Отиди на
Форум "Наука"

Българска батальонна група


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Преди 4 минути, nik1 said:

Хайде стига с лозунгите, Фружин.

Газът ще поскъпне, и ще задейства цикъл на инфлация.  Тя се преживява..

Поскъпването може да се случи по всяко време и при управлението на Путин (случи се и тази зима).
Това винаги може да се случи и ще се случва, когато има монополист, който играе собствената си игра

 

Газът ще поскъпне, но ще се задействат пазарните механизми. Ще се намерят нови вносители, и ще се разработят нови източници

(Газхидратите в Северно и Черно море, и шистовия газ, който се намира в недрата на Европа - правят излишен руския газ)

 

А цената? В Тайван, Южна Корея и Китай само това чакат. Ако европейците загубят пазарите, повече никога няма да си ги върнат. Германските индустриалци не са идиоти, затова и се натискат на всяка цена за руски суровини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

Въпросът е дали щяха да го оставят да си размахва бомбите или щяха го ликвидират?

Принципът е същия- имаш непредстазуем и варждебен дикатор с атомно бомби? Какво правиш? Хибридна война, садамизация и ликвиране

На теория звучи добре, но липсва практика. Може би някой ден, с достатъчно надеждна ПРО, но не сега. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Frujin Assen said:

Или го оставяш на спокойствие... Ким Чен Ун.

Защото нещата там са по-различни в две направления:

- Китай

- Режимът в Северна Корея е тоталитарен

Персоналистките автократични режими по правило падат при падане на диктатора (Садам, Кадафи, Путин), При тоталитараните (Северна Корея, Иран, Куба, СССР, страните от Източния блок) това правило не важи (възможно е да колабират, но не задължително).  След падането (смяната)   на първенците , партиита и идеологиите (и режимите) остават - с нови първенци.

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, Frujin Assen said:

Че американците ще размажат Русия е ясно-още през 1989 беше така, а днес още повече. Но това ще доведе до смъртта на десетки милиони в Европа и САЩ и превръщането на Европа в ядрена пустиня. Шайката престъпници в Киев са просто кукли на конци на Байдън, те нямат думата, даже Европа и НАТО нямат думата. Думата имат Путин и Байдън.

Съединените щати не размазаха Русия, тя капитулира сама за да запази властта на Кремъл. русия никога не се е интересувала от жертвите, а единствено от сатрапа, тя е като кошер или мравуняк, всички са готови да умрат за царицата. Ако САЩ бяха заплашили управлението на горбачов СССР имаше достатъчно сили да ги измете, още повече тогава нашата преживяемост беше много по-висока от тази на запада заради технологичното изоставане.

Не се заблуждавайте, че украинците са кукли на конци, точно обартното е, те превърнаха западните политици в кукли на конци и това е заради русофобията, която стана водеща в политиката и се изрази в тезата - "трябва да ни ръководят тези, които най-много мразят Русия". Ние аутсорсвахме бъдещето и свободата си в ръцете на най-обикновени престъпници, които в мига в който паднат от власт стават клиенти на украинското и международно правосъдие, до степен Путин да им обещава политическо убежище.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Кухулин said:

На теория звучи добре, но липсва практика. 

Значи е време да се започне да практикува.:) 

Не казвам, че ще е рутинно или лесно (или лесно ще успее). Не го и мисля

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 5 минути, nik1 said:

Значи е време да се започне да практикува.:) 

Не казвам, че ще е рутинно или лесно (или лесно ще успее). Не го и мисля

Силно се радвам, че западните политици не мислят като теб и не започнаха ядрена война с СССР, Северна Корея, Иран... още по искрено се надявам, да няма и война с Русия.

