Отиди на
Форум "Наука"

Защо спортът е излишен


Вашето мнение за спорта като цяло  

59 потребители са гласували

  1. 1. Какво е за вас спортът?

    • Необходимост е - такъв, какъвто е!
    • Необходими са някакви движения, нали "движението е живот", да, ама чак организиран спорт - клубове, отбори... - не, няма нужда!
    • Спортът може да бъде заменен с физически труд (копане на канали, прокопаване на тунели в скалите, бъркане на цимент, мъкнене на тухли и керемиди по строежите...)
    • Спортът е ненужно губене на време, дори не е нужно да бъде заместван с каквото и да е.
    • Аз "спортувам", гледайки спортни събития по кабелната телевизия и повече не ми е нужно.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

здраво тяло, здрав дух, у главата - кух /както гласеше една школна премъдрост/. ;)

А една казармена премъдрост гласеше: Мозъка на мускул!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 460
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

ЦЦЦ

стоя и се чудя как може да цитирате такива мъдрости в научен форум. То за казармата си е работило (вервайте ми), но не е за цитиране тук.

Сега на мен ми идват на ум поне още 10 премъдрости от казармата и училище.... коя от коя по-мъдрости.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А една казармена премъдрост гласеше: Мозъка на мускул!

защото иначе: 'Който много мисли го нападат глисти' /това вече беше изтипосано на стената на университета/.:)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се, Алва

точно както Нютон не е Нютон заради ябълката дето му се стоварила на канчето, или задето е стоял под дървото.

Както дядото-табладжия от филма "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" не е станал умен от игрането на табла.

Имаме си ум имаме си и тяло - и двете е добре да се развиват.

Сори за едита.

Какво значи това благодарение Алва,

Той напр. е тръгнал през спорта, но не е останал в него. Спорта му е бил нещо като ключ, тригер, който му показва куп други неща. А функцията на тригер или катализатор може да изиграе всичко, дори и книга :)

Но и количеството прочетени книги също не означава умност и разбиране. Те нещата са си пред нас и някои хора си ги виждат, а някои и три книги да прочетат, пак няма да вдянат.

В училищата задължително трябва да се въведе минимум 2 часа физическо на ден! Без извинения!

спортът вън от училищата. Заплати ще им плащаме на разни учители по топка ама друг път! Срамота.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мускулите се стимулират достатъчно добре и без спорт. Чрез движение и активност. Чрез ходене.

Има хора, които са природно интелигентни. Този интелект може да се доразвие. Има и такива, които не са, но и те могат да се развият.

Но и в единия, и в другия случай спортът с нищо не допринася за това. Ум се развива не със щанги, а с четене уважаеми господа.

И ако може да ми се отговори - докога ние ще ценим спортистите повече от победителите в олимпиади по физика, химия и математика? значи някакви си топки и гюлета са по-важни от науката, така ли?

Мускулите само с ходене и диета въобще не се развиват.

Развитието на ума и физиката трябва да е постоянно, на ума трябва да се дава предимство и да се прекарва повечко време в ментални занимания отколкото физически. Но физиката не трябва да се забравя, за да има хармония и двете неща трябва да се развиват, а не само едното да се развива, а другото да се занемари. и като казвам развива имам предвид тренировки, а не ходене и ядене на зеленчуци.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никакви тренировки, тренировките са вредни. Ходене, активен живот, почивка, правилно хранене и начин на мислене е ключът към моята съвършена физика.

а за всичко това организираният спорт има НУЛЕВ принос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я повтори колко килограма беше? Аз ще се радвам някой ден да си поговрим и да ми покажеш съвършенната физика като странично занимание, че да оплакна очите.

П.С. Като представиш факти, че спорта (не професионалния) вреди тогава ще ти стисна ръката.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Я повтори колко килограма беше? Аз ще се радвам някой ден да си поговрим и да ми покажеш съвършенната физика като странично занимание, че да оплакна очите.

Е, добре де, какво значение има колко килограма е Алвата? Важното е той да се чувства добре в кожата си. Ако беше не 45 кг, а 145 кг напомпани мускули, за околните това какво значение има?

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

точно така :grin::drinks_cheers: между другото вече съм 55 кг и само книги съм чел.

Алва,

внимавай в картинката, че си почнал да дебелеш и ще се превърнеш с интелигетно киФте ако удариш 60-те сакрални кила! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, добре де, какво значение има колко килограма е Алвата? Важното е той да се чувства добре в кожата си. Ако беше не 45 кг, а 145 кг напомпани мускули, за околните това какво значение има?

Има има и за околните и за него си, ако беше 145кг. напомпани мускули нямаше да го е страх да идва на форумни срещи да не го бият модерите ;).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега Ангеле, масовия спорт какво е? Заради самите себе си или не? А професионалния? Той заради самите себе си ли е или не? Щото изпадаш (според мен) в страхотни противоречия. Аз и до сега спортувам (и не само интелектуални спортове, тенис играя редовно, баскет не толкоз колкото ми се иска, но през зимата ски) и определено е за мене си. Да искам и да побеждавам (но примерно на ски няма начин, а на тенис тук повечето обучавам и не играя на точки, е картите остават, но само по нета). А професионалния? Той не е ли заради милиардите зрители? На живо и по ТиВи-то. Това за себе си ли е? Да не мислиш, че на професионалния спортист само точки и рекорди са му в главата? И той трябва да се храни, а и семейства имат повечето. както повечето от работниците. И както повечео от работниците му пука само за парите. Професионалните спортисти са милиони и повечето не са като Дейвид Бекъм и компания. Но професионалния спортист създава емоции у хората, за разлика от повечето нормални работници. Радост от победата му, тъга при загуба. Нима ти никога не си се радвал и изпитвал гордост да видиш трибагреника на върха и да чуеш химна? Бланя се да пусна едно клипче от Летна при мача с чесите ;), ама как ревяхме "Мила родино..", и даже не освиркашме чешкия химн ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но професионалния спортист създава емоции у хората, за разлика от повечето нормални работници. Радост от победата му, тъга при загуба. Нима ти никога не си се радвал и изпитвал гордост да видиш трибагреника на върха и да чуеш химна? Бланя се да пусна едно клипче от Летна при мача с чесите ;), ама как ревяхме "Мила родино..", и даже не освиркашме чешкия химн ;).

