Отиди на
Форум "Наука"

Инвариант на сферата на влияние


st_jordan

Recommended Posts

  • Потребител

Scaner, тълкуваш думите извън техния контекст. А щом е така, хайде и аз да започна по същия начин.

Да, Шпага, не мога да се съглася с твоите обяснения. Защото в тях има елементарно объркване на понятията, подложено от нашите откриватели.

Противоположното на 'реално' е 'нереално' или 'фиктивно'.

Добре. Но след като грав. полето според ОТО е фиктивно, тоест нереално, а пък нереалното е несъществуващо, кажи как става така, че нереалното, несъществуващото гравитационно поле оказва влияние върху реалните, съществуващите обекти. Как може ТО, полето де, хем да не съществува, хем да "царува" над всичко съществуващо, а?:smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 110
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Scaner, тълкуваш думите извън техния контекст. А щом е така, хайде и аз да започна по същия начин.

Добре. Но след като грав. полето според ОТО е фиктивно, тоест нереално, а пък нереалното е несъществуващо, кажи как става така, че нереалното, несъществуващото гравитационно поле оказва влияние върху реалните, съществуващите обекти. Как може ТО, полето де, хем да не съществува, хем да "царува" над всичко съществуващо, а?:smokeing:

Отклоняваме се от болната тема.

Вече обсъждахме този въпрос. В ОТО полето е резултат от избор на отправна система, на начин за движение в пространство-времето. А над всичко е самото пространство-време, чийто свойства се определят от разпределението на материята в него. Казано просто, царува пространство-времето, а дали ще възприемаме царуването му като поле или като липса на такова, зависи от отправната ни система. Няма поле в ОТО, и това е, затова е нереално защото го няма, пространство-времето със своите особености се проявяа като такова при подходящо движение през него. В случая обаче не говорим за ОТО или СТО, а за творението на нашите откриватели и за опитите им да залъжат небдителните читатели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скенер, чудя се защо си ги казал тези... неща:

"Термините 'реално' и 'относително' не са антагонистични. Едно движение може да бъде едновременно и реално, и относително."

А кой е твърдял, че термините "реално" и "относително" СА антагонистични? Кой е твърдял, че едно движение НЕ може да бъде едновременно и реално, и относително? Кого "оборваш" всъщност?!

"Нещо повече. Движението няма причина. То е неотменен атрибут на материята, така, както няма причина и за съществуването на материята. Материята съществува чрез движение, и това не са празни твърдения."

А с това философско обобщение на кого и за какво отговаряш? Какво имаш предвид? Че Земята се движи БЕЗпричинно около Слънцето ли?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скенер, чудя се защо си ги казал тези... неща:

"Термините 'реално' и 'относително' не са антагонистични. Едно движение може да бъде едновременно и реално, и относително."

А кой е твърдял, че термините "реално" и "относително" СА антагонистични? Кой е твърдял, че едно движение НЕ може да бъде едновременно и реално, и относително? Кого "оборваш" всъщност?!

Ако добавиш заключението, че движението е и 'реално' и 'относително' и винаги с двете характеристики в тандем, поради което във физиката 'реално' се пропуска поради тафтология (не може да е друго движението), би трябвало да разбереш отговора на въпроса си.

"Нещо повече. Движението няма причина. То е неотменен атрибут на материята, така, както няма причина и за съществуването на материята. Материята съществува чрез движение, и това не са празни твърдения."

А с това философско обобщение на кого и за какво отговаряш? Какво имаш предвид? Че Земята се движи БЕЗпричинно около Слънцето ли?!

Да, земята се движи без причина около Слънцето. Ако го нямаше слънцето, земята пак ще ше да се движи. Слънцето е отговорно за това, че земята се движи в ограничена област. Отговорно е само за характера на това движение, а не за наличността му.

Но очевидно се хващаш само за някакви дреболии. Извинявай, като се заобикаля същественото, както се стараят и нашите изобретатели, няма да се разберат проблемите в творението им.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Скенер, чудя се защо си ги казал тези... неща:

"Термините 'реално' и 'относително' не са антагонистични. Едно движение може да бъде едновременно и реално, и относително."

