Отиди на
Форум "Наука"

Зелените сертификати? България поема по пътя на фашизма?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 32 минути, makebulgar said:

Ако някой не е съгласен с избора на мнозинството има право да избира отново или да участва в новите избори.

За кои нови избори говориш, че не стоплям - вероятно май за тия дето са след четири години. Добре, айде сега ми кажи, как се е стигнало до решението, изборите да са през четири години, а не примерно през четиристотин?

Виж сега колко просто нещо ти подсказвам! Представи си, че изборите бяха през четиристотин години. И аз излизам и казвам, че това не са никакви избори и че народът нищо не избира. А ти ми казваш, тва което ми го казваш - ако някой не е съгласен с избора на народ, има право да избира отново и да участва в новите избори.

Смешно ли ти е вече, а? Ама не се смей, щото е трагично. И не си мисли, че ще можеш да ми отговориш, без да смяташ, при това правилно, щото съм тука и ще сметна и след тебе.

 

Преди 32 минути, makebulgar said:

Така че не може група от 100 хотелиери, 300 земеделци или 500 магазинери от народа да определят законите и решенията на властта.

Ама тука май вече си объркал и човека с когото разговаряш. Щото и аз казвам, че не може митинговата демокрация да излезе срещу избирателната система. И когато избирателна система по която електоратът да избира държавната власт наистина напълно липсва, тогава нейната липса не се компенсира по никой начин с излизането на едно гюбре митингови демонстранти, които би трябвало да бъдат напълно нелегитимни.

Е да, ама те са легитимни и са легитимирани от тия които са си присвоили осъществяването на народния суверенитет. А пък това е станало с цел, тия които са си присвоили осъществяването на народния суверенитет, да се скрият. Защото ето и ти сега ми казваш, че тия са едно гюбре народ. Но пък самата власт, която е незаконна им е дала право да дигат джомбуш и да правят разни неща които не би трябвало да са законни - приерно да затварят пътища.

 

Преди 32 минути, makebulgar said:

Избаните са избрани поради някакви причини -

Причини със сигурност има, но не са тия, които си ги изредил след тирето. Причината е че са се самоизбрали, но са ти пробутали една псевдоизбирателна система, за да си мислиш, че са били избрани. Айде стига вече с тия назубрени клишета!

 

Преди 32 минути, makebulgar said:

Тоест простолюдието от народа, което няма образование, което пие по литър ракия в кръчмата и което не е направило усилие да се образова няма абсолютно никакви права да определя самостоятелно какви да са законите и правилата в държавата и няма как да се самодефинира като суверенЪТ. 

ДА - точно така. Суверенът е мнозинството - над 50%. А не това което ти си избираш да номинираш че опонентът ти го е имал предвид, че било суверен. Не съм го имал предвид, това което ти изобрети току-що.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 74
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, bgman13 said:

Аха - ама избрантие не са избрани. Шах на пешката. Щото за да са избрани, трябва да е имало избори, чрез които народът да може да ги избира наистина, а не само на ужким.

за втори път ти правя забележка да не политиканстваш. Въпреки че преместих темата в съответния раздел, все пак това не е някаква байганьовска група у фейса, където да се надпреварваш в писане на глупости цял ден :)

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bgman13 said:

Добре, айде сега ми кажи, как се е стигнало до решението, изборите да са през четири години, а не примерно през четиристотин?

4 години явно е максимумът, който суверенът, тоест избраните да властват, могат да изкарат без да се оядат прекалено много с власт. 

Суверен означава точно това - тези които са избрани да им се даде властта, а не означава народът от който произтича властта. 

Израза "Цялата държавна власт произтича от народа.” означава буквално, че избраните, които ще властват ще бъдат (ще произтичат) от народа, а няма да са някаква аристокрация или кралски род. Тоест избраните ще са от народа, а след изборът им власта е тяхна, тъй като те стават суверен. Властта не е в целия народ и никога не може да се твърди, че народът е суверенът.

Изразът, който четем в конституцията просто често се тълкува логически грешно от опозицията. Опозицията се натяга срещу онези които са избрани да властват, твърдейки, че тя, е суверена, но реално суверена са властващите, на които мнозинството е делегирало права. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какво стана с българските молекули, които атакували всички видове КВ, без да имат странични действия? Купиха ли ги? Актив на друга държава ли са?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 10 минути, insighting said:

А какво стана с българските молекули, които атакували всички видове КВ, без да имат странични действия? Купиха ли ги? Актив на друга държава ли са?

смяташ че спекулациите около евентуалната българска ваксина, които ги лансираше Чорбанов, имат почва?

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, Last roman said:

смяташ че спекулациите около евентуалната българска ваксина, които ги лансираше Чорбанов, имат почва?

