Отиди на
Форум "Наука"

Накъде, Българийо?


Recommended Posts

  • Мнения 211
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

О, недоразумение!

Отправих въпрос към онзи, който ме помоли "да си спестя глупостите".

Мислех че в държавата има само една персона, която така безцеремонно се отнася с непознати - журналистката Михнева.

Затова попитах, за да съм сигурен и да не стане грешка - дали е Михнева?

Оказах се в грешка - не сте била Михнева.

Това ме изненадва. Но след като и деденцето не е Юлиян Вучков, очевидно клонингите атакуват.

Няма да ви питам дали не сте Сашо Диков...

Та,

нямал съм желание да се обръщам към Вас специално, но след като се държите като клонинг на Михнева, наистина можете да продължине да се държите както си искате.

Точно така, спестете си глупостите. А и не сте непознат, Вие сте нашата любимка Вася.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно така, спестете си глупостите. А и не сте непознат, Вие сте нашата любимка Вася.

Уважаеми, който да сте вие, какво искате да кажете с това да си спестя глупостите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Ами да пишете по темата, а не да се заяждате с потребителите.

ами, уважаемий, очевидно съм писал по темата.

По така зададената и поставена тема - така се пише. Дядото очевидна страда и аз го окуражавам, Вие да не би да сте го разкритикували!?. Не съм Ви чел, но ще ми е интересно да прочета "накъде" я виждате Българията. 

Редактирано от simple_stupid
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Разбира ги той перфектно, даже и плюсчета може да е сложил. Странно и ново явление се появава, нещо като частна политика.? Като не ти изнася направи си сам форум.Та защо да трие, този господин Просто тъп ( не съм сигурен в превода) ,та той си прави само майтап - напълно, безобиден фън. Утре може да потрябва за някоя новопартийна работа, има всички, необходими качества. Страшното е, че не е сам, формира се цяло, ново поколение с подобен манталитет, потребителски убедено, че светът и хората са произлязали днес или най-много през 1990 г. Реално, КГ много помага, всеки сам в зависимост от възможностите си, да си направи изводи. Нещо като - с каква кошница тръгнахме преди 20 г и до къде я докарахме. Това са днешните хора на които българите разчитат, за по-добър живот и бъдеще, добре че все още се намират и други...

РС: Този демократично, новонадъхан (Просто тъп) даже не се е постарал да прочете темата - под нея ясно стои моето истиско име, съмнявам се да напише своето !

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, така е, показва на млади хора като мен методите на държавна сигурност нагледно. :tooth: Ей, страшен е тоз КГ.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва и Деденце, империалистите май яко са ви подгонили... :tooth:

КГ, вместо него да го изтриеш, махна мен. Хич не ги разбираш работите значи.

Вчера изчезна и мой пост. Едва ли е КГ. За моят съм сигурен, че не го е махнал той. Даже и негов вчерашен пост го няма. Странни работи стават тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Той го е махнал, ти не се подвеждай. А неговите ги трие за заблуда на противника. Изобщо тука ДС машината яко е вплела пипала. Тука съществува едно ДС(Б) лоби сред модераторите, т.нар. кръг КГ.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уважаемий, бихте ли си пуснали изтрито мнение отново, за да го прочета, че се заинтересувах, каква ли толкоз мисъл е заслужила да бъде затрита.

Не е за интригата, ама нали е свързана с мен, стана ми любопитно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е как да го пусна, като не го помня вече. Вие да не си мислите, че си водя архив на мненията. Аз съм тука един от потребителите с най-много мнения и с най-активна позиция, не мога да ги помня всичките.

Какво е мнението не е важно. Важното е мен да ме оставят, а Вас да трият.

Ром, а на постовете за Вася Ганчева защо не удари по един плюс. И те са забавни, даже повече смея да твърдя. И ти си пристрастен май.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

Стинка ти откъде знаеш, какво гласуваме с Алвата сам се издаваш, явно си в отбора на тайните модератори и по-скоро на КГ(Б) Кажи, че няма конспирация !:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами може и да е нещо важно.Мойте постове са едни от най-важните, синтезирани, дидактични и смислени, ако не вярваш, поразпитай.

