Отиди на
Форум "Наука"

Легализирането на марихуаната


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ами честно казано, всичките ми приятели и познати, които се занимават със спорт имат някакви травми, тези, които си пафкат трева - нищо им няма! :tooth::w00t:

Ще ги видим твоите приятели като станат на 45-50 и ги тресне инфарктът или инсултът от застоял начин на живот.tooth.gif

Абе и спортуването, и упойващите вещества водят до транс /и евентуално личностни изменения, при свръхмерна употреба :laugh: /. :lightbulb: Така че забранявайте спорта и това е.

Аз упойващи вещества не употребявам. Това разсейва революционната ми бдителност.crazy_pilot.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 200
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Ще ги видим твоите приятели като станат на 45-50 и ги тресне инфарктът или инсултът от застоял начин на живот.

Ето го типичното етикиране, характерно за хората, които нямат личен опит с марихуаната. Това, че пушиш трева, въобще не означава да си размазан плужек, който само от време на време си чеше м.дете! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето го типичното етикиране, характерно за хората, които нямат личен опит с марихуаната. Това, че пушиш трева, въобще не означава да си размазан плужек, който само от време на време си чеше м.дете! ;)

Точно така. Моите приятели, които редовно пафката, затъпяха много по-рано - още докато преди да се дипломираме и много преди да се превърнат в плужеци на средна възраст. "Затъпяха" е меко казано. Всъщност историята беше много жалка и тъжна. Умни, емоционални пичове, а просто пропаднаха. Човек, който не е бил свидетел на нещо такова, не знае колко е нелепо и тъжно.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Куна, извинявай, ама стига с тия басни!

Мислиш ли, че не познавам хора "употребяващи"?

Освен това, слагате каруцата пред коня. С други думи бъркате причината и следствието. Тези хора имат определени личностови особености и това води до засилената употреба и ограничаване на интересите, а не обратно. По същия начин на много хора се случва да играят комар, но само определени от тях се пристрастяват към него и то до такава степен, че си провалят живота заради него. А при хазарта психоактивни вещества няма! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си чувал, че спорт може да се практикува и за добра физическа форма и обща кондиция, а не за световно първенство?smokeing.gif

А ти да си разбрал случайно, че аз съм против организирания професионален спорт, който харчи пари и произвежда тъпи спортисти, а не срещу кроса, планинарството и тн.

Точно така. Моите приятели, които редовно пафката, затъпяха много по-рано - "Затъпяха" е меко казано.

Сигурно и ти си пафкала, но не си признаваш, а?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Куна, извинявай, ама стига с тия басни!

Мислиш ли, че не познавам хора "употребяващи"?

Освен това, слагате каруцата пред коня. С други думи бъркате причината и следствието. Тези хора имат определени личностови особености и това води до засилената употреба и ограничаване на интересите, а не обратно. По същия начин на много хора се случва да играят комар, но само определени от тях се пристрастяват към него и то до такава степен, че си провалят живота заради него. А при хазарта психоактивни вещества няма! ;)

Всъщност, за теб може да са басни, за мен са реални работи. И не, не мисля, че не познаваш употребяващи хора - няма как да правя догадки за такива неща. :) Няма как обаче мнението ми за марихуаната да не отчита тези мои реални преживявания.

По повод личностните особености - много би било лесно да се мине по тоя параграф. Но нещата не са толкова прости и предопределени. Защото освен личностните особености в живота значение имат обстоятелствата, влиянието на хората около него, различните моменти и периоди, през които един човек преминава, с различна степен на уязвимост.

Комарът също води до зависимост, да. Просто организмът сам си произвежда съответните вещества, не ги приема наготово, както с психотропните средства. Е, не бих допуснала лесен достъп до такова средство. А ако бъда обвинена в тесногръдие - ще го преживея. :)

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не говоря за тесногръдие.

Говоря за мислене в шаблони, "правилно мислене". Стоедин го е казал човека - говорите за нещо, което реално не познавате.

Личностовите особености са фактор, който не можем да подминем с лека ръка. И който обяснява защо от милионите хора, които са пушили, един много пренебрежимо малък процент стигат до състоянието, за което така сте се хванали всички "тревофоби".

Само едно ще ви кажа - от личен опит нещата не стоят по начина, описан от книжките. И това ви го е казал Стоедин.

Иначе, ако си говорим за умни хора, които са пропаднали, аз познавам много такива, провалили се заради мързел. И мързела ли да забраним? Ама как? Имам нужда! :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Другари, на дребно подхождате. Тревата била вредна, алкохолът, цигарите, спортът. Чакам да обявите жените и храната за вредни.

