Отиди на
Форум "Наука"

Легализирането на марихуаната


Recommended Posts

  • Потребител

В палате наркоманов Не писать стихов мне и романов,Не читать фантастику в углу, -Я лежу в палате наркоманов,Чувствую - сам сяду на иглу.Кто-то раны лечил боевые,Кто-то так, обеспечил тылы...Эх вы парни мои шировые,Поскорее слезайте с иглы!В душу мне сомнения запали,Голову вопросами сверлят, -Я лежу в палате, где глотали,Нюхали, кололи все подряд.Кто-то там проколол свою душу,Кто-то просто остался один...Эй вы парни, бросайте «морфушу» -Перейдите на апоморфин!Рядом незнакомый шизофреник -В него тайно няня влюблена -Говорит: «Когда не будет денег -Перейду на капли Зимина».Кто-то там проколол свою совесть,Кто-то в сердце вкурил анашу...Эх вы парни, про вас нужно повесть,Жалко, повестей я не пишу.Требуются срочно перемены!Самый наш весёлый тоже сник.Пятый день кому-то ищут вены,Не найдут - он сам от них отвык.Кто-то даже нюхнул кокаина -Говорят, что - мгновенный приход;Кто-то съел килограмм кодеина -И пустил себя за день в расход.Я люблю загульных, но не пьяных,Я люблю отчаянных парней.Я лежу в палате наркоманов -Сколько я наслушался здесь, в ней!Кто-то гонит кубы себе в руку,Кто-то ест даже крепкий вольфрам...Добровольно принявшие муку,Эта песня написана вам!© Владимир Высоцкий. Текст, музыка, 1969

© Владимир Высоцкий. Исполнение, 1969 112

http://www.youtube.com/watch?v=t5dQBhDqyzs

:whistling: :whistling: :whistling:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 200
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Мисля, че вече обясних, че за да прибегне човек до психоактивни вещества системно, трябва да са налице определени личностови дефицити. Различните хора се справят по различен начин и за съжаление някои от тях с помощта на "наркотиците" (тук слагам целия набор - от легалните алкохол, тютюн, медикаменти до забранените в момента).

С наркотиците не се решават проблемите, а се задълбочават. Идеята на бъдещия наркоман наистина е с тяхна помощ да постигне нещо, но постига това, че проваля всичко. Дори и само за това, че като го хванат, може да иде в затвора, което едва ли е целта, която е смятал да постигне с употребата на наркотици. За съжаление, като че ли това е и най-лесния за усвояване проблем. Но така е, простичкото е лесно за усвояване. Не е като да ти говорят за активен компенент тетрахидроканабинол (звучи почти като непротивокенституционствувайте) и за някакви процеси, дето можело незабележимо да се проточат в години. А какво имаме в нашата дискусия? Ами има: "Искам статистика след коя цигара или след кой месец се минава на хероин". Иска се простото решение - примерно да се каже 100 цигари или 3 месеца и всеки мераклия да пробва марихуаната може да изпуши спокойно 99 цигари или да пуши 2 месеца и 29 дни. Проблемът е, че не говорим за някаква компютърна игра, та да може да се спре на определено ниво. Няма ясно видима граница, няма "тъ-дъм - честито, вече можете да минете от марихуана на хероин". Проблемът идва не на брой цигари или на календарен период. Проблемът идва в някакъв момент, който е индивидуален за всеки човек. Момент, в който "вълшебните свайства" на марихуаната, които се мяркат из тази тема и въобше из нета се оказват леко недостатъчни и просто за момента трябва нещо по-силничко. Е, че е по-силвичко си излиза вярно, ама че е за момента - те тука е грешката.

Иначе за цигарите го има това, дето някои пушачи твърдят, че ако били нещо вредни, нямало да ги продават в магазините. При това така популярно, та от един момент взеха да добавят че МЗ предупреждава, че пушенето било опасно. А цигарите и алкохола не са чак толкова измъкнали се от държавната репресия. ДДС-то и акцизите намалиха броя на пушачите. Но при всички случаи свободната продажба създава впечатлението за безвредност.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно - създава впечатлението за безвредност. Имайки предвид колко младежите пушат обикновени цигари, след като "падна забраната" за тях и в училищата вече не трябва да се крият, само си представете какво всенародно пафкане на трева и веселие ще настане.

Има хора, които могат да контролират себе си, това, което правят, вкл. и ако дръпнат малко, могат да контролират процеса. Обикновено такива хора имат силата да откажат цигарите, да спрат пиенето и пр. Те са малко обаче и могат да се гордеят с това.

