Отиди на
Форум "Наука"

Алтернативни версии за египетските пирамиди


Recommended Posts

  • Потребител

Може би става въпрос за това:

Според съвременните историци Сфинксът е построен почти по същото време като втората пирамида в Гиза, около 2500 г. пр.Хр., вероятно от фараона Хефрен, син (или брат) на Хеопс, за когото се предполага, че е построил Голямата пирамида. Това предположение почива на факта, че картушът на Хефрен – „овалната кутийка“ с името на фараона – е намерен на една стела близо до лапите на Сфинкса. Този възглед обаче е относително скорошен. През 1900 г. сър Гастон Масперо, директор на Службата за старините в Каирския музей, изказва предположението, че Хефрен просто е изровил от пясъка или е поправил Сфинкса, който вече е бил доста стар.

Ако той всъщност е ерозирал под действието на водата, а не на пясъка, явно е значително по-древен – вероятно с хиляди години.

http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=775

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Може би става въпрос за това:

Чета и тука за фараон Йошимура.:tooth:

Ама колко интересно, че да чукнеш в нета, гугли или сайтовете на Хаваш или университета нийде няма нищо документче. Филмче или просто снимки от този експеримент....

Ако случайно някой се разхожда из пирамидите да щракне няколко снимки.

Там ще е една 12м недовършена пирамидка.....

Дайте да я видим....

:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Doris,

хванал съм се. До 18 г. бях поддръжник на теорията за гробниците (то друга преподаваше ли се изобщо в училище и т.н.). Обаче ми попаднаха някои материали за пирамидите от очевидци, които са ходили перди 1996-та и понеже съм умно момче с доста познания, пък и ми предстоеше да уча за строителен инженер... нещо в моята "желязна логика" се обърна.

:)

Защо ли?

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Doris,

хванал съм се. До 18 г. бях поддръжник на теорията за гробниците (то друга преподаваше ли се изобщо в училище и т.н.). Обаче ми попаднаха някои материали за пирамидите от очевидци, които са ходили перди 1996-та и понеже съм умно момче с доста познания, пък и ми предстоеше да уча за строителен инженер... нещо в моята "желязна логика" се обърна.

:)

Защо ли?

Доколкото можах да схвана на сайта на Йошиморо и на университета му има подробни протоколи от изследването с Х-рай, че пирамидата действа като идеален атомен бункер.....

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но не е...

Само господ знае какво е....Но, че освен изданията на лилава литература и фантази има и друг бизнис в тях.

Нали всеки знае за чешкият патент за подостряне на жилет или ножизи с помоща на пирамида. Държавен с печат и всичко което е нужно.

Ету тук пък един унгарски патент. Ако те болят ставите или имаш рвматизам само си купуваш една шпирала и всичко се оправя...

енерго спирала от пирамиди

:tooth: :tooth: :tooth:

Даже е строена вече пирамида с цел за лекуващ център.

Па и скептиците могат да отидат да мерят, но има и протоколи от измерванел

20*20м 16м висока пирамида в Кишкунфеледьхаза

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Doris,

хванал съм се. До 18 г. бях поддръжник на теорията за гробниците (то друга преподаваше ли се изобщо в училище и т.н.). Обаче ми попаднаха някои материали за пирамидите от очевидци, които са ходили перди 1996-та и понеже съм умно момче с доста познания, пък и ми предстоеше да уча за строителен инженер... нещо в моята "желязна логика" се обърна.

:)

Защо ли?

Не се съмнявам, че си умно момче, но това не е достатъчно за доказване на твърдението, че пирамидите не са гробници.

Само господ знае какво е....Но, че освен изданията на лилава литература и фантази има и друг бизнис в тях.

Нали всеки знае за чешкият патент за подостряне на жилет или ножизи с помоща на пирамида. Държавен с печат и всичко което е нужно.

Ету тук пък един унгарски патент. Ако те болят ставите или имаш рвматизам само си купуваш една шпирала и всичко се оправя...

енерго спирала от пирамиди

:tooth: :tooth: :tooth:

Даже е строена вече пирамида с цел за лекуващ център.

Па и скептиците могат да отидат да мерят, но има и протоколи от измерванел

20*20м 16м висока пирамида в Кишкунфеледьхаза

Тия работи за ревматизма и прочее са ми доста съмнителни, ако ще сто патента да има.

А пирамиди хората строят и сега, красиви са и са здрави. Ето един проект (не на Йошиморо), с който японците се канят да надминат голямата пирамида в Гиза:

http://www.geekwidget.com/tag/tokyo-bay

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, с метални, рамкови конструкции и баба знае. Само фундаментите са стоманобетонови, стандартно и по нормите. Хубава инициатива де... то и пред лувъра в париж имаше една бодната по нареждане на ония Тайни общества.

И не само там. Има на доста места и то 1:1 пропорции на хеопсовата, но от метални рамки, а не от скални блокове. Пък и само външно представят геометрията... вътре са просто декор.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...