Истината е, че направо животът е вреден. Как беше - той се предава по полов път и винаги е с летален изход.

Но от това не трябва да ни пука. Истинският християнин от нищо не се бои "Всичко е разрешено..." е библейски цитат. "За чистия всичко е чисто", пише в Деянията на светите апостоли (където самият Бог спуска пред апостола нечистите меса на забранените животни и му заповядва: "Вземи, Петре, коли и яж"). Свети Василий коментира: "Дори свинята е нечиста не по природа, а само за живеещите под бремето на Закона". Същия Закон Новият завет обявява за: "Закон за смърт, а не за живот". А свети Августин допълва - "Вярвай в Бога и прави, каквото искаш". И се моли: "Дай ми, Боже, смирение и въздържание; дай ми - но не днес". И правилно, защото е писано: "Радвайте се и веселете си...", както и: "Вино веселит сердце человека..." И, за да ви фчипетля окончателно, че съм наизустил цялото Писание, да напомня и великото: "Яж, душо, пий, весели се".

Та така. Яжте, пийте, друсайте се, пожелавайте комшийката и изобщо радвайте се и веселете се, но не си признавайте. И, разбира се, гледайте да не си развалите здравето, за да можете и утре да продължите със същия род забавления. Всичко това при положение, че сте вярващи, естествено. Ако не сте, така и така ще се пържите навеки - струва ли си да си разваляте настроението още тук на Земята с безмислена самодисциплина?

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Много от наркоманите признават, че са започнали с марихуана. Не в смисъл, че са изпушили една цигара, а след 5 мин. са решили и да се боцнат. Някои са пушили марихуана с години твърдейки, че нямало привикване. И после минали на по-твърдия наркотик. И пак са мислели, че няма да привикнат, като в това отношение има доста митове и забавни хрумвания - напр. че като се приемал хероин през носа, нямало опасност да се привикне, защото можело само при венозна употреба. Да, ама не.

При щофирана след пушене на марихуана ефекта е като от употреба на доста голямо количество алкохол. И с риск да разбия още един мит - лауреатите, спипани да катастрофират след странно шофиране може лесно да се проверят и да се установи дали са се напушили. Наказват се като нафиркали се над разрешеното. При марихуаната пак подобно на алкохола лошото е, че има доста силна и характерна миризма. С разпространението на марихуаната се разпространиха и съответните тестове и апаратура за установяване дали е пушено.

Иначе за хмела важи правилото, което посочих по-горе: всяко лекарство е отрова и всяка отрава е лекарство - зависи от количеството. Хмелът е отровен, макар че в някои версии на бирата е слагано и доста по-опасно растение в миналото.

Цигарите съдържат никотин. Затова в старите рецептурници за успокояване на зъбобол фигурира като съставка тютюна, а каубоите са обичали да го дъвчат, защото успокоявал последиците от лошата устна хигиена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясно е, че канабисът съдържа психоактивни вещества. Ясно е и това, че се предполага употребяващите го да не шофират или работят с машини. Тук става въпрос преди всичко за лична култура и съзнание. Както един отговорен човек не би седнал зад волана пил, така не бива да се сяда и пушил. За това спор не може да има. Но това е проблем на човешкия фактор, не на марихуаната сама по себе си. Ясно е и това, че при определени хора тревата предизвиква психическа зависимост и един отговорен човек, който желае да води нормален, пълноценен живот би анализирал подобни симптоми и би взел мерки това да не случва. Хората обаче са различни.

Реагират различно, имат различни нагласи и предразположености. Глишев по-горе каза: "чакам да обявите жените и храната за вредни". Аз бих му отговорил, че за някои наистина са вредни. Има случаи на самоубийства от нещастна любов - ето ти вредността от жените (важи и за мъжете естествено, просто в случая разсъждаваме от мъжка гледна точка). Ето как една стандартна ситуация в живота за някои се оказва непреодолима. За храната същата работа - само да споменем колко хора е убило затлъстяването чрез болестите, които носи.

И изобщо, не ме разбирайте погрешно - не съм някакъв страстен луд фен на тревата. Просто съм разбрал, че не е страшна. Поне за нормалните хора. С нормална психика. Разбира се, въобще непълнолетни не бива да се докосват до нея.

