Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Администратор

Във форума трябва да има такава тема.

Ще помоля всички потребители, които пишат в новата тема да бъдат по-активни и да репортват всички, които използват неподходящ език и използват лични нападки, за да защитят тезата си.

Всички потребители, които нарушават добрия тон и не могат да се сдържат ще бъдат ограничени от този клуб. Така няма да има наказани във форума, но няма да могат и да пишат по тази тема.

  • Харесва ми! 8
  • Благодаря! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Администратор

Защо акциите поскъпват по време на война и инфлация и дълго ли ще продължи тази тенденция:

https://www.wsj.com/articles/why-stocks-are-rallying-in-the-midst-of-a-war-and-soaring-inflation-11649547410?

Why Stocks Are Rallying in the Midst of a War and Soaring Inflation

The S&P 500 has rebounded 7.6% from its 2022 low in March, cutting its losses for the year to about 6%

im-521603?width=860&height=500
Tesla’s recent performance has made its stock particularly popular.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

В интернете появился серийный номер ракеты «Точка-У», упавшей накануне на вокзал в Краматорске — Ш91579.

Ранее украинские боевики использовали ракеты из той же серии со следующими номерами: Бердянск — Ш915611 (2022), Мелитополь — Ш915516 (2022).

‼️«Точка-У», унесшая десятки жизней мирных жителей Краматорска, числилась на балансе ВСУ — расшифрован её серийный номер

В сети появился серийный номер ракеты Точка-У, упавшей накануне на вокзал в Краматорске. Ракета 9М79-1, серийный номер Ш91579

Ранее украинские боевики использовали ракеты из той же серии со следующими номерами:

Алчевск - Ш91565 (февраль, 2015)
Логвиново - Ш91566 (февраль, 2015)
Бердянск - Ш915611 (2022)
Мелитополь - Ш915516 (2022)

@TK_Union
Ближе к людям
 
Благодарение на някакъв репортаж от италианска телевизия светът успява да види серииния номер или инвентарен номер написан върху ракетата Точка-У.
С това отпадат всякакви съмнения чия е била ракетата . В ДНР имат цяла колекция от серийни номера  на подобни ракети с които са обстрелвани градове в ДНР.
По-интересно е друго: защо западните медии съзнателно са заличили серийния номер при показване на падналата ракета?  Очевидно че някой им е наредил този номер да не бъде показван.  Това е било направено умишлено. Можете да прегледате десетки репортажи от мястото.  Италианската телевизия обаче е била там през нощта, снимали са от близост и показват номера с пълни подробности...   Вижда се че до появата на италианския репортаж тази информация е била съзнателно прикривана.
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:
 
Благодарение на някакъв репортаж от италианска телевизия светът успява да види серииния номер или инвентарен номер написан върху ракетата Точка-У.
С това отпадат всякакви съмнения чия е била ракетата . В ДНР имат цяла колекция от серийни номера  на подобни ракети с които са обстрелвани градове в ДНР.
По-интересно е друго: защо западните медии съзнателно са заличили серийния номер при показване на падналата ракета?  Очевидно че някой им е наредил този номер да не бъде показван.  Това е било направено умишлено. Можете да прегледате десетки репортажи от мястото.  Италианската телевизия обаче е била там през нощта, снимали са от близост и показват номера с пълни подробности...   Вижда се че до появата на италианския репортаж тази информация е била съзнателно прикривана.

Това с обстрелването на собствени обекти и обвиняването на противника не е от днес. Колкото до серийните номера, според мен те винаги могат да се фалшифицират. Знаете, че по време на война, а и не само, всичко е възможно. "Някои хора" обвиниха Садам Хюсейн, че  е използвал БОВ срещу народа си, съсипаха Ирак и 20 години по - късно казаха, че това е било грешка на разузнаването и не е истина. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

‼️«Точка-У», унесшая десятки жизней мирных жителей Краматорска, числилась на балансе ВСУ — расшифрован её серийный номер

Една баба казала и това е абсолютно достоверна информация. Няма шест-пет.

