Отиди на
Форум "Наука"

Разумът се връща


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Добре, но така си унищожаваме традицията. Неслучайно именно комунистите забраняваха или се опитваха, не само религията, ами и обичаите. Това било селско, онова било просташко...

Никой никого не кара насила да ходи и да се кръсти. Но да си уважава традицията и корените е полезно за човешкия индивид. Като се замисля, това май го прави личност в много сериозна степен.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 143
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Кръстовете върху българския герб са в разрез с науката, наречена история. В Закона за българския герб се казва: „Над щита има голяма корона, първообраз на която са корони на български владетели от Втората българска държава, с пет кръста и отделно кръст над самата корона.”

Ами това е историческа фалшификация! Някой да е виждал миниатюра, стенопис или описание на такава корона? Според българската конституция над щита даже въобще няма корона. Никой депутат-законодател обаче не се притеснява от сбъркания закон. Ако искат могат да го оправят за един ден.

post-2642-065475400 1300822907_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Добре, но така си унищожаваме традицията. Неслучайно именно комунистите забраняваха или се опитваха, не само религията, ами и обичаите. Това било селско, онова било просташко...

Никой никого не кара насила да ходи и да се кръсти. Но да си уважава традицията и корените е полезно за човешкия индивид. Като се замисля, това май го прави личност в много сериозна степен.

Значи хубаво е в такъв случай да не вземаме пример от комунистите и нито да налагаме, нито да забраняваме. Защото държавната религия ще означава точно това.

Уважаваш тези традиции и корени, които го заслужават. Няма как да изискваш уважение, то се заслужава. Да накараш един атеист, например, да уважава религията е загубена кауза:) Да уважава правото на другите да си я почитат, е друго нещо. На това действително трябва да се учим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Неее, Лилава, далеч не са само емоционални. Приказките ми, де. Училището е част от държавата. Държавата има кръст на герба (и ползва още много религиозни знаци), а гербът си е подходящ и за в училище. Просто е. Инак явно ще трябва да го сменим.

Гербов, в Закона за герба пише "първообраз", а не "реплика" ;)

Митак, твоето е класическото "нема". Не ти харесва, значи не е подходящо. Е, нещата са малко отвъд моята и твоята личност.

-------

Ето къде ви е слаба логиката, приятели. Приемате самото християнство за нещо безмислено и затова символите му ви дразнят. ОК, никой не ви казва сакън, вярвайте. Но просто символите, които произхождат от християнството, вече отдавна не принадлежат само на религията, а на нацията като цяло. Съжалявам, може и да не ви харесва. Но е така. Хералдиката не е вероучение. Кръстът в България и в цяла Европа отдавна е надминал религиозното си значение и е придобил политическо и културно измерение. И това се отнася не само за него, а и за много други религиозни по произхода си символи.

Мен, да кажем, като християнин може да ме дразнят витражите на художника Иван Пенков с богинята Темида в Съдебната палата. Откъде накъде в съда на една светска страна ще има изображения на богиня, в която част от гражданите (да не кажа всички) не вярват? Това е вашата логика. Хайде да махнем витражите от Палатата!

Ааа, ще каже някой, чакай, различно е. Темида е символично изображение на правосъдието, а не религиозен образ. Така ли, ще кажа пък аз. Ами щом Темида е само символично изобразена, значи и кръстът може да се схване като символ на държавността ни.

Друг ще каже, че би било вандализъм да се премахнат красивите витражи. И би бил прав. Според мен също така е вандализъм да се пречи на присъствието на традиционни национални и политически символи в училища и на други обществени места.

А училището е като съда и армията - държавна институция и обществено място. Щом в съда може да има витраж с Темида, а в армията - знамена с надписа "С нами Бог", не виждам къде всъщност е пречката в училищата да има вероучение, кръстове, даскали-попове, утринна молитва и пр.

