Отиди на
Форум "Наука"

Понятието "медицинска помощ" в България не съществува


Recommended Posts

  • Потребител

Лекарите са хора като всички останали. Моралните и етичните им качества малко се променят от факта че са учили точно медицина, а не нещо друго (или че избщо са учили). Освен това докторлъка не е сложен занаят, което е предпоставка за не-малката посредственост сред това съсловие. Най-реалистичния начин да си вършат работата както трябва е да бъдат ПРИНУДЕНИ да я вършат какато трябва. Съдебната система би трябвало да се погрижи за това. В България обаче, няма традиция пациента да търси правата си чрез съда.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 107
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Освен това докторлъка не е сложен занаят, което е предпоставка за не-малката посредственост сред това съсловие. Най-реалистичния начин да си вършат работата както трябва е да бъдат ПРИНУДЕНИ да я вършат какато трябва. Съдебната система би трябвало да се погрижи за това. В България обаче, няма традиция пациента да търси правата си чрез съда.

Виждам още едно изключително 'компетентно' мнение по темата:)))

Особено това за докторлъка направо изби рибата. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, мнението ми е крайно, но е продиктувано от реалността. Исках да подчертя необходимостта от това пациентите да търсят правата си.

Като казвам “не е сложен занаят”, нямам предвид че не е труден. Наистина не мисля че е чак толкова сложно да се завърши медицина и да се вземе специалност.

Това съвсем не означава че е лесно да вземеш решението да учиш медицина и след това да я практикуваш. Не означава че е лесно да вземаш решения за здравето на някой човек и да носиш отговорност за тези решения. Точно тук според мен е проблема.

Много от лекарите в България са завършили медицина не защото сами са решили това, а защото родителите им са ги накарали. Взели са специалност (изобщо са започнали да специализират) не защото са се борили за това, а защото са се уредили с връзки. Отговорността която поемат е такава, каквато те си я разбират, най-вече защото рядко някой търси ЮРИДИЧЕСКА отговорност от тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това не е изключение. Това е практика. Случва се в центъра на София - столица на страна-членка на ЕС. Времето не е 18 век, а 21 век.

Какво да кажат хората, които не живеят в центъра на София?!?! Те нямат никакъв шанс нито за линейка, нито да тротинетка!

HTTP://WWW.BLITZ.BG/NEWS/ARTICLE/90818

СЪРДЕЧНОБОЛНА ЖЕНА ЧАКА НАД 3 ЧАСА ЛИНЕЙКА

25 октомври 2010, 12:22

София, България

изпрати на приятел

Жена е чакала линейка с часове и така не я дочакала. Тя е добре, заради това, че роднините й в крайна сметка я водят в болница, разказва бТВ.

Според приетите европейски стандарти Спешна помощ трябва да пристига на адреса на нуждаещите се до 10 минути.

Преди две седмици Ана Миленкова колабира в дома си. 78-годишната жена има клапа на сърцето и когато изпада в безсъзнание, близките й решават, че припадъкът може да е симптом на кардиологичен проблем.

"Изведнъж цялата ми тая страна, заляха ме, като люта чушка ми залютя и след това всичкото това не го усещах и лявата ръка и тия трите пръста и съм паднала. Помислих, че е инсулт”, разказа Ана Миленкова.

Роднините на г-жа Миленкова веднага звънят на спешен телефон 112.

„Ние изчакахме, мина един час няма линейка. Обадих се на 112, един любезен женски глас ми каза - не се притеснявайте, линейката е тръгнала, всеки момент ще дойде. Моят съпруг седи долу и чака, беше доста хладно, вече вечерта към 21.00 часа. Чакахме линейка вече още 40 минути. Позвъних втори път - „Госпожо, вашето съобщение е прието, изпратили сме го на Спешна помощ". Казвам добре изпратили сте го, но вече чакам два часа и никой не идва. А живеем в центъра на София. Какво ще стане, ако сме някъде в покрайнините?”, разказа Даринка Илиева, дъщеря на пострадалата.

