Отиди на
Форум "Наука"

Най-тъжните снимки


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

По-ниско май вече и на теория неможем да паднем... остава само и пода да се срути

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 4 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

post-331-1231367117_thumb.jpg

Тази чайка е била нападната от сокол, който е започнал да я скубе около врата и шията ( типично за соколите), за да си похапне после. Сокола обаче е прогонен от мишелов и докато двамата се карат, чайката просто станала и си тръгнала.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Бездомник... Просяк...

post-471-1232486433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единственото, което си мисля, е Йовковото "ГОСПОДИ, КОЛКО МЪКА ИМА ПО ТОЗИ СВЯТ, ГОСПОДИ". И после ревем, че България е скапана страна. Нищо не сме видяли... Горките хора и животни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Да се чудиш какво да кажеш ... Знакова снимка.

Чудех се коя да изкоментирам но като видях това направо блокирах. Всички са тъжни, кои по малко кои повече, но надеждата за по добро бъдеще никога не умира. Май това крепи всички испаднали в подобни мъки.

Тцтц още не мога да разбера защо е изхвърлил тоя портрета на Левски??? :sneaky2::post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • 1 year later...
  • Потребители

Повечето наистина са тъжни - освен тази с оскубаната, но жива чайка и другата със самотно лазхождащия се гларус по кея. Гларусите са самодоволни пилета, на тях не им е самотно :)

Тази с Левски си я копирах. Невероятна е. Може тематично да се озаглави: "Народе????" Евреите, когато им се похаби старият свитък с Тората, го изгарят с почит и го заравят, увит в някаква тъкан, на нарочно място. При римляните е било престъпление да се бие избягал роб, свил се под статуя, бюст или портрет на императора. А някакъв простак тук е изхвърлил портрет на Апостола... Очаквам да намеря счупена стара икона в кофа за боклук. Това ми напомня нещо, което намерих навремето. не съм го снимал, та ще ви го разкажа. Изхвърлям си боклука. Камионът току-що е минал, та кофата е празна. На дъното - книги. Гнус ме беше, ама нали съм си книгоман - бръкнах и ги извадих. Мислех, че ще са някакви съветски учебници по диамат и щях пак да ги хвърля. Нищо подобно - италиански издания на Цезар и Овидий в латински оригинал от трийсетте години. "Освободеният Йерусалим" на Торкуато Тасо на италиански, в стихове. Антология на италианските поети от ХІV до ХVІ в. Е, гнус или не, прибрах ги (бяха току-що изхвърлени, в прилично състояние, едната даже неразрязана), почистих ги със спирт и досега са в библиотеката ми. Вече десетина години оттогава. Всъщност една от тях беше първият ми собствен екземпляр на Цезар. Пълен идиотизъм е да се изхвърлят такива неща.

Да не съм офф-топик. Ето и една тъжна снимка:

robertcapa,0.jpg

Смъртта на испански войник в Гражданската война. Хваната направо в самия момент на прострелването. Бедният човек.

Нетът е пълен с тъжни изображения, не ми се ще да ви удавям с такива неща. Някои са всъщност страшни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Без коментар...

1214481353_cfsx3694_levski.jpg

Какво да очакваме от бедничкия и измъчен народец,когато по телевизията въртят до посиране турски сериали и масово се хълцурка по комшийските филмови "звезди"?Трябва ли да ни учудва подобна деградация? :post-20645-1121105496:

Причините не са ли някъде дълбоко в нас или пак ще търсим някаква антибългарска конспирация? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

trzname2.jpg

Тази не е точно тъжна. Даже има нещо оптимистично в нея. Все едно знамето е избуяло отгоре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мястото е Кот д'Ивоар, по време на размирици, преди около 7 години, направена от приятел на наши приятели.

020414563.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, може да въздейства и да се тълкува по различен начин. На мен ми е тъжна,и болезнена и ми показва нелепостта на някои неща. Дали църквата дава нещо повече от един физически подслон, при това временен? С какво е по-добър той от която и да е сграда или колиба? Друго тъжно нещо лично според мен е и факта, че в тази държава е един or най-големите катоцлически храмове в света - или е с размерите на"Сан Пиетро" в Рим, или е малко по-голям или по-малък от него. Не помня и не ми се рови да проверявам сега. За да не правя повече off, ще пусна снимка на храма от самолет - африканска пустош, беднотия, политическа нестабилност - и мегаломанският проект, погълнал милиони, ако не и милиарди - средства, които може би щяха да бъдат по-пригодни за хуманитарни цели. Снимката ще я пусна като имам достъп до другия ми компютър. Още веднъж, извиняvaм се за оффа.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • Глобален Модератор

post-331-0-60986200-1406485500_thumb.jpg

Юни 2014 г, 11 годишния Лян Яои след две неуспешни операции е починал от тумор на мозъка. Малко преди смърта си момчето е помолило родителите си след като почине да дарят органите му на нуждаещи се хора.

Китайски лекари се прекланят пред този голям Човек...

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...