Отиди на
Форум "Наука"

Мюнхенското споразумение, истинското начало на Втората Световна Война


Recommended Posts

  • Потребител
On 2.02.2022 г. at 21:39, andreiS40 said:

Да, "Тигър" и "Пантер" превъзхождат като бронева защита, огнева мощ, далечина на поразяване с прав изстрел, с по-добра СУО Т-34-76 и Т-34-85, ала сам си отговори на въпроса, колко на бой "Тигри" и "Пантер"-и са били произведени от Германия и производствените мощности използвани от германците в окупираните и анексирани територии. Нито "Тигри"-те, нито "Пантер"-ите са били достатъчно като количество....Това е най-важното за такъв конфликт, какъвто е била Втората световна война...Масовост и достъпност на съответната оръжейна система...И тук, Т-34 има преимущество...При това ОГРОМНО преимущество, защото се е произвеждал бързо, евтино и лесно са насищани съединенията и частите с този танк, а също и по-бързо са възстановяване бойните загуби в материална част...

Амии.. за да убиеш Тигър ти трябват 12 танка сега смятай ? 

 

On 3.02.2022 г. at 9:26, resavsky said:

И Титър и Пантера са страхотни танкове но по някаква ирония на съдбата след като са започнали да ги употребяват на Източния фронт /есента на 1942 година/ големите германски победи спират.На практика почти всички крупни немски успехи се дължат на танковете Т3 и Т4.Които са си средна хубост /казвам го дори с известен толеранс/ и не могат да се сравняват по никакъв повод с Т-34 да речем.

С кое не могат да му се сравняват? Интересно ми стана,кое ще да му е най-най?

 

Преди 16 часа, Skubi said:

Няма значение. Имат много....Но за тогава вече германските войници са в бой от години и от таблетките получавани за бодрост и безчовечна издръжливост стават зависими....Eukodal, Novokain, Pervitin....

Същото при братушките водката....

 

Сериозно? Аз чух и екстази са имали? Дали имат още?:ag:

 

Преди 12 часа, Warlord said:

По принцип е така, но при огромни масовки в руските условия като тези при Дубно, под Москва или Курск, където колоните настъпват през широк, открит терен, тъй или иначе всички вече се виждат когато влезнат в обсега си. И тогава вече други фактори излизат напред по важност. Като например по-скосената броня на руските танкове, от която снарядите по-лесно отскачат и съответно по-трудно я пробиват, спрямо по-квадратната броня на немските. 

Впрочем Ото Кариус в спомените си извънредно много хвали качествата на Т-34 и дори упреква командването, че почти нищо не са им били дали като информация за него до първите сблъсъци. 

Ами поне виж на какво разстояние има пробиване при германците и на какво на руснаците, например Тигър убива Т-34 от километър и половина а т-34, Тигър от упор:ag: шегувам се, на първоначалните 300 метра а на късните модели от 500. И то не винаги. Сега ми разкажи за скосената броня? Внимателно слушам?:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 135
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 18 минути, bulgaroid said:

Амии.. за да убиеш Тигър ти трябват 12 танка сега смятай ? 

 

С кое не могат да му се сравняват? Интересно ми стана,кое ще да му е най-най?

 

Сериозно? Аз чух и екстази са имали? Дали имат още?:ag:

 

Ами поне виж на какво разстояние има пробиване при германците и на какво на руснаците, например Тигър убива Т-34 от километър и половина а т-34, Тигър от упор:ag: шегувам се, на първоначалните 300 метра а на късните модели от 500. И то не винаги. Сега ми разкажи за скосената броня? Внимателно слушам?:ag:

Benzedrine inhalálók (kép forrása: All That's Interesting)

Може да са получавали от американосите....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, deaf said:

От научна гледна точка това е невъзможно и смешно - чрез наркотик да станеш "безчовечно издръжлив". То ако можеше така - пиеш хапче и ставаш супервойник като Жан-Клод ван Дам във филма - днес поне западните войници щяха да гълтат хапчета като бонбони.

А това за водката е точно обратното и е глупава пропаганда! Една от причините Червената армия да бъде разгромена е именно алкохолизмът на съветските войници. Направи си експеримент. Изпий вечерта една бутилка водка и на сутринта се опитай да пробягаш десет километра. Водката (алкохолът също е наркотик) унищожава физическите сили на човека,а не ги усилва.

