Отиди на
Форум "Наука"

Българска батальонна група


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

Пак  те питам какво ще спре Путин за използва ядрено оръжие в Европа, в Украйна например, ако с конвенционалното не успее? 

Нека аз отговоря на този малоумен (според Фружин) въпрос. Сега си представяме,че Путин пуска една ядрена бомба над Киев. Въздушните маси в Украйна и Русия се движат от изток на запад. Това означава,че огромен радиационен облак,(много по-токсичен от чернобилският) ще залее цяла Европа! Контравъпрос,как мислиш,че ще реагира Европа и НАТО на това? Ако Путин използва ядрено оръжие,тогава Америка и Англия ще дадат банкет! Това означава,че Европа ще ги моли да отмъстят на Путин...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 минути, deaf said:

Нека аз отговоря на този малоумен (според Фружин) въпрос. Сега си представяме,че Путин пуска една ядрена бомба над Киев. Въздушните маси в Украйна и Русия се движат от изток на запад. Това означава,че огромен радиационен облак,(много по-токсичен от чернобилският) ще залее цяла Европа! Контравъпрос,как мислиш,че ще реагира Европа и НАТО на това? Ако Путин използва ядрено оръжие,тогава Америка и Англия ще дадат банкет! Това означава,че Европа ще ги моли да отмъстят на Путин...

Всъщност, целта на Байдън е точно тази. Путин да направи каквото и да е. Да ореже европейската икономика и да я направи тотално зависима от САЩ.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, Б. Киров said:

Какво не ви е ясно, господин Деф? Макрон и Путин говориха 6 часа и накрая заявиха, че няма друг начин за мирно решение, освен Минското споразумение.

Само дето Украйна заявява, че чуда да стане тя няма да го изпълнява. Украйна не иска Донбас и Луганск, още преди преврата в Украйна се обсъждаше нуждата за страната от тях и мнението в цялост беше, че е по-добре да се махат. Сега са нужни само защото могат да са причина за натиск над Русия. Украйна няма да миряса докато не предизвика война между Русия и Запада.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, deaf said:

Нека аз отговоря на този малоумен (според Фружин) въпрос. Сега си представяме,че Путин пуска една ядрена бомба над Киев. Въздушните маси в Украйна и Русия се движат от изток на запад. Това означава,че огромен радиационен облак,(много по-токсичен от чернобилският) ще залее цяла Европа! Контравъпрос,как мислиш,че ще реагира Европа и НАТО на това? Ако Путин използва ядрено оръжие,тогава Америка и Англия ще дадат банкет! Това означава,че Европа ще ги моли да отмъстят на Путин...

"Европа" като общност на интереси,  няма да я има след няколко години  - най-вече заради хибридната и газова война и изнудване/запалха на Путин срещу Европа.
Ще има множество европейски страни с различни интереси, с лидери тип "Чембърлейн".

Как си представяш  някой от тях да поиска ядрен удар срещу Русия?

Та те всички треперят ( до днес) като мимози  пред "газоватата" заплаха?

(Християндемократите, защото се страхуват от икономическия спад и изнасянето на производствата в Китай, Социалдемократите, защото са обикновени лицемери)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, Петър_Пейчев said:

Само дето Украйна заявява, че чуда да стане тя няма да го изпълнява.

Там е работата, че заявленията на украински високопоставени лица са разнопосочни. Зеленски заявява, че не му харесва споразумението, но те са "зрели хора" и трябва да се съобразяват с него. Затова и спретнаха процесче за корупция на Порошенко, уж заради далавери с въглища, защото не могат да му простят подписа под Минск-1, Путин им се подиграва, че му дава политическо убежище. Други министри казват, че никога няма да го изпълнят, и то си е разбираемо - вкарват си руски троянски кон в добре уредената прозападна държава, двете области могат да преобърнат национални избори с гласовете си и да сменят посоката на изток, вместо на запад.

