Отиди на
Форум "Наука"

Алтернативни версии за египетските пирамиди


Recommended Posts

  • Потребител

Примерът с укрепването и римската рампа е добър , но каква е височината която тя преодолява? Защото от една височина нагоре с укрепване с дървени анкери (колове) и дървени пръчки (армировка) няма да стане.

И въобще първоначално писах в темата , защото мисля че е правдиво така както историци и археолози се дразнят от любителите на извънземни обяснения на историята , така и същите тези историци и археолози да не дават обяснения за неща от които нищо не разбират.

Става въпрос за римска конструкция, направена при обсадата на Масада. Не мога да кажа със сигурност за височината на тази рампа, но в общи линии не е много висока (четох някъде в интернет, но не си спомням адреса, че рампата е строена върху сравнително висока и скална основа). Така или иначе трябва да се вземе в предвид, насипът е направен и върху силно наклонен терен, ето снимка:

roman-s-ramp-gained-access-to-jews-masada-israel+1152_12950345147-tpfil02aw-1233.jpg

Що се отнася до трудовете на Захи Хавас, не се наемам да ги коментирам, понеже не ми е попадала нито една негова книга. Така или иначе, фактически живота на тоя човек е минал покрай древноегипетските паметници, можем ли с лека ръка да заклеймим нещата, които твърди?

И въобще първоначално писах в темата , защото мисля че е правдиво така както историци и археолози се дразнят от любителите на извънземни обяснения на историята , така и същите тези историци и археолози да не дават обяснения за неща от които нищо не разбират.

Цъкнах ти плюсче за това, в крайна сметка всяка жаба да си знае гьола :)

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 133
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Напълно съгласен съм и аз с последното. И да уточним - не съм нито историк, нито археолог, нито съм давал собствени обяснения по този въпрос. И да - далеч съм от представата, че насипите са били от пясък. Линка, който си дал е доста добър, онагледен и точен и ме радва, че не видях злени човечета в него. И все пак без да съм инжинер представите ми за слягане на насипите н бяха много различни от това, което гледам сега на чертежите. Каква е обаче твоята теза за невъзможността да се извлачват монолитите по насипи? Това е което до момента не схващам? Фатални свлачища, които да попречат на този процес? Показаните на схемите не са непреодолими, (не е уточнен и какъв е материала с който е направен насипа). Графиките показващи свличания са всичките в резултат на оформени трапецовидни форми с по-високи и не-полегати стени - нормално, а точно от това египтяните не са се нуждаели - за да извлачват камъните по-тях е било необходимо наклона да е максимално малък и ъгъла максимално остър, което намалява риска от свличания също до минимум.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Римската рампа не е спираловидна и си е останала до наше време. А от рампите на пирамидите няма и следа. Като вървиш в пясък ти потъват краката. Тъй че ако рампата е от пясък трудно се върви, пък камо ли да се влачи нещо. А и за спираловидна рампа трябва много здрава външна стена да удържи огромната маса на пясъка, да не говорим за блоковете и влачещите ги. Тъй че по-реално ми се вижда качването с лостове и временни площадки, оформени чрез подравняване на пирамидите, където стъпаловидните площадки са малки спрямо издиганите влокове.

Захи Хавас - той май е образеца на наш Божо, естествено последното е побългарен вариант. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А какъв е проблема да са доставяли чакъл или каквато и да е твърда пръст от друго място след като са можели и самите монолити да ги донесат на такова разстояние?

А нищо не пречи също така да са използвани и лостове и други похвати едновременно. И другото което е - римляните не е имало нужда да разчистват своя насип, докато египтяните - да, все пак пирамидата е трябвало да може да се вижда, въобще двата насипа са правени със съвсем различни цели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахад , много си прав за д-р Захи и Божо...чак сега като го спомена ми светна какво едновременно ме дразни и умилява и в двамата , пък те - като астрални близнаци :biggrin:

Г-н Павлов ,сега си припомням пирамидата на Джосер в аспекта на това , че е надстроявана на етапи.Официалното обяснение , че египтяните са действали бързо и при все още жив владетел са продължили нагоре, в случая е най-вероятно.Все пак този разрез , който сте показали е направен въз основа на факта , че на мяста също си личи.Нещо като слоевете на землените насипи.Това според мен е така , защото промените не са били част от първоначалния план , а са ставали в движение - върху изградената конструкция се е надграждало.Именно поради това подобни слоеве и етапи не са забележими при Хеопсовата пирамида - според мен там всичко е ставало по първоначален план.

