Отиди на
Форум "Наука"

Спящият яйчник при птиците


Recommended Posts

  • Потребител
Виж сега, в онзи сайт няма факти или по- точно се казва примерно: има животни, при които има смяна на пола ( примерно казвам) и след това започват свободните интерпретации и изводи, които нямат нищо общо с биологията и с науката като цяло. Е това е най- страшното - когато лъжата се преплете с тънки нишки истина, тогава за хора с по- повърхностни познания тя става трудно разпознаваема, а някои я наричат факт. Та така, онова в сайта е толкова далече от всякаква наука, че евентуално може да стане за детска приказка, разбира се трябва да се преработи доста, за да не се плашат децата от някои елементи в съчинението. Още не мога да повярвам, че един интелигентен човек може да вярва в това!

Относно цензурата: първо - не съм аз човека скрил темата; второ - темата обаче си заслужи съдбата, защото нямаше човек, който да не изрази възмущението си от нея, а смея да твърдя, че тук се подвизават ерудирани хора.; трето - факт е, че повечето ти постове се нуждаят ако не от превод то поне от доста уточнения.

относно кокошката, която си наблюдавал и тя се превърнала в петел - дали не си измисли това наблюдение и подпитвайки във форума и правейки си отново собствен заключения ( нямащи общо с биологията обаче) стигна до там, че сам подкрепи изводите си, до които си достигнал от по- рано.

За последен път казвам тъй наречената от теб автогенеза не съществува както ти си я представяш.

Аз ти говоря за премахнатата тема, а ти все за сайта се хващаш.

Ами темите затова се разискват, иначе щяха да се състоят от един постинг.

Кокошката-петел беше напълно реална. Ако знаех, че ще стане това с нея, да съм я заснел като кокошка. Цяла фотосесия да съм й направил. Тогава нямах цифров фотоапарат, а фотохимичен. Разбрах, че явлението съвсем не е рядкост - и други, познати ми хора, са го наблюдавали. Баба ми на село я/го гледаше.

И какво мислиш, че лъжа, за да изкопча от теб информация?

Изхитрих те значи, с една "измислена" кокошка-петел.

Затова ли не се произнесе по същество в изтритата тема?

Не казваш нищо и по въпроса за пчелите - тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За премахнатата тема мисля се уточнихме.

Не става въпрос, че лъжеш, за да изчоплиш информация, а това че ги пишеш тези неща ( приемаме, че си наблюдавал тази трансформация), за да потвърдиш убедеността си. Точно за това споменавам въпросния сайт, по подобен начин там се споменават установени вече явления и факти и така се нагласят работите, такива изводи се вадят, че човек се чуди как от една истина се стига до откровена фантастика ( не научна). Я кажи от тази тема до тук промени ли с нещо вярата си ( щото това си е само вярване) в автогенезата ( както я наричаш).

За пчелите не му е тук мястото. Все пак регулацията при тях става благодарение на феромоните, които се разпространяват в семейството - аз бих си позволил да ги оприлича на "външни" хормони регулиращи живота на пчелите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
За премахнатата тема мисля се уточнихме.

Не става въпрос, че лъжеш, за да изчоплиш информация, а това че ги пишеш тези неща ( приемаме, че си наблюдавал тази трансформация), за да потвърдиш убедеността си. Точно за това споменавам въпросния сайт, по подобен начин там се споменават установени вече явления и факти и така се нагласят работите, такива изводи се вадят, че човек се чуди как от една истина се стига до откровена фантастика ( не научна). Я кажи от тази тема до тук промени ли с нещо вярата си ( щото това си е само вярване) в автогенезата ( както я наричаш).

За пчелите не му е тук мястото. Все пак регулацията при тях става благодарение на феромоните, които се разпространяват в семейството - аз бих си позволил да ги оприлича на "външни" хормони регулиращи живота на пчелите.

Премахната тема я имам записана и ако не се пусне тук, ще я публикувам на друго място, за да си преценят други хора...

Та значи пчелите с феромони контролират, какъв пол ще произвежда майката?

За да разгрничим феромоните от "вълшебните" билета, ще трябва да вникнем по-дълбоко в механизма.

Тези феромони сигурно способстват обединяването на яйцеклетка и сперматозоид, или... ?

Може пчелите да надушват, какъв пол ще бъде яйцето и завеждат майката в съответното одтеление.

Явно пчелите имат опитни "акушерки", но "царицо-царят" се наобикаля от младите.

Имаме новина, както казват някои.

Пък може и царицата, като с по-голям стаж, да "надушва" пола на яйцата си... Ама дали скача от пило на пило?

На мен опитни хора в занаята са ми казвали, че не се знаело точно, как става, макар че има мнения по въпроса.

Въпросът за пчелите може да даде яснота по темата.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...