Въпреки подадения сигнал още в 20.00 часа вечерта, три часа по-късно, линейка все още не е отишла на адреса на колабиралата жена.

„Имало е опит за изпълнение в 20:29, но поради струпване на голям брой адреси, екипът е бил отклонен за друг адрес. На смяна тогава са били 11 екипа, в този времеви интервал 20-23 часа има 77 адреса”, заяви д-р Румяна Колева, заместник директор на Център за спешна медицинска помощ.

Повикването на г-жа Миленкова е отложено и заради това, че е преценено като "не толкова спешно". В информацията на Бърза помощ никъде не пише, че госпожата е сърдечно болна и е припаднала.

„Не сме получили тази информация. Има записано стягане в сърдечната област и изтръпване на лява ръка. Нашите диспечери са инструктирани да записват дословно оплакванията от 112. Явно, че там не е записано това. Защо, не мога да кажа”, допълни д-р Румяна Колева.

След направената от нас проверка обаче стана ясно, че от телефон 112 са подали цялата информация за състоянието на г-жа Миленкова и именно диспечерът в Центъра за спешна помощ е записал само някои симптоми. Виновникът ще бъде дисциплинарно наказан. И въпреки това, закъснение от 3 часа при норматив 12 минути е недопустимо.

„Не, то просто няма никакво сравнение. Не става въпрос за никакви нормативи. Ние отдавна за съжаление сме се примирили с тази ситуация. Не е само г-жа Миленкова, има много други. На нощното дежурство имам 68 забавени адреси с различен период от време от 10 до 1 час”, каза още д-р Колева.

В крайна сметка, след три часа чакане, семейството на г-жа Миленкова отказва линейката. Роднините й сами водят жената на преглед.

„Щях да си замина. Ама айде не е страшно и да си замина. Ама, ако беше 20-годишно, ами ако беше 30-годишно, какво става? Затова се обадих да вземат отношение, все пак това е Бърза помощ, за това се плащат осигуровки, аз съм осигурена, защото съм първа група инвалидност, ама младите хора - за какво плащат?”, чуди се Ана Миленкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не разбирам за какво, протестират докторите? Правят се на важни ли какво? Защо тяхната професия, трябва да бъде по-добре заплатена от другите професии?

Романа размахва фишове, но пропуска обстоятелството, че специалистите обикновенно имат и часна практика, която е по-добре заплатена. Че то от тая часна практика, един специалист не можеш да откриеш по болниците, щото си тръгват в 10 часа. Като не им харесва да ходят да работят само в часните си кабинети, защо седят и смучат от нашите пари? Отговора е много прост, защото никои не ги контролира.Те просто не обръщат внимание на държавната работа, но ползват всички нейни привилегии. И резутата е налице- никаква свършена работа в държавните здравни заведения. Разбира се има изключения - зъболекарите и личните лекари, а ако трябва нещата да се свеждат до личностно ниво, се намира някой и друг съвестен човек. За болшинството специалисти обаче, реалността е точно такава каквато я описах!

Примери колкото щеш, и със случки с пациенти и със структурата на самите болници. Последните се правят така, че да образуват максимална преграда между пациента и специалистта. Поради тази причина и касата е празна, просто всеки бърка колкото се може по-надълбоко в кацата с меда и цоцка каквото може. Не са редки случайте, когато се налага пациента да плаща двойно за една услуга /един път чрез здравните си вноски и втория път, чрез разни такси/, което си е чисто криминално деяние. И на фона на цялата тая обстановка, като се добави и повсемесната корупция и шуро-бажанащина... това е сегашното състояние. Трябват си сериозни промени, такива дето да ги поразтърсят хубавичко тия специалисти, че да стъпят на земята и да почнат да си вършат съвестно работата и то под страх от закона. Едва тогава, ще имат моралното право да говорят за някакво увеличение на доходите си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако е вярно, че тази година се дават най-много пари от всички други, докторите, и то по-точно някои техни организации водени от някои техни шефове протестират по поръчка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сега вече ми се изясни, защо сме на първо място по сърдечно-съдова смъртност и заболеваемост в Европа:

http://www.escardiocontent.org/periodicals/ejcpr/article/S1741-8267(10)17103-5/abstract