От същия източник, според който клането в Буча е дело на вездесъщите азовци. 🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Една баба казала и това е абсолютно достоверна информация. Няма шест-пет.

От същия източник, според който клането в Буча е дело на вездесъщите азовци. 🙄

Шокиращо е да се узнае истината че последното масово убийство на цивилни украински граждани може да е дело на приятелска украинска ракета.

Самата идея за това е направо "еретична". Разбирам реакцията на Младенов, а представете си каква би била реакцията на световната общност ако истината за ракетата от Краматорск излезе наяве в цялата си абсурдност... Но спомнете си приятелския огън на сирийците дето свали свръхновия разузнавателен самолет на руснаците в Сирия... Такива инциденти с приятелски огън винаги са се случвали.  За момента украинската власт не направи нужното за да ни каже кой е бомбардирал Краматорск. Дори в началото аз приех украинската версия за това че ракетата е изстреляна от Шахтьорск.

https://news.sky.com/story/ukraine-war-kramatorsk-railway-station-attack-survivors-and-witnesses-describe-terror-on-the-platforms-12585641

Ето за пример замазания сериен номер в британската СкайНюз:

image.png

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, tantin said:

Ето за пример замазания сериен номер в британската СкайНюз:

image.png

"В интернете появился серийный номер ракеты «Точка-У», упавшей накануне на вокзал в Краматорске — Ш91579"

Много фантазия трябва за за се прочете надписа като "Ш91579"

 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://zen.yandex.ru/wargonzoya?lang=en#video

За интересуващите се от съдбата на българските моряци в Мариупол: излязоха 2 видеоматериала на ВарГонзо.  В тях нама нищо за българите. Според нюз.бг българския кораб /под чужд флаг/ е все още в плен на Азовци, не е освободен .

Мариупольский котёл: Обстановка на утро 10.04.22 (Яндекс не дава възможност за директен линк , потърсете си го на сайта)

 

 

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

Шокиращо е да се узнае истината че последното масово убийство на цивилни украински граждани може да е дело на приятелска украинска ракета.

На някой хора много им се иска това да е истината ... но за тяхно голямо съжаление това не е истината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, tantin said:

https://zen.yandex.ru/wargonzoya?lang=en#video

За интересуващите се от съдбата на българските моряци в Мариупол: излязоха 2 видеоматериала на ВарГонзо.  В тях намя нищо за българите. Според нюз.бг българския кораб /под чужд флаг/ е все още в плен на Азовци, не е освободен .

Мариупольский котёл: Обстановка на утро 10.04.22 (Яндекс не дава възможност за директен линк , потърсете си го на сайта)

 

 

Някъде четох, че украинците са окупирали българския кораб и водят огън от него. Не съм се вдълбочавал, не знам колко е истина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Някъде четох, че украинците са окупирали българския кораб и водят огън от него. Не съм се вдълбочавал, не знам колко е истина.

Новината, че корабът „Царевна“, който се намира в украинското пристанище Мариупол, е превзет, е неистинска. Това каза пред БТА собственикът на кораба Даниел Стефанов. По думите му момчетата са живи и здрави, а на борда няма външни лица.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/sobstvenikyt-na-koraba-carevna-bylgarskite-moriaci-v-mariupol-sa-zhivi-i-zdravi-2306792

Неясно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, tantin said:

https://zen.yandex.ru/wargonzoya?lang=en#video

 В тях нама нищо за българите. 

 

 

 

Няма, защото новината за пленяването на кораба от Азов беше фейк

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Кухулин said:

Новината, че корабът „Царевна“, който се намира в украинското пристанище Мариупол, е превзет, е неистинска. Това каза пред БТА собственикът на кораба Даниел Стефанов. По думите му момчетата са живи и здрави, а на борда няма външни лица.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/sobstvenikyt-na-koraba-carevna-bylgarskite-moriaci-v-mariupol-sa-zhivi-i-zdravi-2306792

Неясно.