 

Каква ти вечер, каква ти 5лева, когато всеки ден може да ти е последен....100 грама и УРАААААААААААААА.....

Aimo Allan Koivunen изпил 30 хапчета Первитин и в -20 градуса минал със ски 400 км за 2 седмици.

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Skubi said:

Каква ти вечер, каква ти 5лева, когато всеки ден може да ти е последен....100 грама и УРАААААААААААААА.....

 

Ако изпие чаша водка наистина ще му е последен ден...🙂 Ефектът от водката и от всеки наркотик е краткотраен - час-два най-много,след което човек се отпуска и заспива. И става лесна жертва за врага. А за пълното възстановяване и изчистване на организма от алкохола и наркотика,са нужни поне пет-шест дни. Виж когато войникът е в отпуск и върнат в тила да си почине,тогава може да се напие и да си отпусне душата,но на фронта е самоубийство да се употребяват наркотици.

На война най-изнервящото и изморителното е,че често пъти не се знае кога ще почне битката. И кога ще свърши. (По свидетелствата на ветерани.) Може войникът както се бръсне,врагът да го нападне и да му се наложи да хвърли бръснача и хване пушката... С оглед на това е самоубийствено да се дрогира или напива...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, deaf said:

Ако изпие чаша водка наистина ще му е последен ден...🙂 Ефектът от водката и от всеки наркотик е краткотраен - час-два най-много,след което човек се отпуска и заспива. И става лесна жертва за врага. А за пълното възстановяване и изчистване на организма от алкохола и наркотика,са нужни поне пет-шест дни. Виж когато войникът е в отпуск и върнат в тила да си почине,тогава може да се напие и да си отпусне душата,но на фронта е самоубийство да се употребяват наркотици.

На война най-изнервящото и изморителното е,че често пъти не се знае кога ще почне битката. И кога ще свърши. (По свидетелствата на ветерани.) Може войникът както се бръсне,врагът да го нападне и да му се наложи да хвърли бръснача и хване пушката... С оглед на това е самоубийствено да се дрогира или напива...

Много Холивудски филми си гледал...🤣

Например при операцията Torch в 1942 в Северна-Африка Eisenhower заповядва да се раздадат 500 000 таблети Benzedrine. 

https://m.mult-kor.hu/a-nemetek-es-a-szvetsegesek-is-amfetaminokkal-doppingoltak-katonaikat-a-masodik-vilaghaboruban-20190627

Но мисля затова нито един ветеран не е разказвалр както и за изнасилване на жени, грабежи и други....

Що за водката...

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Skubi said:

Много Холивудски филми си гледал...🤣

Български...🙂

"Аз на война съм бил,ама такова чудо...Бомбардират,бомбардират,па спрат! А при тебе спиране няма..." - реплика на Георги Русев към барабанистът Мамалев от филма "Оркестър без име". Винаги като се сетя за тази реплика,ми става смешно.🤣

Редактирано от deaf
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

Амии.. за да убиеш Тигър ти трябват 12 танка сега смятай ? 

 

С кое не могат да му се сравняват? Интересно ми стана,кое ще да му е най-най?

 

Сериозно? Аз чух и екстази са имали? Дали имат още?:ag:

 

Ами поне виж на какво разстояние има пробиване при германците и на какво на руснаците, например Тигър убива Т-34 от километър и половина а т-34, Тигър от упор:ag: шегувам се, на първоначалните 300 метра а на късните модели от 500. И то не винаги. Сега ми разкажи за скосената броня? Внимателно слушам?:ag:

Булгароиде, сметката на бойните загуби от Втората световна война отдавна е изчислена и установена. Резултатът е важен!...Националсоциалистическа Германия успява да произведе и внедри доста образци нови въоръжения, като се започне от "Щурмгевер" 44 и се мине през първите образци на ОТРК, до реактивните изтребители /които създавате по едно и също време с врагът Великобритания/. Давам ти конкретен пример с авиационна техника: Германците имат една невероятна, уникална по това време аеродинамична тръба, предназначена за изслудване на високите скорости в авиационно-изследователският център"Мюнхен" в градчето Йотцал, в АЛпите. Та тая аеродинамична тръба е била снабдена с една наистина  огромна мощност  за времето си турбина, с мощност от около 75 000 kw/100 000 конски сили/. Такова нещо не притежава никой от съюзниците по това време. След края на войната, тази аеродинамична тръба попада във френската окупационна зона. Французите я вземат, като военен трофей и я инсталират в градчето Модан. ИМенно с тази аеродиначина тръба се изпитват първите следвоенни опитни образци на реактивни самолети, френско производство. Този пример ти го давам, за да подчертая, че действително, германците имат Много нововъведения в разработването на нови образци на средства за водене на бой, за които обаче липсват ресурси за насищането в достатъчно количество на въоръжените сили на Райха с тях...Резултатът е ясен! Германия е смазана! Въпреки "тигрите"", "пантерите", ,,ФАУ" и Ме-262. Опира до ресурси! Това сам го знаеш...При това количество "Тигър" , "Пантер", при това недостатъчно количество на авиацията и накрая на човешките ресурси, просто няма полезен ход за победа..По това време Съветският съюз може да си позволи колосални човешки и материални загуби, за   които като тоталитарна държава, разполагаща с ресурси и подпомагани активно с материални средства за водене на война, предоставени от най-силната икономика - САЩ. Всичко това, Германия го няма, въпреки че отново е тоталитарна държава, впрегнала ресурсите на почти цяла Европа, които обаче са по-малки. Опира до масовост....В такъв конфликт, много по важно е правилното, адекватно военно-икономическо планиране, отколкото чисто ТТД на конкретните образци въоръжения. Та така..Германия разработва нови въоръжения, революционни във военната техника по това време, от които ще се ползват след войната съюзниците..

Освен това, за да унищожиш танк по това време, не е задължително винаги  да използваш срещу него винаги друг танк /танкове...Има си много артилерийски и авиационни средства за това. Та, с "Тигър" и без "тигър", с "Пантер"-и и други "котки", или без тях, резултатът е ясен. Печели този, който разполага с повече ресурси, които успява да събере, за организира непрекъсваемост и масовост на военновременната икономика, която да не спира да произвежда материални средства, предназначени за водене на война.. Втората световна война не е спечелена само с танкове...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

Ами по-малобройни са били със сигурност от съветските американските и британските. Да кажем, че германските са сравнително съизмерими с британските, но при Битката за Англия, британските пилоти са били инструктирани ако се спече положението веднага да катапултират и след това, падайки на своя територия просто да се приберат пеша до авиобазата, където ще им бъде даден нов изтребител. Реално е много по-скъпо и много по-бавно да създадеш и тренираш нов ас (години) , отколкото да произведеш нов изтребител (месец). Докато немските се налага да се бият докрай, тъй като ако катапултират там ще паднат в плен при всички положения. 

Отделно немците са във постоянна война от 1939 (някои от пилотите дори от 1936 в Испанската гражданска война). До 40-те вече са натрупали страшно много боен опит, а и фрагове. И после - както казахме на Източния фронт, когато са оставали без работа, са ги пращали на свободен лов - буквално каквото видят да го свалят. Докато руските обикновено са полущавали заповед да стоят на позиция и да охраняват конкретно летище или база, ако евентуално бъде атакувана, докато колегите им от Луфтвафе са навъртали въздушни победи като на ротативка през това време :)

