Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

Преди 3 минути, laplandeca said:

САЩ заграбиха буквално от войните с Мексико, Хавай и пр. Да не говорим за първичното Заграбване на индианските исконни владения. Тея са перманентни Грабители.

 Да се върнем на броя Жертви, колко милиона имат по сметката САЩ?

Тоя пък... Кво му отговаряш изобщо !? Нали не си мислиш, че ще те разбере...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Just now, Кимон Георгиев said:

Смяташ ли, да ми отговориш на въпроса ...

Аз ти отговорих, че има разлика, но ти като невменяем русороб упорстваш, че няма.

Да заграбиш територия не е същото като да свалиш неудобен диктатор. Последното
никак не е похвално/приемливо ... но в никакъв случй не е същото като да заграбваш
чужда теророория.

Но ти като сектант-русороб няма как да разбереш. Хубаво. Аз с кухи кратуни не споря,
така че сполай ти. :az:

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Кимон Георгиев said:

Тоя е толкова безпомощен, че на последните два опита за дискусия, дори не ми отговаря, а ми поства някакви тотални глупости...

"Тоя"

Тук все така има дадено ниво. Знаеш Форум "Наука"..Ако искаш с тебе подобни и на твоето ниво, тогава отиди по добре на трибуната на ЦСКА, там ще се заедно, в една кошара...😂🤣🤡

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skubi said:

"Тоя"

Тук все така има дадено ниво. Знаеш Форум "Наука"..Ако искаш с тебе подобни и на твоето ниво, тогава отиди по добре на трибуната на ЦСКА, там ще се заедно, в една кошара...😂🤣🤡

Сега вече ми отговаряш ? А на предните два опита за отговор на поставеният въпрос - не ? Защо ли е така ? Някои ще си помислят, че е поради липса на аргументи... Я плесни пак някой цитат, я от Уики, я от Дойче Веле, я от Свободна Европа...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, laplandeca said:

Тея са перманентни Грабители.

Я като си толкова умен отговори как Русия е най-голямата по територия страна в света:

  • като постоянно са грабили чужди територии
  • като са убедили съседните държави да им подарят своите територии

Най-голямата по територия страна ... са най-големите Грабители.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

Я като си толкова умен отговори как Русия е най-голямата по територия страна в света:

  • като постоянно са грабили чужди територии
  • като са убедили съседните държави да им подарят своите територии

Най-голямата по територия страна ... са най-големите Грабители.

Мда. Толкова са грабили, че чак са подарили своите територии на Беларус и Украйна, които са населени с... руснаци. Това е от много грабене и алчност. ;)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кимон Георгиев said:

Мда. Толкова са грабили, че чак са подарили своите територии на Беларус и Украйна, които са населени с... руснаци. Това е от много грабене и алчност. ;)

44млн души в Украйна гласуват, че тя е отделна държава от Русия ... но ти не смяташ така.
Ти кой си бе, Мунчо? Ти ли определяш кой какъв е? Я си седни, че нещо не си в час. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Цитирай

Постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя говори пред Съвета за сигурност на ООН за образователните програми на съвременна Украйна и попита френския постоянен представител Никола дьо Ривиер дали знае за украинските си корени. Като потвърждение на това неочаквано обстоятелство дипломатът се позова на украинския учебник по география за осми клас.

 „Най-мащабна корекция са претърпели програмите по история и география“, каза Небензя. Той демонстрира пред публиката учебник по география за 8 клас под редакцията на Масляк и Капирулин.

"Ако му вярвате, излиза, че предците на французите, испанците, португалците, турците и дори евреите идват от Украйна. Искам да се обърна към моя френски колега: Никола, знаеш ли, че всъщност си украинец? Не ми вярваш? „Прочетете учебника“, каза Небензя, цитиран от чуждестранните медии.

Авторите на пособието обясняват това с факта, че предците на французите, галите, произхождат от Галиция. Дипломатът посочи тази подробност като пример за тоталната украинизация на учебния процес, с който се занимава Министерството на образованието и науката на Украйна. Той допълни, че през 2016 г. това ведомство, „отчитайки историческите събития от последните години“, е одобрило 25 програми за обучение.

Небензя също попита присъстващите дали знаят, че според авторите на учебника украинците и поляците са от славянски произход, а руснаците са от „угро-финландски“. Беларусите в този учебник са приписани на балтийските народи.

„Учебникът по история на Украйна за 7 клас, под редакцията Лях и Темирова, казва, че формирането на украинския народ наброява 140 000 години. В учебника по история за 9 клас, под редакцията на Турченко и Мороко, се казва, че до края на 18-ти век украинците в са били една от най-големите нации в Европа“, каза дипломатът.

Той отбеляза, че авторът на книгата „Украинска нация“ Микола Галичанец като цяло е убеден, че „населението на Източна Европа е навлязло в първото хилядолетие на нова ера под името украинци“.

„Това се прави е въпреки факта, че както е известно никой не е наричал украинци жителите на териториите, които са част от съвременна Украйна. Дори в произведенията на поета Тарас Шевченко, живял в средата на 19 век, терминът „украинци” напълно липсва. Жителите на всички тези земи са наричани русини, руснаци или, в краен случай, от малоруси“, отбеляза Небензя.