И от правителството   го отрекоха (в "клуб  Z")

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, nik1 said:

 

Няма, защото новината за пленяването на кораба от Азов беше фейк

Не е фейк. Корабът с българите все още не е в зоната контролирана от руснаците и ДНР,  вероятно кораба е позициониран в най-източната част на пристанището където е все още под контрол на Азов.  Там може все още да се водят престрелки и бомбардировки. 

На самия кораб вероятно няма азовци, но сами си представяте какво е положението ако точно там сега се водят боевете. 

Редактирано от tantin
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Информацията, че корабът "Царевна", на борда на който има 17 български моряци, е пленен от украински националисти от "Азов", е фалшива новина. Това обявиха от българското министерство на отбраната и българското външно министерство.

https://www.clubz.bg/126615-korabat_s_balgarski_moryatsi_kray_mariupol_ne_e_prevzet_ot_azov

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При всички налични факти ако случайно в някого е останала и капчица от 'безмерната" любов към Русия то в този случай би трябвало дори и тази капчица напълно вече да се е изпарила ...

Редактирано от Gladius
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Докато сме на морска тематика, да сложа за протокола една новина от вчера. Товарният кораб "Апачи" се опита да  пробие блокадата на Мариупол, но руснаците го спряха с оръдеен огън. Какво, защо - ще видим.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:
Благодарение на някакъв репортаж от италианска телевизия светът успява да види серииния номер или инвентарен номер написан върху ракетата Точка-У.
С това отпадат всякакви съмнения чия е била ракетата . В ДНР имат цяла колекция от серийни номера  на подобни ракети с които са обстрелвани градове в ДНР.
По-интересно е друго: защо западните медии съзнателно са заличили серийния номер при показване на падналата ракета?  Очевидно че някой им е наредил този номер да не бъде показван.  Това е било направено умишлено. Можете да прегледате десетки репортажи от мястото.  Италианската телевизия обаче е била там през нощта, снимали са от близост и показват номера с пълни подробности...   Вижда се че до появата на италианския репортаж тази информация е била съзнателно прикривана.

Хм, американците твърдят обратното:

https://tsn.ua/ru/exclusive/splanirovannyy-udar-po-kramatorsku-poshagovo-razvenchivaem-feyki-putinskoy-propagandy-2032297.html

"Американцы, французы и немцы предоставят Украине данные разведки и спутниковые снимки пуска ракеты "Точка-У" по железнодорожному вокзалу Краматорска."

"И все это очень легко доказать. Маркировка на обломках ракеты, находящихся на месте удара, четко свидетельствуют, что она российская и стояла на вооружении именно российской армии. "...

Американците са много сигурни, че ракетата е руска, основаават се на спътникови снимки. Досега разузнаването им не е сбъркало, освен с прогнозата че Киев ще падне за 4 дена.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това със серийните номера е същата схема, с която руснаците излязоха по случая с малайзийския Боинг.

Освен това това твърдение за "сериите" е доста далечко от действителността. Не се доказва нищо така, особено пък за ракети, произведени и доставени някъде си преди 30 години, и на ползване от всички страни в конфликта, независимо че всички отричат да имат такива. Пък и вече видях и "съвпадения" в "сериите" между ракети, уж изстреляни от украинците, и такива, които са намерени из Сирия. Тъй че.

Не, че е невъзможно да е false flag атака на самите украинци, но доста повечко реални доказателства трябват. Пък и тоя номер леко се изтърка - всяко нещо да се обявява за постановка - и дори и веднъж да се случи да е вярно, е трудничко да се повярва.

  • Харесва ми! 9
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Пък и тоя номер леко се изтърка - всяко нещо да се обявява за постановка - и дори и веднъж да се случи да е вярно, е трудничко да се повярва.

+1000

Където има военно престъпление, то задължително е извършено от азовци. Ще излезе, че тези
вездесъщи азовци са милиони и са навсякъде ... а те са само един полк ... според руски източници.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...