Отиди на
Форум "Наука"

Понятието "медицинска помощ" в България не съществува


Recommended Posts

  • Потребител

"Не виждам, защо сред хората битува убеждението, че те са някаква особена каста."

Точно това убеждение прави възможно в системата на здравеопазването да се подвизават всякакви некадърници, луди и тарикати.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 107
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

За пореден път се убеждавам, че 99% от българите само критикарстват, оплакват, изказват се нихилистично и мразят всичко, което е извън тях и тяхното обкръжение. Разни обяснения, че системата така моделира хората дори и в професионално отношение, че нещо е сбъркано и трябва да се поправи, че ние всички трябва да работим за това няма да помогнат. Чесно казано писна ми от мрачни, песимистични изказвания...не вярвам, че хората гледащи по този начин на нещата са двигателя, който би променил всичко към по- добро. Знаете за онези думи на Кенеди: "Не питай, какво може родината ти да направи за теб, а питай, какво можеш да направиш ти за родината си." Сигурно звучи глупаво за много хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уважаеми докторе, Страшно е това, което сте написал- "мразят всичко, което е извън тях и тяхното обкръжение", т.е. всички 99%. А вие сте от тези 1%, които не критикуват и "дават на Родината си"?

Интересно ми е, какво точно вие или останалите от "вашето обкръжение, този !%" сте направили за Родината си? Не знам дали сте хуманен или ветеринарен лекар. Ако сте хуманен може би сте отишли в някое затънтено село, където хората не са виждали лекар от години и сте им направили безплатни прегледи? Или ако сте ветеринарен сте прегледали животните им? Или сте отишъл навреме на работа, така че да не ви чака опашка от пациенти? Така да се каже, изразили сте уважение към другите 99%?

Какво си мислите, че имаще предвид Кенеди, когато призова американците с крилата си мисъл, която цитирате? Да затулват амбразурите с гърдите си? Вижте контекста на речта му! Той призоваваше американците да работят на работните си места в "малките си родини" усърдно, т.е. да си вършат съвестно работата, защото само нашият общ труд може да направи Родината ни благоденстваща. Затова питам, вие какво направихте, след като критикувате "критикарстващите"?Вие който противопоставяте гражданите на "вие" и "ние".Кенеди имаше предвид, че ако сте на назначен на работа, докато сте на работното си място да работите 8часа и да изпълнявате точно служебните си задължения, да не закъснявате, да не пиете кафета в работно време, да не разговаряте от служебния телефон и т.н., т.е. да си изработите парите. Ако сте на норма и трябва да изработите 100детайла, да изработите 100, а не 99 или 101. И тук не става въпрос за "системата". Системата, както и държавата сме ние, гражданите. Няма значение, каква е заплатата, която някой получава. Несъстоятелни са възгледите, че ако на някой му плащат достатъчно добре, той няма да взема подкупи или, че ще си върши добре работата.Това е въпрос на убеждения, достойнство и чест. Думи, които звучат архаично, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно и пациенти и лекари се изказват крайно в този форум.

Според мен проблемите не могат да се обяснят само с лошото финансиране или само с лошите качества на докторите.

Може би един по-внимателен анализ на системата би изяснил до някъде нещата. Ще се спра на болничната помощ.

Разбира се че в България има достатъчно свястни хора, които са станали лекари (за добро или лошо :)). Условията в които работят обаче не са оптимални. Болничната помощ е силно йерархизирана. В една клиника, да речем, практически всички важни решения се взимат от началника й. Как ще се лекуват пациентите (което, не е чак толкова сложно), за какви консумативи ще се харчат държавни пари (което зависи от рушвета), какво допълнително заплащане ще получават лекарите освен основната си заплата, какво професионално развитие ще имат (често определяно от лични симпатии), всичко това е в ръцете на шепа хора.

Един свястен лекар, дори и да не е съгласен с много неща си “трае”, защото знае че ако “мърка” ще отиде в трета глуха. Говоря за този който е избрал да живее в България, колкото и невероятно да звучи това. Естествено същия ще гледа да ги прави нещата така, както се изискват от него.

Така че това какви са обикновените лекари не е от решаващо значение. Достатъчно е началника да е некадърник (луд, тарикат) и всичко надолу тръгва ясно как.

Разбира се началниците са богати хора. Имат контакти и познанства.