А кой е твърдял, че термините "реално" и "относително" СА антагонистични? Кой е твърдял, че едно движение НЕ може да бъде едновременно и реално, и относително? Кого "оборваш" всъщност?!

"Нещо повече. Движението няма причина. То е неотменен атрибут на материята, така, както няма причина и за съществуването на материята. Материята съществува чрез движение, и това не са празни твърдения."

А с това философско обобщение на кого и за какво отговаряш? Какво имаш предвид? Че Земята се движи БЕЗпричинно около Слънцето ли?!

Не съм чел темата освен последните няколко постинга, затова моля да ме извините за неадекватното или по-точно казано - ненавременно включване, въпроса не е адресиран към мен, но да си кажа и аз мнението... :bigwink:

Само за Земята ще пиша и нищо повече. Та значи за макро телата /според ОТО/ .. Земята пада към Слънцето, защото /тук Петков би хвърлил нещо по мен .. ама не може/ Земята пада към Слънцето, защото Пространство - време е изкривено следствие на намиращата се в близост звезда.

Материята на Земята причинява изкривяването, а то от своя страна създава гравитационното притегляне към центъра на Земята. Гравитационното притегляне не е

единствената проява на пространствено-времевото изкривяване; изкривяването е в същността си много по-богат феномен. Както ще видим, то забавя потока на времето, огъва пространството и го въвлича във вихрообразни движения – така поне предрича Айнщайновата Обща теория на относителността.

Цялата статия може да бъде открита на следния адрес:

ИЗКРИВЯВАНЕ НА ПРОСТРАНСТВО-ВРЕМЕТО

На това списание може да се разчита, не прави лъже наука...

Сори за спама..

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Mr Петков,

Ако успеете да направите мат модел при наличните данни до февруари 2011 /тогава излиза първи брой на списание Светът на физиката от където е по горната статия/ ще го купувам Цялаа година, а това са целии четири книжки и ще ви го пращам по пощата, по DHL или както кажете...:biggrin:

Успех в начинанието!

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скенер, желанието ти да изкараш всички около теб тъпанари е... трогателно:( И виж какви ги пишеш:

"Да, земята се движи без причина около Слънцето. Ако го нямаше слънцето, земята пак щеше да се движи."

Не, земята не се движи без причина ОКОЛО слънцето. Щото, ако го нямаше слънцето, тя нямаше да се движи ОКОЛО слънцето.

"Слънцето е отговорно за това, че земята се движи в ограничена област. Отговорно е само за характера на това движение, а не за наличността му."

Е, да де, слънцето е "отговорно" за това, че земята се движи в ограничена област. То е причината за характера на нейното движение, откъдето пък следва и че пак то е причината и за характера на безбройните други нейни относителни движения. Ето в този смисъл движението на земята около слънцето е реално - предопределящо всички други нейни относителни движения. Това имах предвид аз.

Но ти все пак се понапрегни да разбереш и какво е имал предвид St_Jordan и защо избраната от него система НЕ Е произволна, а може да бъде дефинирана като привилегирована:

При реалното движение на материалното тяло, това тяло действително се премества от една към друга област на полето, във всяка точка на което векторът на интензитета има различна големина или посока.

Благодарение на тези разлики (нехомогенност) в силовата характеристика на полето, се открива както реалното движение на тялото, така и реалните ефекти на това движение."

Link to comment
Share on other sites

Здравей г-н Б.Богданов,

ОТ ТАЯ ТРЪНКА ЩЕ ИЗЛЕЗЕ ЗАЕК

Mr Петков,

Ако успеете да направите мат модел при наличните данни до февруари 2011 /тогава излиза първи брой на списание Светът на физиката от където е по горната статия/ ще го купувам Цялаа година, а това са целии четири книжки и ще ви го пращам по пощата, по DHL или както кажете...:biggrin:

Успех в начинанието!

Поздрави Б.