Алтернативата обаче е Русия да признае двете държави като суверенни субекти и тогава край на играта. Досега ги е признала само Северна Осетия. Това гласуваха на 15 т.м. в Думата, като единия проект беше на комунистите, другия на ЕР, партията на Путин. Приеха ускорения проект на комунистите. Путин спекулира, че може и да, може и не. Признае ли ги с президентски указ, мандалото хлопва за украинците. Тогава те ще трябва да започнат война, за да си ги върнат в Украйна. И ще се блъснат в стена.

И са в ситуация цунг-цванг, описана в шаха, какъвто и ход да направят губят. При това западните рефери ги наблюдават, и не могат да откраднат някоя фигура, трябва да направят ход.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 17 минути, nik1 said:

За псуване?

 

ПС

"21. никой няма право да обижда потребител или член на форумния екип не само в публичната секция, а и с лични бележки. Известете екипа с цитат от оскърбителното лично съобщение, ако получите такова;"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да вметна,че Фружин е прав,като казва че личните съобщение НЕ трябва да стават общо достояние. Каквото става в Лас Вегас,си остава в Лас Вегас. 🙂

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, Петър_Пейчев said:

Това е факт който може да се приравни със закон в точните науки. Бихте ли посочили едно единствено изключение в цялата история на тези прокълнати от Бога земи? Вие и останалите съфорумци, които мислят като вас, сте бял кахър, проблемът е, че западните политици мислят така и затова винаги в историята, през определен период от време, Русия е минавала с метлата из Европа за да измете тези, които не я познават добре.

Днес в Русия има прослойка от самонаправили се хора, независими от властта. Които имат ценности, различни от тези нас руския крепостен или на феодалните лордове. И които искат това, което искат и останалите европейци -спведливост, върховенство на правото и други.
Природният закон е че "днес" не е "вчера".

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, deaf said:

Само да вметна,че Фружин е прав,като казва че личните съобщение НЕ трябва да стават общо достояние.

Няма такова нещо.

Ако съм му искал мнението да каже какво мисли за мен - ОК, иначе всеки си носи кръста..

Цитирай

Каквото става в Лас Вегас,си остава в Лас Вегас. 🙂

Има опция за шерване в лични, и опция за репорт.. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, nik1 said:

Днес в Русия има прослойка от самонаправили се хора, независими от властта.

Сериозно ли го мислиш това?! За мен Панюшкин е най-добрият описвач и обяснявач на руската реалност:

https://chitanka.info/text/43277-rublxovka/3#textstart

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, deaf said:

Сериозно ли го мислиш това?! За мен Панюшкин е най-добрият описвач и обяснявач на руската реалност:

https://chitanka.info/text/43277-rublxovka/3#textstart

Как да няма такава прослойка? Пак си помисли, но без клишета..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:

Как да няма таква прослойка? Пак си помисли, но без клишета..

Да-а,има руснаци,които си въобразяват,че са независими от властта,докато колата им не се сблъска и катастрофира с колата на Гари Минх,представителя на президента в Държавната дума,(прочете ли линка,който ти пуснах?). А такива като Минх - под път  и над път.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, deaf said:

Да-а,има руснаци,които си въобразяват,че са независими от властта,докато колата им не се сблъска и катастрофира с колата на Гари Минх,представителя на президента в Държавната дума,(прочете ли линка,който ти пуснах?). А такива като Минх - под път  и над път.

Когато се сблъскат с колата на еди кой си, те разбират че нямат права. а не че  са зависими материално от властта

Мисли!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 30.01.2022 г. at 12:39, Р. Теодосиев said:

Според военния министър Стефан Янев, вместо да приемаме съюзнически сухопътни формирования, страната ни ще предостави на алианса своя собствена батальонна бойна група

Добра начална стратегия.

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

Не разбрах точната позиция на автора

Отлично я разбрах! Ето:

 

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

Защо България трябва да има позиция, когато никой няма? 

Заради топологията.

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

а винаги трябва да се придържаме към снишаването

А, да, май беше Бони или пони (от тъпата реклама).

 

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

пък като се види накъде духа вятъра и какво ще решат останалите и най-вече какво ще ни дадат, ще решаваме и ние. 