Дори и нещо да се разсмърди, все някой “изтъкнат колега”ще ги защити (гарван гарвану око не вади). Или пък ще си платят където трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В началото на миналият век чичо ми беше поканен на сватба. Там от бъклавата го заболя зъб. Като не познава никой във Варна (и катд бивш моряк) хвана и отиде във воената на зъболекар. Лекарят като установи, че кътникът е болен взе клещите и хайдеееее взе да го тегли. Свършиха работата на пода. Чичо ми облят в пот на земята а онзи колиничил на него и му изтегли зъбът. А той облят от кръв и болки крещи, че човек ами упойка или нещо против болки!!!!

А докторът:-

Ха, тука човек упойка даваме само на дечица или стари баби. Я не се лигави! Дръж се като мъж!

:tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Интересно ми е, какво точно вие или останалите от "вашето обкръжение, този !%" сте направили за Родината си?

Не мисля да задоволя вашия интерес, но си мисля, че съм дал моята капчица. Поне се опитвам. Въпроса е защо гледате в чуждата купичка?

Не се намесих в дискусията, за да защитавам или оправдавам някого, нито да деля на "вие" и "ние". Просто ми прави впечатление, че в българските форуми се изливат много негативни слова, само се оплакваме, търсим лошите примери. Струва ми се, че тези, които най много се оплакват най- малко правят, за да променят положението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мисля да задоволя вашия интерес, но си мисля, че съм дал моята капчица. Поне се опитвам. Въпроса е защо гледате в чуждата купичка?

Не се намесих в дискусията, за да защитавам или оправдавам някого, нито да деля на "вие" и "ние". Просто ми прави впечатление, че в българските форуми се изливат много негативни слова, само се оплакваме, търсим лошите примери. Струва ми се, че тези, които най много се оплакват най- малко правят, за да променят положението.

Здравеопазването е политика, държавна. Но мястото на държавата е не да затваря и руши, а да създава максимално добри условия за дейност и развитие на болниците.

Малкия човек не може да влияе, ако властимащите са решили да се гаврят с народа орязвайки му правото на лечение.

Не зная как е в Европа, но една Общинска болница трябва да се изържа сама, от общински данъци, а не да е принудена да чака подаяние от мастит министър на финансите от София.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така свяг широк мнения МНОГО.Само немога да разбера дали доктора фиксер може да се прочете отстрани.Любимо ми е когато някой за колорит започне да обяснява че ВИЕ тоест 99.99% се оплакват щот са българи.Ми докторе ти какво казваш ,да си траем а.Незнам каква е твоята капчица във вет медицината но мисля че не е толкова голяма че да лепиш етикети,от висотата на локвичка.А и честно казано не ми пука за мнението ти.Не смятах да пиша за продължението на историята но все пак много кратко ще ти нахвърлям извадки.Не съм научен да си оставям коня в калта и реших да попитам доктора що обу сина ми с гипсова маратонка без причина.След около седмица ,,няма го,не сме го виждали,,уважаемия доктор бе открит и въобще си е бил там но ,,колега,,не се предава,венсеремос.Та ДОКТОРЪТ каза че съм се объркал и въобще такова нещо не може да стане,още повече че сина ми го нямало записан като пациент.Другите ,,колеги,,също нямаха спомени.Та да ти кажа не ми отговаряй,да не се повтарям и на теб ще кажа пак, знам какво ще кажеш,все пак ,,къде сме ние къде............и тн.Само да ти дам тема, никаква система не е виновна,условията още по малко,всичко опира до ЧОВЕКА .Интересно как толкова боклуци се промъкват и стават медици,загадка.И докторе що за повече от колегите ти не ветовете разбира се доброто ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ Е = НА ГОЛЯМА ЗАПЛАТА където и да отида на доктор все ми се ОПЛАКВАТ че за тия пари........айде натам ти си знаеш.

Сега се сетих за ветовете,е там положението е по трагично откъм специалисти,макар че здравна каса за животни няма,всичко се плаща кеш,и пак ........% некадърници с ценорасписи.Айде със здраве,че .............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще не е сериозен нищожен е в сравнение с много други.Къде видя да ,,ругая,,просто ми писна от дълбокомислени нравоучения особено от девиза,,КАКВО СИ ДАЛ,,Ми живея в тази държава,спазвам правилата сиреч законите,плащам си всички данъци,плащам си всички осигуровки,още един път казвам СПАЗВАМ ЗАКОНИТЕ и всички правила които е наложила държавата,нямам какво повече да давам.Разбирам че използването на лозунги е престижно в някои очи,но за мен е жалко.Случайно да си чул за мед кадрите,професори които решаваха кое дете да живее и кое не,МАКАР ЧЕ ПАРИ ИМА.много бързо забравяте.Ако видя лекарите,че въпреки условията в които са поставени влагат сърце и желание,демек ДАВАТ от себе си ,лично аз ще застана зад тях на площада.Но с това бездушие и алчност масово са жалка картинка КГ я уточни кои хора тук ,,ругая,, че нещо не схващам смисъла на препоръката ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук при нас е на умиране едно детенце чакашто за трансплантация на сърце....Миналата седмица почина едно друго.

