Отиди на
Форум "Наука"

Зелените сертификати? България поема по пътя на фашизма?


Recommended Posts

Преди 5 минути, Last roman said:

ваксини срещу коронавирусни инфекции има от близо десетилетие, така че нито технологията е напълно нова и непозната, нито пък е експериментална. 

репаратите на файзер и модерна  са експериментални в такъв мащаб. Те не са и ваксини, а нещо друго.

В основата си инжинерна иРНК, която не осигорява синтез на точните белтъци, онези които би трябвало да са спайкпротеини. Синтезират се <инжинерни протеини> някои от ембрионалното минало, което е възможен ключ за регулаторни връзки................. всъщност вече е сигурно , че се отключват такива регулации.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 74
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 55 минути, laplandetza said:

репаратите на файзер и модерна  са експериментални в такъв мащаб. Те не са и ваксини, а нещо друго.

В основата си инжинерна иРНК, която не осигорява синтез на точните белтъци, онези които би трябвало да са спайкпротеини. Синтезират се <инжинерни протеини> някои от ембрионалното минало, което е възможен ключ за регулаторни връзки................. всъщност вече е сигурно , че се отключват такива регулации.

моля дай източник за това спекулативно и необосновано твърдение. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, laplandetza said:

Изводите са направени на база факти, данни и мнения на колеги, най вече позицията, неформална. на колеги. 

Статистиките са за да  залъжат масите, отдавна са рядкост <чистите> статистики за публичен достъп.

аха, да, така си и мислех, че не боравиш с фактология, а със слухове.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Last roman said:

аха, да, така си и мислех, че не боравиш с фактология, а със слухове.

Фактология??, Отдавна , много години, не съм активен към службите, а нямам нищо общо с прокуратура и подобни. 

Пиши на ДАНС, прокуратура да се протегнат към фактите, Нали за това им плащаш?😀

Link to comment
Share on other sites

Преди 50 минути, Last roman said:

моля дай източник за това спекулативно и необосновано твърдение. :)

 

Дай точна формула на инжинерната РНК, нека да сравним какво Е и да видим имали го участъка , функционално копие за нуждите , участъка за спайкпротеина. Какво оюе има? и Какво е това Допълнителното, за какво е нужно и ......... дали е спомагателно за синтеза, добавка за опростена структора или е копие от Нещо друго. 

Дай Стандартната Формула, нали уж трябвало да е стандартна и не е технологична тайна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, laplandetza said:

Тази болест не е нова.Предполагаемо по агресивен коронавирус, нищо повече. 
Да се има в предвид, че имйнен отговор срещу кой да е от ч0овешките коронавируси, т.е. имунитет е достатъчно мощен за да предпази от разболяване, или поне леко протичане за този уж нов , нова разновидност. Колко да е нова, за сега от 2016.Този имунитет се предполага да е сравним с ваксините примерно на Файзер, по добър от тяхното дразнение.
По важната Пречка, късно е за имунизация, хората се имунуизираха преди ваксинацията достатъчно при срещи с Всички Коронавируси и при сегашните експериментални препарати няма да има полза , а негативите се проучват в момента.
Вие измирате по причини извън пораженията на коронавирус, говорим за нетипичната за сезона смърт, умиране поради рапидни пневмонии , протичащи както при отслабен, инхибиран имунитет и развитие поне на две първични и вторични бактериални инфекции, съчетани често и с вирусни, различни от коронавирус. Вина за смърт неадекватни лечения, стандартизирани умишлено даващи висока смъртност. Лоша, организация, подпомогната да бъде лоша, възползвайки се от фактор некадърност и <наши некадърници по ръководни местни. областни и държавни позиции, лекари са, в система на здравеопазване.