Прочее ти звучиш точно като вестник "Правда" или "Работническо дело". Точно затова и престанах да посещавам форума- с радио не се може да се води смислен разговор. Евала ти правя за знанията и начетеността, но бетонната вяра в твърдия курс на Партията свежда до нула всичките ти положителни качества.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Значи е време да се практува.:)

Донякъде си прав, защото днес ядрените арсенали вероятно са в историческия си минимум. Обаче може още малко да се почака, да се изпипа противоракетната отбрана. В крайна сметка не е толкова важно кой ще победи, по-важно е да ограничим мазаляка :) 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Ето как куклите на конци се подиграват с Германия и Франция, специално с Блинкен и въобще с всеки, който смята, че те ще изпълняват каквито и да било съглашения подписани от савите тях:

https://hvylya.net/analytics/247233-priznanie-ldnr-igra-rossii-i-varianty-dlya-ukrainy

Тем временем ожил нормандский формат, и что русские, что Запад с двух сторон требуют от Украины выполнять Минск-2. При этом, как якобы мельком заявил Блинкен во время визита в Киев, выполнять соглашения надо в том виде, в котором они были приняты. ...С какого перепугу планетарно важные разговоры о чуть ли не новом мировом порядке, глобальном противостоянии НАТО и РФ, «красных линиях» и прочем плавно приземляются на такой «обыденный» и планетарно мелкий, многими уже подзабытый «Минск-2»? С русскими-то понятно. Но почему Запад советует нам его выполнять, подняв при этом такую шумиху? Что-то здесь не вяжется и притянуто за уши… Нас вроде бы с одной стороны предупреждают и поддерживают, а с другой – вроде как и давят на нас… И вообще - почему «прессуют» нас, а не русских?

Ние седим зад тези хора и не просто седим, а сме готови да хвърлим света във война за тях, да жертваме държавата и семействата си за хора, които открито ни се смеят в лицата. Украйна ще прави каквото реши до момента в кото не вкара света във война, защото вижда в това шанс да завладее руските територии за които претендира, защото не Русия има претенции към териториалната цялост на Украйна, а обратното, Украйна претендира за руски земи - цялата Кубанска област и някой съседни краища, в размер колкото две Българии. Тя затова не ратифицира и Будапещенския меморандум, на който толкова обича да се позовава. През 2004 г., при Ющенко, този меморандум не беше ратифициран, защото парламента отказа да приеме сегашните граници на Украйна без посочените по-горе земи.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, Frujin Assen said:

Силно се радвам, че западните политици не мислят като теб и не започнаха ядрена война с СССР, Северна Корея, Иран... още по искрено се надявам, да няма и война с Русия.

Прочее ти звучиш точно като вестник "Правда" или "Работническо дело". Точно затова и престанах да посещавам форума- с радио не се може да се води смислен разговор. Евала ти правя за знанията и начетеността, но бетонната вяра в твърдия курс на Партията свежда до нула всичките ти положителни качества.

:)

Според мен ти звучиш като Работническо дело, Правда, но най-вече като Первый канал, и НТВ.
 

Изобщо не говоря за ядрена война, говоря за нейното избягване..

При отслабен  и  разединен Запад (или колабирал), с лидери  "Чембълейни", страхуваще се от поскъпване на газа и от това  Путин да не повиши глас или да не пръдне,  кое ще спре Путин да изполва ядрено оръжие някъде в Европа например? Срещу Украйна например, ако с конвенционално не успее?

Нищо, защото той е победителя в Студената Война

 

Принципът на Запада "с терористи не се преговаря" не може да има изключения, още повече ако това ще доведе до гибел на самия Запад

ПС

Ти живееш в западна страна, и не съм видял в теб желание да емигрираш в Русия, "Полезните идиоти" е наименования и определение за такива като  вас (обикновени хора, ако разбира се нямаш пост в партия  "Атака", което вече те прави "купен")

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Голямата картина е объркана  в САЩ (и Запада), защото те приемат че руснаците и Русия са Путин, а санкциите срещу Русия "удрят" най-вече самите обикновени руснаци (знае се, пише се и говори за това- как точно и защо), без да засегнат Путин и негово лично обръжение.

