Отиди на
Форум "Наука"

Легализирането на марихуаната


Recommended Posts

  • Потребител

О, боже...

П.П.: Мен не ме бройте. Аз не пия алкохол :bigwink:

На вас за какво ви е? Нито знаете за какво да я изолзвате, нито можете да оцените свойствата й, освен за някакво дебилно "напафкване".

Излиза, че простите използват като средство за затъпяване алкООла, а разбирачите - трева.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 200
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Излиза, че простите използват като средство за затъпяване алкООла, а разбирачите - трева.

Разбирачите кокаин ползват......

:crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Излиза, че простите използват като средство за затъпяване алкООла, а разбирачите - трева.

Човек е токсикоман по природа. Типична приматска черта.

няма да пускам тематичното филмче за маймуните алкохолици на карибите, но затова пък малко материал за четене:

http://findarticles.com/p/articles/mi_m1134/is_10_113/ai_n8640726/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Живеем в свят изпълен с рискове. Затова разрешеното и забраненото за употреба е функция от плюсовете и минусите от него - доколко е необходимо и доколко е опасно. Цигарите не са необходими, но пък пушачите може да живеят достатъчно дълго и много от тях да изкарат до средностатистическата възраст за умиране. Други неща като химиотерапията и операциите на жизненоважни органи са много рисковани, но пък и жизненоважни.

Може би някои ще се зарадват, но някои жени и спортове също са забранени - става дума за малолетните жени и някои екстремни спортове.

Твърдението, че някои от потребителите на марихуана я пушели щото спряха "Калето", а другите си палели щото били образцови граждани е меко казано несериозно. То е като да се разправя, че някои били бременни, а други били само малко бременни. С "Калето" и марихуаната въпроса стои като в поговорката, за попа дето се научил на запържен боб, ама като свършил, се отучил.

Употребата на марихуана не е необходима като храната, водата и въздуха. Тъй че всички, дето я употребяват реално злоупотребяват. Идеята е, че една цигара и приблемите изглеждат решени. Но с времето се вижда, че не е така. Тъй се стига до дозата, която ще помогне само този път. А после няма спиране. Какво се получава, ако се легализира употребата на марихуана? Много хора, дето не са "си решавали проблемите" с марихуана ще се пробват. А после ще потърсят нещо по-твърдичко. Отделен е въпросът, че като се разреши, цените ще паднат, предпозливостта също и ще има ред тежки случаи в резултат от предозиране. Сега освен забраната и цената си казват думата за да не се стигне до масови злоупотреби с неблагоприятни последици.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис и Алвата имат по една специална ментичка от мен. Алвата към ментичката има и една мастичка, заради сполучливия каламбур. :)

Към мнение #79 на Галахад мога само да добавя, че съм виждала и как действа тревата на съвсем млади хора - т.е. юноши, непълнолетни и пр. Наблюдавала съм го в продължение на доста време покрай един интернет клуб, в който бяха редовни клиенти. Не ми хареса, това, което виждах. Е, отново, за нищо на света не бих им улеснила зорлем достъпа до такива средства.

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Твърдението, че някои от потребителите на марихуана я пушели щото спряха "Калето", а другите си палели щото били образцови граждани е меко казано несериозно. То е като да се разправя, че някои били бременни, а други били само малко бременни. С "Калето" и марихуаната въпроса стои като в поговорката, за попа дето се научил на запържен боб, ама като свършил, се отучил.

Употребата на марихуана не е необходима като храната, водата и въздуха. Тъй че всички, дето я употребяват реално злоупотребяват. Идеята е, че една цигара и приблемите изглеждат решени. Но с времето се вижда, че не е така. Тъй се стига до дозата, която ще помогне само този път. А после няма спиране. Какво се получава, ако се легализира употребата на марихуана? Много хора, дето не са "си решавали проблемите" с марихуана ще се пробват. А после ще потърсят нещо по-твърдичко. Отделен е въпросът, че като се разреши, цените ще паднат, предпозливостта също и ще има ред тежки случаи в резултат от предозиране. Сега освен забраната и цената си казват думата за да не се стигне до масови злоупотреби с неблагоприятни последици.

Абе човек...