Защото с изкуственна помпа доживяват срендно половин- една година. После идват разни заразения и след време орканизмът им се срутва и умират.

Досега винаги слушахме репортажи по медиите, че сме варвари, умираме без да се разпореждаме спрямо тялото си и тем подобни.

Затова, че е нужно да има специално подготвени групи от лекари, че модерна коммуникационна ситема е нужна се говореше по-малко. Знаем няма пари......

Но сега родителите на това дете узнали (не знам дали е било публично), че страните не подписали еуротрансплантейшън протокол ако се нуждаят от оргън ги слагат на последно място и се снабдяват само ако даденият оргън не пасва на никого. Не вземат пред вид никакви други обстоятелства. Но ако си член и нямаш подготвен теам (няма пари) те осигоряват транспорт и лекари на местоположение. Тоест и в най-затънтено градче, ако има държавата контракт, лекарите съобщават за потенциален донор по даден протокол, долитат специалисти например от англия и вадят бъбреци, чер дроб, ретина, итн. един починал може на около 30 хора да помогни....

Но понеже бурократите не са подготвили за подпис този протокол както и много други умират хора.....

Ако унгария имаше контракт тогава децата страдащи на помпи във всеки случай са на първо място м-у чакащите за ново сърце.

Но така......много им е малък шансът.

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В тази тема бих искал да бъдат споделяни и представяни случаи на престъпно поведение от страна на български лекари и директен отказ да изпълняват задълженията си, в много от случаите довел до човешка смърт.

Ще се съобразя с искането на титуляра на темата, но само донякъде. Защото нещата не са само черно-бяли, нито в здравеопазването, нито никъде. А и твърденията, че 99% от българските лекари и медицински персонал са некадърници и корумпирани (fixxxsers предполагам не случайно е с голямо ирония (предполагам) е повторил тез проценти) не са доказани с нищо. Следователно мнението е не само крайно малипулативно, а си е направо обида (освен ако не се докаже), не само за българските медицински лица, а за всички специалисти учили и останали в България (както и разбира се за студентите, които учат и възнамеряват да останат тук, независимо от разликата в условията и заплащането между нашата д-ва и останалата част от ЕС и света).

Та какъв е случая.

Преди 9 месеца жена ми получи криза от дископатия (оказа се дискова херния, но това е друг случай) със силни болки. Беше неделя и веднага я закарах в Пирогов. Оставих я и докато паркирах я видях да излиза плачейки от "спешния" ни център. След като и посочили кабинета и влязла бързо я посрешнал някакъв арогантен тип (що не му е взела името щях да го разнеса :(), който направо и казал, че случая не е спешен и не е за Пирогов, а той видите ли не е невролог, а НЕВРОХИРУРГ (жена ми е осигурена от първия ден и за всеки ден откакто работи, никога не е била безработна). На въпрос, добре къде да отида с цялата си наглост въпросния неврохирург отговорил - Не съм длъжен да ви казвам, има поне 5 болници където можете, но няма да ви ги кажа! Бях близо до саморазправа, но това никак не решаваше въпроса, затова се обадихме на Джи Пи-то. Докторката веднага взе нещата в свои ръце (има значи таквиз доктори) и ни каза да идем в ИСУЛ, където е подготвила нещата, но жена ми вече беше в истерия от болка и обида и искаше да се прибираме, като пътьом купиме обезболяващото (някаква инжекция). Тъй като тази която щеше да я сложи не е медицинско лице и аз и аптекаря казахме, че това си е неоправдан и то голям риск. Не се справихме. Но на връщане минавахме покрай ВМА и на мен ми хрумна, че поне там ще има компетентен човек да сложи инжекцията. Разкрещях се, че карам спешен случай и гардовете дигнаха бариерите (там има). Отидох право в манипулационната и обясних случая, по-младата сестра се съгласи, но по-старата (и старшата), съвсем логично (и така трябва да бъде), обясни, че така не става и трябва да я види невролог. Е извикаха невролог, стана бързо, веднага я включиха на с-ми, 45мин. продължи прегледа, поставиха и инжекцията и я стабилизираха. Значи и такива лекари и медицински лица има и то без (за разлика от Джи Пи-то) да ги познаваме. Вярно имаше една санитарка, която постоянно повтаряше - К'ва е тая ма, да не е офицерка? Ми май не е к'во пра'и тук? Докторката обаче я шкартира (изгония по мек начин).

