Отиди на
Форум "Наука"

Четете Ленин...


T34

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Уфссс, бях се затъжил за теб. Ама все пак защо да четем Ленин (а и клипа какво общо има?)? Освен в исторически план де.

Едни ни призовават да четем Библията, други - да четем Ленин. Цяло чудо е, че все още са останали хора, които четат Дарвин;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Романе, между библията и Ленин разликата е огромна, очевидно от снимката едното е за животни :tooth:

ааа, това е човек, чел прекомерно Библията и сега опитващ се да си възвърне предишния вид, наваксвайки с Ленин:)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да четем революционна литература, но защо точно Ленин? Има ли революционна ситуация, излизат революционерите, те пишат революционна литература и тя се чете.Но революция с крайно лява идеология надали в момента е възможна. Както е казал Евгений Замятин - “повече революции не може да има, защото нашата революция беше последната.“ Така че, Ленин не би ни свършил работа.

Според Александър Херцен социализмът ще се развие във всичките си фази до крайните си последствия, в нелепост. Тогава отново ще се изтръгне от титаническата гръд на революционното малцинство вик на отрицание и отново ще започне смъртна борба, в която социализмът ще заеме мястото на някогашния консерватизъм и ще бъде победен от неизвестна нам революция.

Не изключвам (или по-скоро се надявам) в близко или далечно бъдеще да възникне революционна ситуация типа „консервативна революция” в духа на Освалд Шпенглер и на новата новата европейска десница (Юлиус Евола, Ален дьо Беноа и др.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ше чета аз Ленин... предпочитам Тери Пратчет :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нека повечко четем другаря Т34! А той нека си чете Улянов и да ни преразказва...

Панцер, развей контрареволюциония байряк да се сберем за отпор на левичарите! Нашето знаме ще са Шпенглер, Соловьов, Розанов и Малтус! Да им издърпаме ушите на разни сталинисти и шестаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето защо човек, освен че трябва да избира какво чете, трябва и да го разбира. Иначе вместо примат става на мечка:)))

А освен червената мечка, като нов вид трябва да се опише и 6-тата мечка:

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=ufo&Number=1951081236&page=0&view=collapsed&sb=5

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Туй дето го показват на клипа какво е? Обекти за бутане ли? Ако е така пропуснали са Альоша в Пловдив, паметника на съв. армия в София и още няколко подобни. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

mechka23.jpg

Мечката се мие, чисти

във потоците сребристи.

Има ли за тебе пречка

да постъпваш като мечка?

(Надпис на стената на градска баня)

Другари! Мечката е високосъзнателен член на нашето социалистическо общество! Тя не само упражнява редовна хигиенизация и с това осуетява вражеските опити за бактериологическа диверсия, но и усилено изучава съчиненията на гениалния вожд и учител на цялото трудещо се... мечество, другаря В. И. Ленин. Нека припомним, че мечката е и символ на най-прогресивната съветска страна. И тъй, другари, предлагам мечката да бъде наградена с орден "Червено знаме", да й се даде ведомствена квартира в държавен резерват, порцион мед с боровинки, карта за почивка на Стара планина и служба в Комитета по горите. Освен това на мечката следва да се присвои уважителното обръщение "другарката Мечка".

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Опасявам се, че със 6-тата мечка проблемът е свръхгалактически... и неспасяем:

http://blog.dojh.net/index.php/2011/01/04/6tata-mechka-chast-purva-13-2/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ашколсун, другарю Ром, прекрасна снимка - ще я озаглавим: "Другарката Мечка в културномасовата работа".

Другари!

Другарката Мечка освен хигиенизация, културномасова дейност и изучаване трудовете на основоположника на ленинизма е открила и простичките радости на пролетариата!

88cd712eb819ac5d-large.jpg

(В очакване на поръчката)

5i_04092010_ohota_27_0x0.jpg

(Заслужена глътка след трудовия ден)

Наздраве, другарко Мечка!

Социалистическите горски стопанства взеха мерки, така че ловът на другарката Мечка е забранен, тъй като тя е наш съратник в борбата.

Вместо полезната мечка сега социалистическият ловец се е насочил към изтребване на далеч по-опасни вредители в тайгата:

20748.jpg

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Що да го чета (Ленин)? Той чете ли ме? :book:

:post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Бетонен аргумент!!! :frusty2:

:rock::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Едни ни призовават да четем Библията, други - да четем Ленин. Цяло чудо е, че все още са останали хора, които четат Дарвин;)

Лелеййй ми аз и Ленин съм чел (че и пак продължавам) и Библията, ма Дарвин не :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо омаскарихте хубавото животно в тази тема? :biggrin:

Лелеййй ми аз и Ленин съм чел (че и пак продължавам) и Библията, ма Дарвин не :(.

Аз не успях да го издържа - Ленин, де. Големи глупости и идеологически дивотии е писал.

Империализмът бил висша фаза на капитализма... Ами ако е така, защо СССР имаше също имперска политика, нали не бе капиталистическа държава? И прочие и прочие дивотии.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лелеййй ми аз и Ленин съм чел (че и пак продължавам) и Библията, ма Дарвин не :(.

лошо, ще те разстреляме значи:)))

Защо омаскарихте хубавото животно в тази тема? :biggrin:

Ето и друго животно, което се присмива на упадъчния капиталистически свят, знаейки, че звездата на пленителното щастие ще изгрее и в неговия обор:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да будь я и негром преклонных годов,

И то без унынья и лени

Я русский бы выучил только за то,

Что им разговаривал ЛЕНИН. :)

В. В. Маяковский

Живое слово Ильича:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Специално за Т34, някой благодетел се е постарал да качи речи на Ленин и Сталин в замундата.

http://zamunda.net/details.php?id=250073

Това не е игрален филм. Това е Сталин! :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лениновата наука , прави ръцете и главата силни ....

ОК.

Свържиме с него. Иска ми се да си поговориме......

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...