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

сега вече ми се изясни, защо сме на първо място по сърдечно-съдова смъртност и заболеваемост в Европа:

http://www.escardioc...7103-5/abstract

Защото хората нагъват ли нагъват най-токсични, канцерогенни (да не се бърка с ерогенни) , невитамиозни, изкуствени боклуци, наречени дръзко от хранително-търговската мафия - хранителни стоки, които са наблъскани с всички елементи от Менделеевата таблица .

Аз от тия мафиози , не успявам още да хвана диабет, паралич, инфаркт или инсулт , но ме цапнаха едни Уртикарии . Казват, че това е болеста на 21-ви век.

Ето да видиш от какво се хваща това -

Консерванти – вещества широко използвани в хранителната индустрия за удължаване на срока на годност и съхранение на храните (бензоати,натриев бисулфид,ацетилсалицилова киселина и др.),оцветители използвани в храните (тартразин) ;

Вещества попаднали в храните-антибиотици,пестициди,хербициди,микроби.

-Медикаменти – антибиотиците са едни от най-честите алергени (вещества предизвикващи алергична реакция). Първенството държи групата на беталактамните антибиотици-пеницилин,ампицилин,амоксицилин,метицилин,оксацилин, клоксацилин,карбеницилин,азлоцилин,имипенем,цефазолин,цефалотин,цефаклор,зинацеф и др.Следват антибиотиците от тетрациклиновата и макролидната група. Доста чести причинители на алергични реакции вкл. Уртикария са Аналгетиците и други медикаменти с противовъзпалителна активност-Аспирин,Аналгин,Индометацин,Ибупрофен... Химиотерапевтици-Бисептол.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аз от тия мафиози , не успявам още да хвана диабет, паралич, инфаркт или инсулт , но ме цапнаха едни Уртикарии . Казват, че това е болеста на 21-ви век.

И мен ме тръшна такава хранителна алергия. Затова не ям боклуци от улицата вече. Само готвена храна. Най-добре домашна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно,много интересно винаги съм се възхищавал на хората които имат отговор за всичко,и съответното самочувствие де.Римлянино ти определено си ,,медицинско лице,,та да ти кажа тея фишове за заплати дет си постнал може само да се заврат.............Та да ти обясня защо го казвам.Синът ми пада с моторетка тичаме в ..........няма да казвам,резултат счупени костици на стъпалото/не съм доктор така че не ми прави тех.забележки/Здравноосигурени сме всички в семейството,обаче тоя гипс не е хубав питат ме искам ли от по хубавия/от строителство също разбирам много малко/естествено че искам - чувам цената.Ооообаче нова екстра ако искам по добре е да има ЧОРАП под гипса/с текстила също съм скаран/ пак искам-съответно чувам цената.Сега изненада ТОКЧЕ ако искам гумено вносно дет не се чупи или не чупи гипса не разбрах точно е естествено че искам - пак цена.За мое улеснение да не се бутам на каса плащам направо на ръка и излизаме спокойни,куцайки но все пак доволни всичко е минало точно.Честно казано наистина бяхме доволни.Мина време токчето се износи гипса се спука и решихме да го сменим/толкова разбираме/отиваме за нов като сме готови да платим същите екстри.Но ударихме на камък беше събота и ни казаха че могат да го свалят в понеделник.След настояване на наследника че непременно трябва да е днес,щот ще пътува решаваме и отиваме на друго място.За по кратко минали са около 10 дена и хората на другото място искат снимка щото гипса счупен,та след снимката идва доктор и ни пита що е сложен тоя гипс.Е сега стана интересно казвам защото са счупени костици,на което той отговаря че или са зарастнали за 2-3 дена или става дума за друг крак.Та свалиха гипса и моя си стана и си отиде на ХОД съвсем СПОКОЙНО.Сега понеже знам че пак имаш отговор ще те помоля да пропуснеш този път ,знам какво ще кажеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Радвай се на такива грешки, на лапето му няма нищо... Ако са се тарикатили да ти вземат пари за гипс, са си измамници, но ако е било грешно разчетена снимка - случва се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е ти ме уби ,,грешно разчетена снимка,, Сега ми стана интересно,кой ги ,,чете,, снимките,май ще да е доктор.Сега се замислих,ми той ако трябва да чете нещо по сложно от счупване или казваш за тея пари толко четем.Бе сега ми хрумна, ми ако са ,,прочели ,, снимката правилно но няма как да стане АЛЪШ-ВЕРИША с гипса,тока и чорапите мижава сума ама с три цифри,що ЛАПЕТО да не поноси малко гипсова маратонка,кво толкова.Или не ,глупости такова животно няма,само са ,,прочели,, грешно,все пак за тая заплата толкова.Та радвам се,радвам се,ама и се плаша.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Сега понеже знам че пак имаш отговор ще те помоля да пропуснеш този път ,знам какво ще кажеш.