Поничка или пирожка?

 

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

Много е лесно да се изтъпаним срещу НАТО или срещу Русия с голи задници, но момента в който стана напечено се разбра, че нито американците, нито европейците няма да изпратят и един войник на бойното поле

Само помпят гумите, ама в тях въздухът се нагнетява...

 

On 16.02.2022 г. at 16:25, Петър_Пейчев said:

Русия даже не отвори дума за някакво по-сериозно възнаграждение, напротив, изпопържа ни с румънците за нещо си, дето не се разбра какво точно е

Една набла има много хубави свойства. И... виждаме как всичко е свързано с интегралите, дето децата не трябвало да ги учат.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 53 минути, insighting said:

Добра начална стратегия.

Отлично я разбрах! Ето:

 

Заради топологията.

А, да, май беше Бони или пони (от тъпата реклама).

 

Поничка или пирожка?

 

Само помпят гумите, ама в тях въздухът се нагнетява...

 

Една набла има много хубави свойства. И... виждаме как всичко е свързано с интегралите, дето децата не трябвало да ги учат.

 

 

Не разбирам сложна реч, далеч е от работата ми. Затворите са пълни с такива които я изпозват, вместо ясно да кажат, че по време на убийството са били в съседния град. Всички отнесени във времето и пространството неща, които сте загатнали се сблъскват с прости факти, а те са, че за няколко дни Русия може да мобилизира 10-12 милионна армия, а за няколко години НАТО няма да събере 10-12 хиляди доброволци, които да хвърли срещу ордите. Не знам как се изчисляват бройки с интеграли, но се говори, че България била с 1000, Румъния с 2000, САЩ изпратили 156 човека, германия и Франция хич, а Путин вчера не само не изтеглил никой от 150 хилядите, а изпратил нови 7000.

При това положение има ли смисъл, с или без тригонометрични функции, да смятаме дали един батальон от 1000 човека ще свърши работа или ни трябват 10 такива батальона? Какво ще промени това дали срещу Русия ще бъдат 10 хиляди или 100 хиляди войници от НАТО, когато ще ни трябват поне 5-6 милиона? Никой няма да тръгне да воюва срещу Русия, никой даже няма да каже, че ще воюва срещу нея, това не е Либия или ИДИЛ.  Една руска дивизия, по точно един пълен полк и няколко батальона и дивизиона смляха грузинската армия, барбар с американските й инструктори, а най-лошото е даже, че нямаше боеве, защото всички бягаха като стадо пред руснаците. Пиша само за американските инструктори, защото израелските знаеха какво ще стане и веднага избягаха в Израел, а тяхната външна министърка отиде да бие чело в Кремъл и да обяснява, че Израел няма нищо общо с теди грузински щуротии.

България без НАТО може да се противопостави на Русия реално, ние сме далече, армията им ще е изтощена докато дойде тук, а тогава нещата ще са различни и няма да говорим за един батальон, а за стотици хиляди тръгнали да защитават семействата си. С НАТО срещу Русия сме бита карта, смешници, и е добре, че министъра го разбира. Кого ще дадем на НАТО? "Тюфлеците с бирени коремчета", както ги определи Тренчев? Какво ще даде НАТО? Много тюфлеци с бирени коремчета, които няма да искат да тръгнат в атака, защото застраховката им не покрива рисковете.

Ние нямаме армии, имаме една наемническа сбирщина, но никога наемна армия не е печелила война срещу редовна. Може да победим Русия с масиран ядрен удар, но вече ще е без значение дали Путин ще отговори или не, защото те много добре се познават и са направили автоматичната система "Мъртвешка ръка", която да отговори на удара и изстреля всички ядрени ракети дори да не е останал един жив руснак.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Петър_Пейчев said:

Не разбирам сложна реч, далеч е от работата ми. Затворите са пълни с такива които я изпозват, вместо ясно да кажат, че по време на убийството са били в съседния град. Всички отнесени във времето и пространството неща, които сте загатнали се сблъскват с прости факти, а те са, че за няколко дни Русия може да мобилизира 10-12 милионна армия, а за няколко години НАТО няма да събере 10-12 хиляди доброволци, които да хвърли срещу ордите. Не знам как се изчисляват бройки с интеграли, но се говори, че България била с 1000, Румъния с 2000, САЩ изпратили 156 човека, германия и Франция хич, а Путин вчера не само не изтеглил никой от 150 хилядите, а изпратил нови 7000.