Великобритания успява да спечели "Битката за Британия" от лятото и ранната есен на 1940г., не само заради асовете си и грешките на Гьоринг, но и заради едно огромно преимущество, което имат англичаните, още от преди войната - Инсталирани линейно и обектово по южното и югоизточното крайбрежие на Албиона  радиолокационни станции /РЛС/. При това не просто само РЛС, а единна система от РЛС, дежурни изтребители, наземен персонал, който своевременно да отразява разкритата от РЛС въздушна обстановка, така щото излитащите "Спитфайър"-и, които да пресрещат и прихващат изтрабителите и бомбардировачите на Луфтвафе, имат точни координати, къде се намират агресорските ескадрили. Само да кажа, че по това време/1940г./, основен тактически прийом за прехват на противников изтребител, се е състоял в това, изтребителите на отбраняващата се държава, да  излети, да се набере височина и изтребителите на отбраняващата се държава да търсят противника...ТА, до прехват се е стигало, само и ако отбраняващият се успее да установи визуален контакт с влитащите противникови изтребители. ДА, но не и при англачаните. Напрактика през 1940г., Великобратиния притежава до голяма степен, това което през "Студената война" ще стане известно, като "интегрирана система за ПВО на страната"...Изградената система от РЛС по южното и югоизточното крайбрежие на Великобритания и нейното много адекватно експлоатиране, съчетано с използването на изтребители с много добри ТТХ, каквито са "Спитфайър", и раззибаре помощта от САЩ по линията на "ЛЕндлийз"-а имат решаваща роля за провала на германците във въздушната война за завоюване на превъзходство във въздуха и установяване на контрол, върху въздушното пространство на Великобритания. НО РЛС, съчетани с изтребители и с получаването и предаване наактуална информация на въздушната обстановка, са решаващи. Англичаните са знаели, откъде ще влитат германските ВВС, още докато изтребителите им са летели на територията на континента.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, andreiS40 said:

Германия е смазана!

Германия е можела да победи,но Хитлер не е искал... Не ме питай защо. Не знам. Никой не знае. Достатъчно е било например,да им даде по една винтовка на един милион от съветските военнопленници и те са щели да превземат Москва и Ленинград... След което генерал Власов създава васално на Германия правителство...

Преди 16 минути, andreiS40 said:

сметката на бойните загуби от Втората световна война отдавна е изчислена и установена.

Да,изчислена е. През 1941г. Германия хвърля срещу Червената армия максимум 4000 танка,Сталин - 23 000. Сега обясни как може германските асове унищожили рекорден брой съветски танкове да са много повече от съветските асове? Нали оттам тръгна спора...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Германия е можела да победи,но Хитлер не е искал... Не ме питай защо. Не знам. Никой не знае.

Според мен също е можела да победи, но командването прави много грешки. Във Феникс се опитах да заформя някаква качествена дискусия по темата. Получи се горе-долу добре.

https://www.fenixforum.net/viewtopic.php?f=17&t=777

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, andreiS40 said:

Великобритания успява да спечели "Битката за Британия" от лятото и ранната есен на 1940г., не само заради асовете си и грешките на Гьоринг, но и заради едно огромно преимущество, което имат англичаните, още от преди войната - Инсталирани линейно и обектово по южното и югоизточното крайбрежие на Албиона  радиолокационни станции /РЛС/. При това не просто само РЛС, а единна система от РЛС, дежурни изтребители, наземен персонал, който своевременно да отразява разкритата от РЛС въздушна обстановка, така щото излитащите "Спитфайър"-и, които да пресрещат и прихващат изтрабителите и бомбардировачите на Луфтвафе, имат точни координати, къде се намират агресорските ескадрили. Само да кажа, че по това време/1940г./, основен тактически прийом за прехват на противников изтребител, се е състоял в това, изтребителите на отбраняващата се държава, да  излети, да се набере височина и изтребителите на отбраняващата се държава да търсят противника...ТА, до прехват се е стигало, само и ако отбраняващият се успее да установи визуален контакт с влитащите противникови изтребители. ДА, но не и при англачаните. Напрактика през 1940г., Великобратиния притежава до голяма степен, това което през "Студената война" ще стане известно, като "интегрирана система за ПВО на страната"...Изградената система от РЛС по южното и югоизточното крайбрежие на Великобритания и нейното много адекватно експлоатиране, съчетано с използването на изтребители с много добри ТТХ, каквито са "Спитфайър", и раззибаре помощта от САЩ по линията на "ЛЕндлийз"-а имат решаваща роля за провала на германците във въздушната война за завоюване на превъзходство във въздуха и установяване на контрол, върху въздушното пространство на Великобритания. НО РЛС, съчетани с изтребители и с получаването и предаване наактуална информация на въздушната обстановка, са решаващи. Англичаните са знаели, откъде ще влитат германските ВВС, още докато изтребителите им са летели на територията на континента.

