Отиди на
Форум "Наука"

Бисерите на БГ-наука


glishev

Recommended Posts

  • Администратор

Когато се отбранява невъзможна позиция винаги се стига до такива смехотворности ;)

И един малко по-извънфорумен лаф:

Как последния път Last Roman преведе на едни канадци думата "цаца" от менюто :)

То имаше много лафове от онази вечер, но за жалост никой не записваше ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на гърците им носят гадна луканка, те чакаха вкусни наденички ... кво да правиш аз имах работа на езерото на Безбог, не мога да огрея навсякъде ...

този деликатес идва още от римско време /визирам наденичките/:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucanica

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125, on 16 November 2012 - 00:54:04, said:

Глостъре, Англия изстина да те чака, ти с Нри и Уади-Марди се занимаваш!!!

Ако искаш да разбереш що е цивлизация, вземи я потърси извън Нри.... Там при едни пагоди, катедрали, фрески, романи и пр.

Па и градове има и то какви!

alvassareiro, on 17 November 2012 - 19:38:04, said:

такива градове като теночтитлан европа не е имала.

заключение - европа не е цивилизация.

следва уникалният отговор на КГ125:

Акъла ти на крушата!

и допълнително пояснение какво точно е имал предвид:

Друго имах предвид аз - извода му, явно провокативен, а не че в Европа е имало през 15-ти век такъв град. В Европа е имало други неща, които там е нямало през 15-ти век
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Натикване в пустиня - ми то това го има в цялата човешка история...

...И когато са ги подгонили в пустинята и е дошла сушата, не са могли да се изхранят достатъчно...

Подчертаното е от мен. Какви каръци само, да им изсъхне пустинята!

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подчертаното е от мен. Какви каръци само, да им изсъхне пустинята!

Не че оправдавам "бисероносителя" но твоята добавка не е коректна. Действително в ежедневната реч използваме понятието пустиня за места като Сахара например, но явно не си чувал или чел за.... Рилската пустиня, примерно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не че оправдавам "бисероносителя" но твоята добавка не е коректна. Действително в ежедневната реч използваме понятието пустиня за места като Сахара например, но явно не си чувал или чел за.... Рилската пустиня, примерно.

Не съм чувал или чел наистина, иначе щях да се сетя, че е имал предвид вероятно тип Рилска пустиня, разбира се.

Следва корекция на предишния ми пост: ... да вземе да им изсъхне тази евентуално подобна на рилската (капризна) пустиня!

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никак не е чудно, че се стига до тук. Когато всеки започне да си измисля собствени критерии, може цялата наука да се обърне с главата надолу.

Елините напр. често са без дрехи - дибидюс голи.

gr0178.jpg

WineMixing.jpg

FigurePal.jpg

Изображение на човешко жертвоприношение върху древногръцка керамика.

http://www.buffalo.edu/news/12461

Human-Sacrifice.jpg

Така излиза, че не е имало древногръцка цивилизация. :wavetowel2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто няма как:...

Допускате ли възможността Балдуин да е умрял от раните си и от мъченията (предполагам и изнасилвания) които е претърпял. Защо нееднократните нахлувания на кръстоносци и грабежи по българските земи са ни озлобили доста, пък и самата битка не е била лека с тези бронирани войски. Аз лично бих го измъчвал мноооого време. Никой не можа да каже какво точно е станало, но все си мисля, че тогава военнопленници не са се ползвали със специални привилегии, независимо от статута им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма букви няма държава

КГ125, on 20 November 2012 - 17:35:03, said:

Глостър-Фостър, чакай малко сега - имали са писари араби да им пишат писмата, а Али дан Сиди обичал да пише на Хауса, ползвайки арабски букви.

Warlord

А българите кво ги прайме като са ползвали гръцки букви и език за писане до Борис? Че и след това, глаголицата, а по-всяка вероятност и кирилицата са пак дело на гърци изработени по поръчка на гърци. Литературата е предимно преписи и преводи - пак от гръцки. Поеми няма, а да и плочи на Бах няма. ПБЦ никога не е било държава!

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не че оправдавам "бисероносителя" но твоята добавка не е коректна. Действително в ежедневната реч използваме понятието пустиня за места като Сахара например, но явно не си чувал или чел за.... Рилската пустиня, примерно.

