Отиди на
Форум "Наука"

ХСВ като алтернатива на специалната теория на относителноста


Recommended Posts

Здравей Шпага ,

Ами дано! Амбицирайте се и действайте:good: Ние тук ви посочваме противоречията, но това съвсем не означава, че ще си посипем главите с пепел, ако успеете. Напротив!

Аз съм си амбициран , но бай Ст.Джордан дълбоко е обиден от отношението на БГ -наука към темата му . Обидило го е това , че някой си му е квалифицирал темата като паранаучна . Що се късае до бай Петков той не се обиждал толкова лесно , разправя че само вадел нещо от единия си крачол и го премествал в другия .

Но за съжаление са го баннали и той също не можел да участва в темите . Лоша работа , май аз ще трябва да замествам тука основните играчи докато някой не реши да промени положението :(

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 521
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Прав сте, г-н Богданов, всяка жаба да си знае гьола, тоест всеки да се занимава с това в което е най-добър :)):

Тогава има ли смисъл и полза от популярната наука и аматьорското изкуство и възможно ли е те да съществуват без да изпаднат до псевдонаука и кич? Или всяка област на науката и изкуството е по-добре да остане за отделни кръгове от просветени? За отговора на тези въпроси навярно би помогнало опознаването на явления като антирелативизма.

Аз се надявам да е възможно, защото ако се занимавах само с това, в което имам най-добра квалификация щях да умра или от глад или от скука. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Здравей B008,

Здравей Шпага.

Хубав въпрос,да видим какво ще ти отговори Малоум.

Между другото да се намеся с въпрос към теб и едно предположение.

И аз съм чувал че вселената се разширява,даже ускорително,но не съм го видял с очите си. Ти лично какви аргументи в тази посока можеш да предстваиш? Дори не е лични а научни които знаеш. (не се заяждам,просто търся лесна информация)

И предположението е че :всъщност се разширява материята. Тоест това което "виждаме" като разширение е самата материя,а фона в който се разширява е неподвижния вакуум (безкраен,нали е безкрайна вселената). :)

Това със "разширяването на вселената " е най голямата гупост която някога е могъл да измисли някой. Тази глупост е равна по ранг само на глупоста за сътворяване на вселената по време на Големия взрив. Даже СТО бледнене пред такива безсмислици . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Шпага ,

Аз съм си амбициран , но бай Ст.Джордан дълбоко е обиден от отношението на БГ -наука към темата му . Обидило го е това , че някой си му е квалифицирал темата като паранаучна . Що се късае до бай Петков той не се обиждал толкова лесно , разправя че само вадел нещо от единия си крачол и го премествал в другия .

Но за съжаление са го баннали и той също не можел да участва в темите . Лоша работа , май аз ще трябва да замествам тука основните играчи докато някой не реши да промени положението :(

И аз бях много ядосана, когато преместиха темата на Джордан и даже мислех изобщо да не участвам повече в този клуб. После обаче - като видях що за субект е МОДЕРАТОРА ГЛИШЕВ с неговите хиляди постинги тук и в Дир-а, разбрах, че заради неговите приумици изобщо не си струва да се отказвам от приятелите си тук. Надявам се, че и Джордан ще преосмисли позицията си...

Link to comment
Share on other sites

Здравей Шпага ,

И аз бях много ядосана, когато преместиха темата на Джордан и даже мислех изобщо да не участвам повече в този клуб. После обаче - като видях що за субект е МОДЕРАТОРА ГЛИШЕВ с неговите хиляди постинги тук и в Дир-а, разбрах, че заради неговите приумици изобщо не си струва да се отказвам от приятелите си тук. Надявам се, че и Джордан ще преосмисли позицията си...

Ако можех да поговоря с теб на лична поща бих ти казал как можеш да се свържеш по скайпа със г-н Ст.Джордан . Так ще можеш сама да му повлияеш да преусмисли нещата и да се върне в клубът .

Можеш да ми пишеш на лична поща , бих могъл ако ми пишеш да ти дам и моя скайп . Обади ми се, моля те.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Шпага.

Хубав въпрос,да видим какво ще ти отговори Малоум.

