Отиди на
Форум "Наука"

Защо спортът е излишен


Вашето мнение за спорта като цяло  

59 потребители са гласували

  1. 1. Какво е за вас спортът?

    • Необходимост е - такъв, какъвто е!
    • Необходими са някакви движения, нали "движението е живот", да, ама чак организиран спорт - клубове, отбори... - не, няма нужда!
    • Спортът може да бъде заменен с физически труд (копане на канали, прокопаване на тунели в скалите, бъркане на цимент, мъкнене на тухли и керемиди по строежите...)
    • Спортът е ненужно губене на време, дори не е нужно да бъде заместван с каквото и да е.
    • Аз "спортувам", гледайки спортни събития по кабелната телевизия и повече не ми е нужно.


Recommended Posts

  • Потребител

приятно е да се спортува, да се кара колело, да перипапетстваш из планината...но не е приятно банди разгащени и разчорлени пияндурници да сеят хаос по стадиони, да има тъпи спортисти, които ни се представят като интелектуалния елит на нацията, а те две думи на кръст не могат да вържат, не е приятно да има разгащено министерство на спорта с тъпагьози начело, чието самочувствие е до небето.

затова организираният спорт да се запрещи, спортът вън от училище, да се махнат спортните новини, спортните предавания по национални медии - да си направят специализирани канали, да се разпусне спортното министрество, и тия спортисти да не ги сочат за елит много моля.

нация, коятно цени спортистите си повече от учените и писателите си, е обречена на гибел.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 460
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

****

нация, коятно цени спортистите си повече от учените и писателите си, е обречена на гибел.

Това ми напомня за биографията на Джак Керуак.

Приет е в университет само защото е бил обещаващ спортист, а е станал писател. Мисля, че този случай не е прецедент в щатите...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Предполагам,че ако не беше спортът водещ в неговия случай, едва ли По пътя щеше да види бял свят...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тоя спор ще го водя до края, и накрая един ще загине - или аз, или спортът. война на живот и смърт, епична битка с това вредно явление.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, ама Алвич ся не бива ли да потичаме и да дигаме гири и да тренираме карате, бокс и пр.?? Или езда или шах? Или плуване??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

карате бокс и тем подобни измишльотини не виждам смисъл в тях. който го влече, да си ги играе, само ако може държавата да не харчи пари за подобни глупости. плуването също е безсмислено, щото ако тръгне да потъва кораба, далеч по-сериозни неща те грозят. тичането е хубаво.

аз съм против организирания спорт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

разбира се. против субсидирането и ангажирането на широката аудитория с него съм. който му харесва да гледа, има си специализирани канали. но в най-гледаното време по национални медии, които се издържат с моите пари, да ми пускат мачове, е нема начин! безобразие.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека направим малко равносметка на казаното от теб, защото то е с много условности. Аз самия смятам, и назад в темата го написах, че спорта е буржоазна привилегия, но това само по себе си не само констатира, че е имало буржоазия, но и че нейните привилегии стават достъпно забавление за масата. Основната причина е тривиалната за възникването и на изкуствата - ситост и останало свободно време от търсенето/добиването на храна.

Самото понятие спорт е доста широко. То включва в себе си съревнованието и на физика и на интелект. Затова спорт е и шаха и вдигането на щанги. Непризнат за такъв, защото просто е субективен и труден за оценяне, е и търсенето на сексуален партньор. Изобщо аз бих приравнил всяка дейност, която цели себеусъвършенстване, което да може да бъде отчетено с някакви показатели, като спорт. Културизмът примерно не е олимпийски спорт, но пак си е спорт. Има спортни състезания за надяждане, куизове и прочие, които съревновават физическата и умствена сила и издръжливост. Изобщо в мига в който можеш да посочиш обективен критерий за измерване на постиженията и събереш двама души, вече имаш спорт.