laplandetza, аргументите ти аз подкрепям. Ще те допълня, въпреки че не виждам смисъл, да се доказва нещо, което отдавна би трябвало да е ясно. Още през пролетта на тая година, доказах публично, на базата на процента положителни проби от направените, и предполагайки, че същия процент на ковидносители, които боледуват леко или никак - тогава доказах, с прости сметки, т.е. математика за шести клас, че повечето от българите вече са преболедували и следователно имат имунитет и следователно вече е достигнат необходимият процент от над 60% с имунитет. Тези сметки направих на базата именно на официалната информация която ни подаваха регулярно. Тогава капацитетите телевизионери, които били  различни от маймуните (по Дарвин) ни обясняваха, че всички ще преболедуваме. Имаше едни подробни обяснения, защо след като всички ще преболедуваме, е нужно да има мерки - за да не се претоварят болниците. Оня третия генерал ако не се лъжа ни обясни, как болниците ще блокират, именно поради това че няма мерки. Но ето че още през пролетта, аз напрвих сметка, която показваше, че необходимият процент преболедували/т.е. с имунитет вече е налице. А от тогава до сега, продължавата да ни бомбардират с проценти, които първо изглеждат нереални, предвид факта, че още пролетта бяхме стигнали необходимия процент преболедували; и второ ако ги приемем и тях за верни, това означава, че вече процентът преболедували е много по-висок от необходимия за да бъде постигнат колективен имунитет. Плюс някакъв процент ваксинирани все пак има.

 

Лапландеца, защо това което говориш е излишно? Нали си разбрал вече, че аргументите за или против мерките не пеят в градския хор? Без значение на това какви са аргументите, политиците ще наложат мерките. Защото проблемът е политически. Господ да ме пази от модератора, надявам се, да не казах нещо което не е трябвало да бъде казано! Но все пак, ако позволи, ще повторя, че политическият проблем КОВИД19, се решава... е вече знает как. Копчето е във вашите ръце, така както и копчето в ръцете на модератора е в неговите ръце.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Last roman said:

аха, ..

Ъхъ, давай формулата и да я сравнем с Уж известния участак от РНА на уж изолирания Различен Коронавирус и да видим по какво и защо се различава, защо е кратно по голямо парчето инжинерна РНК от оригинала, пък синтезира Един брой протеин. 

Дай да видим ? 

Публикувай де, инак пускам на лични монтажната рнк и защо е толкова по голяма с много повече информация, кодиране на допълнителни протеини. 

Защо?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Last roman said:

моля дефинирайте този нелеп антиваксърски идиом 'медицински фашизъм', че е напълно безсмислен.

"В духовната област фашистката държава е авторитарна. Защото висш принцип на мисленето в нейната свирепо централизирана бюрократическаа йерархия става авторитетът, вярата в неговата безусловна правота. Тя приема авторитета за върховен критерий на истината: не авторитетът зависи от истината, а обратно — истината зависи от авторитета.

Мълчаливо се приема, че колкото по-високо стои дадена инстанция в системата на бюрократическата йерархия, толкова по-безпогрешно мисли тя и с толкова по-голямо основание претендира, че притежава истината. В съответствие с това най-висшата инстанция, която съсредоточава в ръцете си цялата власт, претендира да притежава абсолютната истина, изключваща спорове и съмнения. Тя се превръща в своеобразен категоричен императив, изискващ безусловна вяра и подчинение. Във тази вяра самата инстанция не може да съществува. Тази черта е така свойствена на тоталитарната фашистка държава, че след 20 юли 1944 г. Фрайслер, представителят на т.нар. „Народен съд“, ще предложи да се оформи като юридически закон преследването на лица, които изказват по някакъв начин съмнение във фюрера и неговата крайна победа. По силата на този закон много хора ще отидат в концентрационните лагери или направо ще заплатят с живота си лукса да се съмняват, да бъдат скептични."

https://chitanka.info/text/16259-fashizmyt/12#textstart

Преди 5 часа, Last roman said:

Хайде без политическа пропаганда и антиваксърска истерия, че ще излезеш в отпуска.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Модераторе, нелеп, нелеп - колко да е нелеп? Самият ти, даваш доказателства с поведенито си, че това си е точно така. Виж, не ме чисти, моля ти се! Системата се развива в посока на завършена фашистка държава, точно както го обяснява и Желю, върпреки, че и той се объркал. Но аз нали за това съм тука, за да помогна да бъдат оправени нещата. Не се престаравай прекалено, зная разбирам че това ти е работата. Но тая система ще се срине, защото не може да не се срине. Тя няма да издържи, тя ще се саморазпадне на съставните си части - точно както е обяснил и Желю.