Не Англия спечели а Германия я загуби. Според четеното от мен липсваще им още около седмица за да клекнат, ако Луфтвафе продължаваше да бомбардирва военните летища и други...Но за щастие, оня идиот реши да почне бомбардировката на градовете....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Первитин и падутин са се използвали още десетина години след войната от алпинистите, защото подобряват кръвообращението.
Но само в моменти на върховно изпитание - например Херман Бул при самотния си бивак на 8000м на Нанга Парбат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 4.02.2022 г. at 23:34, bulgaroid said:

Амии.. за да убиеш Тигър ти трябват 12 танка сега смятай ? 

 

С кое не могат да му се сравняват? Интересно ми стана,кое ще да му е най-най?

 

Сериозно? Аз чух и екстази са имали? Дали имат още?:ag:

 

Ами поне виж на какво разстояние има пробиване при германците и на какво на руснаците, например Тигър убива Т-34 от километър и половина а т-34, Тигър от упор:ag: шегувам се, на първоначалните 300 метра а на късните модели от 500. И то не винаги. Сега ми разкажи за скосената броня? Внимателно слушам?:ag:

Доста може да се поспори. Далекобойнистта - добре, също и видимостта, но действително много голяма част от снарядите отскачат или засядат в бронята, без да причинят критикъл демидж, при скосена броня. Просто, но гениално ;) има и такива. После, тигрите и дори пантерите, по немската класификация са тежки танкове, а всичките модификации на Т-34 са средни (medium). Така че би следвало Тигрите да ги сравняваме с КВ или ИС. А КВ 1 и 2 е имало много дори и през 41, докато тигрите се появяват края на 42 и дори на цялата Курска огнена дъга са едва 130 машини всичко. Докато руските, от всички основни типове, мисля че е излишно да споменавам, че са били хиляди. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5.02.2022 г. at 10:43, Skubi said:

Не Англия спечели а Германия я загуби. Според четеното от мен липсваще им още около седмица за да клекнат, ако Луфтвафе продължаваше да бомбардирва военните летища и други...Но за щастие, оня идиот реши да почне бомбардировката на градовете....

Хубаво...Нека бъде твоята...По-точно е да се обобщи, така че да не накърняваме "сакралните чувства" на германофилчетата във форума 😁, че в "Битката за Британия" Луфтвафе не успява да завоюва въздушно превъзходство във въздушното пространство над Великобритания /островът/, което превъзходство е необходима, задължителна предпоставка за започване на морско-десантната операция и последващо заемане на плацдарм, задържането му и подготовка за сухопътната операция. В Крайна сметка, Германия се провала, в опита си да извади Кралските ВВС от строя, а от тук и да изводи Великобритания от войната.

Скуби, за да се извадят от строя аеродрумите/летищата/ на Кралските ВВС, е необходимо същите да бъдат добре "обработени" от бомбардировъчната авиация. През Втората световна война, все още не са създадени крилатите ракети, а ОТРК на Германия са в зачатъчен стадии на развитие и са  неточни, че да могат да насят прецизни удари по летища. А от своя страна, ракетите "ФАУ" са и доста ресурсоемки, т.е. скъпи са за масирана употреба.. За да достигнат бомбардировачите до летищата на Великобритания, при което и ефективно да ги извадят от строя / да се чете, летищата да бъдат сериозно повредени, така щото да бъде невъзможно да се възстанови способността им от тях да излитат, каквито и да било летателни апарати, най-вече изтребители/ е необходимо, изтребителната авиация на Кралските ВВС в голямата си част да бъде извадена от строя, така че да й бъде обективно невъзможно да пречи ефективно на Луфтвафе да унищожи или и силно да повреди летищата. И тук отново идва ролята на РЛС...А тя е огромна в случая! Едно е изтребителите на защитаващият се да излитат веднага след подаването на тревога, едва след визуалното откриване на изтребителите и бомбардировачите на агресора, навлезли и в собственото въздушно пространство или непосредствено преди навлизането им, а съвсем друго е в резултат на опознатата 24/7 с РЛС въздушна обстановка и картина,  да се види откъде са основните направления за влитане, да се следи във всеки един момент актуалното състояние във въздушното пространство във зоната, набелязана за въздушно нападение, да се открие навреме и по-отдалеч противниковите изтребители и бомбардировачи и  към него да се насочат основните сили от изтребители на отбраняващата се страна. Преимуществото на това да знаеш, да виждаш и да възприемаш навреме, откъде е основното направление на налета на противника, ти дава следващото преимущество, да се организираш, за да му противодействаш по-ефективно, като дислоцираш натам повече сили и средства. Основно на това се дължат големите загуби на германците, които са в основата на промяната на първоначалните им намерение и планове за реализация на военновъздушната операция против Великобритания. НА база опитът си в употребата на авиацията, при блицкриг-а, провеждан от Луфтвафе и Вермахта, в предхождащите операция "Адлертаг" 12 месеца, германците просто не са очаквали такъв организиран, упорит и ефективен отпор във въздуха, при което така и не успяват за завоюват пълно въздушно превъзходство над въздушното пространство на Великобритания.