Ти самият обаче, посочваш, че бягането можело, което навява на мисълта, че всъщност не спорта е онова срещу което говориш. Защото сходно натоварване може да получиш и на отвесна скала и във фитнес зала и в басейн и при свободно падане в атмосферата. И достигам до момента в който заключвам, че ти се противопоставяш на социалната несправедливост някой да получава и харчи много пари за уменията си. За теб е разхищение. За теб е и скучно и вредно даже да ги гледаш по националната телевизия. Обаче грешката, която допускаш е, че твоите пари хранят същата тая телевизия, градят спортните съоръжения. Не са твоите, нашите са. Аз също не се облажвам от тези възможности, които са предоставени за атлетите, но не смятам, че това е несправедливо. Аз от данъците си храня и инвалидите и родилките и писателите, а не съм нито раждал, нито сакат, нито писател. Но не го смятам за несправедливо. Има едно понятие наречено "обществен договор". Ти не си го подписвал, но го знаеш наизуст под името морал. В него са те възпитали на етични доктрини, докато още си бил податлив на внушения в детството си. В общи линии този закон определя границите на твоята свобода, за да не унищожиш обществото, защото човешкият потенциал в разрушителен аспект отдавна е осъзнат като внушителен. А какво е моралът, ще кажеш. Моралът е просто мнението на мнозинството. Може да бъде оправдан с богове и с извънземни, но историята помни, че той се променя с променяне мнението на мнозинството. Ето защо по телевизията пускат спортни изяви и харчат от твоите пари за това. Защото мнозинството го изисква. А измерването на неговото мнение е много просто - зрителски интерес и рекламни приходи. Търсенето определя предлагането. Ако всички смятаха като теб, нямаше да има нужда някой да негодува срещу спорта по телевизиите - по тях просто нямаше да го пускат.

Има още един момент. Логичен е въпросът защо се дават пари изобщо за спорт. В България пари не се дават alvassareiro. Трохите, които шампионите ни получават са повече от спонсори, отколкото от държавата, разбирай твоите данъци. Обаче развитите държави инвестират в това. На едно ниво ова се прави за общото здраве на народа му, но отвъд него прозира продължаване на традицията на... войната. Войните са един доста деформирал се по методите си на водене в съвремието спорт. Този, който е по-добър (преди - коли, сега - лъже) взема трофея (корона) и награда (жени, пари и земи). Ако помниш Хитлер организира олимпиада, която да узакони неговите права над другите народи пропагандирайки арийската раса като по-заслужила да живее от другите. От тази олимпиада Джеси Оуенс си тръгва без Хитлер да му стисне ръката. Интересно е да се запитаме, какво ли щеше да стане, ако Балканите примерно нямаше нито един шампион в спортна дисциплина до сега? Дали щяха да ни признаят за друга раса? Някога, когато войните се водеха явно, а не подмолно като сега, това би било основание да бъдем дискриминирани (явно, не като сега), да бъдат отнемани човешките ни права, да бъдем подложени на геноцид, каквито примери има с циганите например. Изобщо спорта е и средство за предявяване на претенции за пълноценно и заслужено съществуване на цял народ или нация. Неслучайно има понятие национална гордост, което за съжаление най-често свързваме със спорта, просто защото не можем с друго.

Забравих си мисълта, трябва да тръгвам...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много спорна гледна точка за спорта:

Аз самия смятам, и назад в темата го написах, че спорта е буржоазна привилегия, но това само по себе си не само констатира, че е имало буржоазия, но и че нейните привилегии стават достъпно забавление за масата.

Най-малкото, защото спорт и като спортни занимания и като състезание има далеч преди да има каквато и да е буржоазия.

От там нататък 'философиите' за 'Обществения договор' и финансирането на спорта от джобовете ни и по-специално на Алвата (които не желае това) не виждам какво общо имат с темата? Може би само в частта финансиране от данъците? Но това твърдение е невярно в по-голямата си част. Първо доста малко неща се 'спонсорират' от данъкоплатците. Даже по нац. телевизия има реклами и именно тези реклами 'изплащат' транслацията. А пък данъкоплатеца въобще не 'плаща' заплати и/или премии на спортистите, освен на Олимпиади, но и там о-ната част се поема от спонсори. А да се 'мешаме' в политиката на частните телевизии е абсурдно, особено по отношение на спорта. По принцип д-вата 'дотира' само такива спортове, които не са атрактивни за гледане (иначе те сами ще се издържат от рекламите). Да има такива но тези 'дотации' в много малка степен излизат от джоба на обикновенния данъкоплатец.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... спорт и като спортни занимания и като състезание има далеч преди да има каквато и да е буржоазия.