При един такъв план , сега като се замисля никак не е невъзможен и вариант с права не много висока рампа в единия ъгъл на пирамидата и оттам нагоре - по метода на Джосер - да се гради първо в другия край по диагонала.Така нещата стават с предварителен замисъл и всички връзки са ,, превързани,, т.е. няма да имаме отделни слоеве.

За рампата на Масада гледах скоро филм- в никакъв случай не е висока , при нея проблема е че е градена по склон и под обстрела на защитниците.

http://e-archaeology-scientist.blogspot.com/2009/08/blog-post_718.html - Уорлорд , тук мисля че нещата са най-добре обяснени - и за напречните наклони в зависимост от вида на почвата , и за допълнителното укрепване с дървени колове , пръчки и облицоване с къмъни и т.н.

Проблемът при Хеопс и Микерин е мащаба , както писах по-горе , така както ги рисуват с височина по 100-120м. обема на необходимата пръст е 4-5 пъти обема на пирамидата.Като начин на решаване на проблема - касапска история :tooth:

Древните египтяни , според мен са били с много по-големи познания и практически възможности от нас що се отнася до местене на тежки неща.И не само те...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Чета ужасно интересни неща тук.

Всъщност има ли нещо като публикувана теория за самия произход на пирамидите? От обикновена надгробна могила, да речем? Доколкото си спомням от антологията "Папирусът не расте на скала", изразът за "царят е мъртъв" на египтяните гласи: "възлезе бог на своя хоризонт". Сиреч гробницата, била тя пирамида или не, е "хоризонт", може би "небосклон" на погребания. Пирамидите (а може би и мастабите?) са ориентирани спрямо посоките на света и някои небесни тела, но не знам подробности. Има ли откъде да се прочете самата древноегипетска гледна точка към тези строежи? По-голяма надгробна могила, свещена планина, стълба към небесата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чета ужасно интересни неща тук.

Всъщност има ли нещо като публикувана теория за самия произход на пирамидите? От обикновена надгробна могила, да речем? Доколкото си спомням от антологията "Папирусът не расте на скала", изразът за "царят е мъртъв" на египтяните гласи: "възлезе бог на своя хоризонт". Сиреч гробницата, била тя пирамида или не, е "хоризонт", може би "небосклон" на погребания. Пирамидите (а може би и мастабите?) са ориентирани спрямо посоките на света и някои небесни тела, но не знам подробности. Има ли откъде да се прочете самата древноегипетска гледна точка към тези строежи? По-голяма надгробна могила, свещена планина, стълба към небесата?

В пирамидите не са намерили нито една мумия...

Че са надгробни могили е само наша измишлйотина....

Интересно е обаче, че повечето подобни строежи са на около същата ширина....

:unsure: :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има ли откъде да се прочете самата древноегипетска гледна точка към тези строежи?

За жалост древните египтяни са ни предоставили информация за ежедневните си дейности като миене, готвене, скубане на вежди и подобни глезотийки и нито дума за това как са построили аджеба тия пирамиди. Сякаш ей тъй между едно две скубания на вежди са ги направили да има с какво да си запълват времето.

Има си Долина на царете, мумиите са там. Ни една мумия няма в пирамида. Измишльотина е, че уж били преместени, че уж били разграбени и откраднати от самата пирамида. Има и по-късни глупави опити да се пишат надписи вътре в пирамидата, за да се покаже, че някой е бил там с тая цел - да погребва фараони и прочие глупости.

Пирамидите онези в Гиза са технически съоръжения. Повтарям - технически съоръжения. Погледнете нишите, камерите, ъглите... това е техническо съоръжение.

Защо обаче са конфигурирани по дадено съзвездия... в случая комай Орион.