Мисля също така, че не е нормално гражданинът Х, порядъчен и изряден, да се чувства престъпник, ако реши да изпуши една ганджа, докато гражданинът У да може съвсем спокойно да влезе в кръчмата и да се насвятка до припадък. Защото е доказано, че алкохолът повишава премахва задръжките и повишава агресивността и е пряко свързан с голяма част от престъпленията. За тревата не съм срещал подобни корелации.

Що се отнася до:

Много от наркоманите признават, че са започнали с марихуана. Не в смисъл, че са изпушили една цигара, а след 5 мин. са решили и да се боцнат. Някои са пушили марихуана с години твърдейки, че нямало привикване. И после минали на по-твърдия наркотик. И пак са мислели, че няма да привикнат, като в това отношение има доста митове и забавни хрумвания - напр. че като се приемал хероин през носа, нямало опасност да се привикне, защото можело само при венозна употреба. Да, ама не.

Галахад, даваш ли си сметка, че дори да е напълно доказано вярно това, което казваш, а аз твърдя, че не е точно така, тук става въпрос наистина за определени личностови дефицити. Защото тези хора търсят "помощта" на подобни субстанции поради определени причини. С други думи не тревата е проблем за тези хора, проблема е в самите тях. Те "експериментират" и ако няма трева ще намерят друго. Така, както преди да има трева на пазара, бг наркоманите масово дишаха лепило "Кале" (става въпрос за късните години на социализма). Просто разменяш причината и следствието.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Другари, на дребно подхождате. Тревата била вредна, алкохолът, цигарите, спортът. Чакам да обявите жените и храната за вредни.

Истината е, че направо животът е вреден. Как беше - той се предава по полов път и винаги е с летален изход.

A така, всичко е вредно, но забраненият плод е най-сладък:

post-917-072240300 1292481075_thumb.jpg

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Романе, брат, това е най-хубавата снимка в целия форум :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

A така, всичко е вредно, но забраненият плод е най-сладък:

Снимката е убийствена! :good:

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо да са спорни медицинските приложения на марихуаната?

Освен седатив за здрав сън, позитивните ефекти на марихуаната, могат да бъдат използвани при пациенти болни от рак, СПИН, глаукома и прочие. СПИН-а може да причини загуба на апетит (така нареченият wasting syndrome), което може да доведе до драстична промяна в теглото и слабост, а марихуаната по съвсем естествен начин увеличава апетита.

Друг пример - химиотерапията при пациенти с рак, често има странични ефекти на гадене и повръщане, а марихуаната има свойството да облекчава гаденето и позволява на пациентите по съвсем естествен начин да възстановят нормално и здравословно тегло.

Ако седна сериозно да отговарям, може и да други приложения да се сетя. За това преди да говорите, че марихуаната няма медицински приложения, пообразовайте се малко в сферата на съвременната и етно медицината, защото когато се говори наизуст и без адекватни аргументи, съвсем се бетонирва едно безкрайно погрешно мнение за това, какво всъщност представлява марихуаната и какви са ефектите й.

Марихуаната, като много други психоактивни разстения (макар, че марихуаната няа само психоактивни ефекти), има един много кофти страничен ефект, за който, всички неинформирани и приказващи напред-назад хора, са виновни. Именно първоначалната нагласа и само-убеждението и заблудата от ефектите.

Давам ви адекватен пример - експеримент, който съм правила върху 3-ма различни души, за да докажа тезата си (не обичам да говоря без да знам какво говоря).

Как мина експеримента. Смесих обикновенна трева - не марихуана, просто си я набрах от дворчето :sneaky2: с насипен тютюн, за аромат. В продължение на една седмица, експериментирах върху трима различни души. Първият, никога не беше пушил марихуана и само беше чувал за ефектите й - казвам му, ей пич, имам малко ганжда, искаш ли да пробваш? И той веднага отреагирва, с ясната психическа нагласа, че сега като си дръпне няколко пъти ще се размаже, координацията му ще се забави и прочие други ефекти, за които чул, не дочул - знае. Давам му фалшивата марихуана, момчето си пафка сладко-сладко и именно благодарение на тази си себезаблуда, че аз съм му дала марихуана и той трябва да очаква тези и тези ефекти, човека започна да се държи именно по този начин. Психологическа нагласа.

Второто ми опитно зайче, беше една мацка, която пафка от време на време - предимно за да отпусне малко стреса от работата. На нея й свих цигара от тютюн и малко истинска марихуана. Момичето е пушач, а понеже аз този ден пушех само насипен тютюн, та й дадох една свита цигара. Изпуши я, неосъзнавайки, че вътре има и марихуана. В един момент, просто видях, как се поотпуска (работата й е много напрегната и е винаги с някакви невротични жестове, като например: непрекъснато потропва с крак или потропва нон-стоп с пръсти по масата). След известно време, единственото нещо, което стана беше, че се отпусна и започна да говори по-меко и плавно. Чак след това й казах, че съм била сложила малко марихуана в цигарата й - остана изненадана.