Той цитира и други абсурдни теории от образователната програма на Украйна.

„В Украйна има, например, такъв историк Валерий Бебик (и той не е единственият). Той твърди, че Константинопол е бил колония на Херсонес на територията на съвременен Севастопол, а прародителят на скитите е Херкулес, родом от Крим, чиито корени идват от остров Хортица на Днепър“, посочи постоянният руски представител пред членовете на Съвета за сигурност на ООН.

„Оказва се, че името на град Мена в Черниговска област е дало името на първия египетски фараон Менес, а самата украинска държава, според неговите изчисления, съществува над 7500 години“, добави Небензя.

Според него известният монголски завоевател Чингис хан, живял през 12-13 век, според Бебик, всъщност се е казвал Богдан.

„Не ми вярвате? Тогава авторът ви съветва да се запознаете с тайната история на монголите, където Чингис хан се нарича Богдихан. Е, и от това става ясно, че той не е монголец, а истински украинец. Освен това, той е воювал, както уверява Бебик, с украинския тризъбец. И накрая, основният му извод е, че Украйна като цяло е люлката на световната цивилизация и дори Иисус Христос, не изключва Бебик в едно от интервютата си, може да е бил от Галиция“, изтъкна Небензя.

Както посочи русикият постоянен представител, Бебик „не е обикновен, а заслужил луд“. През 2015 г. той е назначен за временен председател на обществения съвет към Министерството на информационната политика в Украйна.

Това е понеже Украйна е древна държава с изключително богата история... ;)

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

44млн души в Украйна гласуват, че тя е отделна държава от Русия ... но ти не смяташ така.
Ти кой си бе, Мунчо? Ти ли определяш кой какъв е? Я си седни, че нещо не си в час. 🙄

Младенов пак пръска с логическа мисъл. Че ти, ако питаш някой дърводелец в Македония примерно, пак ще ти каже, че са отделен етнос от нашия, ама какво от това ?!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

Я като си толкова умен отговори как Русия е най-голямата по територия страна в света:

  • като постоянно са грабили чужди територии
  • като са убедили съседните държави да им подарят своите територии

Най-голямата по територия страна ... са най-големите Грабители.

 

Няма спор, грабили са здравата. Аз не разбирам защо правите разлика между американските и руските свине. Нека сме безпристрастни, не бива да изпитваме съчувствие и дава подкрепа на никой от тези, те трябва да бъдат заличени.

Украйна е традиционно-руска територия. Царска Русия е била там. Така смятат руснаците и това е така фактологично, Русия не е национална държава, а е мултинационална- искат , неискат те са това. Другото, от къде на къде американски дебили ще се бъркат в моите работи, яяя да го д-т, разбира се няма да имат подкрепата на българите и умните европейци. Ние сме физически поставени до Русия и не можем да променим това, имаме възможност да  отслабнем в конфликт с руснаците или да станем Суперсила ако се разберем с тях.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, gmladenov said:

44млн души в Украйна гласуват, че тя е отделна държава от Русия ... но ти не смяташ така.
Ти кой си бе, Мунчо? Ти ли определяш кой какъв е? Я си седни, че нещо не си в час. 🙄

Него не го знам Кой е, но Аз съм този който няма да се съобрази ни с украинци, ни с руснаци ни с американци. Ти защо не си такъв Глупак като мен?, а умничиш по колене пред хАмериканския Герой.😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кимон Георгиев said:

Сега вече ми отговаряш ? А на предните два опита за отговор на поставеният въпрос - не ? Защо ли е така ? Някои ще си помислят, че е поради липса на аргументи... Я плесни пак някой цитат, я от Уики, я от Дойче Веле, я от Свободна Европа...

Дрън, дрън вятар те вее на бял кон. Викито са само списъците на САЩ и Русия в колко войни са участвали...

А другото/политически карикатури им казват/ са оригинали от 1956 година свързани със събитията в Унгария...

Защото спомена, колко е забавно тук....Помислих да те развеселя с карикатурите за твоите братя, руснаци....

Иначе никакви въпроси няма тук, само се перчиш и се опитваш да переш кървавите партенки на руснаците....Но нема да ти стане, защото тукаштите русофили са по интелигенти и не се впускат в спор защото знаят, че за сега истината е на страната на Украинците.😎

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Skubi said:

защото тукаштите русофили са по интелигенти и не се впускат в спор защото знаят, че за сега истината е на страната на Украинците.😎

Истината, че се превръщат в препарат за почистване, ли ? Кво стана с тая пуста контраофанзива ? Зеленски го говори това нещо от февруари...

Редактирано от Кимон Георгиев
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Skubi said:

..че за сега истината е на страната на Украинците.😎

Коя истина, какви украинци. Имай в предвид , че половината украинци, още не са разбрали , че са украинци. Не разделяй хората с <белези>, пука му на дедовия на обикновенния човек с украински паспорт. Те знаят , че ще бъдат <буфер>, това е съдба. За тях е по-добре да се приключва.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandeca said:

Ти защо не си такъв Глупак като мен?, а умничиш по колене пред хАмериканския Герой.😀

Ни най-малко не коленича пред хамериканския герой. Просто мразя до дъното на душата си
Путин и цялата каша, която този помияр сътвори. Тази война се води заради неговите лични
комплекси.