Според мен Голямата картина включва и Китай, който засега предпочита да стои встрани и да наблюдава. Без Китай ставащото в Европа и в частност в Украйна няма да е правилно разбрана.

Задай си въпроса, защо точно сега? Защо точно сега Путин реши да поставя ултиматум и да атакува статуквото, защо не преди година или преди 2-3-4 години.

Моето мнение е, че Русия и Китай действат напълно синхронизирано, макар че засега действието на Китай е пасивно подкрепяне на Русия. И целта им не е решаване на конфликта им със САЩ по военен път, а много по-висока - постепенно отслабване на американския долар като световна валута и смяна на цялата финансова система, доминирана от Запада и базирана върху долара с нова финансова система, която впоследствие ще им позволи да упражняват много по голямо влияние в нововъзникващ нов световен ред.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Б. Киров said:

Според мен Голямата картина включва и Китай, който засега предпочита да стои встрани и да наблюдава. Без Китай ставащото в Европа и в частност в Украйна няма да е правилно разбрана.

Задай си въпроса, защо точно сега? Защо точно сега Путин реши да поставя ултиматум и да атакува статуквото, защо не преди година или преди 2-3-4 години.

Моето мнение е, че Русия и Китай действат напълно синхронизирано, макар че засега действието на Китай е пасивно подкрепяне на Русия. И целта им не е решаване на конфликта им със САЩ по военен път, а много по-висока - постепенно отслабване на американския долар като световна валута и смяна на цялата финансова система, доминирана от Запада и базирана върху долара с нова финансова система, която впоследствие ще им позволи да упражняват много по голямо влияние в нововъзникващ нов световен ред.

Съгласен съм напълно, това е очевидно (за мен)

И се пак, според мен  има решение и правилен начин ( дискутирам с съфорумците след отговоря ми към теб)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 минути, nik1 said:

Съгласен съм напълно, това е очевидно (за мен)

И ако се върнем ретроспективно назад във времето от тази гледна точка, ще се види и как двете страни /Русия и Китай/ са правили последователни и старателно планирани крачки в тази посока - знаците са многобройни, но най-забележимите са натрупване на огромни златни резерви /златото ще играе роля на котва в планираната от тях нова финансова система/, създаването на алтернативи на СУИФТ, създаването на електронни валути /Русия също има/, бързането на Китай да въведе пръв електронен юан, затова Олимпиадата беше предвидена като презентация пред света, и затова беше бойкотирана от САЩ, разпродаването на резервите в американски ценни книжа, създаването на система за разплащане обезсилваща петродолара /петроюан подкрепен със злато/, засилването на ракетния потенциал с хиперзвукови ракети, засилването на флота и при Русия и при Китай, създаването на търговски блокове в Азия и включването на страни от Латинска Америка и Централна Азия в тях... и т.н., все стъпки в една посока. Най-вече, непрестанното пледиране на китайците за изваждане от мавзолея на историята на СПТ /специалните права на тираж/ като световна валута и вкарването на юана в тази кошница. Обезпечен със злато юан означава обезпечени със злато СПТ, и ето ти нов Бретън Уудс с нова световна резервна валута. Доларът при такъв сценарии става част от масовката, макар и може би пръв сред равни за десетилетия, но вече не Крал Долар.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Прочее самият Байдън вече каза- американски войски няма да воюват в Украйна.

Никой няма да воюва в Украйна:

Франция: Признаване на ДНР и ЛНР от Русия е като атака без оръжия

https://news.bg/int-politics/frantsiya-priznavane-na-dnr-i-lnr-ot-rusiya-e-kato-ataka-bez-orazhiya.html

Войната там свърши, преди да е започнала. Украинското правителство има две опции за капитулация, посочени му от Запада: да изпълнява Минските споразумения или да се изправи пред две независими държави на негова територия. Трябва да изберат по-малкото зло от двете.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 49 минути, nik1 said:

:)

Според мен ти звучиш като Работническо дело, Правда, но най-вече като Первый канал, и НТВ.
 