Казано на чист български хал хабер си нямаш какво представлява марихуаната и как действа! :laugh:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

напълно съм съгласен. хора дето си нямат понятие за какво иде реч тръгнали да се правят на моралисти. това си е чисто и скучно тесногръдие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тези които са против марихуаната обикновено имат един малък недостатък. Не са пушили марихуана. Марихуаната действа по два основни начина от личните ми опити и наблюдения.

1. Напушва те смях, мислиш малко "бавно", хваща те параноя, огладняваш зверски.

Е па оно то я съм си така и без никакви треви! :whistling:

Абе човек...

Казано на чист български хал хабер си нямаш какво представлява марихуаната и как действа! :laugh:

Не бъдете тъй сигурни, че Галахад няма понятие що е туй нещо, Михов и Алвич. Не бъдете... ;)

А да се легализират ли твърдите наркотици? Защо не?

ПП

А никой ли не се сеща, че това всъщност значи легализация на един тъмен бизнес..

Тези които са за легализацията, биха ли дали на детето си?

Редактирано от КГ125
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не бъдете тъй сигурни, че Галахад няма понятие що е туй нещо, Михов и Алвич. Не бъдете... ;)

Ами никак не личи, че има понятие. Тия клишета, дето ги е надробил имат много малко общо с реалността. ВЕрвайте ми! :laugh:

А да се легализират ли твърдите наркотици? Защо не?

Това вече е изключително сложен въпрос. За разлика от марихуаната, която наистина не е по-вредна от алкохола например, с твърдите дроги нещата не стоят точно така. От друга страна е добре да има контрол над тия процеси. Можем да направим такава тема. Може да се каже доста по въпроса. А и от дрога до дрога има огромна разлика.

Големият проблем в днешно време са дизайнерските дроги. А те са... легални. И наистина опасни.

А никой ли не се сеща, че това всъщност значи легализация на един тъмен бизнес..

Тези които са за легализацията, биха ли дали на детето си?

За първото се досещаме КГ, ама смътно. :tooth:

Иначе интересна логика извади - излиза, че бизнеса е по-добре да е на тъмно. Т.е. да генерира престъпност вместо данъци. Да няма контрол над веществата и алчни наркодилъри да злоупотребяват с качеството им. Да води до незаконно забогатяване и незаконно разпределяне на територии. И т.н. и т.н.

На детето ми до 18 г. не бих дал. Не спекулирайте с това, изрично подчертавам, че говорим за легализация при пълнолетните. Ако науча, че е пушило инцидентно, няма да правя трагедии. Ако разбера, че сериозно се увлича, ще се притесня много. Но ще се притесня много и ако разбера, че много пие...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тъй. Алкохолът отключва ли психични заболявания токова често, колкото марихуаната? Това ми е първият въпрос.

Вторият - защо марихуаната да, а твърдите не?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алкохолът отключва всякакви заболявания, психически и физически, в сравнение с които марихуаната е градинско цвете.

КГ, марихуаната трябва да се легалириза, а твърдите не, защото тя е безвредна, за разлика от тях. Елементарно.

Чрез измислени полицейски акции срещу марихуана в нивата на баба пенка и пъпчиви ученици, запалили цигара полицията отчита дейност като борба с наркотрафика. Ами не е борба. когато това не е наказуемо, усилията ще се концентрират в далеч по-сериозни и важни сфери.

Редактирано от alvassareiro
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе тя салвията не е забранена, и за нея се спрягат митове, колко е безвредна, та който иска да халюцинира на воля - може да се възползва.

Дето се вика - тревата да ни е проблема, че покрай дизайнерските дроги и всевъзможни синтетики все едно не можем да се надрусаме необезпокоявани, че полицията ще ни прибере.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй. Алкохолът отключва ли психични заболявания токова често, колкото марихуаната?

Алкохолът отключва едно не толкова психично заболяване, но влияещо пряко на психиката - алкохолизъм. Чини ми се, че от марихуана никой не е умрял, докато от алкохолизъм не съвсем...