ДА, Гьоринг  допуска много грешки при ръководените на въздушната операция, от страна на Германия, но и англичаните са друго ниво противник. Радиолокационните станции радикално променят правилата на играта. Те и германците се усещат и се опитват да приложат опита на Великобритания, при организацията на ПВО в Нормандия.

Иначе за грешката да се премести целевият акцент на операцията, към чисто цивилните обекти, което заради жертвите сред цивилното население реално постига въпреки създадената атмосфера на страх у цивилните, да се консолидира населението и да приеме по-лесно тежестите на упоритата съпротива при въздушното-отбранителната операция, съм съгласен с теб.

 

Замислял ли си се и защо Германия променя първоначалната си стратегия във въздушната война, водена срещу Великобритания през 1940г., от опити за унищожаване/изваждане от строя/преодоляване на изтребителната авиация на Кралските ВВС, се насочват, към това безогледно да се бомбардират цивилни обекти? Не е само поради грешки на Гьоринг. Всъщност, тази промяна в стратегията за водене на въздушната война срещу Великобритания  е действие издаващо отчаяние, поради невъзможността да се постигнат първоначално набелязаните цели, затова се пренасочват ресурси за организиране на масирани бомбардировки срещу градовете и въобще цивилни обекти, с явното намерение, положението на цивилното население да стане нетърпимо и породеният от това обществен натиск и  недоволство да склонят военнополитическото ръководство на Великобритания да капитулира при относително изгодни условия за сепаративен мир. Това не нищо повече, освен въплъщаване в реални действия на "Доктрината ДУЕ", за водене на въздушна война срещу противникова държава, при която същата бива принудена да капитулира или да се отдръпне от спорни територии, само в резултата на въздушни удари. И да, също и обстоятелството, че колкото и да е близо до Европа, Великобритания е все пак остров, а това улеснява отбраната му. Виж, ако Великобритания не беше островна държава, а беше на материка, вече за англичаните щеше да се превърне в кошмар въздушната война против Германия и да бъде невъзможно да  удържат

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5.02.2022 г. at 0:48, deaf said:

Ако изпие чаша водка наистина ще му е последен ден...🙂 Ефектът от водката и от всеки наркотик е краткотраен - час-два най-много,след което човек се отпуска и заспива. И става лесна жертва за врага. А за пълното възстановяване и изчистване на организма от алкохола и наркотика,са нужни поне пет-шест дни. Виж когато войникът е в отпуск и върнат в тила да си почине,тогава може да се напие и да си отпусне душата,но на фронта е самоубийство да се употребяват наркотици.

На война най-изнервящото и изморителното е,че често пъти не се знае кога ще почне битката. И кога ще свърши. (По свидетелствата на ветерани.) Може войникът както се бръсне,врагът да го нападне и да му се наложи да хвърли бръснача и хване пушката... С оглед на това е самоубийствено да се дрогира или напива...