Ще разясня. Като писах "буржоазия" имах предвид социално разделение на слоеве. Игра е имало и преди хората да се освободят от бремето през целия ден да търсят храна, но едва излишъците и трупането на богатство е позволило разхищението на енергия в спортуването. Не бива да се забравя, че спортуването не се изразява само в режим на тренировка, но и в режим на пълноценна почивка. Богатството нужно за спортуване е постижимо вероятно единствено при наличието на буржоазия. Тук термина богатство не визира джакузита и кабелна телевизия, а привилегията други да те освободят от задоволяването на първичните нужди за живот. Това е уредено в капиталистически организираното общество, което разчита на буржоазията да преразпределя благата в него. В България имаме поговорка "Гладна мечка хоро не играе". Всеки, който твърди, че е естествено за човек да спортува просто никога не е познал бедността. Блажени да са такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
vorfax писа: Ще разясня. Като писах "буржоазия" имах предвид социално разделение на слоеве. Игра е имало и преди хората да се освободят от бремето през целия ден да търсят храна, но едва излишъците и трупането на богатство е позволило разхищението на енергия в спортуването. Не бива да се забравя, че спортуването не се изразява само в режим на тренировка, но и в режим на пълноценна почивка. Богатството нужно за спортуване е постижимо вероятно единствено при наличието на буржоазия. Тук термина богатство не визира джакузита и кабелна телевизия, а привилегията други да те освободят от задоволяването на първичните нужди за живот. Това е уредено в капиталистически организираното общество, което разчита на буржоазията да преразпределя благата в него. В България имаме поговорка "Гладна мечка хоро не играе". Всеки, който твърди, че е естествено за човек да спортува просто никога не е познал бедността. Блажени да са такива
Значи не е така и мисля, че ти доказах. Или има предвид, че при родово-общинния строй не е имало спорт, а с робовладелския (според старата класификация), когато вече има разделение на 'слоеве' вече има? А даже да е така термина 'буржоазия' е тотално некоректен! Ще припомня, че освен класен спорт (олимпиадите) е имало и 'масов' такъв (гръцките младежи, а и римските такива). Да вярно, най-нисшите 'класи' надали са спортували. Но пък защо не! За античността не съм се занимавл, ама и футбола и ръгбито, а и тениса водят 'началото' си от Средновековието. Като нито футбола, нито ръгбито са били аристократични за разлика от тениса например. Има и разни екзотични спортове като баската пелота (подобна на тенис) и една френска игра (името сега ми излезе от акъла, с топки и с подобни на кърлинг правила), които са си народни. Не са олимпийски, но са спортове. Очевидно е, че никак не си наясно освен със спорта, а и с историята на спортовете иначе щеше да знаеш, че голяма част от спортовете са с 'народен корен'. Това за т.нар. 'масов' спорт. А вече е нормално, когато има такава о-ва, на нейна база да се надгради следващото ниво - елитния или професионалния спорт. НО! И това надграждане съвсем не е някаква 'буржоазна' (каквото и да значи това според теб!?!) приумица, която е 'наложена' на 'масите'. Защото има интерес и гледаемост. И то не от 'буржоазията' (пак повтарям, каквото и да значи това според теб), а от пролетариата (без кавички, щото това е правилния термин). Олимпийските игри са гледни и уважавани от всички даже без да има телевизия, гладиаторските борби в Рим (щото и това е вид 'спорт') так же. Следователно, спорта, състезателното начало, в заложено в човека без разлика от класите. Ти разбира се (предполагам де?) не гледаш спортни състезания и въобще си нямаш понятие защо 'нисшите' класи гледат спорт. Ами вземи ги попитай! Освен, че това е развлечение, а това е важно! Освен, че е сравнително евтино (не пред ТВ-то, а на стадиона!), което не е маловажно, но не е пък чак толкова важно ще разбереш, че всеки съпреживява 'мача' все едно той е на терена, като оставим това, че огромната част от гледащите са практикували спорта в детските си години, а доста от тях и по-късно (абе предполагам не си участвал в квартални мачлета, ама иди в събота или неделя (сега може да не е така, щото е криза, ама доскоро беше така) на уилищното игрище). Имам чувството, че доста объркваш масовия с елитния/професионалния спорт. Изясни за кой какво пишеш, ако обичаш. Продължава да вкарваш 'буржоазията' под път и над път. Ми к'во ще пишеш за спорта в соц страните в периода 44-та 89-та (за СССР от 17-та). Там к'во ще измислиш? Кои там 'преразпределят' благата в частта за спорта? В България имаме поговорка "Гладна мечка хоро не играе". Всеки, който твърди, че е естествено за човек да спортува просто никога не е познал бедността. Блажени да са такива Извини ме, ама по-голяма глупост отдавна не бях чел. Не може не само тук, ами в който и да е форум да се изказваш така! Тъй като така и не разбрах за масовия или за профи спорта пишеш ще дам примери и за двата. За профитата просто вземи и прочети каква част от милионерите в почти всички спортове са почнали не от 'пролетариата', а направо от гетата. За 'масовия' намери клпчета (е няма да ти пиша - отиди) от Бразилия, от Африка, даже от Афганистан и Индия и ще види, че не само бедни, а и понякога и гладни хора спортуват не само за пари, а дже не за някаква слава (извън махалата). Оо, да. не съм забравил съзливия и сърцераздирателния твой личен пост преди няколко месеца (няколко страници). Тогава писах, сега ще повторя, съжалявм, ама даже да е така както пишеш изключението си ти! Не можеш от твоята лична драма да правиш не някакви, а каквито и да е генерализации.