КГ, това за отключванията на психични заболявание е доста несъстоятелен аргумент. Първо, процентът на отключили такива заболявания след употреба на трева е нищожно малък. Второ, обикновено факторите, довели до отключването са комплексни. Т.е. генетични фактори, фактори на средата и психологически фактори, забъркани във взривоопасен коктейл. Травмиращите и силно стресови събития в живота, на които е изложен човек обикновено са основните виновници за отключванията. При всички положения, трябва да е налице определена генетична предразположеност.

П.П. Виждал съм стотици хора, употребяващи трева - честно, но на никой нищо му няма. Живял съм години със закоравял тревоман. О, чудо, но не разви шизофрения, не мина на хероин, не уби баща си и не изнасили майка си. :tooth:

П.П.П. В рода ми има алкохолик.

Редактирано от Михов
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Абе човек...

Казано на чист български хал хабер си нямаш какво представлява марихуаната и как действа! :laugh:

Широкото разпространение на наркоманията се дължи именно на невежеството. Всички наркомани започват с идеята, че са много наясно с какво са се захванали, но реалността се оказва много различна. Само дето го разбират много късно.

То и от тази дискусия не е трудно да се види, че радетелите за легализиране на търговията с марихуана наблягат основно на някои моментни изживявания, без дори да се замислят за последиците в дългосрочен план. Те въобще не разсъждават за пораждането на физиологическа зависимост (която при марихуаната не е чак толкова страшна) и доста по-проблемната психологическа зависимост. Втората е по-проблемна, защото търсенето на забавните моменти се обвързва с наркотиците и се стига до твърдите наркотици.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Non-Medical Aspects

The most potent argument against the use of marijuana to treat medical disorders is that marijuana may cause the acceleration or aggravation of the very disorders it is being used to treat.

WHAT ARE THE MEDICAL DANGERS OF MARIJUANA USE?

Редактирано от Kuna
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От баба Пенка ми дойде на ум но не си спомням поговорката за човек който весело си върши работата.

"щастлив е като баба, когато коноп кваси" или нещо подобно беше...

:))::)): :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нито една държава досега не е спечелила War on Drugs ... спечелили са само мафията и наркопласьорите ...

та специално за марихуаната ... да ... ползите от легализацията и ще бъдат много повече от вредите ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Самото растение може да е безвредно или дори направо полезно като репичките. Засега минава за забранено и - правилно или не - това са фактите. Оттук нататък всеки да се оправя.

Като даскал имах адски неприятна среща с това растение преди две години. Още ми пари под джигера. В училището имаше учителски дежурства за пушенето по кенефите. В даден момент на даден етаж дежурен бях аз. Задавам се културно по стълбите, виждам отдалеч няколко девойчета, застанали пред тоалетната и отдалеч се провиквам: "Гасете, идвам". Нали, дето се вика, къде на майтап, къде сериозно. Ония изпадат в някакво тъпо овче мълчание и застиват като отстреляни. Наближавайки, долавям несбъркваемата миризма на треволяк и взимам последните няколко стъпала на един скок - явно мацките са курдисани пред тоалетната, за да пазят някого, който си пафка вътре. Толкова го и опазиха. Честно казано, бях готов да откъсна главата на нещастника вътре, стига да беше казал и една дума насреща ми.

За моя ужасна изненада "нещастникът" се оказа моя дипломантка от дванайсети клас - класически случай с отличен успех и отвратително поведение. Знаете, има такива ученици, дето хем са възхитителни, хем са самоунищожително глупави.

Положението беше адски куцо. Разбира се, още същия ден я натропах както си му е редът пред зам-директора. Класният й ми се обади, за да ми каже, че не е трябвало. На съвета всички даскали се бяха озъбили да изключват съответното момиче - беше изключително противна гледка, защото имам много ясни спомени и като ученик, и като учител за много по-отвратително проявени лица, които биваха коткани от училищното ръководство. Класният стратегически отсъстваше. Казах, че според мен тази простъпка на ученичката е относително маловажна и заслужава друг тип наказание, но гузните съвести в даскалото си я бяха набелязали като козел опущения. Естествено, връчиха й отпускното и без моя безценен глас. Ако зависеше от мен, на мацето можеха показно да му се вгорчат страшно последните месеци в училище и без тая безмислена жестокост, но това е положението. Можех да си затрая, не го направих. Смятах, че ако си замълча, това ще ми струва работното място (поне би било редно да е така, но сега и за това се чудя). Ако сега бях даскал, пак бих докладвал пред ръководството всеки глупак, който мисли, че може просто да пафка трева в сградата на училището. За мен тревата е гадост, отрова, която ненапразно е забранена. И без значение дали съм прав или не, законът си е закон. А ако бяхме 1920 г., бих пребил собственоръчно всеки ученик с подобна проява.