А третият ми експеримент, приключи прекалено бързо. Един приятел - доста добър психовант, който използва марихуаната само с определена цел и/или нужда (когато е болен, уморен и т.н.). Опитах се да му дам фалшива марихуана - веднага ме хвана, питайки какъв е този боклук, дето му пробутвам.

Така, че не малка част, от това как реагираме спрямо марихуаната, си е чиста психологическа нагласа.

Другият момент, разбира се (ако ще говорим за широка употреба, а не само медицински приложения) е абсолютната безотговорност, тоталното безхаберие и идиотщина на една голяма част от хората. Марихуаната има благоприятни действия, взета в правилния момент и правилната атмосфера. И разбира се - правилното количество. Но понеже винаги ще се намерят един куп абсолютни, безмозъчни олигофрени, които да го обърнат на оргия и простотия, за това, за съжаление, тази крайно приложима в днешно време билка си остава нелегална. Защото хората нямат култура на употреба и мярка на каквото и да било.

П.П.: Винаги съм се възхищавала на способността ни, сами да се убеждаваме в неща, които самите ние не знаем със сигурност и от опит. :biggrin:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо да са спорни медицинските приложения на марихуаната?

Освен седатив за здрав сън, позитивните ефекти на марихуаната, могат да бъдат използвани при пациенти болни от рак, СПИН, глаукома и прочие. СПИН-а може да причини загуба на апетит (така нареченият wasting syndrome), което може да доведе до драстична промяна в теглото и слабост, а марихуаната по съвсем естествен начин увеличава апетита.

Друг пример - химиотерапията при пациенти с рак, често има странични ефекти на гадене и повръщане, а марихуаната има свойството да облекчава гаденето и позволява на пациентите по съвсем естествен начин да възстановят нормално и здравословно тегло.

Ако седна сериозно да отговарям, може и да други приложения да се сетя. За това преди да говорите, че марихуаната няма медицински приложения, пообразовайте се малко в сферата на съвременната и етно медицината, защото когато се говори наизуст и без адекватни аргументи, съвсем се бетонирва едно безкрайно погрешно мнение за това, какво всъщност представлява марихуаната и какви са ефектите й.

Марихуаната, като много други психоактивни разстения (макар, че марихуаната няа само психоактивни ефекти), има един много кофти страничен ефект, за който, всички неинформирани и приказващи напред-назад хора, са виновни. Именно първоначалната нагласа и само-убеждението и заблудата от ефектите.

Давам ви адекватен пример - експеримент, който съм правила върху 3-ма различни души, за да докажа тезата си (не обичам да говоря без да знам какво говоря).

Как мина експеримента. Смесих обикновенна трева - не марихуана, просто си я набрах от дворчето :sneaky2: с насипен тютюн, за аромат. В продължение на една седмица, експериментирах върху трима различни души. Първият, никога не беше пушил марихуана и само беше чувал за ефектите й - казвам му, ей пич, имам малко ганжда, искаш ли да пробваш? И той веднага отреагирва, с ясната психическа нагласа, че сега като си дръпне няколко пъти ще се размаже, координацията му ще се забави и прочие други ефекти, за които чул, не дочул - знае. Давам му фалшивата марихуана, момчето си пафка сладко-сладко и именно благодарение на тази си себезаблуда, че аз съм му дала марихуана и той трябва да очаква тези и тези ефекти, човека започна да се държи именно по този начин. Психологическа нагласа.

Второто ми опитно зайче, беше една мацка, която пафка от време на време - предимно за да отпусне малко стреса от работата. На нея й свих цигара от тютюн и малко истинска марихуана. Момичето е пушач, а понеже аз този ден пушех само насипен тютюн, та й дадох една свита цигара. Изпуши я, неосъзнавайки, че вътре има и марихуана. В един момент, просто видях, как се поотпуска (работата й е много напрегната и е винаги с някакви невротични жестове, като например: непрекъснато потропва с крак или потропва нон-стоп с пръсти по масата). След известно време, единственото нещо, което стана беше, че се отпусна и започна да говори по-меко и плавно. Чак след това й казах, че съм била сложила малко марихуана в цигарата й - остана изненадана.