Между другото да се намеся с въпрос към теб и едно предположение.

И аз съм чувал че вселената се разширява,даже ускорително,но не съм го видял с очите си. Ти лично какви аргументи в тази посока можеш да предстваиш? Дори не е лични а научни които знаеш. (не се заяждам,просто търся лесна информация)

И предположението е че :всъщност се разширява материята. Тоест това което "виждаме" като разширение е самата материя,а фона в който се разширява е неподвижния вакуум (безкраен,нали е безкрайна вселената). :)

Здравей и ти:)

Ако напишеш в Google "разширяваща се Вселена", ще намериш много по-интересни неща от тези, които бих могла да ти кажа аз. Впрочем, сега, докато търсех нещо, към което да те насоча, попаднах на това: http://ljube.com/562/ Не съм гледала филмчетата, но може и да се окажат интересни...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Шпага ,

Ако можех да поговоря с теб на лична поща бих ти казал как можеш да се свържеш по скайпа със г-н Ст.Джордан . Так ще можеш сама да му повлияеш да преусмисли нещата и да се върне в клубът .

Можеш да ми пишеш на лична поща , бих могъл ако ми пишеш да ти дам и моя скайп . Обади ми се, моля те.

По някаква причина не мога да си "отключа" личната поща. Май съм забравила къде и как трябва да направя това. Дай инструкции:) или ми пиши бележка в Дир-а.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей и ти:)

Ако напишеш в Google "разширяваща се Вселена", ще намериш много по-интересни неща от тези, които бих могла да ти кажа аз. Впрочем, сега, докато търсех нещо, към което да те насоча, попаднах на това: http://ljube.com/562/ Не съм гледала филмчетата, но може и да се окажат интересни...

В първото филмче има две неща като доказателство :

Червеното отместване. и Избухването на супернови. (това със супернови не ми е особено ясно как го определят)

От известно време си мисля, при залез слънце на какво се дължи уголемяването на размера на слънцето и почервеняване (особено през лятото). На червеното отместване ли ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бутане, друг път!

В случая е "дърпане"-придвижване в посока от към падането на фотона.

Вие сам твърдите че фотонът предава импулс. Ако имате поне основни понятия по физика, ще знаете че импулсът е вектор, посоката на който съвпада с посоката на скоростта. Сега се замислете накъде е насочена скоростта на падащият фотон, и на къде ще бъде насочена скоростта на погълналият фотона вещеви . И после елате да ни кажете от какъв зор ще имаме преместване в обратна посока. Това не е даже нагаждане, тука няма никаква връзка между заявленията за импулса, и отричането от 'бутането' каквото дефакто трябва да се случи - поне според физиката. Когато направи откат след излъчване, чак тогава вещевото ще отскочи по посока на дошлият фотон, който то преди това било погълнало. Само дето не са ви ясни последователността на процесите, и затова сънувате някакво привличане.

Изобщо не си схванал, че погълнатия фотон "спира" в частицата- и вече не е това, което е, когато е свободен,

Измисляте си какво съм схванал и какво не. Точно поглъщането е процесът който предава импулса, носен от вашият фотон, и кара погълналият го вещеви да отскочи в посока обратна на идващият фотон, според законите за поведението на импулса. Така че дефакто имаме отблъскване, а не привличане. Това че фотонът после продължава, в изменен вид, няма значение, най-много да докара вещевият да се върне в първоначално състояние. Но за сили на привличане при такъв механизъм - забравете.

Аз не лъжа - ти лъжеш, че нещо си схванал от хипотезата и то, себе си лъжеш - язък, че си физик - обяснявам, като на филолог, с различни думички, едно и също. :biggrin:

От всичко написано от вас се вижда, че вие не сте си схванали изобщо хипотезата си, след като сте объркали силите на отблъскване със сили на привличане. Такава грешка не е лесно да се направи, тука трябва голям и рядък талант :biggrin: Нормално е другите да не правят тази грешка, което само означава по-добро познаване на хипотезата ви от самият вас. Съжалявам.

