Отиди на
Форум "Наука"

Грипът


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Истерия, масова психоза и медийна олигофрения.

И не купувайте Ранитидин - няма да ви свърши работа. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А какво да си купим...? Всъщност вече ме хвана малко от масовата психоза след като татко ми почна да се шегува, че всеки който оцелее от "свинския грип" мутира в прасе :mrgreen::bleh:

(извън шегата верно ме интересува какво да си купя превантивно освен хубава здравословна храна, мед, лимони или витамин Ц и весело настроени - както обикновено се борим с гриповете в нашето семейство)

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Призивът ми беше по случай заблудата на населението, което купува антиацидния продукт Ранитидин вместо противовирусния - Ремантадин. :bigwink:

Иначе нещата, които си изброила са достатъчно. Може да купиш и някой имуностимулант. Но най-важно е да не се поддаваш на масовата психоза и истерия, раздухвана от наши и чужди медии. Всяко чудо за три дни. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето кой вдига паника за свинския грип - световната фармацефтична мафия и слугите им от СЗО. А неграмотните журналисти (у нас те са 90% от всички) раздуват истерията.

"Мярката на СЗО подканва правителствата по света да се запасяват с антивирусни лекарства като "Тамифлу" на "Рош" и "Реленца" на "ГлаксоСмитклайн", както и да ускорят процедурите за изработване на ваксина за борба с щама на свинския грип. "

Тук е цялата публикация във в-к "Дневник".

http://www.dnevnik.bg/sviat/2009/04/30/713...demiia_ot_grip/

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това не се случва за пръв път. Лошото е, че ако фармацефтичната индустрия печели то много други сектори губят и то много. Все пак не бива да се забравя и факта, че т. нар. испански грип от 1918-1919 г. е започнал по подобен начин- пролетта малко случаи, лятото затишие ( пред буря ) и есента ...мама мия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Това не се случва за пръв път. Лошото е, че ако фармацефтичната индустрия печели то много други сектори губят и то много. Все пак не бива да се забравя и факта, че т. нар. испански грип от 1918-1919 г. е започнал по подобен начин- пролетта малко случаи, лятото затишие ( пред буря ) и есента ...мама мия.

Имало ли е много умрели в България? Те не могат ли до есента да направят ваксина....???????? Имат доста време!!! Почти сто години са минали от тогава. Сега могат да подредят вирусна ДНК кодон по кодон...или както е там - нуклеотид по нуклеотид! Т.е. биха могли да изолират и разработят ваксина...лекарства... Това да ме успокоява ли? Фактът, че живеем все пак почти сто години по-късно във века на високите технологии...

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Смята се, че в Европа испанският грип е убил 2 640 000 души, или 1,1 % от тогавашното население на континента. Най-засегната е била Италия, където смъртността е нараснала със 172 %, следвана от България и Португалия с нарастване от 102 %, Испания с 87 %, Холандия с 84 % и Франция с 66 % повече смъртни случаи от обичайното. Като цяло северните държави са били по-малко засегнати от южните. Испанският грип е наречен така заради предположението, че болестта е тръгнала от тази държава, но според учените е възможно тя да е дошла от страна извън Европа. Испанския грип е бил толкова смъртоносен , защото е предизвиквал неконтролируема имунна реакция у жертвите. Както и при испанската грипна епидемия мексиканският свински грип пък поразява на първо място млади мъже до 45 г.

Скоро ще има ваксина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А какво да си купим...? Всъщност вече ме хвана малко от масовата психоза след като татко ми почна да се шегува, че всеки който оцелее от "свинския грип" мутира в прасе :mrgreen::bleh:

(извън шегата верно ме интересува какво да си купя превантивно освен хубава здравословна храна, мед, лимони или витамин Ц и весело настроени - както обикновено се борим с гриповете в нашето семейство)

Купи си узо или мастика, според китайците и някои други народи анасонът има противогрипни свойства.

Само да вметна нещо не злоупотребявайте с Тамифлу, защото това е медикамент, който може да има много сериозни странични ефекти, не е като меда и лимона.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...