Та пак повтарям истината е по-средата може би, понякога от едната, понякога малко в другата страна. Но няма никакъв смисъл, камо ли полза от генерални обобщения. Просто защото са неверни. ИМХО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се съобразя с искането на титуляра на темата, но само донякъде. Защото нещата не са само черно-бяли, нито в здравеопазването, нито никъде. А и твърденията, че 99% от българските лекари и медицински персонал са некадърници и корумпирани (fixxxsers предполагам не случайно е с голямо ирония (предполагам) е повторил тез проценти) не са доказани с нищо. Следователно мнението е не само крайно малипулативно, а си е направо обида (освен ако не се докаже), не само за българските медицински лица, а за всички специалисти учили и останали в България (както и разбира се за студентите, които учат и възнамеряват да останат тук, независимо от разликата в условията и заплащането между нашата д-ва и останалата част от ЕС и света).

Здрасти!

Така е. Но хората не знаят според какви правила бачкат болниците. По рано нали безплатно, нали чрез връзки, уиски-кафе, или услуга(запчаст за колата на лекаря) се уреждаха нещата.....

Но сега става злобно вече. Осигоряването плаща на болницата според строг протокол. Например плаща по-добре ако ти изтеглят зъбът вместо да го запълнят. Или плаща по-добре зо ампутация от колкото да ти спасят даденият крайник или око...Освен това ако даденият специалист върши работа не по-негова специалност (например удари инжекция и те парализира) не само, че за това не плаща осигуровката ами и може да го даде на съд.

Имам познати лекари, казват недай боже в петък следобед да ти стане нещо....До Понеделник няма да те погледне никой.

Мой добър приятел (54 год)с перфорирана язва се мъчи така, докато сърцето му не издържа и почина....

:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Aбе не е точно така. Рулетката при соц-а беше много по-голяма (ако нямаш информация). Сега поне може да избираш, тогаз и това не можеше.

Безплатно болниците не са бачкали, не са могли, не могат и няма да могат да бачкат. Но дотук със Соц-а. Няма го и (искренно) се надявам да не се възроди! Да докторите са богове (един вид де)! Да те решават кой да умре и кой не. Но спасяват! Верно не могат всички, затова и решават. Даже в Щатите или в цитиранат тук Германия. В "нормалните" страни има различен вид медицински застраховки. Абе (почти)всичко си е въпрос на средства. Ако имаш бинт, йод и марли надали ще спасиш някой с инсулт или инфаркт. Но можеш да му окажеш всичката възможна (от обучението и материалната база) помощ. Пак ще се върна на Соц-а (за съжаление) тогаз освен за избрани немаше много неща. И се почваше с телета, агнета, дамаджани или шише в краен случай. Доста често бе късно (нооо ник'ва информация разбира се). Та такива ми ти работи. Нещата не са прости, но не са чак толкоз сложни. Никога не са били. Нито прости, нито толкоз сложни. Ако има средства де За сложността), ма няма, няма и скоро да има тук в БГ (не зная как е в Унгария?). А ако някои си мислят, че имаме всичко средства, пари материали и т.н., а доХторите са корумпирани и некомпетентни (99% хахаха) то си е за негова сметка. Всеки може да си мисли и да вярва в к'вот' си иска, но не и да го тиражира и то точно ТУК!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

“Интересно как толкова боклуци се промъкват и стават медици,загадка.”

Ето как:

1. В 8-милионна България “работят” 5 медицински университета, които всяка година бълват доктори

2. Взимането на приемните изпити се състои в наизустяването на 3 гимназиални учебника по биология и още толкова по химия

3. Веднъж влязъл да следва, докторът е “обречен” на завършване, освен ако не се откаже сам. Всички, които влязат, избутват.

4. При постъпване на работа, никой не гледа дипломи, държавни изпити, дори рядко някой се интересува какви теоритични знания има кандидатът.