Колкото за съветите за четене - вече ви хванах в лъжа, още ли искате? Има ли смисъл да намирам повече лъжи, след като и една е показателна за качествата на 'хипотезата' ви?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тогава има ли смисъл и полза от популярната наука и аматьорското изкуство и възможно ли е те да съществуват без да изпаднат до псевдонаука и кич? Или всяка област на науката и изкуството е по-добре да остане за отделни кръгове от просветени? За отговора на тези въпроси навярно би помогнало опознаването на явления като антирелативизма.

Аз се надявам да е възможно, защото ако се занимавах само с това, в което имам най-добра квалификация щях да умра или от глад или от скука. :happy:

Според мен всичко трябва да е с мярка. Сега да тръгнем да учим г-н Петков как се рисува, или той да дойде да ни учи как се прави физика, това е несериозно.
Link to comment
Share on other sites

Здравей Шпага ,

По някаква причина не мога да си "отключа" личната поща. Май съм забравила къде и как трябва да направя това. Дай инструкции:) или ми пиши бележка в Дир-а.

Останало ми е в главатая , че и в дира си забранила лични бележки .Освен това тебе в дира те няма от много отдавна.

За личната поща мога да те посъветвам да опиташ да възстановиш забравена парола . Има такава възможност , но ако не става най добре направи си нова лична поща и да ми я съобщиш на лична бележка . Моите лични бележки не са забранени,всеки може да ми пише.

Е, ако ми нямаш доверие в опазване на личните тайни не го прави. :)

Link to comment
Share on other sites

В първото филмче има две неща като доказателство :

Червеното отместване. и Избухването на супернови. (това със супернови не ми е особено ясно как го определят)

От известно време си мисля, при залез слънце на какво се дължи уголемяването на размера на слънцето и почервеняване (особено през лятото). На червеното отместване ли ? :)

Червеното отместване се определя по цветът , а че свръхнови се определя по избухването (Всъщност само думата е свръхнови а избухването си е станало преди милиарди години)

Що се отнася до наблюдаяемите изменения на големината на слънцето и луната при залез както и почервеняването можеш да прочетеш ето тук :

МИРАЖИ

Link to comment
Share on other sites

Според мен всичко трябва да е с мярка. Сега да тръгнем да учим г-н Петков как се рисува, или той да дойде да ни учи как се прави физика, това е несериозно.

Да де , и като погледнем и другите дейности на бай Петков като например тая :

Ето какво пише бай Петков във уводът на help -файла си към създадената преди 10 години от него програмна среда с елементи на изкуствен интелект :

" Информацията в този раздел има принципен характер и не дава познания за работата със “СХЕМИ” , ако принципната информация не Ви интересува , ако не желаете да четете хвалебственни мисли относно качествата на програмната среда “

СХЕМИ” , ако не желаете да загубите 3 минути -прескочете този раздел . ( от Автора )

Програмния продукт е предназначен за работа на персонален компютър в среда " Windows98".

Необходимо свободно дисково пространство-50 мегабайта.Минимум тактова честота-230 Mhz. Минимум оперативна памет-32 мегабайта.

"Схеми" е развойна програмна среда предназначена за потребителско създаване и по-нататъшно използуване на симулатор на процеси в централите, мрежите и съоръженията в ел.енергетиката, с предназначение да подпомага и контролира процеса на вземане на решение при управление на ел.енергиините участъци от диспечерския, дежурния и обслужващия персонал.

Авторът няма сведения за аналози в тази област,вследствие на което твърди че продуктът е уникален.

Програмния продукт "Схеми" е разработван в периода 1995-2000 година. от инж.Петков на базата на алтернативен авторски метод за програмиране /метод на графичната логика/.Благодарение на превъзходните възможности който предоставя този метод на програмиране е реализиран един програмен продукт представляващ развойна среда за изграждане на симулативни схеми на големи участъци от електроенергиините системи, и последващо управление на така изградените схеми. Програмната среда “СХЕМИ” има три основни функции:-1.Да позволи на експерта непрограмист да състави компютърна програма без познаването на какъвто и да било език за програмиране !! ; 2.Да организира и контролира по-нататъшната практическа работа с така съставената програма ; 3.Да даде по всяко време възможност на експерта непрограмист да направи корекции в програмата .

