Отиди на
Форум "Наука"

Комунистическата идеология ли е виновна?


Recommended Posts

  • Потребител

Фактите са, че отдето са минали комунисти, страната е пропаднала.

Много повече обаче страната е пропаднала отгдето са минали японски милитаристи, немски нацисти, и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Много немски работници следват НКП, както и интелигенция и пр. Още повече немски работници следват Хитлер.

Като теглиш чертата, немската нация подкрепи втория. (О, изненада!)

Просто и ясно - историческата реалност, фактите, показват, че в нито една западна държава комунизмът не успя да се наложи без външна помощ;

там дето се наложи, бързо възникна съпротива.

Ако теглим чертата, немската а и всяка западна нация следва елитите си. Логично и въпрос на култура, би казал alvassareiro.

Естествено, че немския елит - особено индустриалния - няма как да споделя марксизма.

Съответно става това, което знаем, че е станало.

Това не прави обаче марксизма едва ли не само модно течение.

Някой от фактите за НКП споменах по-горе, други можеш да си намериш и сам.

Трети, като например къде и по колко % печели "Die Linkspartei" на избори към днешна дата, също.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Русия също имаше съпротива срещу комунизма. Даже в Китай имаше. В резултат на тази съпротива цели две китайски държави има днес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алвасарейро, недей да говориш, като онзи зелен мушмул, Станишев! Ти говориш за война, а ние за мирно време!

Няма никакво значение. В единия случай разрухата е светкавична, в другия бавна и постепенна, но и двете са разрушителни. Не е само едното. Абе много сте политизирани бе, ей.

И не четете Тойнби ми прави впечатление.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, трябва да се разсъждава с научни термини, концепции, автори и теории, иначе става политизирано, ненаучно и лично.

Хайде де. Значи ако някой спомене за жертвите на т.нар. Народен съд в България, това е "политизирано, ненаучно и лично". crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много повече обаче страната е пропаднала отгдето са минали японски милитаристи, немски нацисти, и тн.

Трябва ли да ти се напомня, че името на нацистката партия всъщност беше Националсоциалистическа партия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В края на краищата никой няма само грехове, а и на сметката на нашите комуняги волю-неволю трябва да запишем и немалко работи,с които се гордеем.

Като например?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Яз лично не бих казал, че това е политизирано. Иначе е ненаучно и нетеоретично, ти каква наука виждаш тука???

В подобни реакции постоянно съзирам комплекси най-разни. Аз нямам проблем с признаване на истината. Комунизмът разсипва страните, задържа икономическото развитие, и тн. Но не е виновен за чалгата, корупцията, и тем подобни. това само комплексирани хора, като сините баби реститутки костовистки могат да го твърдят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва ли да ти се напомня, че името на нацистката партия всъщност беше Националсоциалистическа партия?

И значи е комунистическа, марксистка и тн, така ли? В случая акцентът е върху първата част от думата. Но вярно, един дол дренки са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Маркс и Енгелс на родени в Германия, нямат нищо общо с Русия или Северна Корея, а идеята за написване на Капиталът им идва докато бачкат в една фабрика в Лондон. От горе до долу всичко е пропито с западната култура и социална среда.

Алва, направо ще ме счупиш от смях! Маркс и Енгелс бачкали...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега, това дали бачкали или не, имали ли са деца или не, пушилил ли са, или не са изобщо не е важно. Мандахерцал се е Маркс из една фабрика в Лондон, какво е правил негова си работа.

Абе аз тука далеч по-важни и съществени за цивилизацията като цяло неща казах, той за една дума се хвана. Айде по-сериозно. Аз за философия говоря, той за бачкане във фабрика.

трябва теза, аргументи, концепции, това правя аз от два часа близо. А други се хващат за думата и ще се спукат от смях..Съществени неща трябва да се казват, да се мисли, анализира, теоретизира, систематизира и синтезира.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Яз лично не бих казал, че това е политизирано. Иначе е ненаучно и нетеоретично, ти каква наука виждаш тука???

В подобни реакции постоянно съзирам комплекси най-разни. Аз нямам проблем с признаване на истината. Комунизмът разсипва страните, задържа икономическото развитие, и тн. Но не е виновен за чалгата, корупцията, и тем подобни. това само комплексирани хора, като сините баби реститутки костовистки могат да го твърдят.