Масата, Михов, за масата ми е думата... Ветроглавите тинейджъри, които вместо да идат на екскурзия в Алпите (не е тъй трудно), отиват на екскурзия навътре в главите и телата си.

Редактирано от КГ125
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С наркотиците не се решават проблемите, а се задълбочават. Идеята на бъдещия наркоман наистина е с тяхна помощ да постигне нещо, но постига това, че проваля всичко. Дори и само за това, че като го хванат, може да иде в затвора, което едва ли е целта, която е смятал да постигне с употребата на наркотици. За съжаление, като че ли това е и най-лесния за усвояване проблем. Но така е, простичкото е лесно за усвояване. Не е като да ти говорят за активен компенент тетрахидроканабинол (звучи почти като непротивокенституционствувайте) и за някакви процеси, дето можело незабележимо да се проточат в години. А какво имаме в нашата дискусия? Ами има: "Искам статистика след коя цигара или след кой месец се минава на хероин". Иска се простото решение - примерно да се каже 100 цигари или 3 месеца и всеки мераклия да пробва марихуаната може да изпуши спокойно 99 цигари или да пуши 2 месеца и 29 дни. Проблемът е, че не говорим за някаква компютърна игра, та да може да се спре на определено ниво. Няма ясно видима граница, няма "тъ-дъм - честито, вече можете да минете от марихуана на хероин". Проблемът идва не на брой цигари или на календарен период. Проблемът идва в някакъв момент, който е индивидуален за всеки човек. Момент, в който "вълшебните свайства" на марихуаната, които се мяркат из тази тема и въобше из нета се оказват леко недостатъчни и просто за момента трябва нещо по-силничко. Е, че е по-силвичко си излиза вярно, ама че е за момента - те тука е грешката.

Иначе за цигарите го има това, дето някои пушачи твърдят, че ако били нещо вредни, нямало да ги продават в магазините. При това така популярно, та от един момент взеха да добавят че МЗ предупреждава, че пушенето било опасно. А цигарите и алкохола не са чак толкова измъкнали се от държавната репресия. ДДС-то и акцизите намалиха броя на пушачите. Но при всички случаи свободната продажба създава впечатлението за безвредност.

Пич, стига бе!

Вярваш ли си?!? :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дотука КГ-то и Галахад казаха на пръв поглед най-банални, но всъщност най-верни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дотука КГ-то и Галахад казаха на пръв поглед най-банални, но всъщност най-верни неща.

И са какво са верни?

С това, че са полит. коректни ли?

Ама то е лесно така...

Вярвайте си!

В световен мащаб наистина има голямо лоби против легализацията!

А през това време пишман-моралистите да повтарят мантрата: "Марихуаната е вредна!" по 1000 пъти на ден, нещо като "Отче наш!".

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, твоите критики са, че като не сме опитали да не ляляме?

О.к що тогаз да разрешиме и "тежката" дрога? Бас ловя, че коката и хероина лекуват някои болести. Не зная дали ти си опитвал (и никак не ме интересува), но с тази хипотеза ще легализираш и курарето ;). Да дрогата може да лекува, както и аспирина, ма не съвсем! Но създава доста повече поражения (дрогата била лека или тежка, не аспирина, ама и той може!).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, аз и политкоректност :) Не, Михов, наистина, социално опасна си е.

С кое?

С това, че не се позволяват обективни сравнения с алкохола, който е напълно легален ли? :sneaky2:

Някои хора просто си казват думата!

Михов, твоите критики са, че като не сме опитали да не ляляме?

О.к що тогаз да разрешиме и "тежката" дрога? Бас ловя, че коката и хероина лекуват някои болести. Не зная дали ти си опитвал (и никак не ме интересува), но с тази хипотеза ще легализираш и курарето ;). Да дрогата може да лекува, както и аспирина, ма не съвсем! Но създава доста повече поражения (дрогата била лека или тежка, не аспирина, ама и той може!).

Ами да, не лялайте, без да сте опитали...

Или поне, без да мислите... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С кое?

С това, че не се позволяват обективни сравнения с алкохола, който е напълно легален ли? :sneaky2:

Някои хора просто си казват думата!

Ами да, не лялайте, без да сте опитали...

Или поне, без да мислите... ;)

Ne sam jal oste shovesko meso, no ima kojto kazva che chernijat drob ili surovijat mozak e bizu.....

post-5590-086128300 1292633838_thumb.jpg

:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе хора, толкова ли наистина се влияете от клишета?