vorfax писа: Кажи го на 8-те милиона деца, които ежегодно ще умрат от глад.

Значи хайде малко по-сериозно, че наистина ми писна. Хайде сега дай връзката между спорта и умиращите от глад деца! Ама наистина ще те замоля! Ще ти дам няколко насоки. Всъщност глупости, не са насоки, а въпроси. Дай разбивка колко колко деца умират от глад, в кои д-ви и какво е 'нивото' на спорт там. И докажи причино-следственната връзка между гладната смърт и спорта. Можеш и да изровиш какъв е 'спортния бюджет' на тези д-ви. Ще ти дам пример! Спорта е най-развит в САЩ, Западна, а и в останалата Европа, Русия, Китай. В Латинска Америка в частност (футбола). Там ли е огромната част от умиращите от глад деца? По отношение на излъчванията на спортни предавания и запалянковците гледщи на живо спортните състезания, пак там са най-много. Дай да видим какъв е процента там и всъщност, абе дай статистиката и обоснови мнението си! Чакам с интерес!
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей, mitaca.
Да взема да ти отговоря подред.
Това, че масово гръцките младежи са упражнявали бойните си умения и тези, които биха ги спасили по време на война, е обусловено тъкмо защото са на ниво над това за оцеляването, експлоатирайки ресурсите на другите. Звучи подобно на буржоазията, не мислиш ли? Освен това възпитаването в бойни умения си е имало чисто практическа цел, по което тогавашния спорт се различава много от това, което сега наричаме спорт.
Доколкото Средновековието, мисля, че ясно дефинирах понятието "бедност" в смисъла, който използвам, а именно обвързвайки го със свободното време - останалото СЛЕД задоволяване на нуждата от храна. Извинявам се на всички за неуместното използване на аналогията ми с буржоазната класа. В българския език не всичко е буквализми, но в този форум - е.
За игрите не съм спец, но не е като да си нямам понятие. Ето тук съм преписал неща от 2009 мисля: http://vorfax-am-am.blogspot.com/2011/01/homo-sapiens_23.html
Абе изобщо, гледам, че си се заяждаш с мен. Допускането ти, че не гледам спорт също е погрешно. Че не съм играл "мачлета" също грешиш. Спомена и че нещо си ми доказал, трябваше да пишеш какво, защото нямам спомен.
И последното за умиращите деца, че не си разбрал. Съмнявам се умиращите африкански децича да тренират бобслей и картинг. Нямам никакви доказателства за това, но ако ми предоставиш за обратното ще си посипя главата с пепел и ще напусна темата с подвита опашка. И където ми привеждаш аргумента как и най-бедните ритат топки и портокали по улиците аз ще ти кажа, че те не спортуват. Те играят. Покажи ми бедни хора над 20 години, които ритат портокали по улиците? Системно и мотивирано. Гладната мечка илюстрира нещо, което в природата е дефинирано от инстинкта за самосъхранение. На глада очите са големи. Няма по-голям от хляба. И тук няма абсолютно никакво значение какъв си. Аз по-горе го написах и сега ще го повторя специално за теб. На хора, които не знаят какво е глад, ама глад истински, а не да изпуснеш 5 яденета, няма смисъл каквото и да било да обяснявам. Спорта, както и изкуствата са родени от излишъка и ситостта. Те и в наши дни не са достъпни за всички. Това са глупавите ми мисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти значи аз разбрах в общи линии идеята ти ;). Не съм буквалист, ама веднъж ти направих забележка за некоректността на термина (това преди месеци), после повтори и аз пак и т.