Сега е редно за последните обиди на Уважаемия Симпъл да има някаква санкция, стига да не попаднем на кръга КГ, разбира се.

Стинка ти откъде знаеш, какво гласуваме с Алвата сам се издаваш, явно си в отбора на тайните модератори и по-скоро на КГ(Б) Кажи, че няма конспирация !:doh:

Те са се обединили тез агентури и ведно бълват ли бълват.

Уважаеми Стюпид, Кериду Щупиду, да ви кажа нещо важно, записвайте си. Мнение на форумен противник се оборва с аргументи и издържана логически теза, не с обиди. Ясно? Ами аз нещо такова от Вас не съм видял досега. Въобще. Тука само някакви Михневи се размахват досега. Това докога ще се търпи питам?

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва и Деденце, империалистите май яко са ви подгонили... :tooth:

Не мога да разбера, защо въобще обръщате внимание на тези соцносталгиричари? Тези явно са от бившата номенклатура, която окраде държавата. В техния случай крадецът вика дръжте крадеца. Подминете ги с презрение и толкова. То и без това нито любимият им комунизъм ще се върне, нито любимата им партия някога вече ще управлява България. Тяхната, слава богу, най-накрая свърши. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето това са типът хора, които не могат една смислена теза да изкажат, като си му е редът, с теза, антитеза, аргументи, доказателства, тропи и тн. Обаче в обидите ги бива. Я да се засрамите веднага, форумни хулигани. Да не си мислите, че стоя тук, за да ме обиждат постоянно някакви.

Призовавам всички юзъри да се придържат към темата и да спорят и оборват опонента с аргументи и контратези, не с обиди. Тези, които не им стига пипето за това, айде ако обичат да се изнасят. Айде, къщ оттука бързо. Аман от спамъри тука.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами може и да е нещо важно.Мойте постове са едни от най-важните, синтезирани, дидактични и смислени, ако не вярваш, поразпитай.

Уважаеми Стюпид, Кериду Щупиду, да ви кажа нещо важно, записвайте си. Мнение на форумен противник се оборва с аргументи и издържана логически теза, не с обиди. Ясно? Ами аз нещо такова от Вас не съм видял досега. Въобще. Тука само някакви Михневи се размахват досега. Това докога ще се търпи питам?

Уважаемий,

кого да оборвам, какви аргументи, срещу кого...

деденцето си прави майтап с нас

истина, някой са му се вързали

но не всички са идиоти

на майтапа с майтап

сега само за спорта, и в израз на голямана ми мъка по така без време отишлия си Ваш пост, ще се опитам да се направя на сериозен, и на по-глупав, отколкото съм, за да демонстрирам (за майтапа) какво би било, ако бях толкоз прост, че да взема мнението на деденцето насериозно.

Link to comment
Share on other sites

Ка 40, моята скоро и физически, ще свърши, не бой се. Вместо лозунги защо не ни кажеш, с вашата какво става, кога ще дойдат светлите бъднини и как. Не привеждай хората под свръхдемократичния знаменател и тест " кой не скача е червен". Не им приписвай измислени от тебе принадлежности и грехове. Когато нещо не знаеш и не разбираш не пиши и не давай мнения- отмини, ако щеш с гордо лично презрение.

Явно модераторите се кефят от персоналните нападки и не добрия тон във форума !?:doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега, една тема може да започне от много места, но всяка една започва от едно определено, това,което този решил да я започне избира.

Противниците наотминалия, соц. тоталитарен опит за комунистическо общество,

Та, тази тема,започва от противниците на това, което живяхме преди 20 години. Има много определения за онова „недоносче" (Тодор Живков), но „соц. тоталитарен опит за комунистическо общество» е много плодотворно определение. То говори колкото за определяемото, толкова и за определителя.

Съкращението «соц»,«кап» и прочие е една мила лингвистична практика, лепната на тези, които не просто са се докосвали, а са се дълбоко потапяли в съветската мисловност. Дори инай-правоверните наши комунисти едно време не сдобиваха с него, ако не бяха стажували във Великата страна. «Тоталитарното» като определение на «опита» сигурно ще иде да подскаже, че може и да има идруги опити… Какви? Не е ясно, но абсурдността се задълбава от целта - «комунистическото общество» - нещо което не е било ясно никога на никого, дори на този който пръв го е измислил. Някаква алабалистика, в името на която едни затриха други, в мащаби, които историята не познава.