Никой в тази тема не говори за чалга. Имаш си тема за чалгата, коментирай я там.

А за корупцията - имало я е винаги и навсякъде. Но посмъртно не можеш да ме убедиш, че преди 1944 г. корупцията е имала такива равнища у нас, каквито например в периода 1990-2010 г., която пък е резулат от моралната деградация на българския народ вследствие на на 45 години комунизъм, който научи хората да крадат от държавата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости говориш. Прави впечатление, че заобикаляш периода 1944-1989. за него говорим. А никой на нищо не може да научи народа, ако не е податлив към това, което го учиш.

Айде обясни моля ти се, защо комунизмът в ГДР не научи немеца да краде от фабриката, както ние крадяхме тука?

Тебе може да те учат на много неща, но морал не се преподава, не се променя така лесно.

Това кой краде и кой не е свързано със степента на родовост на една култура и няма нищо общо с комунизма. Затова същият комунизъм не даде същите резултати в Германия, Чехия, Унгария и тн.

Корупцията в България особено след ОСвобождението та до днес не се е променила същестевно. Виж Иречек как описва тука ситуацията. Корупция до дупка. Значи комунизмът не ни е научил на корупция.

Гърция пък няма комунизъм, ама корупцията хич не е малка. За Италия да не говоря.

Словения и Чехия пък по корупция са далеч зад Гърция и Италия.

(

Заключение керидо Аспандиате, корупция и комунизъм нямат причинно-следствена връзка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега, това дали бачкали или не, имали ли са деца или не, пушилил ли са, или не са изобщо не е важно. Мандахерцал се е Маркс из една фабрика в Лондон, какво е правил негова си работа.

Абе аз тука далеч по-важни и съществени за цивилизацията като цяло неща казах, той за една дума се хвана. Айде по-сериозно. Аз за философия говоря, той за бачкане във фабрика.

трябва теза, аргументи, концепции, това правя аз от два часа близо. А други се хващат за думата и ще се спукат от смях..Съществени неща трябва да се казват, да се мисли, анализира, теоретизира, систематизира и синтезира.

Ами защото, както казва Маркс: "битието определя съзнанието". Та вземи се запознай малко с неговото битие на тарикат и мързеливец, за да проумееш някои неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Виж сега, това дали бачкали или не, имали ли са деца или не, пушилил ли са, или не са изобщо не е важно. Мандахерцал се е Маркс из една фабрика в Лондон, какво е правил негова си работа.

Абе аз тука далеч по-важни и съществени за цивилизацията като цяло неща казах, той за една дума се хвана. Айде по-сериозно. Аз за философия говоря, той за бачкане във фабрика.

трябва теза, аргументи, концепции, това правя аз от два часа близо. А други се хващат за думата и ще се спукат от смях..Съществени неща трябва да се казват, да се мисли, анализира, теоретизира, систематизира и синтезира.

Да, всички виждаме, че философия говориш. И я караш точно като дядо Маркс - с книжни доводи без досег с реалността. Хайде, да го отдадем на факта, че си по-млад от нас.

Горе ми пишеше, че преди комунизма у нас си царяло безбожие. Дадох ти пример от моята скромна биография с кръщаването ми на двора на село, защото червеният кмет е затворил църквата. Нещо не ми отговори, явно във философските терзания на Тойнби такива "дребни" и "маловажни" аргументи нямат място.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А ти вземи се запознай с някой сериозен автор, ако може западен, който да ти разясни теоретическите опстановки на социалното развитие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Глупости говориш. Прави впечатление, че заобикаляш периода 1944-1989. за него говорим. А никой на нищо не може да научи народа, ако не е податлив към това, което го учиш.

Айде обясни моля ти се, защо комунизмът в ГДР не научи немеца да краде от фабриката, както ние крадяхме тука?

Тебе може да те учат на много неща, но морал не се преподава, не се променя така лесно.

Това кой краде и кой не е свързано със степента на родовост на една култура и няма нищо общо с комунизма. Затова същият комунизъм не даде същите резултати в Германия, Чехия, Унгария и тн.

Корупцията в България особено след ОСвобождението та до днес не се е променила същестевно. Виж Иречек как описва тука ситуацията. Корупция до дупка. Значи комунизмът не ни е научил на корупция.