Целия зодиак така е направен и това е по-скоро карта къде в космоса се намираш и под каква конфигурация виждаш звездите от точно тази точка (планета, система). Поне аз така бих направил, ако ми трябва ориентация при шетането ми из космоса. :)

На мен лично ми е интересно какво е имало В пирамидите... и също какво има ПОД пирамидите, защото там има коридори, зали и прочие нещица. Както се казва за Пирамидата "Колкото има отгоре, толкова има и отдолу!".

Пясъчни рампи, дървени трупи, въжета и макари... не ме разсмивайте.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имаш ли някакви доказателства, че пирамидите са строени от извънземни? Щото фантасмагорични теории бол. А тази тема е все още в раздел История, а не Паранаука. Така че по-сериозно, моля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Галахад , много си прав за д-р Захи и Божо...чак сега като го спомена ми светна какво едновременно ме дразни и умилява и в двамата , пък те - като астрални близнаци :biggrin:

Г-н Павлов ,сега си припомням пирамидата на Джосер в аспекта на това , че е надстроявана на етапи.Официалното обяснение , че египтяните са действали бързо и при все още жив владетел са продължили нагоре, в случая е най-вероятно.Все пак този разрез , който сте показали е направен въз основа на факта , че на мяста също си личи.Нещо като слоевете на землените насипи.Това според мен е така , защото промените не са били част от първоначалния план , а са ставали в движение - върху изградената конструкция се е надграждало.Именно поради това подобни слоеве и етапи не са забележими при Хеопсовата пирамида - според мен там всичко е ставало по първоначален план.

Ето и т. нар. 'неправилна пирамида' на Снефер - реално доказателство, че Пирамидите в Гиза не са изникнали от нищото, а преходът от мастаби към тях е бил продължителен процес:

3732114558_427cd11c6b.jpg

Ето още пирамиди:

http://www.jimloy.com/egypt/pyramids.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, самите пирамиди не са ли доказателство бе да му се не види. Малко става като онзи дето го плюли, плюли, па той си наумил, че го вали дъжд и това е.

A и реално тези дето са ги строили не са извънземни, щото повечето имат по-дълголетна връзка с тази планета от нас - земляните.

Повечето хора имат силно извратена кино-телевизионна представа за тъй наречените извънземни. Много малка част са такива, които не са 1:1 като нас на външен вид и такива обикновено само минават и заминават, пооглеждат и си тръгват. Другите, които са свързани с нас като произход и които са "виновни" за откъснатите раси тук, религиите и не малка част от техническия ни прогрес последните 300 г., са си нормални хора като нас на външен вид, трудното бихте ги разпознали в метрото или в парка.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доказателства, че именно извънземни са построили пирамидите отдавна има, прикачил съм на снимката едно такова - както виждаме, съвсем ясно е изобразен хеликоптер, а също и космичести корап тип "совалка", какво повече има да се бистри тая тема, всичко е ясно :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и т. нар. 'неправилна пирамида' на Снефер - реално доказателство, че Пирамидите в Гиза не са изникнали от нищото, а преходът от мастаби към тях е бил продължителен процес:

3732114558_427cd11c6b.jpg

Ето още пирамиди:

http://www.jimloy.co...pt/pyramids.htm

Не знам, но което аз чета е,че най-старата пирамида е тази на Хуфу или Кхеопс. Тоест най-голямата, най-съвършенната, най-доброкачествената.

Всички останали криви, стъпаловидни, недовършени, рухнали са строени много по-късно....

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чета ужасно интересни неща тук.

Всъщност има ли нещо като публикувана теория за самия произход на пирамидите? От обикновена надгробна могила, да речем? Доколкото си спомням от антологията "Папирусът не расте на скала", изразът за "царят е мъртъв" на египтяните гласи: "възлезе бог на своя хоризонт". Сиреч гробницата, била тя пирамида или не, е "хоризонт", може би "небосклон" на погребания. Пирамидите (а може би и мастабите?) са ориентирани спрямо посоките на света и някои небесни тела, но не знам подробности. Има ли откъде да се прочете самата древноегипетска гледна точка към тези строежи? По-голяма надгробна могила, свещена планина, стълба към небесата?