н., нека да наричаме нещата с истинските им имена. Ако смяташ това ми желание за заяждане, така да бъде ще се заяждам с теб когато използваш некоректен термин или понякога направо грешен или ако правиш грешни предположения и постройки (като например, че термоядрените реакции са обект на химията). Значи да видим дали съм те разбрал!? Ти смяташ първо, че в древността не е имало спорт, а развиване на бойни, защитни и нападателни умения. Също така смяташ, че за тяхното начало и развитие е спомогнало не, ами е било жизнено важно 'експлоатирането ресурсите на другите'. Освен това приемаш, че 'нисшите класи' (без значение строя и наименованията да не ставаме формалисти) не спортуват, а играят. Така ли е? Но какво всъщност е спорта? Нима не е игра, но със строги утилизирани правила? Нима това не е пътя на голяма част от елитните и не толкоз елитните професионали? Освен това, времената на античността са минали отдавна. Малка част от спортовете развиват уменията които са били на почит по времето на античните олимпиади. Самия факт, че войни са спирирани даже тогаз говори, че 'спорта' е бил по-важен от локалните конфликти между полисите. Освен това деферинцирането на 'спортовете' т.е. на уменията е още от тогаз, т.е. имаме и тогаз 'професионали'. Т.е. спорта може да е възникнал на милитаристична (хахаха) о-ва, но след деферинцирането му не 'произвежда' елитни войници, а просто спортисти! Но да оставим античността, а да минем в настоящето. В момента както писах много малка част от спортовете са свързани с войната. Не худ. гимнастика и фигурното пързаляне, леката атлетика, тениса и синхронното плуване (да не пишем за бриджа, шаха или снукъра ;)), а даже бокса, борбата и биатлона не вършат работа. к'во при война Тайсън ще нахлуе в окопите и ще троши ченета или братята Фуркад ще бъдат снайперисти ;). Другото нещо...'експлоатацията' - няма такова нещо и всъщност не го е имало никога от времената на модерния спорт. Аз бих си позволил корекция, т.е. на мястото на експлоатацията да сложиш излишъци за античността още. Да се върнем на спорта. Спорта е игра и то в най-чист вид. Разбира се не всяка игра е спорт, но ако се занимаваш, ако те влече играта ти неминуемо почва да я практикуваш по-често, почваш да спортуваш. Ще дам пример със себе си. Аз съм тренирал борба, футбол (в Левски) и баскетбол (в ЦСКА (там ми беше даскалото да не скандализирам сините побратими) само за две години), но сам съм се запалил по тениса, ските и бриджа. Хайде бриджа не изисква средства, но тениса го почнах с две ракети за федербал обвити с метална лайсна, да нямах пари за тенис ракета, после събрах и си купих Стомил (лелей 50лв. за две парчета стомана), е после от Алжир си взех Дънлоп и Дънай котеки черва. Със ските тоже. Нямах и семейството ми не можеше да ми осигури екипировка. Но баща ми домъкна от някъде ски с т.нар. полуавтомати. Хубавото беше, че нямаха нужда от специални обувки ;). Е Стенмарк не станах, но се научих и то сносно. И сега (за разлика от тенис екипите, дето имам доста и екипи и маратонки и ракети) нямам ски екип, мога да си го позволя, ама ските са сезонен спорт и няма нужда, ама си се заглеждам. Пак повтарям в тези два спорта проходих съвсем сам, късно и с книжки (за тениса, взех си и на френски) и никога не съм имал желание (а и възможност толкоз късно и то самоук!) да постигам нещо, освен да се кефя ;). хайде в тениса исках и да побеждавам, при ските си беше и е чисто удоволствие! Но виж в бриджа станах профи ;), но това е друга тема. Сега за дечицата. Имах предвид, че там дето има развит спорт деца не умират, поне от глад. Т.е. не спорта е виновен, че тези дечица умират от глад! Сега малко статистика, не точно, а логика по-скоро. Да предположим, че в момента половин милиард страдат от недохранване. Да определено те не са виновни (в голямата си част) за това си битие. Но може ли да обвиняваме останалите да кажем 5-6 милиарда, че те спортуват и с това са допринесли за недохранването на тоз половин милиард? Да можеш да атакуваш цифрата 5-6 милиарда, определено не спортуват толкоз. не зная какъв е процента, но не е малък, но останалата част ГЛЕДА спорт ;). А си мисля и че спортува. В квартални мачлета ли ще е, в спецефични техни спортове веднъж седмично ли ще е, но го прави, а даже и да не го прави, гледа го, живее и съпреживявя.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Така.. виждам, че темата е старичка ама някак си случайно попаднах на темата през търсачката и няма просто начин да я подмина.