Свиквайте. В Конституцията пише, че източноправославното вероизповедание е традиционно за Републиката. Поне аз не знам по-висок светски авторитет от този на Конституцията.

Щом кръстът е подходящ за армията и герба ни, не виждам защо евентуално да не е подходящ и за училищата ни? Колко съвсем светски училища се казват "Свети Йоан Рилски"? Не "Йоан", а "Свети Йоан". Знам поне няколко светски общински училища в София с построен параклис в двора. Явно това не е било проблем доста дълго време.

Как се нарича светският Софийски Университет? Не е ли пак наречен на християнски светец? Не е ли това достатъчно да убеди всеки нормален човек, че става дума за съвършено естествена политическа традиция и жива етнокултурна ситуация? Това не е единственият български светски университет, наречен на религиозен авторитет, нито на светец. Нито е единственият български светски университет с богословски факултет, подготвящ бъдещи свещеници. Явно светската ни образователна система няма проблем с определено религиозно съдържание. Или може би трябва като пуритани да идем с камъни и да разбием витража със св. св. Кирил Методий над стълбището, водещо към Голямата аула (впрочем, пак на Иван Пенков)? Университетът ни носи името и образите на светци - на Големия печат на СУ също има изображение на светеца-патрон - а сме седнали дребнаво да обясняваме как нямало място за религиозна символика в образователната ни система. Това е страшно лицемерие.

Колко обществени, също светски болници носят имената на светци?

И какво има на реверса на монетата ни от един лев? Монетата, отсечена от съвсем светския ни монетен двор. Ами пак е св. Йоан. Защо, да го вземат кървавите и мътните, трябва да се срамуваме от най-нормална държавна символика и да се отказваме от нея в името на дявол знае какво?

-------

Всъщност изобщо няма значение какво смятаме за самата християнска вяра, дали я изповядваме или не. Традиционната тежест на източноправославното й изповедание е гарантирана от светската ни Конституция, нашите институции и официални знаци носят следите й - включително и в образователната сфера. Това е част от политическата, национална, светска традиция на България.

Оттук нататък всякакви приказки са излишни. Не става дума за религията, а за държавната символика. Ако някой иска да я променя, да се обърне към районния си народен представител с предложение за промяна в законодателството на Републиката :tooth:

Същото се отнася и за много други европейски страни. Ако някой иска да е последователен в антирелигиозните си вкусове, ще трябва да се опълчи не само срещу кръстовете в италианските училища (откъдето всъщност тръгна темата), а срещу официалните символи, институции и традиции на двайсетина светски европейски държави.

Да иде да се оплаква на двайсет и шестимата лордове-епископи в британския Парламент. Или на датската кралица, чиято официална титла, доколкото помня, е "по Божията милост кралица на Дания".

Е... Бог да му е на помощ - както казват в светските американски съдилища :biggrin:

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Неее, Лилава, далеч не са само емоционални. Приказките ми, де. Училището е част от държавата. Държавата има кръст на герба (и ползва още много религиозни знаци), а гербът си е подходящ и за в училище. Просто е. Инак явно ще трябва да го сменим.

Не е толкоз просто. Иначе, както вече казах, няма да е проблем да заменяме иконите в църквите с научни схеми:)

Дразнят се от религиозни символи, Глишев, войнстващите атеисти. А това пък е най-противната форма на фанатизъм, признавам. За нас, нормалните атеисти, тези символи не са дразнещи, просто безразлични.

Но стига приказки, ето една ободряваща новина :biggrin:

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12811197

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е толкоз просто. Иначе, както вече казах, няма да е проблем да заменяме иконите в църквите с научни схеми:)

Дразнят се от религиозни символи, Глишев, войнстващите атеисти. А това пък е най-противната форма на фанатизъм, признавам. За нас, нормалните атеисти, тези символи не са дразнещи, просто безразлични.

Но стига приказки, ето една ободряваща новина :biggrin:

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12811197

Да, не е толкова просто. Една научна схема значи само едно нещо - това, което със средствата на науката изразява.