Не е само това - има пустини и пустини - възможно е в някои да има някакви условия за живот, които в неблагоприятни години да намаляват или да изчезват.

Но айде, шегите са здравословно нещо. :)

пп

и не само е възможно, но е точно така - този район, в който са изтикани онези въстанници е обитаем ;)http://nauka.bg/forum/index.php?act=idx

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ISTORIK

Аз не съм шофьор и затова нямам представа от цените на газта, бензина, дизела, биодизела, нафтата и самолетното гоериво.

не знам кои шофьори имат представа за цените на самолетното гориво

много ме кефи и разграничението дизел/нафта

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

знам аз :post-20645-1121105496:

обикновено като ходя в русе спим в Дунав или в Рига,

На това се казва: "Да попадне на точното място". Няма нужда от копиране и пускане в тема "Бисерите на БГ-наука". :elf:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

snapback.pngJImBeam, on 18 November 2012 - 14:03:53, said:

Не че оправдавам "бисероносителя" но твоята добавка не е коректна. Действително в ежедневната реч използваме понятието пустиня за места като Сахара например, но явно не си чувал или чел за.... Рилската пустиня, примерно.

Не е само това - има пустини и пустини - възможно е в някои да има някакви условия за живот, които в неблагоприятни години да намаляват или да изчезват.

Човек се учи докато е .....тъп .

За въведение - ето това :

" Св. Иван Рилски, който е бил отшелник в Рила, е бил наричан Рилския пустинник... . Но впрочем в житията за светеца пише: "И се запъти в Рилската пустиня и стигна на мястото, наричано Голец". Когато цар Петър отива да се срещне с него, "поради стръмнината и суровостта на мястото" не успява да достигне до него разговаря със светеца от отсрещния връх."

....останалото - за самоподготовка в къщи

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ125:

И като почнем да разглеждаме причините за това, се връщаме към ревизията на безспорната зона, към принципното съгласие на Москва с нея, отворило вратите на сръбската агресия спрямо Бъгария - защото преди България да ги нападне, сърбите тероризират население в безспорната зона, както и към румънските претенции, които не са овереме попарени от Русия, а е трябвало.

редовният участник в темата, по-горе пише за 1912-1913г., а не за 2012г. когато столицата е Москва ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ISTORIK

не знам кои шофьори имат представа за цените на самолетното гориво

много ме кефи и разграничението дизел/нафта

Невски, за да е коректно, пак ще внеса малко пояснения оневиняващи донакъде бисероносителя.

Със сигурност навремето имаше разлика. Нафтата беше това което се слагаше в нафтовите печки за отопление в бита. Тя не ставаше за двигатели. Казваше се битова нафта. До едно време се произвеждаше и нафта/промишлена нафта за котли която също не ставаше за двигатели. Сега вече наистина се прави само дизелово гориво.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

историка не кара автомобил, така че му е простено. То и на мен по принцип ми е през гладиуса за устройството и начина на функциониране на колата. Важното е да се движи накъдето завъртя волана ;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски, за да е коректно, пак ще внеса малко пояснения оневиняващи донакъде бисероносителя.

Със сигурност навремето имаше разлика. Нафтата беше това което се слагаше в нафтовите печки за отопление в бита. Тя не ставаше за двигатели. Казваше се битова нафта. До едно време се произвеждаше и нафта/промишлена нафта за котли която също не ставаше за двигатели. Сега вече наистина се прави само дизелово гориво.

подозирам, че тая битова нафта е била мазут или тежко гориво и всъщност просто са й викали нафта ... ма както и да е ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

подозирам, че тая битова нафта е била мазут или тежко гориво и всъщност просто са й викали нафта ... ма както и да е ...

Е сега ти стана бисероносител . :) Мазута и тежките горива няма как да горят без горелки, еле пък в битови нафтови печки. Просто тези нафти имаха повече парафини и бяха по-евтини

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е сега ти стана бисероносител . :) Мазута и тежките горива няма как да горят без горелки, еле пък в битови нафтови печки. Просто тези нафти имаха повече парафини и бяха по-евтини

отопление на мазут и тежки горива си има в русия, но не е на битови нафтови печки прав си ...

имат си горелка и котле ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В един криминален сериал показаха как състезатели, организиращи незаконни ралита, крадат самолетно гориво, за да са (уж) по-бързи колите им.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...