При това положение има ли смисъл, с или без тригонометрични функции, да смятаме дали един батальон от 1000 човека ще свърши работа или ни трябват 10 такива батальона? Какво ще промени това дали срещу Русия ще бъдат 10 хиляди или 100 хиляди войници от НАТО, когато ще ни трябват поне 5-6 милиона? Никой няма да тръгне да воюва срещу Русия, никой даже няма да каже, че ще воюва срещу нея, това не е Либия или ИДИЛ.  Една руска дивизия, по точно един пълен полк и няколко батальона и дивизиона смляха грузинската армия, барбар с американските й инструктори, а най-лошото е даже, че нямаше боеве, защото всички бягаха като стадо пред руснаците. Пиша само за американските инструктори, защото израелските знаеха какво ще стане и веднага избягаха в Израел, а тяхната външна министърка отиде да бие чело в Кремъл и да обяснява, че Израел няма нищо общо с теди грузински щуротии.

България без НАТО може да се противопостави на Русия реално, ние сме далече, армията им ще е изтощена докато дойде тук, а тогава нещата ще са различни и няма да говорим за един батальон, а за стотици хиляди тръгнали да защитават семействата си. С НАТО срещу Русия сме бита карта, смешници, и е добре, че министъра го разбира. Кого ще дадем на НАТО? "Тюфлеците с бирени коремчета", както ги определи Тренчев? Какво ще даде НАТО? Много тюфлеци с бирени коремчета, които няма да искат да тръгнат в атака, защото застраховката им не покрива рисковете.

Ние нямаме армии, имаме една наемническа сбирщина, но никога наемна армия не е печелила война срещу редовна. Може да победим Русия с масиран ядрен удар, но вече ще е без значение дали Путин ще отговори или не, защото те много добре се познават и са направили автоматичната система "Мъртвешка ръка", която да отговори на удара и изстреля всички ядрени ракети дори да не е останал един жив руснак.

Благодаря Ви за смисления отговор. Използвах логически модел reductio ad absurdum, след като изчетох няколко постинга с недоразумения. 

 

Въпросът е защо България трябва да се противопоставя на Русия?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Понеже съм тъп и неук като гъз ти го казвам направо "Да ти .... "ти знеш какво".

Можеш да напишеш на админа и да се похвалиш, че напълно си ме изгонил от форума.

Фружине пак ли? 

 

Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Путинофил съм и се гордея с това! А сега де!

:au: Недей сега така,това се лекува ,науката е доста напреднала,не го мисли!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, insighting said:

Благодаря Ви за смисления отговор. Използвах логически модел reductio ad absurdum, след като изчетох няколко постинга с недоразумения. 

 

Въпросът е защо България трябва да се противопоставя на Русия?

 

А кое му е смисленото? Само едно нещо как се мобилизират 10-12 милиона? Това са невероятни глупости ,нали само да вметна. Извинявам,че се намесих/ И ще си позволяда обобщя,Русия сгреши жестоко/ 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Значи пак старата песен на нов глас. 

Хайде да си говорим за България!

Тук едва ли ще има ядрена война, в момента имам роднина в Украйна, който е с руски паспорт там и въобще нито се притеснява нито хората около него (украйниците) се притесняват от война. Там горките толкова са бедни и едва си живеят живота та въобще не го мисля толкова колкото вие тук ги мислите нещата.

Въпреки всичко - дали ще има война или не - пазарните закони не спират да важат и нещата се подреждат. Газ може да се внася от различни места, а ако стигнем до там - ще го вадим и от Черно море. Има достатъчно газ, просто е по-евтино да се внася от Русия.