Изобщо не говоря за ядрена война, говоря за нейното избягване..

При отслабен  и  разединен Запад (или колабирал), с лидери  "Чембълейни", страхуваще се от поскъпване на газа и от това  Путин да не повиши глас или да не пръдне,  кое ще спре Путин да изполва ядрено оръжие някъде в Европа например? Срещу Украйна например, ако с конвенционално не успее?

Нищо, защото той е победителя в Студената Война

 

Принципът на Запада "с терористи не се преговаря" не може да има изключения, още повече ако това ще доведе до гибел на самия Запад

ПС

Ти живееш в западна страна, и не съм видял в теб желание да емигрираш в Русия, "Полезните идиоти" е наименования и определение за такива като  вас (обикновени хора, ако разбира се нямаш пост в партия  "Атака", което вече те прави "купен")

 

 

Точно защото не искам да водя малоумни разговори, с идиотски пропагандистки клишета (на които ти си цар) ме накараха да си тръгна от форума. Честито! Пиши си просташките промивъчно мозъчни клишета и занапред. Не съм те видял и за секунда, и за едно мнение да се замислиш за "твърдия курс на партията". Аз може и да обичам Русия, и да съм русофил, но ти за разлика от мен си с напълно и безостатъчно промит мозък. Продължавай да се плещиш глупостите. С теб не може да се говори. Как беше там ... "С Партията до последен дъх"! Най гадното в случая е, че ако утре дойдат марсианците, точно хора като теб първи ще си сложат антенки на главите и ще се боядисат зелени.

Въобще майната ти, плещи си идиотизмите. Аз се отказвам от този форум, докато бетонни глави като теб пишат тук.

Нали ме обвинявахте, че злоупотребявам с модераторската си позиция? Както виждате тук е демокрация и по умния отстъпва.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Frujin Assen said:

Аз се отказвам от този форум, докато бетонни глави като теб пишат тук.

Тоест,ти по глупав начин се хвана на провокацията на ник1?!🙂 Като ти е неприятен ник1,просто не му обръщай внимание. Какво толкова!

 

САЩ и Англия никога няма да се откажат и ще продължат да мачкат Путин (Русия),докато върне Крим и Донбас на Украйна. Защото те подписаха документ гарантиращ териториалната цялост на Украйна. Но не става дума за Украйна,а за това че ако Щатите и Англия не изпълнят обещанието си,вече никой няма да им има доверие и статута им на Свръхсили отива "на кино".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да видим  количеството на газ-хидратите в (само) Черно Море и източното турско Средиземноморие:

 

https://www.e3s-conferences.org/articles/e3sconf/pdf/2021/06/e3sconf_ght2020_01001.pdf

Table 1. Estimated methane amount in methane hydrate-bearing sediments of the marine regions in the EEZ of Turkey.

Location: Minimum, tcm  .........................,Mean, tcm ......................Maximum, tcm

The Black Sea: 3.73 tcm ( количество осигуряващо 10 години консумация на Европа 2020 )........... 114.2.(300 години консумацията на Европа 2020). 411.55 (над 1000 години консумация на Европа 2020).....................

в 2020 Европа консумира 379.9 billion cubic meters.

The Sea of Marmara – – –

The Aegean Sea (The Sea of Islands) – – –

The Eastern Mediterranean Sea 0.904 (количество осигуряващо под 3 години консумация на Европа 2020)...... 68.16 ( 180 години консумацията на Европа 2020) 397.86............ ( 1000 години консумацията на Европа 2020)

 

Забележка: 1 tcm (тера кубически метъра) е равно на 1 x 10 на 12-та кубически метра.т.е. 1000 billions cubic meters
в 2020 Европа консумира 379.9 billion cubic meters.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, deaf said:

Донбас на Украйна.