Моделът на симулативния обект се въвежда от потребителя съобразно наличните негови мрежи и съоръжения изчертавайки с мишка схемата и поставяйки също с мишка съоръженията .Така се получава една сложна схема състояща се от милиони електросъоръжения и електропреносна мрежа,които включват и веригите на вторичната комутация обхвщащи електрическите и механични блокировки,релейната защита и т.н.Поведението на така изградения симулативен обект е такова както и на реалните съоръжения.Това дава възможност на потребителя превантивно да изследва резултатите от всевъзможни въздействия върху симулативния обект и да получава ценни съвети относно допустимостта и целесъобразността на тези въздействия,отчитайки опасностите от аварий на съоръженията и злополуки с обслужващия персонал.Прекрасната визуализация в цветните схеми на конкретните състояния на ел.мрежите и ел.съоръженията дава възможност на диспечерския и обслужващия персонал бързо да се ориентира в сложната ситуация от динамично променящите се състояния в енергииния участък и процесите които протичат там.Програмния продукт в този си вид се явява коректив при вземане на решения от диспечерския персонал.Мощния набор от таблични и ГРАФИЧНИ бази данни обслужва както процесите на симулативната среда,така и справките изисквани от потребителя.Поради възможността детайли от симулативната среда да бъдат изнасяни на позиция без да губят връзка с цялото се реализира възможността върху мого екранни изображения да бъдат визуализирани големи обеми от графична информация/пълен набор от ел.мрежи и съоръжения/ с бърз и удобен достъп.Работещия с продукта бързо/с едно движение на мишката/ може да види определено съоръжение или участък от ел.мрежите и да въздейства върху тях проследявайки впоследствие резултатите от процеса на въздействие,или пък да промени самата ел. мрежа и наличните в нея съоръжения добавяики или отнемайки от съществуващото.

Програмния продукт "Схеми" притежава елементи на изкуствен интелект проявяваики качества на самоанализ и избирателност в съответствие със настъпващите динамични промени в състоянието на симулативния обект.

В "Схеми" са вградени мотивации наложени от действащите правилници по техническа експлоатация /ПТЕ/ и по техническа безопасност /ПТБ/,както и инструкциите за работата на диспечерските служби.Тези мотивации са в основата на работата на тази самоанализираща се система.

Истинската същност на "Схеми" е невъзможно да бъде предадена описателно,тя може да бъде разбрана едва когато практически се докоснете до мишката и създадете нов участък като придатък на симулативната среда след което наблюдавате фантастичните възможностти на средата да проанализира промените и произтичащите от това последствия върху по-нататъшното поведение,като че ли симулативната среда Ви казва -"Окей,разбрах какво стана, ще имам в предвид какво искате от мен ,спете спокойно ,аз ще се погрижа за всичко и няма да има никакви недоразумения.Вярвайте ми".Отначало не вярвате на тези декларативни изявления ,после започвате да вярвате наблюдавайки какво става на еккрана.

Това лирично отклонение бе необходимо за да спестим много страници обяснения относно истинската същност на "Схеми",затъвайки все повече в блатото на неразбраните обяснения и твърдения.За да избегнем това Ви молим на доверие да приемете,че "Схеми" е развойна среда притежаваща огромен потенциал на самоанализ и избирателност при вземане на решенията,авторът е надарил тази система с възможност за вземане на решение и е оставил тежкото бреме на отговорността по вземате на решението да се носи от самата система,звучи фантастично но е така на практика.Апропо авторът сам бе изумен от тези възможности при първоначалните опити за прилагане на " методът на графичната логика"- които е гръбнакът на искуственния интелект в "Схеми".

Програмния продукт схеми на практика наподобява работата на невронната мрежа при човека ,именно тази му близост с организацията на процесите в невронната мрежа го правят ценен програмен продукт от НОВО поколение."

Целият хелп-файл към програмната среда с елементи на изкуствен интелект може да си изтеглите от тук :

В ОБЛАСТА НА ИЗКУСТВЕННИЯ ИНТЕЛЕКТ

то току виж се окаже , че тоя чешит бай Петков знае какво говори . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Шпага ,

Останало ми е в главатая , че и в дира си забранила лични бележки .Освен това тебе в дира те няма от много отдавна.