От САЩ трудно можем да внасяме газ, който да задоволи цяла Европа. 

Също така ако Европа изолира Русия не мисля, че само Европа ще страда, едва ли руския народ ще е доволен, че няма да може да ходи на екскурзия по Европа ;)

 

Разчистих малко темата. Големи хора сме хайде да не се обиждаме когато другия не е на нашето мнение.

 

Преди 5 часа, deaf said:

Само да вметна,че Фружин е прав,като казва че личните съобщение НЕ трябва да стават общо достояние. Каквото става в Лас Вегас,си остава в Лас Вегас. 🙂

Всеки е свободен да пише каквото иска стига да не нарушава правилата на форума:

https://www.forumnauka.bg/terms/

 

 

Русия едва ли ще пусне 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, bulgaroid said:

А кое му е смисленото? Само едно нещо как се мобилизират 10-12 милиона? Това са невероятни глупости ,нали само да вметна. Извинявам,че се намесих/ И ще си позволяда обобщя,Русия сгреши жестоко/ 

Как се мобилизират ли? По мобилизационни планове! Русия има всеобща военна служба, говореше се преди 3-4 години, че ще я отменят, не знам какво стана, но дори да е така почти всички от 25 до 65 години са минали през армията за по минимум 2 години. Това е мобилизационен ресурс, който позволява при война да се мобилизира 15-20% от мъжкото население, това са 10-15 милиона и то само такива, които са минали през армията, а не тълпи работници и селяни без никаква подготовка като през ВСВ, когато през армията минават над 30 милиона руснаци.

Русия не може да бъде победена във война от европейска или американска армия, няма кой да воюва срещу нея. В цяла Европа едва ли ще се намерят няколко десетки хиляди доброволци, а никоя държава няма да тръгне да мобилизира население за да го изпрати да дивее в Азия. Защо въобще се вдига този шум, след като до Украйна и Русия е Полша с 35 милиона население, тя не би трябвало да има проблем да свика веднага един милион запасняци, но истината е, че не може да събере 10 хиляди мераклии и за това врещи как българи и румънци трябва да си оставят жените и децата и да мрат за нейните интереси. В изследване в Украйна 57% отговорили, че са готови да воюват с Русия, което означава, че проблема е решен, това са поне 10 милиона мъже, само дето са готови да воюват от дивана пред телевизора с чаша водка в едната ръка и вилица със сало в другата.

Аз лично не бих си жертвал декоративния си заек ако ще цяла Украйна, полша и Балтика да загинат, не заека ми е предизвикал войната, а те. Като дойдат руснаците на нашата граница първо ще се пазарим с правителството какво ще получим, пък после ще го мислим, защото не се връзва някой да мре за властта докато бирника му продава апартамента за неплатено парно.

 

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Петър_Пейчев said:

Това е мобилизационен ресурс, който позволява при война да се мобилизира 15-20% от мъжкото население, това са 10-15 милиона

Русофилите съвсем се обострихте покрай вълнуващата възможност матушката отново да пролива кръв и вие отстрани да ръкоблудствате.

Как ще въоръжиш и обезпечиш 15 милиона човека? И преди да започнеш да дрънкаш високопарни глупости, помисли дали имаш идея какво количество военно, логистично и кадрово осигуряване трябва за такъв човешки ресурс. Те дори вече махнаха повечето танкове от резерва, защото няма кинти. Сегашните подразделения дори нямат читаво армейско ПВО за всички.

Абе калашници няма толкова - капиш? В разгара на студената война СССР е имал на склад 8 милиона АК и муниции за кратък интензивен (ядрен) конфликт. 

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Близо 200000 българи има в украйна, един ли не се намери да чете, пише на форума....Сега щяхме да знаем точният час на войната, за който и Путин пита...

Да си купи количка, чипс, мезенце човек, отпуска да си извади и да седне пред телевизията...

Ама нема...

