради свръхпопулацията на диви прасета и зайци?

 

 

Редактирано от Шпага
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Какво да правят и австралийците, които от години страдат заради свръхпопулацията на диви прасета и зайци?

Именно това е проблема, че на човека му страдат представите за света такъв какъвто той иска да изглежда. За човека света е антропоцентричен и преди време не се е интересувал от екологията, а днес когато е унищожил много от природата, смята, че най-доброто за природата е да я консервира в такъв вид в какъвто съществува днес, но в такъв вид, че да му е изгодна. 

А тя природата си иска всички живи твари, и за нея няма значение дали един чакал е във Финландия, или един заек е в Австралия. За нея живота на чакала или заека не е по-маловажен от живота на едно или повече животни или растения, които биха загинали за оцеляването на чакала или заека. Това е еволюцията. След 1 000 000 години от този чакал или заек във Финландия или Австралия може да еволюира друг вид, който може да стане по-умен и да измести човека. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

Преди 51 минути, makebulgar said:

Именно това е проблема, че на човека му страдат представите за света такъв какъвто той иска да изглежда. За човека света е антропоцентричен и преди време не се е интересувал от екологията, а днес когато е унищожил много от природата, смята, че най-доброто за природата е да я консервира в такъв вид в какъвто съществува днес, но в такъв вид, че да му е изгодна. 

А тя природата си иска всички живи твари, и за нея няма значение дали един чакал е във Финландия, или един заек е в Австралия. За нея живота на чакала или заека не е по-маловажен от живота на едно или повече животни или растения, които биха загинали за оцеляването на чакала или заека. Това е еволюцията. След 1 000 000 години от този чакал или заек във Финландия или Австралия може да еволюира друг вид, който може да стане по-умен и да измести човека. 

Ти забрави Новият Играч и Батка на Всичките земни Еволюции, Патрона на Полюционната еволюция, тва е Бай Ху.....маноид ! :D , няма бог, ног, смог, всички са равни пред чповешкия лакум, алчен  г... Гений ! :D

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...