Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година. (2)


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 минути, resavsky said:

Надявай се.

Аз отдавна съм престанал да се надявам на каквото и да е.

В САЩ след Гражданската война джентълмените сядат и се разбират. Джентълмените се затварят в библиотеката, пият джулеп и се договарят. По джентълменски.

Но тук, в Източна Европа няма джентълмени, тук пият...тежка вода...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 час, kramer said:

E, ние губим Беломорието и Македония. Владели сме ги три и нещо години. Или трябва да се отречем от тях. И от Западните покрайнини.

Не, не ги губим, връщаме ги, защото не сме ги владели предвоенно. Докато това, което Италия губи, тя си го е владяла предвоенно и международно признато. Така че пак опровергах нелепото ти твърдение, че сме били по-зле третирани от италианците при подписването на мирните договори, при положение, че те губят предвоенно владени територии, а ние не.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, kramer said:

Аз отдавна съм престанал да се надявам на каквото и да е.

В САЩ след Гражданската война джентълмените сядат и се разбират. Джентълмените се затварят в библиотеката, пият джулеп и се договарят. По джентълменски.

Но тук, в Източна Европа няма джентълмени, тук пият...тежка вода...

В САЩ войната е била гражданска, докато сега е двустранна, като Русия се опитва да ликвидира Украйна като държава.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, skorpion1980 said:

Не, не ги губим, връщаме ги, защото не сме ги владели предвоенно. Докато това, което Италия губи, тя си го е владяла предвоенно и международно признато. Така че пак опровергах нелепото ти твърдение, че сме били по-зле третирани от италианците при подписването на мирните договори, при положение, че те губят предвоенно владени територии, а ние не.

И Италия - съвоюваща страна...Според Парижкия договор. Цинизмът на победителите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, skorpion1980 said:

В САЩ войната е била гражданска, докато сега е двустранна, като Русия се опитва да ликвидира Украйна като държава.

Зуско - командващия 58 руска армия - брат му полковник от ВСУ.

Сирски - командващият СВ на Украйна, родом от Владимир, родителите му още там живеят, син на офицер от СА.

Залужни, от потомствени военни от СА. И говорим за хора от висшия ешелон.

А, забравих и кумеца Медведчук...

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, kramer said:

И Италия - съвоюваща страна...Според Парижкия договор. Цинизмът на победителите.

Такива формалности нямат никакво значение на фона на реалността, която ти лично от яд, че тотално те оборих, отричаш. А тя е, че Италия губи предвоенни територии и съответно е по-наказана от незагубилата такива България.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, kramer said:

Зуско - командващия 58 руска армия - брат му полковник от ВСУ.

Сирски - командващият СВ на Украйна, родом от Владимир, родителите му още там живеят, син на офицер от СА.

Залужни, от потомствени военни от СА. И говорим за хора от висшия ешелон.

А, забравих и кумеца Медведчук...

Стига писа глупости, че те по време на Първата Балканска война 90 % от МОО са били османски поданици, в Македония е имало местни сърбомански чети, подпомагали сръбското настъпление, също османски поданици, в Епир е имало чети от местни гърци, също османски поданици, това да не би да я прави гражданска тая война, хайде по-сериозно.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, skorpion1980 said:

Стига писа глупости, че те по време на Първата Балканска война 90 % от МОО са били османски поданици, в Македония е имало местни сърбомански чети, подпомагали сръбското настъпление, също османски поданици, в Епир е имало чети от местни гърци, също османски поданици, това да не би да я прави гражданска тая война, хайде по-сериозно.

Нереде Стамбул, нереде Киев, аланкоолу...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, rumcaiz said:

неофашисти и комунисти са хуманисти в сравнение с Путин, той си е най-обикновен изрод...

 

Преди 5 часа, isav said:

Путин е обикновен болшевик, не го героизирайте...

Има една особеност. Фашизъм и комунизъм разчитат на екзалтация и съпричастност на масите, путинизмът разчита на аморфна маса. Нещо което прочетох в последните дни ме изумява. Разни аналитици, които знаят какво говорят казват, че в раша 90 %, образно казано, не знаят кой е Гиркин. Те гледат телевизора, където Гиркин не са го давали. Самият пути е последният московит, който не ползва интернет и когато го дават на разни онлайн заседания той клавиатура не пипа, записва си на лист, вероятно си мисли, че мониторът е телевизор. Никога не дава разпореждания, заповеди, а изслушва, кима уж разбиращо с глава и накрая казва „действайте“. А какво и как ще действат той не е наясно (тук идва въпросът кой управлява московията). После му носят папките и гледа по телевизора идиотът конашенков, който му казва, че високоточните ракети са поразили всички цели, че Одеската църква вчера е поразена от осколки на украински ПВО, а пристанищата в Одеса и Николаев са целени, защото там са подготвяни терористичните украински безпилотни атаки срещу неговия мост.

Друго нещо, което казват е, че руский мир в глубинката все повече е възхитен от възможността да се използва ядрено оръжие. На принципа понеже ние няма как да живеем добре, нека измрат другите. 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам молба към модериращите:

Правя предложение - темата има преди всичко информационен характер и тясна насоченост,  а тук периодично идват никове, които в нея търсят изява и публика за личните си пристрастия.

Поведението на тия никове... е твърде сходно - те все се забавляват, сменят казуси, сменят теми като маймунки от клон на клон, само и само да привлекат внимание с тяхното си, което по случайност се явявало тяхно мнение и трябвало да си го споделят и имали право.

