Отиди на
Форум "Наука"

За Медицинските Университети


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

току-що се регистрирах във форума и може темата да е поостаряла но това е нещо, което много ме вълнува. Аз кандидатствах тази година, но само в София и Варна (засега са излезли само резултати в София по биология). Интересуваме дали има някой, който кадидатства за втора година или дали някой, който е кандидатствал тази, но резултатите му са незадоволителни, би се пробвал и следващата. (предварително се извинявам ако е трябвало да създам нова тема).

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 116
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Здр.

ако не стане тази година, няма какво да се замисляш- другата година пак. И ако имаш физическата възможност пробвай на повече места, после ще имаш възможност да се прехвърлиш там където искаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

fixxxsers не знам надявам се да стане тази година всичко зависи от химията (което доста ме притеснява). Иначе по биология, особено в София, съм повече от доволна :). Сега ми остава само да треперя, докато излязат резултатите по химия. А ако не стане тази година, твърдо съм решила да не пробвам следващата. Може да прозвучи глупаво (още повече, че пиша за това във форум посветен на науката), но вярвам в съдбата и смятам, че когата си дал всичко от себе си , за да постигнеш нещо и то въпреки това не стане, значи просто не това ти е било писано.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Здравей, Frida_(: радвам се, че има хора, които искат да учат тази толкова хубава и отговорна професия. Но тук не става въпрос за съдба, а за твоето бъдеще и най-вече това което ти самата искаш. Ако искаш да влезеш да учиш медицина, а се вижда, че е така - все пак влизаш във форума заради тази тема :bigwink: Първо...никога не трябва да приемаш нещата които искаш като "може да стане", винаги "трябва и ще стане - независимо от всичко". И ще... :)

Ако не тази година, другата...ако не другата, по-другата...важно е да постигнеш целите си :vertag:

Пожелавам ти да си приета и ще се радвам ако напишеш тук резултатите когато излязат :happy:

:v:

П.С.

"Когато стигнеш края на пределите на силите си и мислиш, че това е края...е едва половината от възможностите, които притежаваш." :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

34.50 МУ-София при минимален бал 33.32

27.80 МУ-Варна при минимален бал 27.56

:) моля ви дайте съвет София или Варна (просто не ми остава много време да вземе решение)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

eee ЧЕСТИТО

ами каквото и да си говорим в столицата възможностите са винаги по- големи - за контакти, за развитие, за изява

но все пак ти най-добре можеш да си прецениш, като претеглиш за и против

аа и не ни забравяй, пиши как върви учението, какво учите и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Незнам дали някой скоро ще прегледа тази тема...но аз да си питам. Преди малко си говорих с едно момиче, чиято братовчедка кандидатствала тази година медицина.Притеснителното беше, че когато ходила да се записва за изпитите и казали " Или даваш 8 000 лв и влизаш, или изобщо не влизаш...". Та тя не платила и не влязла. Не знам дали не си измисля или каквото и да е, но ако някой знае ПЛС кажете ми...защото ако др година като кандидатствам и ми кажат 8000 лв няма от каде да им ги изкарам ей така...Да знам поне да събирам средства от сега. А ако има някой, който е влязал без да плаща или без никакви връзки, кажете ми! Успокойте ме,.... че ми е гадно :help::(:doh: аз иначе си уча много де ама да не стане накрая да съм учила на вятъра...(защото не съм богаташка, нито имам връзки) :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Незнам дали някой скоро ще прегледа тази тема...но аз да си питам. Преди малко си говорих с едно момиче, чиято братовчедка кандидатствала тази година медицина.Притеснителното беше, че когато ходила да се записва за изпитите и казали " Или даваш 8 000 лв и влизаш, или изобщо не влизаш...". Та тя не платила и не влязла. Не знам дали не си измисля или каквото и да е, но ако някой знае ПЛС кажете ми...защото ако др година като кандидатствам и ми кажат 8000 лв няма от каде да им ги изкарам ей така...Да знам поне да събирам средства от сега. А ако има някой, който е влязал без да плаща или без никакви връзки, кажете ми! Успокойте ме,.... че ми е гадно :help::(:doh: аз иначе си уча много де ама да не стане накрая да съм учила на вятъра...(защото не съм богаташка, нито имам връзки) :book:

Спокойно :) Не се притеснявай това е някакъв или мит или частен случай...

Учи изкарай хубави оценки и всичко ще е наред...