Изобщо не заобикалям периода 1944-1989 г. Ти пишеш врели-некипели за него. А аз съм живял през него! mf_oct__01.gif

Морал не се променя ли? Като ти махнат фактори като възпитателната роля на религията (опиумът на народите за твоя приятел Маркс) остава гол материализъм с всичките му деформации върху мисленето. При нас този материализъм беше наложен отгоре с обезличаването на църквата положителното влияние на религията върху мисленето на обикновения човек, на запад той беше наложен отдолу с насаждането на потребителското мислене.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, всички виждаме, че философия говориш. И я караш точно като дядо Маркс - с книжни доводи без досег с реалността. Хайде, да го отдадем на факта, че си по-млад от нас.

Горе ми пишеше, че преди комунизма у нас си царяло безбожие. Дадох ти пример от моята скромна биография с кръщаването ми на двора на село, защото червеният кмет е затворил църквата. Нещо не ми отговори, явно във философските терзания на Тойнби такива "дребни" и "маловажни" аргументи нямат място.

никога не съм говорил, че преди комунизма у нас цари безбожие. Имах пердвид точно обратното - че в Полша например комунизмът не успя да заличи религиозността на хората, въпреки репресиите. Просто има неща които не изчезват.

У българинът няма безбожие, а скептицизъм към всякакъв вид индоктринации. Има недоверие, породено преди всичко от високите нива на тревожност на културата ни. Затова у нас битуват всякакви странни народни вярвания, примесени с християнството, не знам дали си ги чел, и именно в тях са религиозни традиционните българи. не в догматите на съборите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ти вземи се запознай с някой сериозен автор, ако може западен, който да ти разясни теоретическите опстановки на социалното развитие.

Ще ти кажа нещо съвсем откровено и дори грубо. Дреме ни на ..... за това какво е писал някой си западен автор. Да дойдат тези автори да поживеят на изток от Желязната завеса и тогава да пишат и развиват теорииките си. Да дойдат да поманифестират за 1 май под радиоактивния чернобилски дъжд и да скандират "КПСС-БКП вечна дружба" или "СССР-НРБ вечна дружба". И тогава да плещят дивотии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

религията има смисъл не с някакви кръщенета на двора или други подобни, а много по-важна функция. Висшата религия, родена като продукт на вътрешните пролетариати на цивилизациите второ поколение, имат следните фундаментални функции:

1. Служат като пашкул, като ембрион, който пази цивилизационната ядка през опасното време на междуцарствието и героичната варварска епоха.

(за християнството на запад това е 5-8 век)

2. Явяват се като продукт на вътрешния пролетариат в епохата на универсалната държава. (за западното християнство това е периодът 1 в.пр.н.е - 5 век сл.н.е)

3. В епохата на растеж на цивилизацията висшата религия е ядка, ядро и смисъл на самата цивилизация, която се гради въз основа на универсалната църква. (за запада 8-11век, на изток - 7-9 век).

Православното християнство претава да води до растеж на цивилизацията ни в края на 10 век, отгокато, до 18 век, цивилизацията ни се разпада, залязва и колабира.

Западната християнска цивилизация пък расте до към 11 век, след което влиза в етапа на разпад и разлагане.

В 18 век религията вече е изгубила капацитета си да бъде генератор на цивилизационен растеж, затова вътрешният пролетариат, отцепил се 800 години по-рано, търси други, алтернативни универсални философии, които евентуално да изпълнят горните функции 1,2 и 3 и да пренесат цивилизацията в следващо поколение. Такива нови универсални философии са национализмът и комунизмът, а днес - демокрацията.

И тъй като религията отдавна е изубила способността си да решава порблемите, да предизвиква растеж на цивилизацията и прогрес,

както казах още в 10-11 век,

самото и забраняване няма сериозни последствия в цивилизационен аспект. Тя така или иначе трябва да се реформира, ако иска да служи за едно ново начало.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще ти кажа нещо съвсем откровено и дори грубо. Дреме ни на ..... за това какво е писал някой си западен автор. Да дойдат тези автори да поживеят на изток от Желязната завеса и тогава да пишат и развиват теорииките си. Да дойдат да поманифестират за 1 май под радиоактивния чернобилски дъжд и да скандират "КПСС-БКП вечна дружба" или "СССР-НРБ вечна дружба". И тогава да плещят дивотии.

Ами източните пък пишат изкривено. По-големи дивотии от източните комунистически автори аз не съм чел, за теб не знам.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...