5. Никой пациент не търси каквато и да е отговорност от доктора, когато не си върши работата.

Всичко това е резултат най-вече на лоши традиции. Така че точно системата е преди всичко виновна. На ЧОВЕКА може да се разчита само донякъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде преди да пишеш глупости, да се запознеш с това по колко човека на курс учат в Медицинските университети и за какво 'бълване' на кадри иде реч.

Също така няма да е лошо да се осведомиш за кандидатстването в Медицинските университети, за съдържанието на учебната програма в тях, както и предметите, които се изучават там.

Не би било лошо да знаеш и за условията на специализация в болниците и изискванията към кандидатите.

Едва след като си вникнал в ситуацията с медицинското образование у нас, ще можеш да ръсим свободни съчинения във форума. Или по-точно няма да пишем наизуст неща, в които само ти си вярваш. :laugh:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Йорданов, след такова изказване съм сигурен, че ти никога не би отишъл на лекар, нито би завел детето си примерно. Или греша?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Йорданов, след такова изказване съм сигурен, че ти никога не би отишъл на лекар, нито би завел детето си примерно. Или греша?

По възможност се допитвам до някой, който лично познавам. Ако не, звъня на приятели, питам в работата. Когато говоря с някой лекар, до някъде мога да се ориентирам колко е опитен (и колко е мотивиран). Най-сетне, отношението към колега обикновено е по-отговорно.

И досега ми е малко странно, да започвам с оплакванията така: Здравейте, аз съм ваш колега, работя еди къде си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

53-ГОДИШЕН МЪЖ УМРЯ, СЛЕД КАТО ЧАКАЛ ЧАС И ПОЛОВИНА ЗА ПРЕГЛЕД коментари/25

11 ноември 2010, 09:42

София, България

53-годишният Антон Вичев от Априлци почина в софийската болница "Св. Анна".

Близките на починалия мъж се обадиха в сряда сутринта в предаването "Тази сутрин" на bTV.

Разказът на зрителите започна с думите "престъпна лекарска небрежност" и завърши със закани за съд.

Свидетелски показания, записи от охранителните камери, историите на роднините на починалия и позицията на болницата и лекуващите лекари - това събра екипът на bTV ден по-късно в търсене на истината.

Антон Вичев е баща на двама сина. Тежко раково заболяване на белите дробове прекъсва работата му в строителството и след едногодишно лечение постъпва на работа в общината на родното Априлци. И така до понеделник по обяд, когато му призлява и по спешност е докаран от сина му Калин в столичната болница "Св. Анна".

Там обаче никой не му обръща внимание. Двамата му синове неколкократно търсят помощ от лекари, но те отвръщат, че не са аптека и баща им трябва да си изчака реда. И така въпреки тежкото му състояние, Антон Вичев чакал около час и 20 минути, преди да бъде прегледан.

От болница "Св. Анна" предоставили записите от охранителните камери в приемната. Техническото лице в болницата, категорично разяснило, че часовникът от видеото показва времето, преди да преместим стрелките с един час назад.

Така на практика записът потвърждава думите на близките на починалия. Ясно се вижда, че Калин Вичев влиза в приемната на "Св. Анна" в 17.08 минути, а 5 минути по-късно баща му е въведен от служител на болницата в инвалидна количка.

От ръководството на болницата обаче твърдят друго. Според директора й д-р Димитър Димитров часът на пристигането на Антон Вичев е 18.25.

В кадрите от охранителните камери се вижда и Ангел Павлов, който по това време чака баба му да бъде прегледана. По думите му обаче лекарите от спешната помощ са причинили смъртта на Вичев, защото дълго време не са му обръщали внимание.

Докато Антон Вичев чака за преглед, екипът на болницата обработва няколко пациенти по спешност.

Д-р Димитров обаче твърди, че на пациента веднага са взети изследвания и лекарски екип се е погрижил за него.

Различията във версиите на родните и управата на болницата не свършват дотук - има разминаване и в информацията за моментното състояние на болния.

След като разбират за смъртта на баща си, Калин и Николай влизат в манипулационната на спешното отделение. Според директора на болницата при последвалия скандал единият от синовете ударил по рамото дежурната лекарка. На кадрите ясно се вижда отношението между пациенти и лекари, както и появата на полицаите от 7-мо РПУ.

http://www.blitz.bg/news/article/92111

Коментарите към статията са още по-занимателни. Изглежда у нас подобни случаи са ежедневие. Звучи страховито, но е така. "Обикновено" ежедневие, напомнящо единствено за Камбоджа по времето на Пол Пот.