Подрънкаха със сабите, потропаха с шпорите и след като отвлекоха вниманието от ковида и нарастващата економическа криза/казват, че ще е същата като в 2008, инфлацията поне в унгария е 7,8% /, ще си изтеглят военните сили на 100-200 км.

Утре или след утре ще видим конкретната цена на това споразумение което навярно и в момента се обсъжда някъде тайно....😎

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 часа, insighting said:

Благодаря Ви за смисления отговор. Използвах логически модел reductio ad absurdum, след като изчетох няколко постинга с недоразумения. 

 

Въпросът е защо България трябва да се противопоставя на Русия?

 

Русия няма техническа и материална възможност да мобилизира 10-12 милиона човека, (готовност е едно, възможност е друго)

Не е вярно  уверението, че ние можем да си гарантираме сигурноста без НАТО, още помалко - да армията ни да победи настъпваща в България руска групировка

Не вярно и уверението, че наемна армия при равни съотношения на личния състав,  никога не е печелила война
Факти:
Наемна армия (поне преобладаваща) спечели войната на Западния фронт през ВСВ, войната в Италия, и войната в Пасифика,
Наемна армия спечели войнатата в Корея срещу редовните сили на севернокорейците и китайците
Наема армия спечели войната  в Ирак срещу редовните сили на Ирак

 

С две думи - някой хора обичат да "си слушат гласа", дали ще пишат и говорят  високопарни измислици или не, няма  значение,  както дойде..

 

Внушението пък че НАТО щяло да напада Русия заради Украйна (Внушава се като  се коментира и се казва, че Натовските сили ще загубят войната в Украйна) е просто постановка тип "сламен човек". Защо? Защото всички страни от НАТО са декларирали че няма да участват в конфликта с военни сили, а отговорът на евентуално нападение срещу Украйна няма да бъде военен. Т.е Не се предвижда военно участие

Това мисля отговаря и на въпроса ви: "Въпросът е защо България трябва да се противопоставя на Русия?" 

 

Що се отнася до "тюфлеците" от НАТО и "стройните руски воини богатири" , имаше един показателен шарж навремето

 

B8WNAvvIAAA_qmx?format=jpg&name=small

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Amazonski said:

Русофилите съвсем се обострихте покрай вълнуващата възможност матушката отново да пролива кръв и вие отстрани да ръкоблудствате.

Как ще въоръжиш и обезпечиш 15 милиона човека? И преди да започнеш да дрънкаш високопарни глупости, помисли дали имаш идея какво количество военно, логистично и кадрово осигуряване трябва за такъв човешки ресурс. Те дори вече махнаха повечето танкове от резерва, защото няма кинти. Сегашните подразделения дори нямат читаво армейско ПВО за всички.

Абе калашници няма толкова - капиш? В разгара на студената война СССР е имал на склад 8 милиона АК и муниции за кратък интензивен (ядрен) конфликт. 

Пак измислици от паралелната вселена! С какво количество военно, логистично и кадрово осигуряване ИГИЛ вилня няколко години срещу целия свят? Какво беше осигуряването на Хизбула когато разгроми израелската армия? Вие дори не знаете съдържанието на термините, които използвате. нито за какво се отнасят. Човешкият ресурс е налице, както казах в Русия има всеобща моенна служба, на практика почти цялото мъжко население е минало през армията. През ВСВ от малко по-голямо население Русия изпрати на фронта 30 милиона войници. В ПСВ при по-малко население - 9-10 милиона, като и при двете войни няма всеобща военна служба и на фронта се хвърлят хора никога не държали пушка. Основното въоръжение на армията е просто, една работилница в Донбас произвеждаше по две дузини минохвъргачки на ден, а преди време даваха един наш цех в Анево, където работници с домашни дрехи и работнички в пеньоари, даже без униформи, правиха РПГ-та и боеприпаси за тях.

Какви кинти няма Русия, вие чувате ли се какво говорите? Русия има повече кинти от Европа и САЩ взети заедно, 650 милиарда в резерва. Ние трябва да си ги печатаме, те ги имат.

 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...