А един Луцифер има две значения:

1. носител на светлина;

2. Дявола.

Е, Луцифер на какво е символ? И за кого?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може да са безразлични за мнозина, но са част от културата ни.

А нация без религия изчезва. Или си открива нова религия. Поне досега все така е ставало.

Между другото, поне част от дадената "ободряваща новина" е определено невярна.

В Ирландия броят на заявилите се и практикуващи католици нараства от 2005 насам. Малко под четири милиона са. Всъщност това е една от най-религиозните нации в Европа. Там преброяванията дават точни бройки на атеисти и агностици и стойностите са от порядъка на стотина-сто и нещо хиляди души общо за Ейре при общо население от около шест милиона. Така че тука нещо има грешчица.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нацията изчезва без религия, защото тя е един от символите й. А като изчезне нацията, какво остава? Банда лумпени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Нацията изчезва без религия, защото тя е един от символите й. А като изчезне нацията, какво остава? Банда лумпени.

Ужас, КГ, значи ме смяташ за лумпен :unsure:

Между другото, поне част от дадената "ободряваща новина" е определено невярна.

В Ирландия броят на заявилите се и практикуващи католици нараства от 2005 насам. Малко под четири милиона са. Всъщност това е една от най-религиозните нации в Европа. Там преброяванията дават точни бройки на атеисти и агностици и стойностите са от порядъка на стотина-сто и нещо хиляди души общо за Ейре при общо население от около шест милиона. Така че тука нещо има грешчица.

Възможно е, Глишев, то на жулналистически писания е противопоказно да се вярва сляпо. Разбира се, с увеличаване броя на образованите хора намалява този на вярващите. Например, в научните среди процентът на вярващите е пренебрежимо малък. Но това е друга тема.

Ето кой филм гледах нощеска пък аз:

henri-4-movie-poster-1020549038.jpg

Сюжетът му прекрасно се вписва в темата и допълва думите ми. Толкова народ, хора с потенциал, се занимават с това да се избиват помежду си, вместо да градят, творят. Какво разхищение на време, таланти, животи и какво ли още не в името на дребни религиозни различия. Ето това всъщност доминира през по-голямата част от историята на религиите...

Както казах, не всички вярващи са като вас тук, за жалост. Затова религията, заедно с нейните сиволи, има нужда от ограничаване. Тя сама не може да се контролира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... Сюжетът му прекрасно се вписва в темата и допълва думите ми. Толкова народ, хора с потенциал, се занимават с това да се избиват помежду си, вместо да градят, творят. Какво разхищение на време, таланти, животи и какво ли още не в името на дребни религиозни различия. Ето това всъщност доминира през по-голямата част от историята на религиите...

Както казах, не всички вярващи са като вас тук, за жалост. Затова религията, заедно с нейните сиволи, има нужда от ограничаване. Тя сама не може да се контролира.

Ако не е религия, ще е нещо друго. Например - идеология.

Но в дъното и на едното и на другото стоят други неща, така че човекът скоро няма да спре да се избива по обективни причини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако не е религия, ще е нещо друго. Например - идеология.

Но в дъното и на едното и на другото стоят други неща, така че човекът скоро няма да спре да се избива по обективни причини.

Е, стига де, да се надяваме, че ще е скоро:)

Плюс това, дори не ми се струва наложително да няма религии за целта. Сигурно звучи наивно и твърде оптимистично, но тяхното естествено развитие е в именно такава посока, това поне се вижда. Просто за целта имат нужда от контрол.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Точно в кои научни среди процентът на вярващите е малък :)

Анри Наварски и аз се каня да го гледам. При ония от шевернайсети век нещата далеч не са изглеждали като дребни религиозни различия. Тези неща са имали огромно политическо значение. Впрочем, имат и досега. Ако нямаха, щеше да ти е все тая, че в даскало виси кръст.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нацията изчезва без религия, защото тя е един от символите й.

