Отиди на
Форум "Наука"

Българска батальонна група


Recommended Posts

Преди 11 минути, nik1 said:

Русия няма финансовата  и техническа възможност да мобилизира 10-12 милиона човека,

Не е вярно  уверението че ние можем да си гарантираме сигурноста без НАТО, още помалко - да победим с наши сили настъпваща в България руска групировка

Не вярно и уверението, че наемна армия при равни съотношения на личния състав,  никога не е печелила война
Факти:
Наемна армия (поне преобладаваща) спечели войната на Западния фронт през ВСВ, войната в Италия, и войната в Пасифика,
Наемна армия спечели войнатата в Корея срещу редовните сили на севернокорейците и китайците
Наема армия спечели войната  в Ирак срещу редовните сили на Ирак

 

С две думи - някой хора обичат да "си слушат гласа", дали ще пишат и говорят  високопарни измислици или не, няма  значение,  както дойде..

 

Що се отнася до "тюфлеците" от НАТО и "стройните руски воини богатири" , имаше един показателен шарж навремето

 

B8WNAvvIAAA_qmx?format=jpg&name=small

 

Пак взехме да плещим глупости от сайта на Иво инджев!

Както писах Русия има 650 млрд. долара в резерва, ако трябва да ги изразя в самолетоносачи Роналд Рейгън, барбар със самолетите това са 30 самолетоносача.

На западния фронт наемници не е имало, от къде въобще ви хрумват тези глупости? Какво според вас е наемник, този на който държавата плаща чорбата и е дала оръжие? Американската стана наемна през 70-те години, след войната във Виетнам, където воюваха предимно доброволци.

В Южна Корея също нямаше наемници, може да е имало 100 човека, но ние говорим за милионна армия от различни държави. Да не говорим, че те не победиха, когато Китай влезе във войната бягаха с пълна газ назад, та се стигна американските генерали да искаха да използват атомно оръжие.

Аз лично не съм чувал за победа над Ирак, май наемниците избягаха от там и го оставиха на иранците.

Аз не съм писал за стройни руски богатири, а как 18-20 годишни момчета разбиха една армия, тренирана по натовски образец и командвана от натовски инструктори.

Дали сте една снимка, но точно такива разбиха украинския башибозук. Пиша винаги башибозук, а не армия, защото не армията тръгна срещу народа на Донбас, а башибозук от Галичина, Киев и Запорожието.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 41 минути, Петър_Пейчев said:

Пак взехме да плещим глупости от сайта на Иво инджев!

Както писах Русия има 650 млрд. долара в резерва, ако трябва да ги изразя в самолетоносачи Роналд Рейгън, барбар със самолетите това са 30 самолетоносача.

 

Всъщност плешим глупости ала Пейчев

За да построим днес един самоносач трябват средно 8 години, един изтребител - средно 3, един танк - средно година и половина..

Цитирай

На западния фронт наемници не е имало, от къде въобще ви хрумват тези глупости? Какво според вас е наемник, този на който държавата плаща чорбата и е дала оръжие? Американската стана наемна през 70-те години, след войната във Виетнам, където воюваха предимно доброволци.

Може да и греша, сам ще проверя

 

Цитирай

Аз лично не съм чувал за победа над Ирак, май наемниците избягаха от там и го оставиха на иранците.

Продължаваме с глупостите значи
 "Наемниците" не избягаха, нямаше за какво и от кого "да бягат".
Операцията нямаше за цел влизането в Багдат и свалянето на Садам. Войната приключи политически след поражението на силите на Садам в Кувейт  и изтеглянето им

 

Цитирай

Аз не съм писал за стройни руски богатири, а как 18-20 годишни момчета разбиха една армия, тренирана по натовски образец и командвана от натовски инструктори.

Руската част беше съставена (не знам в каква степен) от контракници..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...