Редактирано от bgman13
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, bgman13 said:

laplandetza, аргументите ти аз подкрепям. Ще те допълня, въпреки че не виждам смисъл, да се доказва нещо, което отдавна би трябвало да е ясно. Още през пролетта на тая година, доказах публично, на базата на процента положителни проби от направените, и предполагайки, че същия процент на ковидносители, които боледуват леко или никак - тогава доказах, с прости сметки, т.е. математика за шести клас, че повечето от българите вече са преболедували и следователно имат имунитет и следователно вече е достигнат необходимият процент от над 60% с имунитет. Тези сметки направих на базата именно на официалната информация която ни подаваха регулярно. Тогава капацитетите телевизионери, които били  различни от маймуните (по Дарвин) ни обясняваха, че всички ще преболедуваме. Имаше едни подробни обяснения, защо след като всички ще преболедуваме, е нужно да има мерки - за да не се претоварят болниците. Оня третия генерал ако не се лъжа ни обясни, как болниците ще блокират, именно поради това че няма мерки. Но ето че още през пролетта, аз напрвих сметка, която показваше, че необходимият процент преболедували/т.е. с имунитет вече е налице. А от тогава до сега, продължавата да ни бомбардират с проценти, които първо изглеждат нереални, предвид факта, че още пролетта бяхме стигнали необходимия процент преболедували; и второ ако ги приемем и тях за верни, това означава, че вече процентът преболедували е много по-висок от необходимия за да бъде постигнат колективен имунитет. Плюс някакъв процент ваксинирани все пак има.

Чакай малко, пишеш пълни врели-некипели. Защо смяташ, че тая хипотеза с груповия имунитет е вярна? И колко трае имунитетът след преболедуване, колко след ваксина? Като сме го стигнали тоз митичен групов имунитет, що имаме по 200 смъртни случая на ден? И кое не е вярно в официалните ни статистики, даже са занижени!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, bgman13 said:

Модераторе, нелеп, нелеп - колко да е нелеп? Самият ти, даваш доказателства с поведенито си, че това си е точно така. Виж, не ме чисти, моля ти се! Системата се развива в посока на завършена фашистка държава, точно както го обяснява и Желю, върпреки, че и той се объркал. Но аз нали за това съм тука, за да помогна да бъдат оправени нещата. Не се престаравай прекалено, зная разбирам че това ти е работата. Но тая система ще се срине, защото не може да не се срине. Тя няма да издържи, тя ще се саморазпадне на съставните си части - точно както е обяснил и Желю.

И си пий кукумицина редовно 🙂

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, kall said:

Като сме го стигнали тоз митичен групов имунитет, що имаме по 200 смъртни случая на ден?

Щото медицинският сектор е претоварен да се занимава с глупости. При тая ситуация, много много много по-опасни болести, истински убийци номер едно две, три и т.н., на които се дъжли основната смъртност от години остават без достатъчно внимание, до степен, че Бойко в началото на пандемията се изцепи, че поради мерките срещу пандемията са намалели и случаите на инфаркти и инсулти (т.е. на убиец номер едно). И тия които умират умират от това което най-много умират, но с тая разлика, че сега умират повече. След което започват да ни въртят една друга теория, че преболедувалите от КОВИД, впоследствие дават фира поради проблеми с кръвоносната система. Да удобно е, да се лъже по тоя начин, щото то си е точно така. НО докога си мислиш, че ще бъде възможен тоя медицински фашизъм? Проблемът всъщност с развитието на обществото към завършена фашистка световна държава нараства дълго преди КОВИД. КОВИД идва закономерно, като етап и ноухау, изобретено от върхушката. Но на полит-икономическата криза. А не на нещо друго. Ескалацията на тоя политически проблем, който в момента изглежда като медицински, няма да спре до тука. Няма да спре до тука! А ти си на неправилното място, в неправилното време. Спасявай се!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, bgman13 said:

Щото медицинският сектор е претоварен да се занимава с глупости. При тая ситуация, много много много по-опасни болести, истински убийци номер едно две, три и т.н., на които се дъжли основната смъртност от години остават без достатъчно внимание, до степен, че Бойко в началото на пандемията се изцепи, че поради мерките срещу пандемията са намалели и случаите на инфаркти и инсулти (т.е. на убиец номер едно). И тия които умират умират от това което най-много умират, но с тая разлика, че сега умират повече. След което започват да ни въртят една друга теория, че преболедувалите от КОВИД, впоследствие дават фира поради проблеми с кръвоносната система. Да удобно е, да се лъже по тоя начин, щото то си е точно така. НО докога си мислиш, че ще бъде възможен тоя медицински фашизъм? Проблемът всъщност с развитието на обществото към завършена фашистка световна държава нараства дълго преди КОВИД. КОВИД идва закономерно, като етап и ноухау, изобретено от върхушката. Но на полит-икономическата криза. А не на нещо друго. Ескалацията на тоя политически проблем, който в момента изглежда като медицински, няма да спре до тука. Няма да спре до тука! А ти си на неправилното място, в неправилното време. Спасявай се!

Пич, стига с тия глупости. Двама мои колеги починаха за последните 4 дни...единия не вярваше, че ще се разболее, а другия беше с хипертония. на 52-53 години само. След симптоми над 2 седмици и положителен тест за вируса в понеделник отиде в болницата защото вече едва дишаше и днес - айде. Още 1 колега е положителен а вируса, а двама други са карантинирани заради леки симптоми и понеже са работили с двамата заразени. А в цялата фирма сме 20тина човека. Така, че като видя поредната порция глупости по темата с вируса ми идва да хвана една здрава сопа и да удрям дето сваря, докато на човек му дойде акъла или отърва света от един тъпанар облъчен интернет всезнайко!

  • Харесва ми! 6
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 21 часа, Last roman said:

Даже подобна мярка е закъсняла. В повечето европейски държави тя се прилага от няколко месеца. Ама нали ние все последни откриваме топлата вода...

Много обичам, когато вместо статистики и изследвания ми се цитират какво били направили в другите държави.

Редактирано от Alexander000
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 часа, Last roman said:

Медицинската необходимост се налага, когато част от обществото е дотолкова функционално неграмотна и облъчена от конспиративни теории, че не желае да поеме отговорност за опазването на здравето на индивида. Така че хипотезата за 'медицинския фашизъм' в конкретния случай е напълно неоснователна и служи за будалкане на баламите. А и извънредното положение изисква рестриктивни мерки, както при всяка пандемия в човешката история.

Аз как съм те застрашил? Кой те спира да си сложиш две дози? Ако искаш се и предозирай с трета. Но аз какво общо имам в случая? Ти между другото използваш ваксини платени от антиваксъри защото 80% от обществото не са ваксинирани. Плюс това ваксинираните първо - разпространяват вируса и второ - боледуват от него. 

Редактирано от Alexander000
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Alexander000, ти сега си в следната ситуация. Черното е черно. Всички го виждат. Обаче шефовете не желаят да го признаят. Ти им го доказваш, доказваш. Но те просто ти казват "Не е черно."