За личната поща мога да те посъветвам да опиташ да възстановиш забравена парола . Има такава възможност , но ако не става най добре направи си нова лична поща и да ми я съобщиш на лична бележка . Моите лични бележки не са забранени,всеки може да ми пише.

Е, ако ми нямаш доверие в опазване на личните тайни не го прави. :)

Здравей!

Явно има някакви проблеми с личните ми бележки - непрекъснато ми се появява това: "[#10227] Нямате право да изпращате лични съобщения." Така че, по дяволите<ahttp://nauka.bg/forum/uploads/w00t.gif' alt=':w00t:'> изнервих се вече с тия усложнения. Ето една от личните ми пощи: w_nina_w@abv.bg Не знам дали няма да е нахално от моя страна да се обаждам на Джордан, но все пак напиши ми в имейл как да се свържа с него по скайпа и по кое време е най-удобно да го потърся.

Приятен ден!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да де , и като погледнем и другите дейности на бай Петков като например тая :

****

то току виж се окаже , че тоя чешит бай Петков знае какво говори . :)

След този пост се почуствах адски тъп, но .. Но какво общо има качествата на Информационна система "Схеми" на инж. Петков с неговите решения в областта на физиката, в частност опитите за оборване на ТО?

Link to comment
Share on other sites

Здравей Шпага,

Здравей!

Явно има някакви проблеми с личните ми бележки - непрекъснато ми се появява това: "[#10227] Нямате право да изпращате лични съобщения." Така че, по дяволите<ahttp://nauka.bg/forum/uploads/w00t.gif' alt=':w00t:'> изнервих се вече с тия усложнения. Ето една от личните ми пощи: w_nina_w@abv.bg Не знам дали няма да е нахално от моя страна да се обаждам на Джордан, но все пак напиши ми в имейл как да се свържа с него по скайпа и по кое време е най-удобно да го потърся.

Приятен ден!

Проблемът ти със личните бележки е в това ,че ти забрани лични бележки в профилът си (аз си спомням , че ти ми писа за това на лична бележка , беше отдавна)

Изпратих ти емейл на w_nina_w@abv.bg адрес , прочети го и ми отговори ако обичаш на моят емейл от който съм ти го пратил .

Link to comment
Share on other sites

Здравей Б.Богданов ,

След този пост се почуствах адски тъп, но .. Но какво общо има качествата на Информационна система "Схеми" на инж. Петков с неговите решения в областта на физиката, в частност опитите за оборване на ТО?

Не , не сте тъпи! Доколкото знам и Вие самите сте програмист а освен това сте и художник . Като прибавим и голямата Ви любов към физиката и потомствен ген в тази посока, то излиза , че Вие с г-н Петков сте като с пара разрязани , само дето по ирония на съдбата сте се оказали на различна страна на барикадата по отношение на релативизмът . Бай Петков е "антти" а Вие сте "про" :)

Качествата на информационната система наистина нямат отношение към физиката (като се изключи че и едното и другото се базират на обстоятелственноста) . Въпреки това отношение към двете има един и същ субект който е автор както на програмната среда Схеми , така и на ХСВ и освен това е автор и на ето това :

Нима е възможно такъв автор да не знае какво прави и говори ? :)

И малко офтопик : Адажиото на Албинони което току що прозвуча ми напомни за Лара Фабиан която допринася това адажио да звучи по един нов , не по малко великолепен начин :

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

А аз сигурно вече трети месец си чакам отговор на въпроса как може един физически обект едновременно да участва във взаимодействия с материята (да се увлича от материалните обекти) и едновременно с това да не участва във взаимодействия с материята (да е недетектируем от материални датчици).

Как може един физически обект -

едновременно да участва във взаимодействия с материята и едновременно с това да не участва във взаимодействия с материята ?