Но ми остава изключително горчивият вкус от това, че покрай мен едно може би глупаво, но не непременно престъпно момиче не си получи гимназиалната диплома докато невероятни изроди я получиха. Не знам, по мое време пафкаторите бяха поне достатъчно интелигентни, че да се отдалечават от сградата. Целият случай беше върхът на лицемерието и моята роля в него беше тази на пълния глупак, който разчита на някаква умереност на фона на изключителна корупция. Убеден съм, че ако родителите на момичето бяха с достатъчно дебели портфейли и/или с достатъчно известни имена, работата щеше да се потули. Което не е идеята.

После с прехвалената образователна институция се разделихме по друг (също неприятен) повод, но конкретният случай беше една от причините силно да възненавидя двойния стандарт спрямо учениците.

Поуката е тази: тревата поне засега е нелегална. Не можеш да я притежаваш, не можеш да я носиш в себе си, не можеш да я продаваш, не можеш да я консумираш. Още повече, когато си ученик. Най-вече в самата сграда на училището. И ако баща ти не е мутра. За себе си съм убеден, че от тревата се затъпява, но това е без значение. Тя не бива да се легализира, двойните стандарти в училищата трябва да се махнат (сиреч до кръв да се обновят училищните ръководства) и всички ученици трябва да знаят, че безмислените им "бунтарства" с канабис в училищната тоалетна ги изправят през възможността да бъдат изритани от добро училище, за да попаднат в гетарско.

Още повече в ХІІ клас, когато вече уж са безнаказани, защото им предстои уволджак. Няма такова нещо. Имат осемнайсет години и работата може да опре до полиция (пред която осемнайсетгодишният по правило много бързо се напикава, за колкото и корав да се смята), а дори и най-добронамереният даскал е длъжен да докладва за глупака, заловен с трева. Дори на осемнайсет, човек има достатъчно акъл да не прави безмислени неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте сега! Употребата на конопа тук се сравнява с тютюнопушене и алкохолизъм. Ще почна отзад напред. О.к алкохолизма не само, че е вреден, за индивида, но той нанася щети не само на себе си, а и на околните. Даже не алкохолизма, а каране в пияно състояние или опиянено. Да наистина не съм употребявал "упойващи субстрати" ;), но съм наясно с тях, е химия съм завършил все пак. "Изгарящата киселина" да каже колко време минава от първото пушене на трева до хард наркотиците, и от първото питие до алкохолизма, и в проценти моля. Сега за цигарите. Баща ми казваше, когато ме предпазваше от лоши навици: "Миг невнимание, цял живот страдание". Е аз и пропуших и пропих, но не стигнах до наркотици. А имах (в края на 89-та) приятел който крадеше килограми оцетен анхидрид. Тез дето разбират ще се сетат. Но не е тов въпроса на дискусията, после имах доста приятели дето са свили....цигарка, ама повече няма да опитат. при това химици! Разбира се, че ги питах, но не отговориха, казаха просто - няма да повторя. Не се отнася за тоз първия, той тогаз и ЛСД беше опитал ;).

Аз имам връзка с учениците (предполгам Историк и стоедин по-голяма, щот просто не съм даскал ;)), винаги съм имал, не съм забелязал употреба на дрога. Нито нужда от нея. Пушенето е гадно! Да така е! Когато дъщеря ми е в колата или нейни съученици 'ич не пуша. А рзбира се и не пия. Когато съм в къщи пуша пия. но с мярка. Пушенето не вреди на околните (погрижил съм се) пиенето също. Но ако моят дъщеря "вземе трева" и после продължи (без да има какъвто и да е "медицински" проблем) кои ще са виновни? Ако е леглизирано? Отговори ми "Изгаряща киселина" ;) и ти Михов?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но ако моят дъщеря "вземе трева" и после продължи (без да има какъвто и да е "медицински" проблем) кои ще са виновни? Ако е леглизирано? Отговори ми "Изгаряща киселина" ;) и ти Михов?

