Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Здравейте! Имам огромен проблем с бълхите. Появиха се незнайно откъде и вече пръскам за 4 път през 3-2 дена. Резултата е никакъв. Личи си че напръсканите бълхи умират, но се появяват нови малки, явно новоизлюпени. Въпросът ми е какъв е жизнения им цикъл? Т.е. колко време трябва да пръскам за да избия всияки бълхи? Краката на сина ми са целите в пъпки. Смених няколко отрови, а ме е страх да не се изпоотровим и ние.

Здравейте! Имам огромен проблем с бълхите. Появиха се незнайно откъде и вече пръскам за 4 път през 3-2 дена. Резултата е никакъв. Личи си че напръсканите бълхи умират, но се появяват нови малки, явно новоизлюпени. Въпросът ми е какъв е жизнения им цикъл? Т.е. колко време трябва да пръскам за да избия всияки бълхи? Краката на сина ми са целите в пъпки. Смених няколко отрови, а ме е страх да не се изпоотровим и ние.

Ако е в градината пръскането се повтаря след 14 дни за да се унищожи новото поколение. а относно препарата имате голям избор но ви препоръчвам Микрозин, който е безвреден за човека или Ектомин .

Ако е малка площа, ще купите от аптеката разфасофка за 3 лв. Ектомин и се сипва в една пръскачка.

И не забравайте - след 10-14 дни повтаряте...

Ужасното е че е в къщата ми. А нямям домашен любимец,който да живее вътре. Имам котка,но тя е дворна. Зная, че бълхите скачат по краката и така са влезли в нас. Ясно ми е. Но вчера пръсках в стаите и днес отново има бълхи и така вече повече от две седмици. Пръскам и на другия ден отново ги има. Ужасно е. От отговора ви разбирам, че след 14 ден бълхите са полово зрели и започват да снасят яйца. Не разбирам тогава защо още не съм ги избила? И още един въпрос. Препаратите, които ми препоръчахте вредни ли са за котките?

P.S.Благодаря за отговора Ви.

Нямаш вина за това, те се набутват понякога в мазетата и оттам нагоре. Нашествие:)

Според мен трябва яко да се изпръскат избените помещения.

Ужасното е че е в къщата ми. А нямям домашен любимец,който да живее вътре. Имам котка,но тя е дворна. Зная, че бълхите скачат по краката и така са влезли в нас. Ясно ми е. Но вчера пръсках в стаите и днес отново има бълхи и така вече повече от две седмици. Пръскам и на другия ден отново ги има. Ужасно е. От отговора ви разбирам, че след 14 ден бълхите са полово зрели и започват да снасят яйца.

1. Ако сте пръскали и все още има живи бълхи със сигурност дозата е била преразредена.

2. За това въвеждаме извънредно положение.

а) купувате от аптеката шишенца Ектомин (всяко по 2 лева.)

б) разтваряте по едно (може и две) в пръскачка като степента на запълване на пръскачката определя силата на действие на инсектиицида.

в) две миути е живота на напръскана въшка (бълха).

г) гнидите в деня на пръскане започват люпене на 7-ят ден, но имайте предвид, че всеки ден преди да пръскате са се полагали в тревата и прахта нови и нови гниди, така че при план максимум пръскайте десет поредни дни и няма да има и помен от бълхите.

Като се дават съвети, нека бъдат правилните! Какво означава 1- 2 шишенца на една пръскачка?

Ектоминът ( в търговската мрежа можете да го намерите и под името циперметрин- такова му е и генеричното име) е относително най- безвредния инсектицид ( и същевременно доста ефективен ) от тази група. За котката не се притеснявайте, дори ви съветвам да я изкъпете в разтвора, като дозата е: 1 мл ектомин разтворен в 1 л вода, след това изплакнете животното и добре го подсушете. Разбира се ще започне да се ближе след това и дори е възможно да повърне, но не е страшно - пазете я от разтвора разбира се. За напръскване в стаята и двора използвайте доза 1 мл ектомин в 0.5 л вода - водата ще стане млечно бяла, така че не се притеснявайте. Не забравяйте, че ектомина е контактна отрова т.е. не трябва да се пръска във въздуха, а там където ходят бълхите и при допира си с отровата ще поемат инсектицида. Това с цикъла им е излишно, защото излюпването на яйцата им (които са сравнително устойчиви на инсектициди)не е на вълни през 7 или 14 дена, а всеки ден, така че първите дни пръскайте всеки ден след това може няколко пъти през 7 дни. И важно е да напръскате там където най- вероятно се въдят гадинките - стари парцали, кашони, дюшеци дори и т.н.