Е на това, ако получиш отговор бай ти Богданов ще си прекръсти на бай Асан в същия този момент!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нима е възможно такъв автор да не знае какво прави и говори ? :)

Ей, ако беше вярно, че "скромността краси човека", антирелативистите сигурно щяха да приличат на крокодили;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Здравей Шпага ,

Ей, ако беше вярно, че "скромността краси човека", антирелативистите сигурно щяха да приличат на крокодили;)

Така е!. Откакто умря циганката дето хвалеше антирелативистите на част от тях им се налага сами да се хвалят . Какво пък , все някой трябва да се занимава и с пиар на дейноста . :)

Но при г-н Петков нещата стоят малко по друго яче, мене ме е назначил за имиджмейкър. Може да си го позволи човекът . :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравей Б.Богданов ,

Не , не сте тъпи! Доколкото знам и Вие самите сте програмист а освен това сте и художник . Като прибавим и голямата Ви любов към физиката и потомствен ген в тази посока, то излиза , че Вие с г-н Петков сте като с пара разрязани , само дето по ирония на съдбата сте се оказали на различна страна на барикадата по отношение на релативизмът . Бай Петков е "антти" а Вие сте "про" :)

Е аз съм я и и учил /физиката/... работил съм в областта на физиката.

Може би това изгражда мироглед - за/против Теория на Относителността.

В последствие започнах да се занимавам с информационни технологии, при това в крайно специфична сфера, което трудно би ме определило като програмист в популярния смисъл на думата.

За любовта към физиката имаш право - обичам си я, но не прилича на тинейджърско бурно влюбване придружено със сълзи и възторг, а по-скоро прилича на зряла любов.

Но да не се занимаваме с мен..

****

Сега ще ви кажа един виц... Няма общо с антирелативизма, но може би ще се посмеете.

....

На семинар за Струната Теория, седнали един до друг ел. инженер и математик.

Когато лекторът - физик, разбира се, обяснил, че пространството има 11 измерения + време.. Инженерът смушкал математика и прошепнал..

- Е, бива 3 измерения, бива 3 измерения + време, но 11 измерения не са ли малко множко?

- Не бе, много е просто! - казал математик... - Вземаш ен мерно пространство, заменяш ен с единадесет и теорията се връзва!

:)

****

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ей, ако беше вярно, че "скромността краси човека", антирелативистите сигурно щяха да приличат на крокодили;)

:biggrin:

Това ще го сложа в бисери от форума!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте г-н angelmr,

А аз сигурно вече трети месец си чакам отговор на въпроса как може един физически обект едновременно да участва във взаимодействия с материята (да се увлича от материалните обекти) и едновременно с това да не участва във взаимодействия с материята (да е недетектируем от материални датчици).

Първо си изяснете що е то материален обект и колко форми на материя познава науката към настоящият момент .

И второ идете при оня дето Ви е внушил, че полевата форма на материята е недетектируема и си поискайте да Ви върне парите обратно. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Шпага ,

Така е!. Откакто умря циганката дето хвалеше антирелативистите на част от тях им се налага сами да се хвалят . Какво пък , все някой трябва да се занимава и с пиар на дейноста . :)

Но при г-н Петков нещата стоят малко по друго яче, мене ме е назначил за имиджмейкър. Може да си го позволи човекът . :)

Или по-прямо казано: ти си заместникът на покойната циганка:smokeing: Но кажи на г-н Петков да фокусира най-сетне могъщия си интелект върху въпроса на angelmr тук: http://nauka.bg/foru...ndpost&p=132314 Очакваме проникновения му отговор... а също и Годо очакваме, разбира се:)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте г-н Б.Богданов,

Как може един физически обект -

едновременно да участва във взаимодействия с материята и едновременно с това да не участва във взаимодействия с материята ?

Е на това, ако получиш отговор бай ти Богданов ще си прекръсти на бай Асан в същия този момент!

Мене бай Петков навремето ме беше учил , че всичко което обективно съществува и взаимодейства е материя . Освен това беше ми споменал , че за сега на науката са познати вещественна и полева форма на материята . Викаше , че като съм схванел това науката ще ми е като на длан :)

Освен това говореше , че материята съществува чрез взаимодействието , че онова което не взаимодейства не същетвува. Разправял ми е също че съсществуването на взаимодействие не винаги е изучено от все още неаберясващото човечество . Златни му уста на бай Петков ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...