А, ако вземе трева сега, както е нелегална? Тогава кой ще ти е виновен? Не искам да те плаша, но който не е решил, той не се е снабдил! Това е положението. Играем си на моралисти, но всъщност де факто няма репресивна сила, способна да спре черния пазар.

Мисля, че вече обясних, че за да прибегне човек до психоактивни вещества системно, трябва да са налице определени личностови дефицити. Различните хора се справят по различен начин и за съжаление някои от тях с помощта на "наркотиците" (тук слагам целия набор - от легалните алкохол, тютюн, медикаменти до забранените в момента). Кофти е, но е факт.

И още нещо важно - ако, в момента, голям човек, или подрастващ тръгне да си набавя марихуана, защото по една или друга причина е решил да го направи, няма никаква гаранция за това какво купува. А ако е легална, поне ще си купи контролиран продукт. Защото дилърите масово продават (поне преди години беше така, поне от 5 години не следя пазара) т.нар. "друсана трева". А друсаната трева може да бъде и доста опасна. Един вид се оставяш на творческите заложби на дилъра, който ти е забъркал коктейл, вместо да получиш наистина сравнително безобидния канабис. Ето ви още една причина за легализация. Изобщо солидна част от сегашната престъпна схема ще се обезсмисли.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изобщо солидна част от сегашната престъпна схема ще се обезсмисли.

Несъмнено може и да се промени сегашната схема, но няма да е за по-добро. У нас не се спазва законът, забраняващ продажбата на алкохол и цигари на непълнолетни. В заведенията пък да не говорим. Една легализация, в условията на нашето общество, с пълна липса на правова държава и гражданско съзнание и мащабна организирана престъпност, ще донесе само и единствено вреди. Социалните последствия могат да са ужасни, особено при положение че нямаме нито културата, нито работеща система за обучение и превенция на злоупотреби с каквито и да е вещества сред децата и юношите, за правоприлагане да не говорим. Каква наивност трябва да има човек, за да си вярва, че легализацията е по-добър вариант?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако се легализира, масовостта е гарантирана. Сега също много се пуши, но се знае, че това е наркотик, че не бива и т.н. и все пак доста хора се въздържат (леле, докъде я докарахме, да казваме, че доста хора се въздържат...)

Визирам, разбира се, не хората с твърди убеждения и устои, (които знаят какво правят) а ония, за които е притеснението,които, естествено, са най-уязвими и на които енергията им е като пълноводна река, акълът - като набиращ височина самолет, ама опитът, устоите и сдържаността ги нема никакви - хлапетията, пубертетите, тинейджърите, тия дето бъдещето е в тях и от които се очаква да оправят бакиите на нашите поколения, а с това и живота си на достойни човешки същества... .

Цигарите са разрешени и хлапетиите пушат. Мислех едно време, че се прави заради тръпката от забраненото, ама се оказа че не е така. Сега даже се пуши повече. Е, хубаво. От цигарите белята е немалка, но дядо ми, царство му небесно, почина на 83 а е пушел много. '

Алкогохолът е разрешен и дечурлигата пият. Не много, но пият. Само че алкохолът има две качества, които го правят сравнително безопасен.

1/ не води до пристрастяване, освен в случаи, които по правило са свързани със зрялата възраст и със специфични ситуации. Алкохолик не става всеки, който пие - сигурен съм, че който и да било лекар ще потвърди, че тази зависимост е от друг тип и че обществената й опасност е другал

2/ така или иначе, не се пие толкова често, колкото се пуши и колкото би се пушело при легализирана дрога; Колко хлапета пият? Много. Колко пият САМИ? Никой. Трябвая компания, майтапи, дискотеки, бар, пейка в парка ако щете, ама трябва повод, събиране, други хора.

Я сега да видим обективно - колко биха пушили самИ?

Ей така, да им е готино, да им се вдигне тонуса, щото им е кофти, щото "тая гъска от нашия клас тъпата не ми обръща внимание и ме зарязва заради некви простаци", "щото всичко е празно и безсмислено" "щото нема кинти, а..л съм им майката на целия им тъп свят" и пр. и пр. и пр. глупости....