Не бих спорил тук и сега кой го е сторил.. Дали е Бог .. или па майчицата природа го е сторила еволюционно , но така или иначе ни е дадено от съдбата ум и разум.. пипе с което да можем да разберем същноста на заобикалящият ни свят.. Това ме кара да съм убеден , че светът е познаваем , ча зад видимите явления нашият разум е в състояние да открива невидимите същности..

В науката имаме рбота именно с тези невидими същности .. Мъчим се да ги обясняваме със изкривени времена-пространства .. с черни дуоки и т.н. .. А може би светът е по малко фантастичен .. Може би е доста по разбираем за нашия разум .. Може би все пак гравитацията не е кривене на пространство и тем подобни а е редова сила на природата каквито са електростатичните , магнитните сили и тем подобни взаимодействия от които ние за сега познаваме толкова колкото са пръстите на едната ни ръка..

Що се късае до новата версия на ХСВ която ние със г-н Ст.Джордан и с ваша помощ се опитваме да съзиждаме то от самолет се забелязва , че не сме фантазьори , че сме стъпили на здрава почва .. че от тая трънка явно ще излезе заек !.. Дано !.. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравей Шпага,

До Петков и St_Jordan!

Много се радвам, че моето мнение има някакво значение за вас! Но същевременно съм и доста смутена, защото - както е наблегнал Scaner - аз наистина не разбирам от математика, нещо, което съм признавала тук неведнъж. Опитвам се да ви разбера като чета обясненията ви към формулите, но това надали е достатъчно, за да проумея в дълбочина вашите идеи. И все пак, надявам се, че сте на прав път:)

Да !.. така е! На прав път сме !.. И това е така не защото както казал чукчата "очень хочеться кушать !" , а защото ние се мъчим да обясним със присъщите нему атрибути като пространство и време а не със измисленни атрибути като пространство -време.. Ние сме стъпили на здравата почва на класическата физика , че всяко движение е относително (в т.ч. и движението на светлинната вълна ..Стъпили сме на здравите представи че движението не е само относително нещо си а движението е винаги и през нещо .. Т.е. движение през нищото не може дасъществува .. Движението е промяна при което материята променя местата на частите си една спрямо друга част).. На прав път сме защото без всякакви фантагористични представи за съкращаване на пространство -времена сме в състояние да обясним качествата и законите на заобикалящия ни свят на база познатите ни вече абсолютни пространство и време..Това и правим с г-н Ст.Джордан и с ваша помощ..

Петков, този клип
е станал великолепен! А първата картина, с която започва, ми е най-любимата от твоята галерия. Имам си я и в моя комп и често я съзерцавам. Фантастично излъчване има!

Радвам се , че ти е харесъл клипът..Идеята ми беше чрез музиката да дам второ дишане на картините .. Мисля че музиката на великия Албинони изигра своята роля .. Но има и нещо в под текст в паралела между картините ми и музиката на Албинони .. усетила го е дъщеря ми на която аз посветих тоя клип и ето как го е усетила :

"Petko PetkovDesislava Markova: Посвещавам на дъщеря си Десислава тоя клип с мои картини и музика на великия Албинони :

Desislava Markova: Още с отварянето на очите си тази сутрин видях какво си сътворил тази нощ - усмихнах се и се усмихвах цял ден - одухотворена. Толкова е трудно да кажеш - Благодаря! Звучи, като всяко едно Благодаря, затова замълчах, за да си говоря цял ден ..

Desislava Markova: Забравих за Албинони - този Венециански Вивалди - имате толкова общо - не знам как си го подбрал, но комбинацията е вълшебна. Албинони е бил така да се каже самоук - не може да свири публично и затова се насочва към композирането. Родителите му не са били от потекло на хора, занимаващи се с изкуство, а търговци. Да, но дори Бах е впечатлен....и така нататъка...и така нататъка...

"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Скенер, желанието ти да изкараш всички около теб тъпанари е... трогателно:( И виж какви ги пишеш:

"Да, земята се движи без причина около Слънцето. Ако го нямаше слънцето, земята пак щеше да се движи."