Ами, Митак, явно съм по-прост, ама ни Летна, ни Парк дю пренс, ни Уембли ме карат да изпитвам неимоверна гордост, когато видя трибагреника на върха и чуя химна! Оставям тези емоции на другарите, дето се просълзяват, че сме спечелили 843 медала от Олимпийските игри...

Би ме просълзила много повече една разбрана администрация, която си затваря очите за дребните нарушения, щото това отнема от полезното ми време и енергия, примерно...

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

води до контузии, обсесивна мания, и заема ценно време, което бихме могли да оползотворим за по-полезни неща.

Пак никакви факти.

Като се гледам пък и други хора във форума, още не сме погълнати от манията да спортуваме постоянно (щото такава при почти всички хора няма).

Мъж който е 55 кила няма как да има идеална физика, така, че алва няма как да говорим за идеална физика каквато ти каза, че е твоята.

Редактирано от Mr.Shades
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е въпрос само за развитие на мускулите. Ние макар да сме еволюирали от плодоядни примати, в процеса на тази еволюция телата ни доста добре са се приспособили към ролята на хищници преследвачи. В някои африкански племена все още успяват да поддържат такава форма, че да могат да убият антилпопа,просто като бягат след нея докато тя се умори и падне. Така че ние имаме нужда от някакво немалко движение, просто за да поддържаме телата си здрави. Да де, в днешния интензивен живот рядко остава време и за това сме толкова болни. Но нужда имаме. Това обаче не отменя безсмислеността от спорта само заради самия спорт. Спорта трябва да е инструмент, а не цел.

Май съм се изразил неправилно. Не съм казвал никъде, че спорта е цел, освен за професионалните спортисти. Обикновенния спорт за който аз говоря по НИКАКЪВ начин не може да навреди на човек и няма нищо безсмислено в него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пак никакви факти.

Като се гледам пък и други хора във форума, още не сме погълнати от манията да спортуваме постоянно (щото такава при почти всички хора няма).

Мъж който е 55 кила няма как да има идеална физика, така, че алва няма как да говорим за идеална физика каквато ти каза, че е твоята.

е за мен си е идеална, за момите също. Така че отново май проявяваш обсесивна мускуломания. Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май съм се изразил неправилно. Не съм казвал никъде, че спорта е цел, освен за професионалните спортисти. Обикновенния спорт за който аз говоря по НИКАКЪВ начин не може да навреди на човек и няма нищо безсмислено в него.

ако ти намираш смисъл в безцелното тичане, скачане, хвърляне на гюлета, дискове, копия, тичането след топки и тем подобни смешки, твое право си е. Ние намираме смисъл в световната история и наука.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, Митак, явно съм по-прост, ама ни Летна, ни Парк дю пренс, ни Уембли ме карат да изпитвам неимоверна гордост, когато видя трибагреника на върха и чуя химна! Оставям тези емоции на другарите, дето се просълзяват, че сме спечелили 843 медала от Олимпийските игри...

Би ме просълзила много повече една разбрана администрация, която си затваря очите за дребните нарушения, щото това отнема от полезното ми време и енергия, примерно...

Приятелю Михов, България няма нужда сите да я знаят, ни щела да е. Има нужда от умни хора, които да я управляват. Докато спортистчетата са по-ценени от математиците, няма да ни потръгне.

ПС. Който не знае къде е България, има литература по въпроса. Аз откъде знам всичките столици и държави на изуст - ами от четене на книги, не от стадиони.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Приятелю Михов, България няма нужда сите да я знаят, ни щела да е. Има нужда от умни хора, които да я управляват. Докато спортистчетата са по-ценени от математиците, няма да ни потръгне.

ПС. Който не знае къде е България, има литература по въпроса. Аз откъде знам всичките столици и държави на изуст - ами от четене на книги, не от стадиони.

А математиците с какво са полезни за България? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

е за мен си е идеална, за момите също. Така че отново май проявяваш обсесивна мускуломания.

За човек който претендира да чете много имаш доста ограничено (макар думата да не е много подходяща) мислене. Не признаваш твърденията които са подкрепени с факти и доказателства, а продължаваш да говориш като експерт и да мислиш, че твоята гледна точка е най-правата, макар досега да не си дал доказателство за това как обикновенния спорт който се практикува от мен и милиони други хора по света е вреден за тях.

Самите ти думи "Така че отново май проявяваш обсесивна мускуломания." навеждат на мисълта, че си знаеш едно и само него си пееш. Според теб щом аз всъщност изброявам позитивните неща от обикновения спорт ме гони мусколомания?Та това е смешно. Ума трябва да се развива както го правим тук във форума чрез дискусии, и чрез четене на книги, но не трябва да се прави като теб, да се изоставя физиката.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

С интелект.

Тук доста може да поспори /коя професия е предпоставка за висок интелект и каква практическа полза има от него/, но не желая да оспамваме темата.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...