Теории за произхода на пирамидите, има какви ли не и къде ли не :) Едно от най-важните за мен обстоятелства, е че пирамидалната конструкция е била толкова популярна сред древноегипетските царе, че всъщност ние можем да проследим, архитектурното и конструктивно развитие на тези паметници (както Роман-а отбеляза). Под ръка имам The encyclopedia of ancient egyptian architecture, ot Dieter Arnold, където са застъпени различни въпроси за пирамидите.

Глишев, ако имаш в предвид изразът - "отлетя бог на своя небосклон" (от приказката за Синухе): тук недвусмислено е обявено че царят освен, че се възнася на хоризонта е и бог. Това е важно уточнение, понеже божеството има различна съдба в отвъдния свят, спрямо простосмъртния човек. Относно думата "ахет" превода й, като "небосклон" или "хоризонт" е малко условен. Така или иначе авторът е сложил бележка в която разказва сбито за този термин. Има хубава книга за вярата, познанието и значението на символизма, според мен точният отговор на това за което питаш - "Скритото знание" на Т.Леков.

Редактирано от В.Павлов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Доказателства, че именно извънземни са построили пирамидите отдавна има, прикачил съм на снимката едно такова - както виждаме, съвсем ясно е изобразен хеликоптер, а също и космичести корап тип "совалка", какво повече има да се бистри тая тема, всичко е ясно :post-70473-1124971712:

Мдам, нужно е доста силно въображение да се видят в шепата повредени йероглифи хеликоптери и подводници:

http://www.ufocom.eu/pages/v_us/m_archeo/Abydos/abydos.html

А обяснението за 'причудливите' изображения е просто и няма нищо общо със зелените човечета. Просто имаме нанесени няколко картуша един върху друг. Останалото е фотошоп на някой UFO любител, който кой знае защо си мисли, че извънземните са управлявали същите летателни апарати като нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, самите пирамиди не са ли доказателство бе да му се не види. Малко става като онзи дето го плюли, плюли, па той си наумил, че го вали дъжд и това е.

A и реално тези дето са ги строили не са извънземни, щото повечето имат по-дълголетна връзка с тази планета от нас - земляните.

Повечето хора имат силно извратена кино-телевизионна представа за тъй наречените извънземни. Много малка част са такива, които не са 1:1 като нас на външен вид и такива обикновено само минават и заминават, пооглеждат и си тръгват. Другите, които са свързани с нас като произход и които са "виновни" за откъснатите раси тук, религиите и не малка част от техническия ни прогрес последните 300 г., са си нормални хора като нас на външен вид, трудното бихте ги разпознали в метрото или в парка.

Аха, значи по тая логика и Стоунхендж трябва да е строен от извънземни. И пирамидите на Маите, че защо не и Партенона. :laugh:

Колкото до външността на евентуалните извънземни, явно си ги виждал в метрото, щом си толкова наясно. :bigwink:

Майтапа настрана, темата е за пирамидите, а не за малките зелени човечета от Орион /например/. Без повече фантасмагории, моля!

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знам, но което аз чета е,че най-старата пирамида е тази на Хуфу или Кхеопс. Тоест най-голямата, най-съвършенната, най-доброкачествената.

Всички останали криви, стъпаловидни, недовършени, рухнали са строени много по-късно....

:bigwink: :bigwink: :bigwink:

Джосер и Снефер управлявали преди Хеопс.

Ето още една Снеферова пирамида /със всичките му там камери, които кой знае защо толкова ви палят въображението за възможна връзка с космически пътешествия/. Този път нямало грешка в изчисленията:

Egypt.Dashur.RedPyramid.01.jpg

А Хеопс е имал достатъчно власт и за да я демонстрира си направил паметник. Когато влиянието на фараоните остлабва /а се засилва тази на провинциалните аристократи/, големите пирамиди изчезват.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Last roman,

хубаво си си го наумил, но поне и чадър си вземи. Стига с тия извънземни де...

Аре малко да сменим глендата точка... просто ние сме заземени от хилядолетия и правим някакви неловки крачки навън.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Last roman,

хубаво си си го наумил, но поне и чадър си вземи.

