Отиди на
Форум "Наука"

Понятието "медицинска помощ" в България не съществува


Recommended Posts

  • Потребител

Остава съмнението за фалшификация, а ако случайно записът се окаже автентичен - тогава би трябвало МВР да бъде дадено под съд, задето подслушва без разрешение лица, които не са криминално проявени.

Освен това инцидентът е аборт, а не раждане!

Т. е. помятане в 5-тия месец. Не знам защо се спекулира, че това е раждане. Плодът е недоразвит и така или иначе е обречен. Отделен е въпросът че докторите е трябвало да действат по процедурата и да положат грижи за плода, докато той не умре.

Има голяма вероятност единият от участниците в разговора да е и служител на Държавната Агенция и да насочва разговорите и действията според получените инструкции. Може и след 10 години да е, но истината ще излезе наяве.

Аз познавам лекар, два пъти кандидатствал неуспешно за кмет на местни избори, който се принуди да приеме и започна служба като младши агент на ДАНС. НАП също гъмжи с агенти на тази структура.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 107
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Остава съмнението за фалшификация, а ако случайно записът се окаже автентичен - тогава би трябвало МВР да бъде дадено под съд, задето подслушва без разрешение лица, които не са криминално проявени.

Освен това инцидентът е аборт, а не раждане!

Т. е. помятане в 5-тия месец. Не знам защо се спекулира, че това е раждане. Плодът е недоразвит и така или иначе е обречен. Отделен е въпросът че докторите е трябвало да действат по процедурата и да положат грижи за плода, докато той не умре.

“The greatest improvement in survival has been for infants with birth weights between 500 and 750 g.”

“Most neonatal intensive care units consider 23 weeks' gestation to be the lower limit of viability. The decision whether to initiate resuscitative efforts for infants born near this gestational age, or for infants with birth weights of less than 500 to 600 g, is difficult and is made after discussions between the family and therapeutic team.”

Oski's Pediatrics: Principles and Practice, 3rd Edition (June 1999)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нещо почвам да се съмнявам на тоя форум да не му е сбъркано името.Бе какви разрешения за подслушване,грамове,седмици,конспирации,,активни мероприятия ви гонят.Я се вслушайте в професионалната ,,терминология,,на лекарите,само това показва отношението им към човешкия живот.Я римлянина да се изока това според него разговор на хора които трябва да се борят за човешки живот ли е,дори когато шансовете са минимални.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много въпроси ми се въртят в главата около тоя случай. Някои от тях вие вече сте ги задали. Но освен чисто тъжната страна ме притесняват и други съображения. Защо е било подслушването на първо място? Защо се изнасят подобни данни, вместо първо да се действа по процедура - къде е принципът "невинен до доказване на противното?" Нали правовия ред трябва да взима превес именно когато има толкова сложни откъм етика и емоции случаи?

Щеше да е много лесно да обвиня ясно и кратко лекарите. Но някак си не мога. Не и като не зная кое е истина, кое е покрито, кое е манипулирано.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Че те са си невинни до доказване на противното. Никой не ги е вкарал в затвора. Подслушването е било случайно, по друг повод и доколкото знам, разрешено. Трудно е да се каже какво става, но се споменава аборт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подслушването е било случайно, по друг повод и доколкото знам, разрешено. Трудно е да се каже какво става, но се споменава аборт.

Няма случайни подслушвания.

Ако България беше правова държава, Главният прокурор до сега трябваше да е искал премахване имунитета на министър Цветанов и да бъде посведен под отговорност само поради факта, че от парламентарна трибуна разгласява информация от носител за многократен запис на класифицирана информация без регистрационен номер и и гриф за сигурност и за който в дирекцията "Оперативно-техническа информация” (ДОТИ) няма постъпило в срок искане за прилагане на специални разузнавателни средства (СРС)срещу лекари от въпросното лечебно заведение.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...