Гарантирам, че маса народ.

С други думи, тревата би се употребявала масово. Т.е проблемът е, че в обществото масово ще ходят хора под наркотично въздействие. Силно, слабо, временно, неопасно, не знам си какво си, но това си е наркотично въздействие.

Колко престъпления са извършени под въздействието именно на леката дрога? Колко счупени глави има по тоя повод?

Не биологичния ефект е притеснителен - макар, че знаете какво занчи нещо да може от отключи шизофрения, да кажем.

Мене лично ме смущава социалнопсихологическия аспект.

Един млад човек трябва да лети и да превзема света, и ако ще седне някъде в някое ъгълче да помечтае, нека това да е след като е гледал Властелина на пръстените или е прочел нещо, или пък се е качил на Тевното езеро в Пирин, а не с цигарка опиат в ръка, отнесен и откъснат от реалността.

Ей, та това поведение ти отваря вратата към социалната пасивност и към махването с ръка, към отнасянето в друг свят, и да, точно така, прав е Галахад, това провокира насоченост да се опита и твърдата дрога.

Или, с тихо скърцане ти се отваря вратата към деградацията и към оня свят. Тихо, приятно, леко, безопасно скърцане, но за мене вратата е именно тази.

От 100 5 ще са силни и стабилни, ще си пушат и ще си гледат бизнеса. Ами останалите?

Редактирано от КГ125
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те въобще не разсъждават за пораждането на физиологическа зависимост (която при марихуаната не е чак толкова страшна) и доста по-проблемната психологическа зависимост. Втората е по-проблемна, защото търсенето на забавните моменти се обвързва с наркотиците и се стига до твърдите наркотици.

Ето това все ми се въртеше в главата, но не можех да го изразя ясно. :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, ако вземе трева сега, както е нелегална? Тогава кой ще ти е виновен? Не искам да те плаша, но който не е решил, той не се е снабдил! Това е положението. Играем си на моралисти, но всъщност де факто няма репресивна сила, способна да спре черния пазар.

Мисля, че вече обясних, че за да прибегне човек до психоактивни вещества системно, трябва да са налице определени личностови дефицити. Различните хора се справят по различен начин и за съжаление някои от тях с помощта на "наркотиците" (тук слагам целия набор - от легалните алкохол, тютюн, медикаменти до забранените в момента). Кофти е, но е факт.

И още нещо важно - ако, в момента, голям човек, или подрастващ тръгне да си набавя марихуана, защото по една или друга причина е решил да го направи, няма никаква гаранция за това какво купува. А ако е легална, поне ще си купи контролиран продукт. Защото дилърите масово продават (поне преди години беше така, поне от 5 години не следя пазара) т.нар. "друсана трева". А друсаната трева може да бъде и доста опасна. Един вид се оставяш на творческите заложби на дилъра, който ти е забъркал коктейл, вместо да получиш наистина сравнително безобидния канабис. Ето ви още една причина за легализация. Изобщо солидна част от сегашната престъпна схема ще се обезсмисли.

Ами Михов нали за това ги възпитаваме. Сега е незаконно (освен вредно). И законно и незаконно да вземе, аз ще съм виновен! И майка и ;). Едно е семейството да каже това е вредно, друго е държавата да отсече - това е незаконно.

Аз се смятам за либералист, ама да "либерализираме" леката дрога зради "определени личности дефицити"? Значи да приемем за норма тези дефицити?

По отношение на контрола. И тези форуми (но по-малко), както и доста други са изпълнени с теми за занижения или никакъв контрол, на само за храните, и КАТ, а и за здравеопазване. Как ще стане контрола над Мария Хуанита? Че какво му пречи на наркопласьора станал "дистрибутор" да си си пробутва "друсаната трева" на определени клиенти? Даже не на определени, ако няма риск. А ако го "гепят" ще се оправдава, както със стандарта "Стара планина".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Големият проблем е това, което се каза и по-горе. Когато има абсурдни забрани, полицията е заета да гони бабите дето садят трева и учениците, дето си подават една цигарка, и това се отчита като борба с наркотрафика. Ако това е позволено, полицията ще концентрира усилия в много по-важни области.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...