Не, земята не се движи без причина ОКОЛО слънцето. Щото, ако го нямаше слънцето, тя нямаше да се движи ОКОЛО слънцето.

"Слънцето е отговорно за това, че земята се движи в ограничена област. Отговорно е само за характера на това движение, а не за наличността му."

Е, да де, слънцето е "отговорно" за това, че земята се движи в ограничена област. То е причината за характера на нейното движение, откъдето пък следва и че пак то е причината и за характера на безбройните други нейни относителни движения. Ето в този смисъл движението на земята около слънцето е реално - предопределящо всички други нейни относителни движения. Това имах предвид аз.

Но ти все пак се понапрегни да разбереш и какво е имал предвид St_Jordan и защо избраната от него система НЕ Е произволна, а може да бъде дефинирана като привилегирована:

Аз съм се напрегнал, но не трябва само аз да го правя. И за това съм погледнал математиката, защото това е точният начин да бъде казано нещо във физиката. А в случая имаме разхождение на казаното с думи от казаното чрез математика. Имаме разхождение между желание и действителност.

Гравитацията не е причина за движение. Пример: ти, сега както си седиш някъде и работиш, движиш ли се около земята? Нали и на теб ти действа земната гравитация? Имаш ли относително движение относно хладилника в кухнята? Ама как нямаш, след като ти действа гравитацията на земята, и тя трябва да е причина за такова относително и още повече реално движение? :) Това имам пред вид аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, господин Б. Богданов!

Цялата статия може да бъде открита на следния адрес:

ИЗКРИВЯВАНЕ НА ПРОСТРАНСТВО-ВРЕМЕТО

На това списание може да се разчита, не прави лъже наука...

В предназначената „за специалисти, студенти и аспиранти" книга Gravitation (т.3), на Ч. Мизнер, Дж. Уилер и Кип Торн, който е автор на въпросната статия, наред с геометрията на Шварцшилд, се обсъждат още няколко конкурентни модели на черните дупки.

Най-прилично изображение има дупката на Шварцшилд, дупката на Едингтън-Финкелщайн има форма на минарето на турска джамия и др.

Препоръчаната от вас статия е популярна релативистка фантастика, макар че там е поместено уравнението на Шварцшилд.

От краткия коментар под уравнението е очевидно, че обектът на изследването е извън рамките на нашата тема, която от своя страна не оспорва хипотезата за черните дупки.

На пръв поглед това изглежда много сложна формула, но както повечето формули във физиката, всъщност се оказва доста проста.

Физиците осъзнали доста бързо, че тази формула трябва да описва обект, който изглежда изолиран от останалата част на Вселената, обект, на който Джон Уилър, десетилетия по-късно, дава името черна дупка. Но физиците не могли да повярват на толкова необичайно тълкуване на уравненията.

Близо петдесет години водещи учени в цял свят, включително самият Айнщайн, се борели яростно срещу тази идея за обект, изолиран от Вселената."

The significance of the singularity at r = 2M (in natural units) was first raised by Jacques Hadamard, who, during a conference in Paris in 1922, asked what might happen if a physical system could ever obtain this singularity. Albert Einstein insisted that it could not, pointing out the dire consequences for the universe, and jokingly referred to the singularity as the "Hadamard disaster".[4]

Schwarzschild's original model of a star assumed an incompressible fluid; Einstein pointed out that this was an unreasonable assumption, as sound waves would propagate at infinite speed. In his own work, Einstein reconsidered a model of a star where the components of the star were orbiting masses, and showed that the orbital velocities would exceed the speed of light at the Schwarzschild radius. In 1939, he used this to argue that no such thing can happen, and so the singularity could not occur in nature.[5]

Има, но допустима доза ирония, иначе като цяло, тонът, както и отношението ни към вас ще бъдат винаги доброжелателни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте st_jordan,

Знам, че постовете ми номер 80 и номер 81могат да бъдат третирани като спам или поне като отдалечаване от основната тема, за което, за което моля отново да бъда извинен.