Няма какво да говорим - има корумпирани лекари, корумпирани юристи, полицаи, политици и т. н. и т. пр.

Такава ни е държавата. Честните рядко оцеляват. А при положение, че държавата е некоректна към теб и ти ще си некоректен към нея. Така че се радвайте засега и на такава помощ. Щом приоритет на държавата ни не е медицинското обслужване, съответно и качеството му ще се влошава.

И все пак да ви успокоя - сега положението е относително добро. Но ще става все по-зле. Защото кадърните ще бягат в чужбина да се развиват, да живеят и работят нормално там. А тук ще остават некадърните и корумпираните, които ще ви вземат парите и ако благоволят да ви обслужат като хората, пак ще сте късметлии. И даже ще им благодарите.

Иначе има частни болници. Така че ако желаете да бъдете обслужени качествено - пробвайте там. Ама българинът е свикнал медицинските лица да са придатък към работническата класа и да работят за без пари. Само че от 20 години това не е така. За да те прегледа и лекува специалист, трябва да си платиш. Ама не с пари от мизерната си здравна осигуровка, а както е на запад - по фиксиран ценоразпис на лекаря. Така че успех в лекуването.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма какво да говорим - има корумпирани лекари, корумпирани юристи, полицаи, политици и т. н. и т. пр.

Такава ни е държавата. Честните рядко оцеляват. А при положение, че държавата е некоректна към теб и ти ще си некоректен към нея. Така че се радвайте засега и на такава помощ. Щом приоритет на държавата ни не е медицинското обслужване, съответно и качеството му ще се влошава.

И все пак да ви успокоя - сега положението е относително добро. Но ще става все по-зле. Защото кадърните ще бягат в чужбина да се развиват, да живеят и работят нормално там. А тук ще остават некадърните и корумпираните, които ще ви вземат парите и ако благоволят да ви обслужат като хората, пак ще сте късметлии. И даже ще им благодарите.

Иначе има частни болници. Така че ако желаете да бъдете обслужени качествено - пробвайте там. Ама българинът е свикнал медицинските лица да са придатък към работническата класа и да работят за без пари. Само че от 20 години това не е така. За да те прегледа и лекува специалист, трябва да си платиш. Ама не с пари от мизерната си здравна осигуровка, а както е на запад - по фиксиран ценоразпис на лекаря. Така че успех в лекуването.

Всичко това е абсолютно вярно....за съжаление!Все пак мисля,че ако всеки здравноосигурен има собствена партида по която да се натрупват средствата от здравната му осигуровка,нещата поне малка ще се подобрят.И най-вече така,хората като отидат на лекар все пак ще разполагат с някаква сума с която да си платят прегледа или част от лечението.А сега се получава нещо като двойно данъчно облагане - държавата взима от теб едни пари,с които никой не знае какво става,а после като потърсиш медицинска помощ,плащаш си всичко.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Честно казано, не бях чел подобни неща скоро. Смях се от сърце, братя, вярвайте ми!

