Отиди на
Форум "Наука"

Краят на България?


Recommended Posts

  • Потребител
Има такава тенденция и ако се осъществи, вината ще е единствено и само в празното политическо чекмедже в главата българска.

Само че не е Валентин Вацев човекът, който ще ни обясни това. Това, което е написал е просто началото на кампанията на БСП и с-ие срещу сегашната власт - катастрофични визии, черни новини, етнически напрежения, екологически катастрофи...

Споко, ще има още. Спомнете си истерията например около взривяването на ракетите на полигона в Змейово. Цяла страница във ВАЦ-овите листи имаше за това, че ще почнат ЗЕМЕТРЕСЕНИЯ и ВУЛКАНИ, от професор по география.

Аз пък мисля че именно валентин Вацев има право да ни обясни всичко това.Той е един от малкото мислещи хора в БСП.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Съвр.българи нямат обединяващ национален идеал, оттук нататък няма нищо общо което да ни свързва в национален организъм. Съвр.българин е жалък и долен егоист. Всеки за себе си и всеки срещу всеки! Такава механистическа общност ще се разпадне при първото по-сериозно сътресение. Сега все още съществуваме, защото имаме късмета че в Европа няма войни и никой от съседите ни не е решл да се поразходи до София! Но в утрешния свят, когато с "пакс американа" и тъпите "демократични ценности" бъде приключено и претендиращият за световно господство Запад бъде унищожен като велика сила, ние ще изчезнем напълно!

Не съм съгласен. Отпускането във военно отношение се дължи на прекомерната вяра, че сме в НАТО, а малко преди това, на дългия мир. Не казвам, че за поддържане на нивото на армията трябва да водим войни тук, но войската в мирно време ръждясва. Бил съм в казармата през 2001-ва и видях какво представляват наборниците - всеки път като ги видех "строени" и ми идваше да се прекръстя и да се моля да не се налага точно тия немотивирани за нищо лапета да ни защитават. Преминаването към професионална армия е удачно според мен, а участията във военни мисии в чужбина е идеално учение за войската ни.

Имам някаква надежда, не знам дали е оправдана, че ако наистина се наложи да воюваме, българинът ще се стегне и няма да се даде лесно. Нека не забравяме опълченците през 1877/8 и отпора, който сме дали през 1885 г.

Това, което винаги ще се питам е, какво би станало, ако сърбите бяха влезли в Македония в началото на 90-те - щяхме ли да се намесим или щяхме да гледаме как ги избиват по подобие на босненците?! Да напомня, че товгава още не знаехме, че "македонците" са толкова обработени и ни мразят като първи врагове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това, което винаги ще се питам е, какво би станало, ако сърбите бяха влезли в Македония в началото на 90-те - щяхме ли да се намесим или щяхме да гледаме как ги избиват по подобие на босненците?! Да напомня, че товгава още не знаехме, че "македонците" са толкова обработени и ни мразят като първи врагове.

Кого да избиват сърбите, след като за разлика от Босна или Хърватско, върхушката, а и голяма част от обикновеното население в БЮРМ е абсолютно просръбски настроена?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разглеждах въпроса от наша гледна точка. За българските тайни служби не знам, но със сигурност българският народ си нямаше идея какви секири му точат в Скопие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе странно (и офф-топик), но ми попадна едно македонско издание (от Титово време) на хърватина Степан Антолjaк - "Самуиловата држава". Не знам как е минала тогава тая книга - изданието е от 1975 - но изцяло се говори за българския характер на Самуиловото царство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преминаването към професионална армия е удачно според мен, а участията във военни мисии в чужбина е идеално учение за войската ни.

Само да не се повтори историята с Второто българско царство през ХІVв., когато имаме 5-6000 армия и турците ни изнасят... Само да не вземе пак да се появи някоя по-мощна и многобройна армия и да попаднем под нечие робство :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Армия без пари не става. НАТО се води отбранителна организация и на нейната защита нашите политици разчитат. Всички, обаче, знаем, че когато се предовериш на защитата, по-вероятно е да загубиш. За да имаме респектираща армия, трябва да имаме работеща икономика. За съжаление, политиците ни не мслят толкова надалече, а си гледат моментните лични облаги.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Само да не вземе пак да се появи някоя по-мощна и многобройна армия и да попаднем под нечие робство

Днес съдбите на загубилите (на полит-икономическото поле) войни се решават от политици - те са войниците на глобалния свят.

Военна сила се използва само, ако се цели трайна дестабилизация, етническо прочистване или налагане на нов език или религия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това, което винаги ще се питам е, какво би станало, ако сърбите бяха влезли в Македония в началото на 90-те - щяхме ли да се намесим или щяхме да гледаме как ги избиват по подобие на босненците?! Да напомня, че товгава още не знаехме, че "македонците" са толкова обработени и ни мразят като първи врагове.

Не са толкова обработени, но някой се стреми с всички сили да изглежда така... ;)

Щяхме да влезем и вътрешнополитически тогава нещата можеха да имат друг обрат.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...