Ако питаш мен - твърдо НЕ! Не се влияя по никакъв начин (е според мен де). И кое клише съм използвал? Я да те питам теб. Мери Джейн е прекрасна, Мария Хуанита е Панацея, кой използва клишета?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С кое?

С това, че не се позволяват обективни сравнения с алкохола, който е напълно легален ли? :sneaky2:

Всеки път се повтаря едно и също в такива теми - за вредите от цигарите, от алкохола, от дрогата. И всеки път аз не доумявам къде е логиката: Като се каже че вещество Х е вредно, някой пуска контрааргумент "ама и вещества У и Z са вредни!" Като че ли това автоматично прави Х полезно. И вместо да са позволени само У и Z, да се позволи и Х - че да има повече избор, като употребяваме вредни вещества.

Михов, опасявам се че аргументите ти тук са в стил "световната конспирация, дето промива мозъка на масите и крие истината за захарните петлета." ;)

Редактирано от Kuna
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има хора, които само общи приказки разправат. Ей, аман от тая посредственост бре.

Алва, това за общите приказки май вече го каза 1-2 пъти. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще го казвам докато трябва.

А сега моля да ме извините, отивам да рина лайна.

Ами то изобщо не трябва.

Успех в риненето.

Глишев

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Не знам как гласи законът, но според мен за да не се криминализират младешките щуротии, може да се каже, че х количество от тревицата може да се отглежда, притежава за лична употреба в къщи. Както и мнозина си пекат ракийца в къщи макар, че е забранено. Но в момента, че произвежда търговски количества или се консумира публично, да се съди както другите данъчни престъпления. Конфискуване на кола, дом, недвижим имот, чак до затвор. В зависимост на количеството нали?

На времето на село хората за лични цели са си произвеждали, тютюн, винце, ракийца, коноп /не само за въже, чувал/ има където и мак, и са си пиели пафкали на кеф.

И все така във всяко село е имало поне една кръчма......

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

ПС

Нали, кат не съм употребявал наркотици, мога да имам мнение спрямо тях? Не е нужно да си готвач за да кажеш, че манджата е загоряла или не.

:sneaky2: :sneaky2: :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност за мен даже този текст в закона, който криминализира употребата, не е пробелм. Т.е. в държава с нормална система за правоприлагане това не трябва да е проблем, възпиращ сам по себе си ефективната борба с дрогата. Защото, ако има истинска воля да се притоводейства на тоя тип престъпност, няма да се търси формално отчитане на дейност и ще се преследва именно търговията, производството и разпространението.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...(че не си потребявала, също е ясно).

....

Според мен, човек може да се гордее, ако не е употебявал тоя смрадлив долнопробен треволяк.

Не подобава на наследниците на древните траки да отцепват от реалността чрез боклуците, наречени наркотици. Дионис ни е дал божествената напитка за тая цел. Ако я пием с мярка, можем да бъдем весели, доволни и здрави.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Куна, не знам дали знаеш, че при траките вино са пили само мъжете и то само в храма по време на инициация и церемонии.

Не са цицали като пиявици, както правят някои хора сега.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мен, човек може да се гордее, ако не е употебявал тоя смрадлив долнопробен треволяк.

Не подобава на наследниците на древните траки да отцепват от реалността чрез боклуците, наречени наркотици. Дионис ни е дал божествената напитка за тая цел. Ако я пием с мярка, можем да бъдем весели, доволни и здрави.

Ами те и траките, и скитите са ползвали конопа, така че нищо не е отвчера. Ей тука бях писал някакви мъдрости навремето за наркотиците в древността.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=4412&st=0&p=33690&hl=+наркотиците%20+&fromsearch=1&#entry33690

Както е посочил уважаемият Тироглифус:

"В гореказаната река (Хеброс) се въди едно растение, което много прилича на риган. На това растение тракийците откъсват върховете, хвърлят ги в огъня, след като са яли Деметрината храна (т. е. храна, приготвена от жито), и като вдишват издигащите се пари, омайват се и се унасят в дълбок сън." (Псевдо-Плутарх, "За реките", прев. В. Бешевлиев)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не са цицали като пиявици, както правят някои хора сега.

...и аз това казвам, виното трябва да се пие с мярка.

Куна, не знам дали знаеш, че при траките вино са пили само мъжете и то само в храма по време на инициация и церемонии.

Малко се съмнявам, ами вахканките с какво са повгрявали, едва ли са я карали само на алкохолни изпарения... :laugh:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...