Нашата нация, обаче, освен че май не е много религиозна, но и парадоксално разбира религиозните символи. Даже при покръстването българите са си мислели, че като се научат да се кръстят правилно, вече са християни.

Не съм гледал президентът дали се кръсти правилно, но допреди време беше комунист-атеист, а напоследък редовно ходи да се черкува по Коледа и Великден. Вярващ ли е станал или „споделя” един от символите на нацията? Най-веселите ни приказки пък са за глупавия и измамен „дядо поп”.

post-2642-008583300 1300875683_thumb.jpg

А какво да кажем за този „символ”? Доколкото знам револверът служи само за убиване. Не знам, може да има стихотворение за револвера, но с револвер стихотворение не може да се напише. За мен, като човек изучаващ символите, си е направо кощунствено да се сложи револвер върху евангелието, в което пише „не убивай!”. Но и това съчетание е прието за един от „гордите” символи на нацията ни, и се публикува в учебниците.

Никой не се замисля за това странно съчетание и за куп други. Да не се впускам в темата за разпопения дякон Левски. Поп Кръстю е казал верни неща по този въпрос има и други реакции на попове от това време.

Всичко това не говори добре за интелектуалното ниво на нацията. Един атеист, ако сложи кръст в класната стая, никога няма да обясни правилно какво точно той изразява. Даже няма и да разбере, че нищо не разбира от същността на християнството. И аз съм такъв: наблюдавам отстрани и уважавам историческите му прояви, тях поне се мъча да разбера. Факт е, че европейската цивилизация е градена с моралните устои на християнството. А десетте божи заповеди и до днес са си валидни. Но аз, например, не се наемам да проповядвам «живото» християнство.

Ще станат близо десет години, откак отсреща строят една църква, а още камбанарията не са издигнали. Съсипаха една полянка в парка, за да я започнат. За сметка на това затварят училища. И като си помисли човек, телескоп видя какво има на хиляди години от земята, но все още не е открил прословутия бог.

Ето такива са моите мисли. Моите уважения към църквата, но ученият човек трябва да си е атеист. А църквата, ако иска да продължава да съществува, не трябва да дава възможност на атеисти да обясняват що е религия и има ли тя почва у нас?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Точно в кои научни среди процентът на вярващите е малък :)

Природните и технически такива, най-вече. То... останалото е колекциониране на марки, както е отбелязал Ръдърфорд :happy:

А десетте божи заповеди и до днес са си валидни.

Само с това не мога да се съглася. Има точно две, които са валидни, всичко останало е скрап :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има точно две Божии заповеди, които са валидни и до днес. А всичко останало е скрап.

И кои са тези две заповеди, според теб?

:post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И кои са тези две заповеди, според теб?

:post-20645-1121105496:

Едната със сигурност е: обичай децата на жена си като свои собствени (пресъздадено като оборима презумпция дори в Семейния кодекс).

За другата и аз не се сещам... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето кой филм гледах нощеска пък аз:

.............................................

Сюжетът му прекрасно се вписва в темата и допълва думите ми. Толкова народ, хора с потенциал, се занимават с това да се избиват помежду си, вместо да градят, творят. Какво разхищение на време, таланти, животи и какво ли още не в името на дребни религиозни различия. Ето това всъщност доминира през по-голямата част от историята на религиите...

Здрасти!

Лиле, ами аз за това ти говоря от началото на темата. Пак ли не зацепваш?

Именно подобни "прояви" като сагата с кръста в Страсбург противопоставят хората по религиозен признак. В противопоставянето са вкарани дори и тези, които никога през живота си не са влизали в църква. В каквато и да е църква, джамия или будистки храм. Ама никога.

Точно това е идеята, Лиле! Някой иска да ни върне в Средневековието.

Въпросният кръст не е пречел на никого и всички са живeли мирно и кротко, дори без да го забелязват десетилетия и векове наред.