Като се дават съвети, нека бъдат правилните! Какво означава 1- 2 шишенца на една пръскачка?

Както четете от постинга оплакването е за нахапани крачета на детето, не за къпане на куче или котка.

Нормално се пръска със едно шишенце на пръскачка, но ако се пръска сутрин или след дъжд тревата, желателно е да се удвои дозата за да е сигурен ефекта.

Много благодаря. Само последен въпрос.Колко часа е карантината на Ектомина когата пръскам стаите. Имам осем годишен син и се притеснаявам. Все пак това си е отрова, а седем дена подред... ще го направя, но как да се предпазим.

Много благодаря. Само последен въпрос.Колко часа е карантината на Ектомина когата пръскам стаите. Имам осем годишен син и се притеснаявам. Все пак това си е отрова, а седем дена подред... ще го направя, но как да се предпазим.

Местиш детето в друга стая. Измиваш пода с разтвора и изпираш всичко, което може да се пере. Диваните изкарваш навън и пръскаш. Явно се касае за стая с мноого вехтории. Обикновено нещата не са толкова сложни...

Въпросът беше колко часа е карантината-не ми отговорихте! А що се отнася до "вехториите"... Живея в нова къща в един от скъпите квартали на Варна. Това, което наистина е "явно" обаче, е вашата тотална липса на такт. Най-меко казано!

Защо намесвате такта тук - ние не може да знаем къде живеете, а и това няма толкова значение ? Опитваме се да помогнем.

Като напръскате в помещението просто за няколко часа не влизайте там, докато изсъхне всичко. Аз лично съм пръскал в помещение с бебе. Въпроса е да не попада в устата разтвора. Ако това ви притеснява просто си купете Биокил от някоя аптека и напръскайте. Биокила е всъщност приготвен разтвор на циперметрин - ще ви излезе по- скъпо просто.

Еньо, пак не се разбра каква е дозата с тези пръскачки - аз съм виждал поне три различни големини пръскачки, както и да е вече съм дал коректната доза. А това, че има нахапано дете не означава, че котето и кучето не трябва да се къпят. Бих казал, че това е задължително, защото точно животинките са източника на бълхите и без да се изкъпе котето след недълъг период ще се случи същото.

За помощта съм благодарна.От днес вече започвам всекидневното пръскане.Котката и градината също ще бъдат напръскани. Надявам се всичко да се оправи скоро. За пръскачките сте прав. Аз ползвам 5-литрова.

Беше дребнаво от моя страна да репликирам на колегата ви, но предположението му, че къщата ми е пълна с вехтории ме подразни. Сам пишете, че няма как да знаете къде живея.Нуждаех се от помощ, не от съчинения.

А вие ми бяхте много полезен с прецизната информация, която ми предоставихте.Точно това търсех. Отново благодаря. Желая Ви лек ден!

Освен това - прахосмукачка всеки ден. Особено ако в апартамента (къщата) има мокети и килими.

След 24 часа е по-малко опасно. След 7 дена карантина се води, че е безопасно, но кой иска да пробва отрова дали се разваля.

Ако се опитате да прочетете упътването дадено към употребата на продукта или консултирате с лекър или специалист.....много ще помогне в решението на проблемът.....😉

Преди 9 часа, Снежанка said:

Сърдечно благодаря, така и направих, но исках да си сверя часовника, щото ме убеждаваха, че не е 🙄

Да допълня че циперметрина в случая се явява активното в-во, а в самия препарат в зависимост от производителя се слагат и други неща (понякога, за по-силен ефект или допълнителен такъв, това може да са други /да ги наречем отрови/ ), така че дори основното действащо в-во да е относително безопасно като цяло препарата може да не е; още нещо доколкото помня макар синтетичните пиретроиди (към които спада и въпросния циперметрин) да са слабо отровни за топлокръвни организми, все пак в зависимост от дозата може да са смъртоносни, също така има значение кумулативния ефект ( при тях не е голям ) но ако говорим за млад, растящ организъм (още повече бебе ) не бих рискувал

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...