Да. Ти разбираш, че черното е черно. Но не разбираш, че тоя дето е отсреща и той разбира, но просто не ще да признае. И сега аз на тебе ти обяснявам, това пък което ти не разбираш. Изхождам от презумпцията, че за разлика от тия, които не желаят да разберат, че черното е черно, ти желаеш да разбереш, каква е тая магия. И ето, аз ти подсказвам - няма смисъл да им доказваш повече. Нали видя, как ме заплашиха публично с пребиване със сопата, при това във форум за наука, а отдолу пет човека са се подписали, че именно това им харесва. На тях не им харестват аргументите. Колкото повече аргументи им произвеждаш, което е висококачествен интелектуален труд, толкова повече на тия няма да им харесва.

Да ти дам втора аналогия. Ти играше на шах с някой. На шах го биеш - по-добър си. Обаче оня, в един момент хваща таблата и те удря с нея по главата. Ми ако ти беше наистина по-умен от него, щеше да контролираш цялостната ситуация, т.е. и да я разбираш.

 

Та квинтесенцията на цялостната ситуация е тая която ти я казвам - тия всичките рабират много добре. Но те просто не желаят да признаят. Те искат да те задължат ти да им изпълняваш на тях. Но не си само ти. Те са едно малцинство, което иска да задължи мнозинството.

 

Тука още в началото, ти направи една грешка. Ти каза "Както знаем 85 процента от българите са против подобни паспорти и вчера излязоха на протест"

 

Забелязваш ли и сам, къде е грешката ти? От една страна се аргументираш с 85% от българите, от друга страна, за доказателство, че това е така, твърдиш, че 85те% са излезли на протест - около 6 милиона.

 

След тебе, лапландеца казва: "Държавен Тероризъм срещу малък, голям брой членове на обществото" Т.е. отново грешка. Защото малцинство, което не е съгласно винаги ще има. Самата върхушка, която управлява е едно такова малцинство, и ако много хора, поради това че не са на ясно с механизма който действа, признават, че върхушката трябва да изпълнява, както волята на мнозинството, така и волята на малцинството - това означава, че и върхушката която управлява, също има право, да бъде равна на мнозинството. И всъщност, когато налага мерктите над мнозинството, тя точно така и прави.

 

И за това, трябва да се изходи от волята на мнозинството. Но преди това, тая воля трябва да изкристализира, по начин това да стане напълно ясно за всики. Но именно там е и системния проблем на организацията, защото тая обществена воля, за да стане ясна, е нужен правилен начин на обществена организация. Ако тоя начин съществуваше, ти нямаше да кажеш, 85% от обществото са против, но били излезли пред президентството - пред президентството просто няма място за шест милиона, а ако случайно някак си се съберат,  кой ще ги преброи и как ще докаже на останалите, че са били наистина толкова?

Редактирано от bgman13
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Alexander000 said:

Аз как съм те застрашил? Кой те спира да си сложиш две дози? Ако искаш се и предозирай с трета. Но аз какво общо имам в случая? 

А ти като имаш в колата колан, въздушна възглавница и застраховка, какво ти причи, че аз карам пиян? Защо е забранено?  

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 23 часа, Last roman said:

моля дефинирайте този нелеп антиваксърски идиом 'медицински фашизъм', че е напълно безсмислен.

Иначе забрана няма. Просто на публични места с висок риск от заразяване се допускат само тези членове на обществото, които са се погрижили за собствената и чуждата безопасност /ваксинирани, преболедували и такива с отрицателен тест/.

Даже подобна мярка е закъсняла. В повечето европейски държави тя се прилага от няколко месеца. Ама нали ние все последни откриваме топлата вода...

Хайде моля да ми дефинирате какво означава този термин антиваксъри, защото го използвате абсолютно нелепо.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Последно време всички против ваксините започнаха да обясняват за някакви парава и свободи. 

Защо никога никой не поема някаква отговорност, а все за свобода говори ;)

Из Конституцията на Р. България:

Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната […]. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на […] НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и правата и свободите на други граждани.