Следващата фаза е българските "лекари" направо да застрелват в коридора "досадните" пациенти. Вече имаше случай на пациент, намушкан с нож от български "лекар" в поликлиника. Докато умирал пациентът, неговите роднини вдигали много шум и пречели на "лекаря" да довърши разговора си по мобилния телефон. И оня ми ти български "доктор" извадил ножа да ги коли.................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Има много подобни новини....

само за миналите 72 часа,

жена бременна с третото си дете отива на преглед. Докторите решават, че трябва да роди и....след раждането практически изкървява, умира.

на друга забравят парче от плацентата и получава отравяне, година не намират проблемът а заразата засяга черният, белият дроб, бъбреците, сърцето и работи само с песмекър...

Също за погрешно оперирани, сменени болни.....

Това всичко не може да се обяснява с това, че всички талентни, кадърни лекари мед сестри са отишли в англия, германия, испания на гурбеж а тук са останали само некадърните клоунове на др. Менгеле.

Но ака кажем, че тези хора рабоят почти м-у същите обстоятелста даже от някои гледни точки по-лоши (знам това не е прошка за безсъвестна, разпасана работа), от тези на комунизма, при едно остаряващо и безкайно самоексплоатиращо се население....

По рано на един лекар или легло се падаше много по-малко пациенти. И тогава не беше оптимално, но хората повече се грижеха едни за други....Тогава шефът ако видеше, че си зле те праща в къщи (е много болни имаше по време на събиране на реколти, върене на компоти, гроздобер), а сега и болен се влачеш на работа само и само да не те съкратят.

Който гледа американските сериали, вижда, че и там в емердженци бягат, тичат като щурави и няма много време за приказки, но трябва да се видят и техническите обстоятелства...

До тогава, тук ще те вкарат с една линейка която е на разпадане и ще разтръшка и душата ти, и ще те предават на такава служба където животът зависи почти само от кадърноста и съвестната работа на лекарите, защото....защото скенер няма, има но е развален, има но няма обслужващ човек, и това с всеки един уред по отделно или в куп може да се изиграе....

Не са само лекарите виновни....Виж една събота, неделя колко хора си мият, чистят, поправят, въобще грижат се за домовете, колите си, защото пари са давали за тях, и им са нужни за нормален живот....

И същото време колго ходят на ежегодни прегледи (бял дроб, простата, гърди, матка, зъби, очи, кръвно, колестерин, диабетес), за да запазят здравето си....

:sneaky2: :sneaky2: :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

да почна ли да пускам статии за доктори, пострадали от насилие от малоумни пациенти? Защото все си мисля, че пишещите хейтърчета тук, при все че лаят заради анонимността си, едва ли биха посегнали на медицинско лице в реалния живот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да почна ли да пускам статии за доктори, пострадали от насилие от малоумни пациенти? Защото все си мисля, че пишещите хейтърчета тук, при все че лаят заради анонимността си, едва ли биха посегнали на медицинско лице в реалния живот.

Българският народ не трябва да се подава на провокацията на властта пускаща на порции в медиите клевети срещу лекарите и болниците. Целта им е ясна - да се спечели време и спокойствие да осъществят плана си да се блокират болнииците и да се пристъпи към затвяране.

В същото време под прикритието на уж провеждане на "зравна реформа" се тероризира народа, като инфаркт, инсулт, остър корем вече ще бъдат поети от НЗОК чрез "клинични пътеки", а в същото време пътеките са намалени до минимум (миналата седмица бе обявено че се намаляват с още 30%).

Ако бяхме истински европейци, щяхме да излезем на улицата и да поискаме незабавна пълна ревизия на Здравно-осигурителната каса.

Там ще проличи че държавните служители не заплащат нищо, служителите на МВР също.

Само след пълна ревизия на касата чинно внасящия своите здравни осигуровки българин ще види, че на врата му са виснали дузина неправомерно облагодетелстващи се - полицаи, държавни служители, както и по няколко циганчета барабар с малолетните им неграмотни майки.

Също и осигуряващите се във Фонд Пенсии и универсалния и професионалните пенсионни фондове ако поискат ревизия с изненада ще видят, че парите им отиват за изплащане на пенсии и на хора неплатили нито лев вноска и нямащи нито един работен ден, които би трябвало да се поемат от социалното министерство.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...