Хайде моля да ми дефинирате какво означава този термин антиваксъри, защото го използвате абсолютно нелепо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Last roman said:

за втори път ти правя забележка да не политиканстваш. Въпреки че преместих темата в съответния раздел, все пак това не е някаква байганьовска група у фейса, където да се надпреварваш в писане на глупости цял ден :)

 

Т.е. квото и да кажа, мога да бъда блокиран. До тука са два пъти за нищо и сега вече при трети - чао. Ми тогава по-добре да не отговарям. Без друго съм се изказал. Ако съм убедил някой, значи знае, какво да напраив. Ако не съм, няма и да убедя.

А оня дето щеше да ме пребива със сопата - от байганоьвска група ли е? Шест байганьовеца са го подкрепили.

Модераторе, имаш огромен обществен проблем. Не е само ковид. И няма да се размине само с това до тука. Кой трябва да го реши? Къде са математиците, къде са икономистите,  юристите, физиците - ах, те се занимвават с извънземните и скоростта на светлината.  Както искаш. Ще разбереш по-късно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

смяташ че спекулациите около евентуалната българска ваксина, които ги лансираше Чорбанов, имат почва?

Имам предвид българското лекарство, за което говореше Кристина Ескенази, а не ваксината. Какво стана с него, някой знае ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Alexander000 said:

Хайде моля да ми дефинирате какво означава този термин антиваксъри, защото го използвате абсолютно нелепо.

Какво те затруднява? Не е ли ясен смисъла, анти-ваксър!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Gravity said:

Какво те затруднява? Не е ли ясен смисъла, анти-ваксър!

Какъв е смисъла. Нима наричаш Мен , лекар съм , наричаш ме антиваксър!?, що за наглост и безочие !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, laplandetza said:

Какъв е смисъла. Нима наричаш Мен , лекар съм , наричаш ме антиваксър!?, що за наглост и безочие !

пълно е с такива. Всяко второ Джи-Пи в БГ :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, insighting said:

Имам предвид българското лекарство, за което говореше Кристина Ескенази, а не ваксината. Какво стана с него, някой знае ли?

за пръв път чувам за такава партенка :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Last roman said:

пълно е с такива. Всяко второ Джи-Пи в БГ :)))

Охо, това е оптимистично. Щом всяко второ джи-пи може да мисли......... , това е нещо върховно, не съм очаквал .😀

Аз съм ваксиниран, по документи, цялото ми семейство е ваксинирано, по документи, моите роднини са ваксин ирани, по документи, моите приятели са ваксинирани по документи, моите добри колеги са ваксинирани , по документи, семействата им също, това са стотици хора.

Пия за българските Джи- пита !

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 26 минути, laplandetza said:

Охо, това е оптимистично. Щом всяко второ джи-пи може да мисли......... , това е нещо върховно, не съм очаквал .😀

Аз съм ваксиниран, по документи, цялото ми семейство е ваксинирано, по документи, моите роднини са ваксин ирани, по документи, моите приятели са ваксинирани по документи, моите добри колеги са ваксинирани , по документи, семействата им също, това са стотици хора.

Пия за българските Джи- пита !

пий и пей, груповата безотговорност е страшно нещо :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Last roman said:

за пръв път чувам за такава партенка :)

Намерих ги. Фабрика за нови лекарствени молекули 'Микар 21'. 

Пари за лекарство няма, но за избори има.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, insighting said:

Намерих ги. Фабрика за нови лекарствени молекули 'Микар 21'. 

Пари за лекарство няма, но за избори има.

абсурд е държавата да отпуска пари на частни компании.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 часа, Gravity said:

А ти като имаш в колата колан, въздушна възглавница и застраховка, какво ти причи, че аз карам пиян? Защо е забранено?  

Добре, модовете защо спят? За тролене трябва да се дава бан. Все едно да те питам, ами защо не си носиш колана на улицата.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дарвин пиян в ъгъла ридае, овците по-медиите блеят за стадов имунитет и политиците определят кога и до къде идва-заминава Ковида....Пълен хаос господа. Ваксина или не, ако да до кога? 1х, 2х, 3х, 4х,КОЛКО ПЪТИ? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Alexander000 said:

Хайде моля да ми дефинирате какво означава този термин антиваксъри, защото го използвате абсолютно нелепо.

Ами наричай се анти-КОВИД-ваксър, ако така ще ти звучи по-"гордо":bq:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 часа, deaf said:

Тази тема всъщност не е за този форум. Той е научен все пак,а не политически. 🤣

Дам, затова след като другарите антиваксъри се наспамиха, темата се затваря.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

То пак издържа цели 4 страници ;)
Аз още като я видях мислех да я затворя, но щом Романа я съблюдаваше реших той да вземе това решение :)

А иначе си имаме Клуб:

 

където може да прочетете наистина какво се случва по темата ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...