Че Донбас и сега си е в Украйна, кой и защо да го връща на Украйна. Противоречието е в Минск-2, подписано от Германия, Франция, Русия и Украйна /Порошенко от украинска страна подписва Минск-1/. Там черно на бяло има условия за автономия на двете области - право да избират език, право да избират местни органи на управление, право да избират съдии и прокурори, право да имат собствени милиции, пълна амнистия на участниците в боевете. Двете области са с размер на половин България и общо над 6 млн. население, 15 процента от цялото в Украйна. 750 хиляди от тях имат руски паспорти и процесът продължава, пенсиите и осигуровките им сега се плащат от Русия, рублата е официална парична единица.

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, deaf said:

САЩ и Англия никога няма да се откажат и ще продължат да мачкат Путин (Русия),докато върне Крим и Донбас на Украйна. Защото те подписаха документ гарантиращ териториалната цялост на Украйна. Но не става дума за Украйна,а за това че ако Щатите и Англия не изпълнят обещанието си,вече никой няма да им има доверие и статута им на Свръхсили отива "на кино".

Това съждение щеше да е по-убедително, ако Украйна вече не беше изгубила Крим. Териториалната и цялост е минало. А ако го поставиш в световен контекст - Ирак, Сирия, кюрдите, Афганистан - то около ангажиментите на тези свръхсили възникват въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Какво не ви е ясно, господин Деф? Макрон и Путин говориха 6 часа и накрая заявиха, че няма друг начин за мирно решение, освен Минското споразумение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Frujin Assen said:

Точно защото не искам да водя малоумни разговори, с идиотски пропагандистки клишета (на които ти си цар) ме накараха да си тръгна от форума. Честито! Пиши си просташките промивъчно мозъчни клишета и занапред. Не съм те видял и за секунда, и за едно мнение да се замислиш за "твърдия курс на партията". Аз може и да обичам Русия, и да съм русофил, но ти за разлика от мен си с напълно и безостатъчно промит мозък.

 

Напротив ти си този с промития мозък, ръсещ клишета и простотии във почти всяка тема (и само сантиментите на ръководството те спасяваха от бан), и не можещ да отговори на един прост въпрос

Пак  те питам какво ще спре Путин за използва ядрено оръжие в Европа, в Украйна например, ако с конвенционалното не успее? 

Понеже или не стига мозъка да разбереш какво те питам или сънуваш и гледаш на Путин като дядо Мраз (нормално за болни хора като теб), гледам че не можеш   да ми отговориш..

Не  си русофил тъпако , ти си путинофил, който изобщо си няма хабер от Русия, извън малоумната  вътрешна пропоганда която тук си водите (както повечето путинофили). Убеден съм че не гледаш и Първи канал и НТВ, защото простотиите ти са много по-големи от хитрата пропаганда на двата канала.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Това съждение щеше да е по-убедително, ако Украйна вече не беше изгубила Крим.

То и Полша загуби себе си,тоест половината от нея е била окупирана от Хитлер,но после знаем какво направиха САЩ и Англия,и то при неизмеримо по-трудни за тях условия...

 

Редактирано от deaf
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 23 минути, Frujin Assen said:

Въобще майната ти, плещи си идиотизмите.

Слуаш ли си за ефектът Дънинг-Крюгер или защо глупаците се мислят за умни и страхотни?

Ти си клиничен случай

https://www.edna.bg/svobodno-vreme/efektyt-dyning-kriuger-ili-zashto-glupacite-se-misliat-za-umni-i-strahotni-4653704

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, deaf said:

Чии е Донбас? 🙂

На Украйна, и Русия не го отрича, но настоява за спазване на Минските споразумения, които, според нея, не се спазват от Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, deaf said:

То и Полша загуби себе си,тоест половината от нея е била окупирана от Хитлер,но после знаем какво направиха САЩ и Англия,и то при неизмеримо по-трудни за тях условия...

 

И СССР :) 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...