Друже, ако нямаш какво друго да допълниш по темата - отвори си алтернативна такава в Паранауки и там твори на воля. Ще те чета с интерес. Обичам фентъзи. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чета тука, чета.... За да твърди някой за извънземните такива неща, каквито са написани по-горе, трябва да е видял поне едно такова :))

Така, че, привеждайте доказателства, за да не отиде темата в паранауките.

Затруднението, или дори невъзможността съответното съоръжение да се построи днес, е резултат на прибързани и най-често некомпетентни заключения на неспециалисти, които наистина забравят що е интердисциплинаредн подход.

Няма съд, който да си отговори на такъв въпрос, без да попита вещо лице - специалист. Това е то интердисциплинарен подход - формираш екип, който да отговори на въпросите компетентно.

Когато това се направи, се вижда, че е съвсем възможно да се направи всичко, което се разглежда.

Забравяме и друго - човешките практики се менят. Преди години по Дискавъри една елитна английска военно-инженерна част не можа да построи Цезаровият мост над Рейн. За него обаче не съм чувал да са го строили извънземни. Просто някога, когато техниката не е глезела хората, определени умения са били по-застъпени. Човек може много, ако се налага... Ако си спомним, и ако се опитаме да си представим легионерите, които всеки Божи ден строят лагери от дървени бараки и стени, ще се възхитим от силата им и ще разберем много лесно как се прави мост ;)

Достатъчно е да се сетим например, колко градски люде могат да заколят едно прасе качествено и колко лесно става това по селата, например. Примерът може да не е удачен, но илюстрира нещата.

Преди време Тур Хейердал наблюдава как биват изправени каменните статуи на Великденските острови само и единствено от местните, които просто подпъхват търпеливо под тях камъни, докато статуите не се изправят сами.

Всичко е въпрос на усилие, умение и организация. Пирамидите са първите големи строежи в света и са такива просто защото никоя друга сграда с такъв размер, без последващите архитектурни умения и без колонади, няма да остане, ако не е с пирамидална форма.

"Извънземните" са нещо колкото тривиално, толкова и, ако щете поетично - забравените качества, твърдост, усилия и умения на различните ни прадеди. Това й е красивото на историята ;)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Джосер и Снефер управлявали преди Хеопс.

Ето още една Снеферова пирамида /със всичките му там камери, които кой знае защо толкова ви палят въображението за възможна връзка с космически пътешествия/. Този път нямало грешка в изчисленията:

Egypt.Dashur.RedPyramid.01.jpg

А Хеопс е имал достатъчно власт и за да я демонстрира си направил паметник. Когато влиянието на фараоните остлабва /а се засилва тази на провинциалните аристократи/, големите пирамиди изчезват.

"Въпреки че не е намерен нито един погребан фараон, египтолозите предполагат, че Хеопсовата пирамида е служила за гробница на египетския фараон от четвъртата династия Хуфу (по-познат с гръцкото си име Хеопс), управлявал Древен Египет през 2606-2583 г. пр.н.е. Смята се, че пирамидата е построена по проект на архитекта Хемон (Хемиону)."

от

Вики

Значи, от къде вземат, че коя кой, кога, защо е строил?

Смята се...

Даже и името на строителя....

Предполагат....

Значи ако разтворя малко червена боя от дъното на някоя стара амфора и припълзя до някое тежко проходимо място и нарисувам с египетски букви(както англичанина направи), че строежът го е правил бай Шкуби по поръчка на Ласт роман за слава на Алах.....

Тогава от утре Хаваш ще вземе да вряка, че не евреите са били първите вярвящи в един бог. И че ислама по-рано е бил.....

Значи от къде носят имена и датировка?

Тупалиса шкембаците и бълвали глупости господата учени на времето.....

:tooth: :tooth: :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, били са позаринати с пясък все пак. Доколкото ми е известно Сфинкса е бил до врата си в пясък.

Аз и до ден днешен не съм видял набор от хора да препостроят коя да е от Пирамидите. Те тогава ще повярвам, че наистина по този начин могат да се построят, а не просто да се съди по аналогия, че щом 2 души могат да преместят 100 кг. камък то 20 ще могат да преместят 1 тонен камък. То айде преместването едно на ръка... ами геометрията, конфигурацията, планът, нишите, входове... това не е лего в мащаб 1 000 000 : 1, колкото и да им се иска на господата учени.