Чл. 35. (2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и морала или срещу правата и свободите на други граждани.

Чл. 41. (1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата […] на другите граждани, както и срещу […] НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и морала.

Чл. 52 (3) Държавата закриля ЗДРАВЕТО на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 40 минути, Р. Теодосиев said:

Последно време всички против ваксините започнаха да обясняват за някакви парава и свободи. 

Защо никога никой не поема някаква отговорност, а все за свобода говори ;)

Из Конституцията на Р. България:

Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната […]. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на […] НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и правата и свободите на други граждани.

Чл. 35. (2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и морала или срещу правата и свободите на други граждани.

Чл. 41. (1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата […] на другите граждани, както и срещу […] НАРОДНОТО ЗДРАВЕ и морала.

Чл. 52 (3) Държавата закриля ЗДРАВЕТО на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.

Точно заради Здравето , насилствената псевдоваксинация с експериментални , недоказани в десетилетията технология и в годините <формула>, това е Противоконституционно, и е чиста форма на Престъпление срещу Човечеството. 
От правна гледна точка е допустима като средство за защита - Гражданска война.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Р. Теодосиев said:

Това право може да се ограничава само със закон, за защита на […] НАРОДНОТО ЗДРАВЕ

Законът дава право на ограничаване на свободата със закон, с цел защита на НАРОДНОТО ЗДРАВЕ.

Чудесно, съгласен съм. Законът над всичко! Сега питаме, кой дава право на тия които пишат закона?

И повтарям

„Чл. 1.

(2) Цялата държавна власт произтича от народа.”

Т.е. тоя който пише закона, чрез който се ограничава свободата в името на здравето, трябва да е дошъл на власт да пише закона по един друг закон. И тоя друг закон е над закона, който ти цитираш.

 

До тука има ли нещо неясно? Надявам се и ти да си вденал, така както и аз вденах, какво ми говориш.

 

И пак питам: Какво се случва, когато аз докажа, че тоя който изобщо пише закона е незаконен? Щото точно това се случва.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да разведрим темата. От Фейсбук:

"Представете си,че има 99,97% вероятност да не се насерете в гащите,но сте принуждаван да носите памперс - за всеки случай.

А сега си представете,че трябва да носите този памперс,за да не би Вашите съседи да се насерат в гащите" 😆

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, bgman13 said:

И повтарям

„Чл. 1.

(2) Цялата държавна власт произтича от народа.”

Властта произтича от народа, но след провеждането на изборите властта е в ръцете единствено и само на избраните. Ако някой не е съгласен с избора на мнозинството има право да избира отново или да участва в новите избори. Тоест народа избира властващите, но властта никога не е в ръцете на народа. Така че не може група от 100 хотелиери, 300 земеделци или 500 магазинери от народа да определят законите и решенията на властта. Избаните са избрани поради някакви причини - имат качества, авторитет, образование или са социално активни и имат голяма група хора зад тях, и получили власта получават право и да правят закони и да взимат решения до следващите избори, без значение от моментните желания и виждания на малки части от народа. Няма как и желанията и икономическите нужди на част от бизнеса да налагат неспазване на някои закони, които биха повлияли върху здравето на мнозинството. 

Тоест простолюдието от народа, което няма образование, което пие по литър ракия в кръчмата и което не е направило усилие да се образова няма абсолютно никакви права да определя самостоятелно какви да са законите и правилата в държавата и няма как да се самодефинира като суверенЪТ. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, makebulgar said:

Властта произтича от народа, но след провеждането на изборите властта е в ръцете единствено и само на избраните.

Аха - ама избрантие не са избрани. Шах на пешката. Щото за да са избрани, трябва да е имало избори, чрез които народът да може да ги избира наистина, а не само на ужким.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, makebulgar said:

властта е в ръцете единствено и само на избраните.

Вярно е. В Словения техният конституционен съд отмени сертификата и носенето на маски...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...