А третият ми експеримент, приключи прекалено бързо. Един приятел - доста добър психовант, който използва марихуаната само с определена цел и/или нужда (когато е болен, уморен и т.н.). Опитах се да му дам фалшива марихуана - веднага ме хвана, питайки какъв е този боклук, дето му пробутвам.

Така, че не малка част, от това как реагираме спрямо марихуаната, си е чиста психологическа нагласа.

Другият момент, разбира се (ако ще говорим за широка употреба, а не само медицински приложения) е абсолютната безотговорност, тоталното безхаберие и идиотщина на една голяма част от хората. Марихуаната има благоприятни действия, взета в правилния момент и правилната атмосфера. И разбира се - правилното количество. Но понеже винаги ще се намерят един куп абсолютни, безмозъчни олигофрени, които да го обърнат на оргия и простотия, за това, за съжаление, тази крайно приложима в днешно време билка си остава нелегална. Защото хората нямат култура на употреба и мярка на каквото и да било.

П.П.: Винаги съм се възхищавала на способността ни, сами да се убеждаваме в неща, които самите ние не знаем със сигурност и от опит. :biggrin:

Хммммммм!

Опити, експерименти върху хора, без тяхното съгласие......

ЕТИЧНО ЛИ Е?????

Това с психологията го знаят отдавна, също самохипнозата, даже китайците кат ти набоцкат доста иглички и ампутация ще ти направят докато се кикотиш.....

Но експерименти върху хорица ей така.....

:lac: :lac: :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първият, никога не беше пушил марихуана и само беше чувал за ефектите й - казвам му, ей пич, имам малко ганжда, искаш ли да пробваш? И той веднага отреагирва, с ясната психическа нагласа, че сега като си дръпне няколко пъти ще се размаже, координацията му ще се забави и прочие други ефекти, за които чул, не дочул - знае. Давам му фалшивата марихуана, момчето си пафка сладко-сладко и именно благодарение на тази си себезаблуда, че аз съм му дала марихуана и той трябва да очаква тези и тези ефекти, човека започна да се държи именно по този начин. Психологическа нагласа.

Ми тогава защо ни е притрябвала истинска марихуана? Според този твой експеримент, нужда от истинска марихуана имат само тези които вече я пушат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Драги Скуби,

Първата фотография си струва да бъде сложена за аватар на нечии форумен профил!

* * *

Нека се въздържаме от коментари в този дух....biggrin.giflaugh.giftooth.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Че то не е спирало да се пие, та да почва "пак" :drinks_drunk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мислих, че има лек спад, но явно съм се заблудил.

Питието определя съзнанието тука.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мислих, че има лек спад, но явно съм се заблудил.

Питието определя съзнанието тука.

Питието определя битието /за рима/.

Празници идват, много ясно, че ще се пие:)))

santa-drunk-toast.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хммммммм!

Опити, експерименти върху хора, без тяхното съгласие......

ЕТИЧНО ЛИ Е?????

Това с психологията го знаят отдавна, също самохипнозата, даже китайците кат ти набоцкат доста иглички и ампутация ще ти направят докато се кикотиш.....

Но експерименти върху хорица ей така.....

:lac: :lac: :lac:

О, боже...

П.П.: Мен не ме бройте. Аз не пия алкохол :bigwink:

Ми тогава защо ни е притрябвала истинска марихуана? Според този твой експеримент, нужда от истинска марихуана имат само тези които вече я пушат.

На вас за какво ви е? Нито знаете за какво да я изолзвате, нито можете да оцените свойствата й, освен за някакво дебилно "напафкване".

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, боже...

П.П.: Мен не ме бройте. Аз не пия алкохол :bigwink:

На вас за какво ви е? Нито знаете за какво да я изолзвате, нито можете да оцените свойствата й, освен за някакво дебилно "напафкване".

Качва се на Интер Цити една дама и влиза в едно купе където сам е седнал един мъж.

Веднага схваща защо е сам. Но резервацията за там важи, тъй че.....Вади си кърпичката слага една две капки от парфюма си и уж, че и се киха го държи под носът си. Оня намирисва, намирисва и най на края я пита:

-Извинете госпожо, на какво мирише?

-Clive Christian Imperial Majesty за 215 000 долара.

-Аха....

Минава време и изведнъж се усеща ужасна миризма надминаваща нормалното ниво, потисква даже и парфумираната кърпичка.

-О, Господе! А това кава ужасна миризма е?- пита дамата.

-Бял боб за 5 лева!

:laugh::tooth::w00t:

Редактирано от Skubi
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...