Избухва, обаче, скандал. Измислен скандал. Преднамерен скандал. И хората започват да се замислят...... Да се обиждат........ Да се противопоставят........... Да стават зли един към друг.

И вината за това определено не е на някакъв кръст или на християнството.

Вината е на хората, които разпалват този скандал чрез нагли демонстрации, чрез дела в Страсбург, чрез СМИ. Нещата са доста простички.

Зад всичко прозира не дори религия, а най-банална политика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Десетте заповеди си важат, никой не ви е виновен, че не знаете анексите към тях и Единайсетата поправка :biggrin:

Дендро, къртиш, чистиш и извозваш, както често става :tooth:

Че ученият трябвало да е атеист и че хуманитарните науки били "събиране на марки" са мнения, които при следващ църковен събор лично бих предложил за осъждане като ерес в нарочно писмо до Синода :sneaky2: Освен това са политически некоректни :bigwink:

Хърсе, да го кажем така: кой разлайва кучетата?

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Хърсе, да го кажем така: кой разлайва кучетата?

:good:

Именно. И, по мое скромно мнение, разлайването им не е никак случайно.

А по повод десетте божи заповеди [...]

Редактирано от glishev
Мда, без персонални забележки от неясен характер, моля.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Просто погледни заповедите. Повечето от тях се грижат някой да не накърни егото на един ревнив, суетен Бог. Но щом смятате, че евентуалният Бог е суетен и ревнив...

Решението за премахване на каквито и да е религиозни символи от училищата не е грешка на ЕСПЧ. Грешно е връщането на християнския, с което се позволява нахлуването и на всички останали, а от това пък произтичат конфликти. Защото наличието на кръстове в училища е окей, докато всички са (или дори длъжни да бъдат) последователи на тази религия. Това отдааавна вече не е така и беше време да му се обърне внимание. Пфу, сто пъти обясних :mad:

Глишев, шегувах се, естествено. Още повече, че думите на Ръдърфорд са по адрес на палеонтологията и набиращото популярност по това време колекциониране на фосили, така че спокойно:)) Та казал е, че има само два вида наука - физика и химия (която е разновидност на физиката), а всичко останало е колекциониране на марки. Арогантен физик!

И спри да търсиш политкоректност в думите ми! Губиш ценно време :biggrin:

Редактирано от glishev
Правилно, работата е поправена.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, това с политкоректността ще ми свърши работа в случай на дърляне с други, по-чувствителни на тая тема атеисти. Голямо газиране пада, когато някой радетел на политкоректността ти каже:

- Тва християните сте лоши, лоши, лоши! - А ти му отговориш:

- Оп, пардон, политнекоректен си, късаш ми сърцето, обиждаш ми вярата, аз съм жертва на вербално насилие и смятам да те взривя заради тоя срам.

Настъпва изчервяване и мънкане, от което религиозната безскрупулна свиня изживява миг на дребнав триумф, че е нахакал на политкоректния наивник собствените му камъни :tooth:

Теб мога само да те поздравя за политнекоректността. Чудесно е, че проявяваш такава. Впрочем, как не те е срам, умен човек, пък атеист. Голям резил, да знаеш :biggrin:

А, виж, за връщането на християнските символи и с това прокарването на път за чуждите имаш основание. Ето нещо сериозно.

Ами ето сама казваш, че за свестните атеисти религиозните знаци са безразлична работа, не са дразнещи. В такъв случай остава на вярващите да разрешават този проблем. И доколкото действащите Конституции, закони, подзаконови актове и традиции на доста от светските европейски държави всъщност откровено привилегироват християнството (това е така и до днес на много места, както вече посочих), то има достатъчно начини да се спре поставянето на нови и нови религиозни символи.

Особено ако се използва любимата ми врътка, че кръстът е традиционен символ на местните култури и затова далеч не трябва да се схваща само като религиозен белег. Това тутакси би подкопало легалните основания на новонахълталите в училищата фенове на всякакви слънчица, лунички, звездички и планетки.