Ако толкова са важни правата и мненията им - предлагам да си пишат в други теми, в други раздели, още повече че има достатъчно формулирани такива сред общия форум, а не в затворената група относно "Руско-украинската война" и събитията, които се случват в нея. Самата идея на обособяването на затворената група относно войната не е ли именно такава?

Редактирано от ramus
  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, kramer said:

И Италия - съвоюваща страна...Според Парижкия договор. Цинизмът на победителите.

И Финландия.На практика Финландия излиза суха от ВСВ ,въпреки ....а ни е с цялото ни спазване на неутралитет след участието ни в заключителната фаза с немалък принос за окончателният разгром на Германия  ,победена страна. Айде честито.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, kramer said:

Нереде Стамбул, нереде Киев, аланкоолу...

Ти явно не можеш да се примириш с факта, че Украйна е напълно отделна държава от Русия вече 32 години. Така че и да не ти харесва, войната е международна, двустранна, а не гражданска, както неграмотници като теб се опитват да я изкарат. Гражданска беше след обявяването на ЛНР и ДНР с официалните власти в Киев, след незаконното им присъединяване към Русия, това си е двустранна пълномащабна война, независимо какво мисли лесно оборим безхаберник като теб. Още милион отговора до ми напишеш, аз пак още милион пъти ще те оборя безпроблемно.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак атака с дронове срещу Москва.  Безпилотен летателен апарат се разбива в сграда на Загородное шосе. Безпилотни летателни апарати бяха свалени и на Комсомолския проспект в Москва, близо до руското Министерство на отбраната.

------

На снимките се вижда повредената сграда на бизнес център на булевард "Лихачов". Вторият дрон се е разбил, вероятно в района на Комсомолски проспект. По данни на властите след падането им са били повредени нежилищни сгради, няма пострадали. От Росгвардия предполагат, че целта на дроновете е била сградата на Министерството на отбраната на Руската федерация, която се намира наблизо.

От министерството на Шойгу съобщиха, че "с помощта на средствата за радиоелектронна борба са били потиснати 2 украински БЛА, които са се разбили".

Още снимки:

https://t.me/Crimeanwind/37448

--------

Последиците от удара в едната сграда:

https://t.me/vchkogpu/40169

------

Журналистът Христо Грозев твърди, че атаката с дронове срещу Москва е била насочена към обекти на руското Министерство на отбраната и Главното разузнавателно управление.

Той пише, че взривът е изпочупил прозорците на един от военните университети на Комсомолския проспект. Това е Институтът за военни диригенти.

Грозев посочва, че точно срещу него - на Комсомолски проспект 17 - се намира щабът на кибервойските на ГРУ и хакерската група Fancy Bear.

Съдейки по картата, единственото напомняне за войната там е магазинът "Военторг" на партера на сградата.

Няма информация дали той е бил повреден.

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 часа, Skubi said:

Териториите от Финландия, които преминават към СССР след края на Зимната война

Да се има предвид че до 1939 година Карелия е била една от най развитите провинции на Финландия а Виборг втория по големина град в държавата напълно съпоставим с Хелзинки.Къде е днес Хелзинки къде е Виборг...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дронове са се разбили в две сгради в Москва, в близост до тази на МОРФ.

Паники нет. Все идет по плану.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 часа, Warlord said:

Дронове са се разбили в две сгради в Москва, в близост до тази на МОРФ.

Паники нет. Все идет по плану.

f_webp

https://edition.cnn.com/2023/07/23/europe/ukraine-russia-drone-attacks-hit-moscow-intl-hnk/index.html?fbclid=IwAR2KXEjul3ILSvZujZwp1jO5imdcqT4W8K7d0vOR_EQ6ebPK1CqGTo8pSJ0

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Удари по обекти до румънската граница. Ако някоя ракета/дрон кривне и падне на натовска територия, ще стане весело.

img_1_1690188129635.jpg

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Warlord said:

Удари по обекти до румънската граница. Ако някоя ракета/дрон кривне и падне на натовска територия, ще стане весело.

img_1_1690188129635.jpg

Едва ли. Зависи къде падне и дали ще има някакви щети.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, skorpion1980 said:

В САЩ войната е била гражданска, докато сега е двустранна, като Русия се опитва да ликвидира Украйна като държава.

точно гражданска, а тук селяни (крепостни) нападнаха граждани...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 55 минути, Р. Теодосиев said:

Ясно - някой е пушил на последните два етажа.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Удари по обекти до румънската граница. Ако някоя ракета/дрон кривне и падне на натовска територия, ще стане весело.

img_1_1690188129635.jpg

Aми нали кривна еднаTU144 още в началото на 11.03.2022 Zagreb...Мина през цяла южна Унгария и се прземи в Хърватско.🤔

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Една падна и в Полша, но се оказа украинска. 

п.п. Вчерашната равносметка от Орикса - 45 унищожени руски машини срещу 24 украински, от тях унищожени танкове: 12 руски срещу 5 украински.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, resavsky said:

Да се има предвид че до 1939 година Карелия е била една от най развитите провинции на Финландия а Виборг втория по големина град в държавата напълно съпоставим с Хелзинки.Къде е днес Хелзинки къде е Виборг...

Днес обаче Карелия е доста дефинландизирана така да се каже.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...