Ами водката и спирта са големия проблем на СССР, масовото напиване и отравянето с алкохол никога не спира.В България има паметник на загиналите съветски войници който се отровили с метилов алкохол https://desebg.com/iniciativi/4118--42-1944-

Германците даже са имали специален номер, ако им е намирал алкохол в големи количества са го оставяли на видно място о изчаквали руснците да го намерят, доста сражения са спечелили така:ag: 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Запомнете един важен факт. През септември на 1940г. Рузвелт предлага на Сталин заедно да нападнат Германия,но той отказва. Сега си представете ако Сталин се беше съгласил. Войната е щяла да се развие и приключи много-много-много по-различно... Преди започването на всяка война с много участници,до последният момент не е ясно точно кои държави ще попълнят двете воюващи групировки. Със започването на война неизвестните стават още повече и вече не може да са направи прогноза кой ще победи. (Това го казвам защото има историци дори и Виктор Суворов,които твърдят и то днес,когато войната отдавна е свършила,че победата на САЩ и СССР била неминуема! Това е абсолютни невярно.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5.02.2022 г. at 2:34, andreiS40 said:

Великобритания успява да спечели "Битката за Британия" от лятото и ранната есен на 1940г., не само заради асовете си и грешките на Гьоринг, но и заради едно огромно преимущество, което имат англичаните, още от преди войната - Инсталирани линейно и обектово по южното и югоизточното крайбрежие на Албиона  радиолокационни станции /РЛС/. При това не просто само РЛС, а единна система от РЛС, дежурни изтребители, наземен персонал, който своевременно да отразява разкритата от РЛС въздушна обстановка, така щото излитащите "Спитфайър"-и, които да пресрещат и прихващат изтрабителите и бомбардировачите на Луфтвафе, имат точни координати, къде се намират агресорските ескадрили. Само да кажа, че по това време/1940г./, основен тактически прийом за прехват на противников изтребител, се е състоял в това, изтребителите на отбраняващата се държава, да  излети, да се набере височина и изтребителите на отбраняващата се държава да търсят противника...ТА, до прехват се е стигало, само и ако отбраняващият се успее да установи визуален контакт с влитащите противникови изтребители. ДА, но не и при англачаните. Напрактика през 1940г., Великобратиния притежава до голяма степен, това което през "Студената война" ще стане известно, като "интегрирана система за ПВО на страната"...Изградената система от РЛС по южното и югоизточното крайбрежие на Великобритания и нейното много адекватно експлоатиране, съчетано с използването на изтребители с много добри ТТХ, каквито са "Спитфайър", и раззибаре помощта от САЩ по линията на "ЛЕндлийз"-а имат решаваща роля за провала на германците във въздушната война за завоюване на превъзходство във въздуха и установяване на контрол, върху въздушното пространство на Великобритания. НО РЛС, съчетани с изтребители и с получаването и предаване наактуална информация на въздушната обстановка, са решаващи. Англичаните са знаели, откъде ще влитат германските ВВС, още докато изтребителите им са летели на територията на континента.

Не знаех,че Тигрите са летели! Аз пишех за танкове ама гледам нещо не ти прави впечатление:ag:

 

On 5.02.2022 г. at 2:40, deaf said:

Да,изчислена е. През 1941г. Германия хвърля срещу Червената армия максимум 4000 танка,Сталин - 23 000. Сега обясни как може германските асове унищожили рекорден брой съветски танкове да са много повече от съветските асове? Нали оттам тръгна спора...

Това не е вярно СССР има 26 000 танка и 8 000 бронирани машини някой по тежко въоражени и бронирани от танкове. Колко прави?

 

On 5.02.2022 г. at 10:43, Skubi said:

Не Англия спечели а Германия я загуби. Според четеното от мен липсваще им още около седмица за да клекнат, ако Луфтвафе продължаваше да бомбардирва военните летища и други...Но за щастие, оня идиот реши да почне бомбардировката на градовете....

НЕ мисля просто е дошло време за удара срещу СССР. Ако бяха продължили, заедно с подводната война Англия нямаше да изкара да края на годината.

 

Преди 6 часа, Warlord said:

Доста може да се поспори. Далекобойнистта - добре, също и видимостта, но действително много голяма част от снарядите отскачат или засядат в бронята, без да причинят критикъл демидж, при скосена броня. Просто, но гениално ;) има и такива. После, тигрите и дори пантерите, по немската класификация са тежки танкове, а всичките модификации на Т-34 са средни (medium). Така че би следвало Тигрите да ги сравняваме с КВ или ИС. А КВ 1 и 2 е имало много дори и през 41, докато тигрите се появяват края на 42 и дори на цялата Курска огнена дъга са едва 130 машини всичко. Докато руските, от всички основни типове, мисля че е излишно да споменавам, че са били хиляди. 