Такава ни е държавата. Честните рядко оцеляват.

Леле, пак държавата виновна, че наш Ванчо е некадърен. Трябвало да бъде и нечестен, за да "оцелее"?!?! Наистина съм в шаш, когато чета подобни "разсъждения"!

А при положение, че държавата е некоректна към теб и ти ще си некоректен към нея.

Аз пък си мислех, че Ласт Романа бил десен и консервативен, говорещ презрително за "работническата класа", а човекът призовава за революция, саботажи, Вся влась советам......?!?!?!?! Или го прави само, когато му изнася? Доста инфантилно, извинете ме за оценката.............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така че се радвайте засега и на такава помощ.

Не разбрах на каква по-точно? На никаква! Ами радваме се, но защо тогава изобщо се дават пари за здравеопазване. Ние можем да минем и без такава "помощ" и "здравеопазване". Съвсем спокойно и пак ще продължим да се радваме.

Щом приоритет на държавата ни не е медицинското обслужване, съответно и качеството му ще се влошава.

Лели, пак горката държава виновна на Ванчо! Бой по канчето лошата държава, щото Ванчо не се е научил да разчита правилно рентгенови снимки!
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И все пак да ви успокоя - сега положението е относително добро. Но ще става все по-зле. Защото кадърните ще бягат в чужбина да се развиват, да живеят и работят нормално там.

Боже, колко се уплаших! Ами никой не е спрял "кадърните" български "лекари" да бягат в чужбина. Напротив, радвам се за тях. Там са преритали за такива "специалисти"! Отделен въпрос е, че не само българските "лекари" са в подобно положение, а доста други български граждани, които не са "лекари".

А тук ще остават некадърните и корумпираните, които ще ви вземат парите и ако благоволят да ви обслужат като хората, пак ще сте късметлии. И даже ще им благодарите.

Как един "некадърен", по Вашето определение, лекар може да обслужи някого "като хората"? Просто ми е интересно, затова питам. Тук говорим за "медицинско обслужване", а не за "обслужване" на Околовръстното шосе, нали така?

Иначе има частни болници. Така че ако желаете да бъдете обслужени качествено - пробвайте там.

Добро напомняне! Да попитам тогава, защо онези с малките фишове, дето реват за пари, също не пробват там? Не ги искат, щото са много големи "специалисти" ли? Едва ли. Просто са се оказали по-малки връзкари. В частните болници работят същите некадърници, учили в същите "вузове", при същите "професори", дето не могат да поставят една диагноза.

Ама не с пари от мизерната си здравна осигуровка, а както е на запад - по фиксиран ценоразпис на лекаря. Така че успех в лекуването.

Това наистина е невероятна глупост, която ме срина.

Всички на Запад имат здравни осигуровки и изобщо не се интересуват от никакъв "ценоразпис" на някакъв лекар.

Учудвам се, как 20 години след промените и 1 000 000 българи в чужбина някой си позволява да пише подобни щуротии. Ами, представете си, че някои хора тук са ходили на лекар "на Запад". И дори имат западни осигуровки.

Когато ходиш на лекар на Запад (в Германия или Австрия, да речем) никой не говори с тебе за никакви пари и никакъв ценоразпис!!!!!!!!!!!! Предаване на пари между лекар и пациент, не само "под масата", но, в повечето случаи, дори и по банков път НЯМА!!!!!

Достъпът до специалист не е затруднен от някакво смешно Джи Пи. Отиваш в която си искаш болница, при който си поискаш специалист, когато си поискаш.

А, щях да забравя. Лекарският съюз в Германия не се занимава с хрантутенето на дебели "лекарски" търбуси, а с далеч по-важни неща.

