Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

Това, че е носил военнопленници е явна поредна лъжа на агитпропа,

Прочетох една версия в Туитър,която изглежда най-вероятна. Путин е решил да използва тази самолетна катастрофа,за да прикрие че е измъчвал украински военнопленници... Сега ще ги пише "загинали" в катастрофата...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А не можеха ли да измислят някакъв по-евтин начин да го прикрият това, вместо да си бастисват голям военнотранспортен самолет, който им снабдява фронта, и поне една ПВО ракета за да го свали + 9 военни, които можеха да пратят в окопите; при положение че всичко това им е дефицит в момента?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

Щом казваш. Ама Тръмп вече беше президент преди 4 години, защо не си спомням тогава да е имало огромен спад в цената на нефта тогава? 🤔

Защото не си се информирал. Основният спад дойде когато САЩ изпревари и Русия, и Саудитска Арабия по добив на нефт. А тогава нито Путин, нито Хамас, нито която и да е друга терористична измет смееха да шават. Аятоласите се пробваха да показват мускули и техен знаков генерал беше показно убит с далекобойна ракета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, deaf said:

Прочетох една версия в Туитър,която изглежда най-вероятна. Путин е решил да използва тази самолетна катастрофа,за да прикрие че е измъчвал украински военнопленници... Сега ще ги пише "загинали" в катастрофата...

На пръв поглед звучи като предозиране, но това определено изглежда в стила на КГБ, така че нищо чудно да е вярно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Warlord said:

не можеха ли да измислят някакъв по-евтин начин да го прикрият това, вместо да си бастисват голям военнотранспортен самолет

Те не са бастисали военният самолет с цел да прикрият изтезанията на украинските военнопленници,а катастрофата им е дошла дюшеш с която да убият пленниците в килиите и да припишат смъртта им на катастрофата.

 

  • Неясен 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, deaf said:

Те не са бастисали военният самолет с цел да прикрият изтезанията на украинските военнопленници,а катастрофата им е дошла дюшеш с която да убият пленниците в килиите и да припишат смъртта им на катастрофата.

Така вече ми звучи баш както те биха го направили.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, deaf said:

Те не са бастисали военният самолет с цел да прикрият изтезанията на украинските военнопленници,а катастрофата им е дошла дюшеш с която да убият пленниците в килиите и да припишат смъртта им на катастрофата.

 

Да оправдаят вече пребитите или екзекутираните....Само нещо сбъркали цифрата, защото някъде четох че на този тип самолет толкова арестувани + охраната не се побират. И освен това в руските некролози споменават само летящият персонал....

В Чили навремето ги хвърляха в морето или в пустинята....Но там пък не изгниха и сега почват да откриват редица места с екзекутирани цивилни...Морето е по-сигурно....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Руснаците твърдят, че на борда, освен екипажа, е имало 65 украински военнопленници и само 3-ма пазачи. Само си го представете.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Най-вероятно украинците са свалили самолета. Но не разбирам защо ще караш със самолет военнопленници от гранична област, където ежедневно прехвърчат ракети и дронове, като спокойно може с камион или влак? Също така - защо самолетът е паднал източно-североизточно от Белгород, точно в обратната посока на Украйна и как 3-ма охраняват 65-има в тясно пространство, където не може да се стреля?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има предостатъчно кадри от местопроизшествието и там няма камара трупове, както би било нормално при катастрофа със 75 жертви...

 

Тая лъжа на ФСБ вече отече!

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 24 минути, makebulgar said:

А не е ли възможно просто украинците да са свалили самолета и да са избили, без да искат, украинците в самолета? 

Теоретично да.Но фактите говоряв.че по скоро иде реч за приятелски огън от руското ПВО.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

Теоретично да.Но фактите говоряв.че по скоро иде реч за приятелски огън от руското ПВО.

Е вероятно е още по-зле. Сигурно пилота е дезертирал и е преминал срещу империята и е разбил сам самолета, за да злепостави Путин. Щото руското ПВО всъщност за нищо не става и не може да сваля самолети. А и танковете им за нищо не стават по принцип. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, isav said:

Има предостатъчно кадри от местопроизшествието и там няма камара трупове, както би било нормално при катастрофа със 75 жертви...

При самолетните катастрофи с огромен взрив по принцип нама камари от трупаве, а има разпръснати части от тела. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, makebulgar said:

А не е ли възможно просто украинците да са свалили самолета и да са избили, без да искат, украинците в самолета? 

Възможно е. Украинците твърдят, че не са били предупредени за начина на доставяне на военнопленниците за размяната, безопасността на транспорта е била отговорност на Русия, и по това време самолетът е бил легитимна военна цел. За това и искат международно разследване за свалянето му, при което руснаците веднага дърпат назад и не се съгласяват. Но искат в ООН утре да има празни приказки по тоя въпрос.

А и се появи интересен разговор, в който службите за сигурност искат пожарни коли в района, като да внимават, че има опасност от смес на хидразин и гориво. Военнопленниците не са източник на гидразин, май? За справка, хидразинът е вид ракетно гориво.

Записът: https://t.me/besarabskifront/15332

Думите на Зеленски:

"Трябва да установим всички ясни факти. Доколкото е възможно, като се има предвид, че самолетът падна на руска територия, която е извън нашия контрол.

"Фактите" е ключовата дума сега. Чух от върховния главнокомандващ и от Генералния щаб за използването на военновъздушните сили. Разузнаването на отбраната на Украйна работи, за да разбере съдбата на всички затворници. Службата за сигурност на Украйна разследва всички обстоятелства. А на министъра на външните работи на Украйна съм възложил да информира нашите партньори за наличните данни. Страната ни ще настоява за международно разследване."

