Отиди на
Форум "Наука"

Защо спортът е излишен


Вашето мнение за спорта като цяло  

59 потребители са гласували

  1. 1. Какво е за вас спортът?

    • Необходимост е - такъв, какъвто е!
    • Необходими са някакви движения, нали "движението е живот", да, ама чак организиран спорт - клубове, отбори... - не, няма нужда!
    • Спортът може да бъде заменен с физически труд (копане на канали, прокопаване на тунели в скалите, бъркане на цимент, мъкнене на тухли и керемиди по строежите...)
    • Спортът е ненужно губене на време, дори не е нужно да бъде заместван с каквото и да е.
    • Аз "спортувам", гледайки спортни събития по кабелната телевизия и повече не ми е нужно.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Крънкай фирмата да ти поеме разходите за паркиране.

Ако успееш да я изкрънкаш - не е лошо да споделиш как....

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 460
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Ако успееш да я изкрънкаш - не е лошо да споделиш как....

Ми лесно - как. Има го в договора ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Крънкай фирмата да ти поеме разходите за паркиране.

Пробвано четерикратно......отрязаха ме ...четирикратно.Има места само за шефката и дежурен абонамент(едно място).За мен място няма.(простосмъртен).(...

Ще си вървя пеша и с трамвай...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребители

О, Алвазовски, ти се върна и пак налази любимата си тема biggrin.gif

Апропо, в събота съм на LARP от три в Южния парк. Желае ли някой да дойде и да ме убеди на място колко затъпителна дейност е това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спортът е излишен

Спортът е полезен. Упражненията стимулират производството на серотонин, а щастливите хора живеят по-дълго и по-добре. :)

Възрастна жена е в лекарския кабинет.

Лекарят: "Нещо сърчицето Ви е слабо, не изкачвайте стълби, пазете се!"

След един месец жената отново е на преглед при него.

Докторът се изумява: "Ха, сърцето Ви е доста силно, вече можете да изкачвате стълбите..."

Пациентката: "Ох, най-сетне! Толкова се измъчих да се катеря по водосточната тръба и да се прибирам през прозореца вкъщи..."

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Яденето на шоколад и сексът също стимулират производството на серотонин и хората, които ядат шоколад и правят секс също живеят по-дълго и по-добре. Ето, че можем без спорт.

Затова призовавам. Организираният спорт час по скоро трябва да бъде забранен като хулиганска проява, водеща до затъпянаве и източване на държавни пари.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... можем без спорт

Организираният спорт час по скоро трябва да бъде забранен

Критика на единичностите не съществува. Всичко инициира някаква свързаност, защото не можем да се дивим само на един кратер или на една морена, без да виждаме планинската верига като цяло.

Така че тази ексцентрична идея не е нищо повече от поредната карнавална ексцесия, запращаща спорта директно в моргата...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Карнавални ексцесии са спортните прояви друже. Карнавал на простотията и хулиганите.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ей, кашкавал, нема 'а зяеш, уей biggrin.gif Скачай за Уеффки, ве, чуш ко ти ка'ам!

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хе, ама ми го върна. Браво, Алвич, има спортна злоба у тебе, юнак ше те напраиме biggrin.gif

Колкото до секса, тя работата не ще молитва, а мотика happy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Карнавални ексцесии са спортните прояви друже.

... аз отивам да правя секс

Следвайки подетата нишка, предлагам да забраним и секса. Още повече, че всяка една бълбукаща огнена магма, която не е насочена никъде, се третира като случайно напускане, тъй като последното не е свързано с процеса на възпроизводство.

Темата достатъчно се карнавализира и следващите коментари на нейния автор би следвало да съдържат по-достойна pro или contra позиция.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Що бе, тука се практикува спортна реторика с логически препятствия :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

През септември се откриват нови групи по Тайдзицюан в София и Пловдив. За повече инфо, вижте сайта на Световната Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация - България http://www.taiji-bg.com/

Редактирано от tuanake
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Абе, пич.. ама ти сериозно ли мислиш всичките тия работи за спорта? Или си наистина от добрите тролове, защото те признавам. Чак немога да поврявам, че има такива хора като теб. Направо съм потресен.

И пак, все си мисля, че наистина се шегуваш с цялата тая работа..

От спорта се затъпявало, водел до агресия, трябвало да се забрани...

Майкоо.... :Д Да се смея ли да плача ли..

Редактирано от thndr
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От спорта се затъпявало, водел до агресия, трябвало да се забрани...

Не трябва да се забранят, но някой спортове наистина водят до затъпяване и агресия! Факт! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не трябва да се забранят, но някой спортове наистина водят до затъпяване и агресия! Факт! ;)

особено силовите такива.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ: Сега виждам, че не съм догледал (защото имах друга идея за поста и "някой" в първоначалния вариант и замисъл трябваше да бъде в единствено число) и това "някой" в комбинация със спортове (мн.ч.) ми напомня за една често срещана грешка, особено при думи от латински произход - подмяна на и с й (примерно традиций вместо традиции). Както и да е - може би няма да е зле, да бъде увеличено времето, в което човек да може да прави корекции, в някой форуми е 24 часа.

Силовите, но не всички. Към карате, таекуондо и айкидо се насочват интелигентни хора, към джудо и самбо положението е по средата, обаче при бокса, борбата и щангите прошка няма! Там, с малки изключения, е пълен ужас! Футболът пък не е силов спорт, но и там учудващо са подбрани доста нискоинтелигентни и агресивни момчета. При волейболът пък е точно обратното - нивото е високо като цяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трудно е едновременно да си много добър/професионален атлет и същевременно да си интелигентен. Все пак, някога тея пичове са бягали от училище да тренират и са успяли. Факт, е че няма логика в това борци,боксьори,футболисти и щангисти да са по-тъпи, само защото тука наще са, незначи, че навсякъде са така. Факт..

Даже обратното, аз ставам агресивен, когато няма къде да си избия енергията, ако не отида до фитнеса да вдигна малко тежки щанги, или пък да потренирам малко на крушата, спаринг и.т.н.

Факт, е че обаче жалкари, като тоя дето е направил темата могат да те вбесят до такава степен, че да го направиш труден за разпознаване. Анти-социален смешник, така бих го описал най-добре. Интелигентен човек, но същевремено задръстен с промит мозък.

Редактирано от glishev
Така не може да се пише във форума.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Трудно е едновременно да си много добър/професионален атлет и същевременно да си интелигентен. Все пак, някога тея пичове са бягали от училище да тренират и са успяли. Факт, е че няма логика в това борци,боксьори,футболисти и щангисти да са по-тъпи, само защото тука наще са, незначи, че навсякъде са така. Факт..

Даже обратното, аз ставам агресивен, когато няма къде да си избия енергията, ако не отида до фитнеса да вдигна малко тежки щанги, или пък да потренирам малко на крушата, спаринг и.т.н.

Факт, е че обаче жалкари, като тоя дето е направил темата могат да те вбесят до такава степен, че да го направиш труден за разпознаване. Анти-социален смешник, така бих го описал най-добре. Интелигентен човек, но същевремено задръстен с промит мозък.

Разбирам те, но без грубости :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Забавни сте...

По-забавното е, че от блъскане по главата може неочаквано да ти дойде акъл да станеш политик и то успешно - пример: Виталий Кличко

.:.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...