Едно от тях е управлението на Солидарен лекарски фонд. В този фонд всеки практикуващ лекар внася членски внос. Когато някой от тези лекари допусне грешка и бъде осъден, което също се случва, Солидарният лекарски фонд изплаща обезщетение на пострадалия пациент. Обезщетенията много често са повече от 1 000 000 евро на човек, и то при условие, че няма смъртен случай. Щото ако има такъв, нещата за съответния "лекар" стават много интересни.........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хърс, това дето го казваш, макар и преувеличено, е вярно. Качеството на медицинската помощ в България е ниско. Ти какво би предложил да се направи?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То критикари в БГ много. И 'разбирачи' също, както се вижда от горната тирада. Ама май само в това ни бива. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно съм съгласна с Хърс "99% от българските лекари са тотално некадърни и не могат да Ви окажат квалифицирана медицинска помощ!".Отдавна нямат нищо общо с лекарската професия, а са се превърнали в занятчии-чиновници. Не виждам, защо сред хората битува убеждението, че те са някаква особена каста. Не са! И те учат в същите университети, в които и ние сме учили. И те са си вземали изпитите с тройки, и те не се самообразоват, както 90% от останалите вишисти. Да пробваме да им вземем "машинариите", изследванията на кръв, урина и всички останали съвременни диагностични методи, какво ще се случи? Та, те нямат капацитета да диагностицират и най-просто заболяване. Представете си, наистина, такава хипотетична ситуация!Другата страна на проблема не е в сгрешената здравна система в България. Сгрешена е целта на здравеопазването. Отново сгреших-въобще не можем да говорим за здравеопазване!!! какви са съставките на думата "здравеопазване"? Опазване на здравето, нали? В света можем да говорим за "болестолекуване", а не за "здравеопазване". Това е световен проблем, а не типично български.Каква е причината за колапса на здравните системи? Каква е причината за все по-болни хора? Разбира се, че са комплексни, "но като не знаеш, каква е причината, тя е в парите". Кой има финансов интерес гражданите да бъдат здрави??? Интересно, какво ще бъда вашето мнение по въпроса. Задавам го постоянно на моите приятели и познати, когато стане въпрос за "болести" и всеки започва да цитира примери и да негодува...Получи се много интересна картина....Моля, само не мислете за "държавата" като субект!!!, защото ще попаднем в друга категория на разсъждения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абсолютно съм съгласна с Хърс "99% от българските лекари са тотално некадърни и не могат да Ви окажат квалифицирана медицинска помощ!".Отдавна нямат нищо общо с лекарската професия, а са се превърнали в занятчии-чиновници. Не виждам, защо сред хората битува убеждението, че те са някаква особена каста. Не са! И те учат в същите университети, в които и ние сме учили. И те са си вземали изпитите с тройки, и те не се самообразоват, както 90% от останалите вишисти. Да пробваме да им вземем "машинариите", изследванията на кръв, урина и всички останали съвременни диагностични методи, какво ще се случи? Та, те нямат капацитета да диагностицират и най-просто заболяване. Представете си, наистина, такава хипотетична ситуация!Другата страна на проблема не е в сгрешената здравна система в България. Сгрешена е целта на здравеопазването. Отново сгреших-въобще не можем да говорим за здравеопазване!!! какви са съставките на думата "здравеопазване"? Опазване на здравето, нали? В света можем да говорим за "болестолекуване", а не за "здравеопазване". Това е световен проблем, а не типично български.Каква е причината за колапса на здравните системи? Каква е причината за все по-болни хора? Разбира се, че са комплексни, "но като не знаеш, каква е причината, тя е в парите". Кой има финансов интерес гражданите да бъдат здрави??? Интересно, какво ще бъда вашето мнение по въпроса. Задавам го постоянно на моите приятели и познати, когато стане въпрос за "болести" и всеки започва да цитира примери и да негодува...Получи се много интересна картина....Моля, само не мислете за "държавата" като субект!!!, защото ще попаднем в друга категория на разсъждения.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...