Отиди на
Форум "Наука"

Бисерите на БГ-наука


glishev

Recommended Posts

  • Потребител

не съм убеден, че нормална кола ще върви добре на авиационно гориво, което на керосинова, а не бензинова основа, ма айде ... иначе се надявам да си разбрал, че в практиката вече нафтата е една - тази на бензиностанциите, другото и име е дизел, а тя може да съдържа и биодизел ... боядисаните нафти се боядисват не защото са различни, а защото са с различно данъчно облагане и това се прави да могат да се засичат злоупотреби

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, вече ми стана ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има и авиационен бензин. Предполагам че просто става дума за разлика в октановото число и името "авиационен" е чисто символично.

Най-вероятно е така, каквото и да означава терминът "Октаново число".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Неее, не само това ;). Кавичките тоже! Не се съмнявам, че в групите които водиш има русалки, ама пък баш всичките да са русалки и русалковци, че да спят в (река) Дунав се съмнявам ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

snapback.pngJImBeam, on 18 November 2012 - 14:03:53, said:

Не че оправдавам "бисероносителя" но твоята добавка не е коректна. Действително в ежедневната реч използваме понятието пустиня за места като Сахара например, но явно не си чувал или чел за.... Рилската пустиня, примерно.

Човек се учи докато е .....тъп .

За въведение - ето това :

" Св. Иван Рилски, който е бил отшелник в Рила, е бил наричан Рилския пустинник... . Но впрочем в житията за светеца пише: "И се запъти в Рилската пустиня и стигна на мястото, наричано Голец". Когато цар Петър отива да се срещне с него, "поради стръмнината и суровостта на мястото" не успява да достигне до него разговаря със светеца от отсрещния връх."

....останалото - за самоподготовка в къщи

Не разбрах :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и над алвата бе учинен другарски съд по правопис ;)

И Алвата да си извлече поука! Или да не спи повече с русалки в реките ;), или да забрани правописа (освен на ищий поругалски, дет май никой не оттбира (освен може би той де)), хотелите (без значение с МАЛКИ или главни букви), спането, русалките, реките иии, к'вото е останало още незабранено ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

писането с главни букви и кавички трябва да се забрани!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

писането с главни букви и кавички трябва да се забрани!!!

Нямаш си представа колко хора ще викат "ура" :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

чакай си

Ако твърдиш нещо - пиши го. Какви са тия въпроси - кога са цъфнали налъмите и кога не са. ...

високо научни аргументирани доказателства за провеждането на несъществуващ плебисцит за присъдиняване към българската екзархия в Солун и Кавала ...

от редовния участник в темата ...

не знам дали е смешно, тъжно или просто обидно и къде му е мястото ...

и да - има една главна буква ... даже две ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тук все пак трябва да отговоря - не се обсъжда така, както ти в предходното си мнение, което не е цитирано тук. "Знаеш ли какво е референдум? Къде е проведен той?"

Както съм написал в забележката, и както ти сам по-късно направи - формулираш си твърдение и го пишеш. Например: "Това не е референдум. В Солун той не е провеждан". И т.н.

Е така :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук все пак трябва да отговоря - не се обсъжда така, както ти в предходното си мнение, което не е цитирано тук. "Знаеш ли какво е референдум? Къде е проведен той?"

Както съм написал в забележката, и както ти сам по-късно направи - формулираш си твърдение и го пишеш. Например: "Това не е референдум. В Солун той не е провеждан". И т.н.

Е така :)

формулирал съм твърдение, което е общоприето 'май не е имало таквиз' като ставаше дума конкретно за солун и кавала, което беше изтрито ...

всеки с някакви минимални исторически познания знае, че в кавала и солун не е имало никакви плебисцити ...

т.ч. по-добре не отговаряй, щото само се заплиташ още повече ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

и не разбрах каква е връзката между хотелите, в които спя, с бисерите?

Ами когато човек е в Русе има значение дали спи в Дунав или "Дунав". Ти направо сътвори изместител на легендарната фраза: "Да се обеси не да се помилва" (за ролята на препинателните знаци, в случая пък запетайката). :flowers:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаме климатик, електрическа печка, микровълнова печка, парно и печка с огън. Всички те топлят. Но! Основното нещо, което топли при всяка от тях, липсва при останалите - при климатика топли компресора, при ел. печка реотана, при микровълновата магнита, при парното водата и при печката с гориво огъня (независимо от това какво го поддържа - дърва, нафта, газ). При това основният топлещ елемент не просто липсва, ами дори може да е и напълно вреден - например да наливате в огъня вода. Причината всички те да топлят и същевременно да им липсва основния топлещ елемент от останалите е, че са изградени на различни принципи.

:fool:

И горното казано като обосновка, защо да вярваме на хомеопат а не на "синоптик". Романе, извинявай ама чак жал ми стана...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

формулирал съм твърдение, което е общоприето 'май не е имало таквиз' като ставаше дума конкретно за солун и кавала, което беше изтрито ...

всеки с някакви минимални исторически познания знае, че в кавала и солун не е имало никакви плебисцити ...

И все пак коректната дискусия става когато не ползваш намеци, въпроси с неясен отговор и др. такива. :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И все пак коректната дискусия става когато не ползваш намеци, въпроси с неясен отговор и др. такива. :) :)

нищо по-ясно няма от това да се каже на някой 'няма таквиз' за нещо което не съществува и никога не е съществувало ...

ако не зацепваш ... сори ... такъв е животът от някои господ взима за да даде на други ...

виж отговорите с налъмите са друга бира ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не може така - някакви ясни само на тебе намеци и после - не зацепваш. Ми каквито налъми си повикал, такива са издрънчали, какво да те правя сега...

Хайде peace?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

може, може, ти си майстор на тия работи, пишеш за рефереднуми, които очертавали граници и само ти занеш за какво си пишеш ...

после изведнъж се оказва, че не били референдуми, а регионални плебисцити, не очертавали границите, а само едни граници ...

каквото почукало такова се обадило ходи си виж постингите изтипосал съм ти ги и съм ти ги разнищил всичките ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ех, не се отказваш да си агресивен.

Нали уточнихме, че плебисцитът не е навсякъде. Баш в най-важните области си е. За останалите султанът си знае, че за български и ги дава на екзархията.

Иначе за кво му е да ги включва там?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ей, вие двамата обаче как сладко си гукате посред нощите. Направо с умиление ви чета. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...