....

Просто се изкуших да насоча Шпага към статия където се описва това прословуто изкривяване на пространство - време от гледна точка но ОТО, обяснявайки ефектът - движение на Земята около Слънцето или по-точно казано - падане на Земята към Слънцето.

....

Статията не е претрупана с математика, от чието неразбиране, Шпага често оплаква.

Аз съм далеч от мисълта да коментирам познанията на Шпага по споменатия от мен дял на науката /а дали математиката е наука или само помощен инструмент може да го разискваме в отделна тема/ и не само на Шпага, но и на който и да е член на нашето малко, но качествено в интелектуално отношение, клубче. Просто знанията на всеки участник в дискусията са лично негова работа. Ако участникът успее публикува интересно и качествено мнение, тогава нещата са ОК. В противен случай, просто може да му се посочат грешките без да необходимо използуването на груб или обиден език.

...

Пак забих към теми, който не са свързани с темата .. Отново започнах да спамя... Моля да бъда извинен.

....

И така...

За съжаление липсата на свободно време не ми е позволила да се запозная в подробности с "Инвариант на сферата на влияние Математически модел на СВ, следствия и приложения", но ще го направя в най-близко бъдеще и ще се опитам да участвам равностойно в дебата.

...

Желая ви успех в създаването на работещ модел.

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колега Scaner, отдавна следя диалога в тази тема, и не мога да разбера какво целите с участието си.

Ще илюстрирам мисълта си със следният разказ. Разправя се като истинска случка, че при пътешествието си в Латинска Америка биологът Хумболд срещнал един мъдрец, който му разказал своята теория за четирите вида хора.

- Първите са тези, които нещо знаят и съзнават колко малко знаят. Това са образованите хора. Вторите са хората, които нещо знаят, но не осъзнават това. Такива хора спят, тях трябва да ги събудиш. Третите са хората, които нищо не знаят, но съзнават това. На тях трябва да им се помогне. А четвъртият вид хора са тези, които нищо не знаят и дори не осъзнават това. На тях с нищо не можеш да помогнеш.

Та мисълта ми е, дори не ви искат и помоща, защо си губите време тук?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Драги Амазон,

В настоящата дискусия има ли, първи или поне втори тип потребители?

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Г-н Богданов, колегата Scaner се е хванал с последните два типа. Четвъртият тип е неспасяем, третият не иска помощ, та за това питам какво иска да постигне с участието си.

Иначе приветстваме първият и вторият тип доколкото ги има! Според мен мяркат се, например във ваше лице :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Г-н Богданов, колегата Scaner се е хванал с последните два типа. Четвъртият тип е неспасяем, третият не иска помощ, та за това питам какво иска да постигне с участието си.

Иначе приветстваме първият и вторият тип доколкото ги има! Според мен мяркат се, например във ваше лице :)

Хмм много ми се иска да имате право...:) Благодаря ви

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...

Нещо повече. Движението няма причина. То е неотменен атрибут на материята, така, както няма причина и за съществуването на материята. Материята съществува чрез движение, и това не са празни твърдения.

...

Здрасти, Сканер!

По-правилно би било, да кажеш: Не ни е известна причината за това: защо телата се движат по инерция!-(това е по Файнман).

И не би сбъркал ..., докато сега - си в грешка, че нямало причина. Има си причина и се нарича СИЛА. Но - не тази дето е определена във физиката с едно уравнение (Нютон) - щото и за нейното "съществуване" е нужна същност: познаване на характеристиката маса, например. :biggrin:

Също - не ви е известна причината за съществуването на вещевата и полевата форма на материята.