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Warlord said:

и как 3-ма охраняват 65-има в тясно пространство, където не може да се стреля?

Въпроса е доста безсмислен, ама как, ама защо... къде ще избягат, че да ги охраняват повече охранители? Ще скачат ли? Пилота ли ще заплашват? Принципно 65 затворника оковани добре с белезници може и само 1 човек да ги охранява, особено на самолет без опция за бягство. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, makebulgar said:

Е вероятно е още по-зле. Сигурно пилота е дезертирал и е преминал срещу империята и е разбил сам самолета, за да злепостави Путин. Щото руското ПВО всъщност за нищо не става и не може да сваля самолети. А и танковете им за нищо не стават по принцип. 

За това последното си напълно прав.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отново големи загуби на руска техника на фронта. Сражения има почти навсякъде, от Синковка край Купянск, Крахмальное край Сватово, целият фронт край Сиверск до Бахмут, Авдеевка, до Днепър. 30 унищожени танка за ден, 42 ББМ, 59 артилерийски системи...:

780x975.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

След като руснаците отказват международно разследване на инцидента, каква друга може да е причината, освен че не искат да се разбере, че това, което твърдят е лъжа?

Тоя въпрос също ли е безсмислен?

За самолета на Пригожин също отказаха, а там нещата бяха повече от ясни - не искаха да се разбере, че това е било екзекуция.

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, makebulgar said:

Въпроса е доста безсмислен, ама как, ама защо... къде ще избягат, че да ги охраняват повече охранители? Ще скачат ли?

Елементарно, Уотсън. Ще отвлекат самолета. И може да го джаснат на сериозно място, в Белгородска област има ядрени военни обекти, и ще настане леш. Украинците са способни да се жертват за това, и руснаците го знаят - две години вече ги учат.

Има строги заповеди в Русия, как се превозват пленници и арестанти. Извадка:

Съгласно Заповед № 140 от 7 март 2006 г., конвоирането на граждани на Руската федерация се извършва, както следва:

"Обикновеният конвой се назначава по следния начин: два конвоя за един или двама конвоирани; три конвоя за трима до шест конвоирани; седем конвоя за седем до десет конвоирани.

В случай на усилен конвой: три конвоя за един конвоиран; шест конвоя за двама до четирима конвоирани; осем конвоя за пет до шест конвоирани; десет конвоя за седем до осем конвоирани; дванадесет конвоя за девет до десет конвоирани. Ръководителят на подсиления конвой се назначава измежду средния команден състав."

А тук не става дума за конвоиране на обикновени граждани, а на военни с опит.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

След като руснаците отказват международно разследване на инцидента, каква друга може да е причината, освен че не искат да се разбере, че това, което твърдят е лъжа?

Тоя въпрос също ли е безсмислен?

За самолета на Пригожин също отказаха, а там нещата бяха повече от ясни - не искаха да се разбере, че това е било екзекуция.

Еми не знам къде четете, че не искат разследване. При нас във вести.бг преди 4 часа са писали, че искат - Кремъл поиска международно разследване на катастрофата на самолета Ил-76

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Елементарно, Уотсън. Ще отвлекат самолета. И може да го джаснат на сериозно място, в Белгородска област има ядрени военни обекти, и ще настане леш. Украинците са способни да се жертват за това, и руснаците го знаят - две години вече ги учат.

Има строги заповеди в Русия, как се превозват пленници и арестанти. Извадка:

Съгласно Заповед № 140 от 7 март 2006 г., конвоирането на граждани на Руската федерация се извършва, както следва:

"Обикновеният конвой се назначава по следния начин: два конвоя за един или двама конвоирани; три конвоя за трима до шест конвоирани; седем конвоя за седем до десет конвоирани.

В случай на усилен конвой: три конвоя за един конвоиран; шест конвоя за двама до четирима конвоирани; осем конвоя за пет до шест конвоирани; десет конвоя за седем до осем конвоирани; дванадесет конвоя за девет до десет конвоирани. Ръководителят на подсиления конвой се назначава измежду средния команден състав."

А тук не става дума за конвоиране на обикновени граждани, а на военни с опит.

 

Вероятно арестуваните всички са пилоти на самолети и знаят как да насочат самолета на където си решат, като съответно сред тях има и навигатори, които от въздуха ясно разпознават ядрените военни обекти. А руснаците не са наясно, че са пленили толкова високо квалифицирани войници и са подценили опасността. 

Въпросната заповед е за руски граждани в мирно време. Дали се отнася за военовременно положение и военни пленници!? 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Достатъчно е да вземат оръжието от пазачите и да го насочат към пилотите. Не е задължително да правят терористичен акт, може да се пробват да отвлекат самолета и 9-има руски пленници в полза на ВСУ.

Според горния линк Песков само казва, че е "необходимо международно разследване", а дали наистина ще го допуснат и какво ще покаже е отделен въпрос.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, makebulgar said:

Еми не знам къде четете, че не искат разследване. При нас във вести.бг преди 4 часа са писали, че искат - Кремъл поиска международно разследване на катастрофата на самолета Ил-76

Не четеш внимателно....Оня мустакатият дявол говори обобщително: 

Необходимо е международно разследване на престъпленията на режима на Володимир Зеленски, каза днес прессекретарят на руския президент Владимир Путин, Дмитрий Песков, цитиран от Ройтерс и ТАСС.

ДДокато укрите:

Украйна поиска международно разследване на инцидента с руския самолет Ил-76

Ну!

Понял кой НЕ ИСКА разследване? 😆😂🤣

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...