Ами спори, кой ти пречи? Отскачата ранните снаряди от танкове в първата година, поради простата причина,че изобщо не са ги използвали срещу танкове, в блицкрига не се предвиждал бой срещу противниковите танкове. Затова си има артилерия. От 1942 ги избушват като консерви, въвеждат 75 мм и 76мм танкови оръдия, а 88 мм оръдие на Тигър няма равно https://en.wikipedia.org/wiki/8.8_cm_KwK_36 , ако щат и перпендикулярно да са я слагали се тая :ag: Като стана въпрос за КВ, къде точно там има наклонена броня? Нещо се обърка ! Та ИС и КВ са яли хурката и те. Особено КВ той няма  никакви шансове. И като си тръгнал да споменанаваш направи си труда, или аз да кажа, ИС са 2200 по време на войната, после произвеждат още 1600 колко да са хиляди? Освен това германците имат подкалибрен снаряд и той пробива всякаква броня от всякаква дистанция, руснаците такова нещо никога не са имали. За КВ изобщо няма да говоря той е спрян от производство още 1941г. Айде бонус от мен 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, deaf said:

Запомнете един важен факт. През септември на 1940г. Рузвелт предлага на Сталин заедно да нападнат Германия,но той отказва. Сега си представете ако Сталин се беше съгласил. Войната е щяла да се развие и приключи много-много-много по-различно... Преди започването на всяка война с много участници,до последният момент не е ясно точно кои държави ще попълнят двете воюващи групировки. Със започването на война неизвестните стават още повече и вече не може да са направи прогноза кой ще победи. (Това го казвам защото има историци дори и Виктор Суворов,които твърдят и то днес,когато войната отдавна е свършила,че победата на САЩ и СССР била неминуема! Това е абсолютни невярно.)

Я да видим откъде е информацията. талова нещо за пръв път чувам?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, deaf said:

Аха ама това не е покана заедно да нападнат а само Сталин да нападне, САЩ по това време вече си имат проблеми с японците, те не бързат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, bulgaroid said:

Не знаех,че Тигрите са летели! Аз пишех за танкове ама гледам нещо не ти прави впечатление:ag:

 

Това не е вярно СССР има 26 000 танка и 8 000 бронирани машини някой по тежко въоражени и бронирани от танкове. Колко прави?

 

НЕ мисля просто е дошло време за удара срещу СССР. Ако бяха продължили, заедно с подводната война Англия нямаше да изкара да края на годината.

 

Ами спори, кой ти пречи? Отскачата ранните снаряди от танкове в първата година, поради простата причина,че изобщо не са ги използвали срещу танкове, в блицкрига не се предвиждал бой срещу противниковите танкове. Затова си има артилерия. От 1942 ги избушват като консерви, въвеждат 75 мм и 76мм танкови оръдия, а 88 мм оръдие на Тигър няма равно https://en.wikipedia.org/wiki/8.8_cm_KwK_36 , ако щат и перпендикулярно да са я слагали се тая :ag: Като стана въпрос за КВ, къде точно там има наклонена броня? Нещо се обърка ! Та ИС и КВ са яли хурката и те. Особено КВ той няма  никакви шансове. И като си тръгнал да споменанаваш направи си труда, или аз да кажа, ИС са 2200 по време на войната, после произвеждат още 1600 колко да са хиляди? Освен това германците имат подкалибрен снаряд и той пробива всякаква броня от всякаква дистанция, руснаците такова нещо никога не са имали. За КВ изобщо няма да говоря той е спрян от производство още 1941г. Айде бонус от мен 

 

Булгароид, къде изобщо видя да съм писал за летящи "Тигри"?? А? Та я простотия-откровена провокация, си я изсмукваш от пръстите. Ясно се вижда текстовото съдържание на постинга ми.   Колкото и да се хилиш ехидно,  фактите са такива, че Луфтвафе не успява да завоюва въздушно превъзходство на Великобритания...И така, планът на Берлин за изваждането на Великобритания от войната се проваля.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...