Затова - само те се приемат за изначална даденост- (при това, ако се стигне в "теория" логично до кръговрат - няма нужда от "начален тласък", както съм направил с въвод на физически вакуум), но не е даденост и начинът им на поведение. Защото нъчинът е наблюдаем от нас-вещевите обекти, посредством полеви обекти. Именно по поведението на вещеви обекти, съдим за евентуални зависимости между отделните им свойства и откриваме законите на които се подчиняват - законите за движенията им, за поведението им в различни условия.Не ги създаваме тези закони, докато с изказването си - ти се опитваш да създадеш закон: Щом нещо не се вижда, значи не съществува - това е елементарна грешка заложена в човешкото самолюбие. От страх ... пред невидимото! :laugh: А, цялата работа е в ... условната нула, която природно е придобита в живите-пръкнали се хайванчета - само в определен диапазон от трептения на ЕМП да имат усет! да имат датчици, които ги правят устойчиви в тез условия - еволюционно придобити датчици. За останалите области на трептения - те са слепи - нула информация от тях... Добре че е ГРАВИТАЦИЯТА, та да знаем че тежим на задните си части..., дори когато спим по работните си места.

Ти искаш с матмодели, за ни измъкнеш столчето изпод задника. Не става така... - както казваше по-рано: Айде малко по-сериозно! Нищо че сегашната физика е в задънка - ще излезе от ямата и ще прогледне чрез мисленето, а не ... с робуване на мат-изводи. Те само могат да помагат, но не и да откриват ... физиката! :biggrin:

Вж дереджето с формулите на Ст Джордан - коренно противоположни изводи правите върху един мат-модел! Ми ... само това ми е достатъчно, да кажа, че ... липсва физиката - същността на началните условия - и двамата сте приели грешно начало и ... можете да се джавкате до безкрай (презюнкцията "ако-то" има изход 1 (единица) и при две напълно грешни съждения: "Ако конят е зелен, то морето е от мастило" - вярно, като цяло - изход единица)

...

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колега Scaner, отдавна следя диалога в тази тема, и не мога да разбера какво целите с участието си.

Ще илюстрирам мисълта си със следният разказ. Разправя се като истинска случка, че при пътешествието си в Латинска Америка биологът Хумболд срещнал един мъдрец, който му разказал своята теория за четирите вида хора.

- Първите са тези, които нещо знаят и съзнават колко малко знаят. Това са образованите хора. Вторите са хората, които нещо знаят, но не осъзнават това. Такива хора спят, тях трябва да ги събудиш. Третите са хората, които нищо не знаят, но съзнават това. На тях трябва да им се помогне. А четвъртият вид хора са тези, които нищо не знаят и дори не осъзнават това. На тях с нищо не можеш да помогнеш.

Та мисълта ми е, дори не ви искат и помоща, защо си губите време тук?

Колега Amazon, отдавна участвам в този диалог, и ще дам кратък разбор на вашия пасквил (тълковен речник) = „Малка публицистична творба, в която се злепоставя или клевети известно лице или група хора."

В случая, вие се изживявате като изследователя Хумболд, а ортодоксалният релативист scanner е в ролята на мъдреца, чиято теория за четирите вида хора (в този клуб) има съвсем превратен смисъл.

- Първият вид хора са тези, които знаят нещо за ТО, и безрезервно вярват в теорията. Тези хора, според нашия мъдрец, са образованите хора.

- Вторите са хората, които познават ТО, но се съмняват в нея. Такива хора, мъдрецът нарича спящи, те трябва да се събудят като вярващи.

- Третите и четвъртите са хората, които познават, или не, ТО, но имат здрав разум и не вярват сляпо на мъдреца. На тях той наистина не успя да „помогне".

- Петият вид хора в този клуб са господата scanner и Amazon, които си въобразяват, че знаят всичко. На тях никой не може да помогне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Г-н st_jordan, благодаря за вниманието към мен, но не ви се отваря парашута да сте ми колега, защото летите твърде ниско. Ако си прочетете внимателно съобщението си, ще се уверите че превратното тълкувание го давате вие. Но са казали хората, на страха от ТО очите са големи. Тук наистина не може да ви се помогне.

Link to comment
Share on other sites

Здравей ,

ТИ МАЙ НЕ РЕЧЕ НИЩО!..А?