Последното, когато не се отрича се оправдава, или обратното, когато не се оправдава, се отрича.

Така, следваме авторовата мисъл – "противниците"

на първо място изтъкват изоставането на соца в технологиите и производството на потребителски стоки.

това цялото, като постановка и твърдение, щеше да е забележително смешно, ако не беше тъжно. Когато темата започва още от самото начало с измислена теза, в която си измисляш нещо за някой, вменяваш му го, а после го громиш, е смешно; то е като някое хлапе, дето носи тенекиета каска, която прави слънчево зайче пред него и то ходи с една тояга да го бие. Когато обаче грамотен списовател по форумите прави същото упражнение е тъжно.

На „първо място" „противниците" на „соц. тоталитарния опит за комунистическо общество» не изтъкват «изоставането» на «соца» в «технологиите и производството напотребителски стоки», а липсата на свобода, на естествена елементарна човешка свобода. Това започналият темата, няма как да разбере, щото е жертва на идеологическия свят, който обитава, и собствената си представа за «противниците».

(то не се лекува, а и е негово право. Обществото, което сме в момента, въпреки несъвършенството си, позволява хората да изживеят свободно заблудите си. И бих казал "Слава Богу")

От тук цялата тема започва едно към гьотере, някакъв тюрлю-гювеч, който може би изглежда подреден и логичен в главата на списувателя, но определено не може да претендира за някаква особенна яснота и прозрачност на постановката и гледната точка, така че да бъде основа на смислено обсъждане.

Да се коментира долното е безмислено

Отхвърлят се и успехите в много сфери на науката и техниката, като това се обяснява с подаръкна суровини и планов соц. пазар, принуден да купува всичко.

Какви успехи – „някакви" неясно кои.

Какви сфери?

Каква наука?

Каква техника?

Какви суровини?

Какви планове?

(само ми спестете статистиките. Без сравнението с други страни с подобни начални показатели,статистиката е обикновена манипулация.)

Удивителна е тази любов към «обективното». Каже ли някой как стоят нещата «обективно», мажеш само да ахнеш от «субективната» му фантасмагория.

Когато някой се опита да анализира обективно миналото и да отдаде заслуженото , за труда нахиляди хора, го обвиняват в опити за реставрация на стария строй.

Бедният германски народ, когато «обективно» някой се опита да му отдаде заслуженото за построеното през 30-те години, бива заклеймен като «фашист» и го обвиняват «в опити за реставрация на стария строй». Подразбира се, че се е объркал и веднага трябва да се извини. Но това е само когато става дума за "нац.-соц. тоталитарния опит", за «соц.тоталитарния опит» това не може да се отнася. Така се строи темата.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега наистина не мога да се чувствам задължен да съчувствам на една неизплакана душа

Стига се до там,че без никой да ни пита, ходим по Европа и плачем като вдовици – колко лошо истрашно е било, 20 години по-късно.

«Без да се пита» - «се ходи»… (Боже, какъв свят )

това наистина може да е неразбираемо за някой, но забележете, че същите градят всичко – «колко лошо и страшно» било преди "65 години." («Вдовиците» тук ще ги спестя)

Въпросът е, къде и как започна темата и накъде води…

Е как къде, до църния арап Костов.

Даже Иван Костов,този "свръхвелик" стратег на прехода, плаче по разни партии иинституции, цитирайки думите на Бойко Борисов за направеното по Тошово време ?

Костов е същотолкоз посредствен колкото и останалите, но трябва да призная, че е симпатична тази нега по «отрицателния герой». Измислен, колкото е измислена и цялата тема…

Та това е самоначалото…

може така до края, бисер до бисер, но няма да съм жив цял живот

а има ли смисъл да се продължава?

Няма…

Юлиян Вучков е профессори приказва каквото мисли…

Деденцето е мислител, който пише какво му е на сърце, манифестира начетеност и чисто чувство. Да е жив и здрав.

Да се пише сериозно в тема, която започва с горния абзац, може единственно в държава с народ които нямат «Накъде»...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...