Някой ще проплаче за двойния стандарт на местните лошковци, но тогава може да му се възрази:

- Кръстът е тук от хиляда и сто години и носителите му са изградили културата ни, а вашият символ и самите вие още сте гости. Изчакайте още няколкостотин години докато религията ви отлежи по нашите места, понапишете няколкостотин книги тук и ще имате правото да окачите талисманчето си до нашето. А, да, и почнете да се отнасяте полусветски и към собствената си религия.

Както е известно, Дяволът е в детайлите... и дебне дори иззад кръста. В крайна сметка, какви европейци сме без малко словесна еквилибристика :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

......

post-2642-008583300 1300875683_thumb.jpg

А какво да кажем за този „символ”? Доколкото знам револверът служи само за убиване. Не знам, може да има стихотворение за револвера, но с револвер стихотворение не може да се напише. За мен, като човек изучаващ символите, си е направо кощунствено да се сложи револвер върху евангелието, в което пише „не убивай!”. Но и това съчетание е прието за един от „гордите” символи на нацията ни, и се публикува в учебниците.

Никой не се замисля за това странно съчетание и за куп други. Да не се впускам в темата за разпопения дякон Левски. Поп Кръстю е казал верни неща по този въпрос има и други реакции на попове от това време.

Всичко това не говори добре за интелектуалното ниво на нацията. ......

Тази комбинация е нагледен израз на самата клетва:

Заклевам се в Евангелието, в честа си, и в Отечеството си, пред Бога, и пред Честното събрание на съзаклятието, че от всичко което ми се яви, няма да кажа и открия никому нищо до смърт и до гроб.

Заклевам се и обещавам какво полагам за святата тази цел, живот и имот.

Заклевам се и обещавам, безусловна покорност на законите и на заповедите на съзаклятният Таен Централен Български Революционен Комитет съвременно мълчание, и тайност на делата.

А в противен случай, ако бъда Предател, или престъпник, съгласявам се да бъда прободен от оръжието на това съзаклятие, което има длъжност да ме брани, а и право да ме съди.

Заклевам се.

Спомням си от една тема на Галахад, че заклеването над оръжието е прабългарски обичай. Исторически Евангелието е допълнение.

Интересно, че вярващите православни не виждат нищо лошо в тази комбинация:

http://www.pravoslavieto.com/history/19/1837_Levski/index.htm

Може би, защото нямат предубеждения към Васил Левски.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Защото наличието на кръстове в училища е окей, докато всички са (или дори длъжни да бъдат) последователи на тази религия. Това отдааавна вече не е така и беше време да му се обърне внимание. Пфу, сто пъти обясних :mad:

Това е ключово "разбиране" за появата на проблема. Вече не само не всички са християни, но далеч не всички имат майки и бащи. Някои, например, имат вместо това по двама бащи или по две майки............

Съответно самият термин (какъв "термин", Господи!) "майка" и "баща" става не само излишен, но дори обиден и дискриминиращ за хомосексуалните двойки.

Има решение, разбира се. Както с кръстовете - забраняваме употребата на думите - "майка" и "баща" в официални документи.

Вместо това имаме вече: родител № 1 и родител № 2.

http://news.km.ru/v-ssha-bolshe-ne-budet-mam-i-pap

Само че това се случва не само в САЩ (статията) или в Италия, както в примера с кръстовете. Това става и тук, в България.

Ако някой от Вас е виждал тазгодишния формуляр за кандидатстване в софийските детски градини - намира се и в нета, сигурно е забелязал, че там вече няма "мама", няма "тате". Има родител № 1 и родител № 2..............

Честито на всички и особено на Лилето и Дорис. [s]Вие кой от двамата сте: родител № 1 или родител № 2?

Може и да не ми отговаряте. Не ми е толкова интересно да знам.

Редактирано от glishev
Без грубости.
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...