Г-н st_jordan, благодаря за вниманието към мен, но не ви се отваря парашута да сте ми колега, защото летите твърде ниско. Ако си прочетете внимателно съобщението си, ще се уверите че превратното тълкувание го давате вие. Но са казали хората, на страха от ТО очите са големи. Тук наистина не може да ви се помогне.

Нищоговоренето не специалитет на айнщанистчетата.. коги са прищипани и не могат нищо да кажат по темата.. Аз брато не чух да казваш нещо по темата .. Що си не подготвиш пледория по темата и чак тугиз ела да брецнеш нещо.. В потивен случай така ще си нищоговориш до второто пришествие.. Ъхъ!.. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Мараба ,

ТИ СИ СЛУШАТЕЛ В ТЕМАТА , НАЛИ ?

Колега Scaner, отдавна следя диалога в тази тема, и не мога да разбера какво целите с участието си.

Ще илюстрирам мисълта си със следният разказ. Разправя се като истинска случка, че при пътешествието си в Латинска Америка биологът Хумболд срещнал един мъдрец, който му разказал своята теория за четирите вида хора.

- Първите са тези, които нещо знаят и съзнават колко малко знаят. Това са образованите хора. Вторите са хората, които нещо знаят, но не осъзнават това. Такива хора спят, тях трябва да ги събудиш. Третите са хората, които нищо не знаят, но съзнават това. На тях трябва да им се помогне. А четвъртият вид хора са тези, които нищо не знаят и дори не осъзнават това. На тях с нищо не можеш да помогнеш.

Та мисълта ми е, дори не ви искат и помоща, защо си губите време тук?

Брато , ти си слушател в темата оти никой не е чул нещо да брецнеш по темата .. Вероятно няма и да се случи такова брецване .. То за тая цел трябва чиляк да абрясва за какво се ортува в темата .. А ти аберясваш ли ?.. И що ти си тук в края на краищата? .. може би си просто слушател? .. Но що ли в такъв случай се опитваш да си и писател ?..А? ... хихихи.. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Въпрос към Петков и st_jordan

Актуална информация ли съдържат, прикачените док файлове на първа страница? Ако има промяна можете ли да прикачите обновен файл.

Благодаря ви ...

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпрос към Петков и st_jordan

Актуална информация ли съдържат, прикачените док файлове на първа страница? Ако има промяна можете ли да прикачите обновен файл.

Благодаря ви ...

Поздрави Б.

Здравейте, Б. Богаданов!

Двата файла към първата страница не се отварят по моя вина при вмъкването.

Тази вечер не съм в състояние да се справя. Тежко преживявам загубите на българските волейболистите на световното първенство. Особено вчерашното поражение от Куба, и тази вечер от Русия. Вeче цяла седмица, както и в момента, се лекувам по моя изпитана рецепта. В следващите дни ще бъда във форма и ще публикувам материалите отново.

С уважение: st_jordan

Link to comment
Share on other sites

Здравей st_jordan ,

Здравейте, Б. Богаданов!

Двата файла към първата страница не се отварят по моя вина при вмъкването.

Тази вечер не съм в състояние да се справя. Тежко преживявам загубите на българските волейболистите на световното първенство. Особено вчерашното поражение от Куба, и тази вечер от Русия. Вeче цяла седмица, както и в момента, се лекувам по моя изпитана рецепта. В следващите дни ще бъда във форма и ще публикувам материалите отново.

С уважение: st_jordan

Аз току що проверих , действително двата файла линквани в самия текст на постинга не се отватят , но същите два файла които са прикачени към постингът се отварят прекрасно..Просто е необходимо да се ползват именно прикачените файлове..

Link to comment
Share on other sites

Здравей г-н Б.Богданов,

Въпрос към Петков и st_jordan

Актуална информация ли съдържат, прикачените док файлове на първа страница? Ако има промяна можете ли да прикачите обновен файл.

Благодаря ви ...

Поздрави Б.

Информацията е актуална , но за ти е по лесно помествам тук файловете :

1. Инвариант на СВ (3)

2. Инвариант на СВ (2)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...