Смешно е и е далеко от наука и практика.

Нямам нищо против, но нека поне официалната теория да бъде доказана с опит... поне. Ако не стане, съжалявам, ще се продържам към историята на самите египтяни, че великани от небесата са ги построили за някоко дена. Даже май пишеше, че е за един ден, но това не е толкоз важно.

Истината се крие, защото полшинството от хората на Земята страдат от религиозни догми, научни догми, предразсъдъци и материалистично (завоевателско) отношение към материята. Да не забравим и вярата в парите (и лихвата), която е по-абсурдна дори и от религиозните догми. Науката поне се стреми да бъде неутрална, но пък разграничаването от останалите налични сведения, я прави догматична също и едностранчива и дори целенасочено самовглъбена в своето си дуднене.

Но можеш да излъжеш един човек един път, да заблуждаваш група от хора дълго време, но не можеш да лъжеш и заблуждаваш всички по всяко време.

Редактирано от adXok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, били са позаринати с пясък все пак. Доколкото ми е известно Сфинкса е бил до врата си в пясък.

Аз и до ден днешен не съм видял набор от хора да препостроят коя да е от Пирамидите. Те тогава ще повярвам, че наистина по този начин могат да се построят, а не просто да се съди по аналогия, че щом 2 души могат да преместят 100 кг. камък то 20 ще могат да преместят 1 тонен камък. То айде преместването едно на ръка... ами геометрията, конфигурацията, планът, нишите, входове... това не е лего в мащаб 1 000 000 : 1, колкото и да им се иска на господата учени.

Смешно е и е далеко от наука и практика.

Нямам нищо против, но нека поне официалната теория да бъде доказана с опит... поне. Ако не стане, съжалявам, ще се продържам към историята на самите египтяни, че великани от небесата са ги построили за някоко дена. Даже май пишеше, че е за един ден, но това не е толкоз важно.

Истината се крие, защото полшинството от хората на Земята страдат от религиозни догми, научни догми, предразсъдъци и материалистично (завоевателско) отношение към материята. Да не забравим и вярата в парите (и лихвата), която е по-абсурдна дори и от религиозните догми. Науката поне се стреми да бъде неутрална, но пък разграничаването от останалите налични сведения, я прави догматична също и едностранчива и дори целенасочено самовглъбена в своето си дуднене.

Но можеш да излъжеш един човек един път, да заблуждаваш група от хора дълго време, но не можеш да лъжеш и заблуждаваш всички по всяко време.

Писах вече в първите ми мнения. Имало е попитка. Японският професор с разрешение на Хаваш се опитал да построи една 12 м висока приамида по този начин, както си представаят и преповядват професорите и до ден днешен....

Е дал олекчения. Не отвъд Нил ами на този бряг. Първо с медни длета, после позволили диамантени триони за рязане и камионен транспорт. Но когато и с кран не успели да дигнат на дадена височина камъка, Хаваш ги изпъдил. И макар, че всичко се е снимало, документирало много малко (нищо) не се намира за неуспеха в нета (поне аз не открих) на уеб сайта на Йошимура и университета му....Макар, че ние инжинерите казваме, че и неуспеха е успех защото и от него се учи човек....Но на канонизирани догми неуспехите са неприятно нещо....

Затова, например шоуто с автоматните пълзящи роботчета, го дадоха в медията сякаш на живо, а беше от запис.....

:tooth: :tooth: :tooth:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази информация, за т.н.Бетон дали има някакво потвърждение.

http://30dumi.eu/201...skite-piramidi/

Ако да, дава доста яснота, как е строено. Когато и да е строено.

пп. А ето линк за информация, чиято правдоподобност не коментирам, където се описва за преди Фараоните.

част1

http://30dumi.eu/2010/09/faraonite-sa-si-prisvoili-chuzdi-piramidi/

част2

http://30dumi.eu/2010/09/tchii-piramidi-sa-si-prisvoili-faraonite-ii-tchast/

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...