Че и атомна бомба може да ни пусне копелдакът ... а тук ще има хора да му ръкопляскат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandeca said:

Коя истина, какви украинци. Имай в предвид , че половината украинци, още не са разбрали , че са украинци.

На теб ако ти кажат, че си руснак, ти как ще реагираш? Ще заплюеш рода си и ще се съгласиш, нал тъй.

Украинска Правда:
85% от украинците се идентифицират като граждани на Украйна. Само 1% като граждани на СССР.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кимон Георгиев said:

Истината, че се превръщат в препарат за почистване, ли ? Кво стана с тая пуста контраофанзива ? Зеленски го говори това нещо от февруари...

Нещо скочи иглата назад? Аха вторият руски трик. На въпрос с въпрос...Гледай, чети.

"В неделя управляващите в Херсон оповестиха, че по-голямата част от съветското военно командване напуща града." https://novini247.com/novini/ukrainska-artileriya-e-atakuvala-shtaba-na-ruskata-paravoenna-naemnicheska-grupirovka_4838229.html

Летиштето, жп възелат гръмна на Крим нали? Иди ред на Кримският мост....👍👍👍

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

Ни най-малко не коленича пред хамериканския герой. Просто мразя до дъното на душата си
Путин и цялата каша, която този помияр сътвори. Тази война се води заради неговите лични
комплекси.

Че и атомна бомба може да ни пусне копелдакът ... а тук ще има хора да му ръкопляскат.

Ти си Невежа, ако смяташ, че джуджан влага Лично отношение, чувства в конфликта. В никакъв случай Лични комплекси. Няма нищо лично, има Непреодолими Обстоятелства, Световната Игра изисква  руска Позиция, Отговор и те избраха Този.

Link to comment
Share on other sites

Страхотна новина. Артилерия била атакувала военен щаб... 😆
Сиреч, контраофанзивата е близо ? 😂

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, gmladenov said:

На теб ако ти кажат, че си руснак, ти как ще реагираш? Ще заплюеш рода си и ще се съгласиш, нал тъй.

Украинска Правда:
85% от украинците се идентифицират като граждани на Украйна. Само 1% като граждани на СССР.

Аз мога да бъда и Съм Всичко! Цялата ваша история, вашето минало е концентрирано в мен.  Няма да се обидя, в момента ме определят като турчин, българин, грък, евреин , берберин, та и арменец, за мен всички са еднакви, глупост и отговарям с Безразличие !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Кимон Георгиев said:

Кво стана с тая пуста контраофанзива ? Зеленски го говори това нещо от февруари...

А кво стана с втората по величие войска в света? Бяха се наточили цяла Украйна да вземат за
три дни ... пък седми месец един Донбас не могат вземат. Голяма мощ и величе, няма що. 🤣

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

А кво стана с втората по величие войска в света? Бяха се наточили цяла Украйна да вземат за
три дни ... пък седми месец един Донбас не могат вземат. Голяма мощ и величе, няма що. 🤣

Ами, оня ден четох, че териториите, които са завзели са богати на природни богатства на стойност над 12,4 трилиона долара. Така, че хич не е зле, нали ?!
Е, не са същите като САЩ, където банда кравари от Афганистан им еб*ха мамата, ама...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandeca said:

Коя истина, какви украинци. Имай в предвид , че половината украинци, още не са разбрали , че са украинци. Не разделяй хората с <белези>, пука му на дедовия на обикновенния човек с украински паспорт. Те знаят , че ще бъдат <буфер>, това е съдба. За тях е по-добре да се приключва.

Буфери, не буфери навярно предпочитат да са си независими буфери от колкото буфери под руските ботуши....А ти с български произход и руски идентитет финландски гражданин защо не питаш сънародниците си, че след танто години щастлива и икономически изгодна независимост, защо скочиха като ужилени заедно с независимите от векове шведи в НАТО? Защото осъзнаха, че руснака ако беше покорил украйна като смяташе, щеше и прибалтийските а след тях скандинавските да си ги срухска като сушена-пушена риба....

Я опъни червеният байрак на прозореца и пусни руските частушки за Стаханов там в дълечната Финландия.....

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кимон Георгиев said:

Ами, оня ден четох, че териториите, които са завзели са богати на природни богатства на стойност над 12,4 трилиона долара. Така, че хич не е зле, нали ?!

Ами за твое голямо съжаление тези земи ще бъдат върнати по някое време. Много се
заблуждаваш да мислиш, че на фараона ще му мине номера.

По някое време той ще бъде застрелян като куче и неговите наследници сами ще молят
да върнат заграбените земи ... само и само да не са изолирани от Запада и света.

Руските олигарси къде ще харчат заграбените богатства ... в Китай ли? Или може би
на курорт в Северна Корея? :rofl:

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...