А ще е хубаво да пишат хора, които са кандидатствали тази година (и пишеха тук преди това) дали са влезли и как е...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте! Сега се регистрирах и не съм наясно точно какво има обсъждано във форума (за което се извинявам). Много ще съм благодарна, ако някой ме информира какви са точно изискванията за прием в МУ- Варна - искат ли диплома или само оценките по биология и химия от нея - предварително благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да мен сущо ме интересъва това,какъв е минималният и максималният бал за момичета,и конспекта по Био и Химия дали е същия като за София,ако някой може да каже - Моля ВИ! :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здравейте! Сега се регистрирах и не съм наясно точно какво има обсъждано във форума (за което се извинявам). Много ще съм благодарна, ако някой ме информира какви са точно изискванията за прием в МУ- Варна - искат ли диплома или само оценките по биология и химия от нея - предварително благодаря :)

Здравей,аз доста се рових в нета и намерих форума на МУ-Варна http://www.createforum.com/go6o/viewforum....6cd2358855be382 :bigwink: там също съм Roksana и сам пуснала тема,дано някой да ми отговори :crazy_pilot: Ти между другото имаш ли skype,ако имаш кажи ми го да те намеря,там е по-лесно да си обменяме информация :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте и от мен. Наистина много хора са решили да кандидатстват медицина. Дано са наясно с това което искат. Аз кандидатствах миналата година и много малко не ми достигна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Zdraveite,nqkoi moje li da mi kaje dali ima predaritelen izpit po Biologiq,za specialnostta Veterinarna Medicina,su6to i ako ima nqkoi koito e kandidatstval tam neka spodeli gore dolu ima li ne6to na koeto nablqgat na izpitniq test,kaki vaprosi e imao gore dolu,molq vi.... :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

1.Ръководство по биомеханика на физическите упражнения-П. Богданов , С. Иванов

2.Анатомия и физиология на човека-С. Попов, Д. Иванов

3.Физиология на висшата нервна дейност-Р. Рашев

4.Ръководство по вътрешни болести. Том 4-А. Малеев, С. Иванов

5.Клинична лаборатория-Д. Дочев

6.Функционална диагностика на вътрешните болести-Йо. Белоев

7.Ръководство за практически упражнения по урология-Н. Атанасов

8.Ръководство за практически упражнения по акушерство и гинекология-Т. Вълков, Л. Яръков и др

9.Психиатрия-И. Темков, В. Иванов

10.Ръководство по вътрешни болести. Том 2-А. Малеев, С. Иванов

11.Ръководство по вътрешни болести. Том 1-А. Малеев, С. Иванов

12.Травматология в лицево-челюстната област-К. Георгиева, С. Иванов

13.Фармакогнозия-А. Бойчинов

14.Дерматология и венерология-колеектив

15.Инфекциозни болести-И. Танев, Б. Тасков

16.Специална хирургия-В. Томов

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Здравейте, на мен още ми е рано, но мисля да уча медицина. Имам още една година и не съм много сигурна в избора си, моля някой които е по-запознат да ми пише, защото имам много въпроси. skype ми е: iveto913 :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здравейте, на мен още ми е рано, но мисля да уча медицина. Имам още една година и не съм много сигурна в избора си, моля някой които е по-запознат да ми пише, защото имам много въпроси. skype ми е: iveto913

Здравей подкрепям те в избора ти да учиш медицина, но искам да знаеш, че доста трябва да си потиш за тия две букви и тире пред името ти (д-р). Приготви се за доста четене не само през студнтския живот (които е ограничен заради чете), но и след завършването си. Хубавото е, че медицината е нещо велико и много интересно. Да знаеш, че един живот не стига да се научи медицината.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

не мога да разбера само дерматологията как се води ? може би специализация в медицината или нещо такова.. И изпит по химия дали се държи за нея и изобщо кои специалности са без химия :post-20645-1121105496:

помагайте - мн съм боса по тея въпроси :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
не мога да разбера само дерматологията как се води ? може би специализация в медицината или нещо такова.. И изпит по химия дали се държи за нея и изобщо кои специалности са без химия :post-20645-1121105496:

помагайте - мн съм боса по тея въпроси :biggrin:

Завършваш медицина /6г/ и специализираш 3-4 г дерматология, ако има някъде такива места. ако няма... ставаш спешен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Завършваш медицина /6г/ и специализираш 3-4 г дерматология, ако има някъде такива места. ако няма... ставаш спешен.

Тоест минават девет-десет години от живота ти, за да излезнеш подготвен за дейност (медицинска козметика), която може да се извършва от шмекерици, завършили само тримесечен курс по козметика...

На Росенова ще кажа, че конкуренцията в тази област е жестока... изисква се наглост, безцеремонност, притворство и твърде малко интелект, за да привлечеш някоя и друга мутреса в соларното си студио! Дори да станеш пластичен хирург вече е трудно, защото това е занаят, който или се дава даром (от добър учител) или се краде... Помисли си Росенова, ако няма кой да те научи даром, ако ти нямаш ръка за тази дейност, то откъде и как ще откраднеш знания по този занаят, за да се изправиш в свят на безмилостна конкуренция за тъпи и префърцунени клиентки, поправящи си носовете и циците. Ако намериш отговор на този въпрос - можеш да жертваш 9-10 години от живота си в приятно обучение по медицина...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...