До автора какво е твоето определение за спорт? Спорт=движение. Виж само как са конструирани нашите тела. Те са създадени да се ДВИЖАТ! Даже ако питаш мен ходенето си е вид пасивен спорт(добре де може и кардио дейност се тая..). В случая ти дори си пасивен спортист без да го осъзнаваш ЛОООЛ. Не знам как стигна до извода, че спортът е излишен.. хм? Аз пък ти казвам, че ходенето може да е излишно, защото може да се замени със спорт например? Ти си избрал да ходиш по 3,4 часа(загуба на време) и да си коментираш някви теми ок.. Аз пък предпочитам да изляза да си потичам 40 мин. Ти си ходи колкото искаш. Спортувам от малък(5,6 годишен сиг) и винаги съм водил що годе активен начин на живот. Към момента си планирам тренировките, така изразходвам енергията си и поддържам тялото си. Ами кво ги правим дебелите и мазни хорица дето водят заседнал начин на живот? Пречи ти спорта? Ами не го гледай бе човек и аз не харесвам чалга мутресите, които ги дават по телевизията. Просто не ги ГЛЕДАМ, не ми пречи съществуването им, а и тва си вид изкуство-факт.

Да се върнем малко назад към олимпийските игри в Гърция. Нали те са дали начало на спортта? Оттам е започнало поставяне на рекорди и изпитване на физическите граници на човешкото тяло, докато стигнем до световните рекорди днес по тичане, тежкоатлетите, гимнастиците до parkour и freerun дисциплините. То почти всичко в днешно време има заместител баси.. Сигурно има поне още 100 форума в интернет, който да замества тоя. Дай да го махаме и него, а?. Какви ще са последиците не знам.. Въобще целият пост е безмислен като изключим частта с храненто и начинът на мислене. Всичко друго е bullshit.


П.С:баси изгубих сума ти и време 2 пъти да пиша пост.. попаднах и на едно интересно видео за racewalking, което си струва да се види

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

организираният спорт е излишен. както и измисленото министерство та схорта учителите по измисленото физическо глупавите спортни предавания и смехотворният спортен университет.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...