Отиди на
Форум "Наука"

Хумор и физика ;-)


Doris

Recommended Posts

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор
затова антирелативистите са без гаджета и поради излишък на свободно време, и неизразходвана енергия спамят простотии из фейсбук и форумите. 🙂
 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1980. След последния изпит от сесията, студент по физика се се почерпил със състудентите си порядъчно. На другия ден си тръгнал към село, но по пътя, край една нива, много му се доспало и легнал да поспи.

Край него минал бриагидир от местното АПК. Видял го и решил да провери дали има нужда от помощ. Още като се приближил го лъхнало на алкохол и разбрал за какво иде реч. Отворил му чантата и намерил студентската книжка. Погледнал последният изпит "Теория на полето" и си казал: "Брей, това момче очевидно учи за агрономче... не мога да разбера защо се е насмукало като физик?"

Поздрав за всички физици :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Физичка и математичка се разхождали в парка, но окъсняли, дискутирайки. В един момент били нападнати от двама мъже с желание да ги насилят. На другият ден се срещнали и започнали да обсъждат премеждията си от предната нощ.

- Ами изчислих, че шансът ми да избягам е нищожен и за това не се съпротивлявах. - споделила математичката.

- Ти пък?!? Оставила си цялата ситуация само на интуицията си, без да проведеш опит?!? - отвърнала физичката.

- Ами да! И този, който не се затича по теб, беше достатъчно силен, че да не мога да запазя степените на свобода в действията ми. А ти защо побягна?

- Защото с първоначалното ми ускорение натрупах по-голямо разстояние между мен и нападателя ми.

- Но, той беше с по-голяма мускулна сила и би трябвало съвсем логично да те е застигнал? - попитала математичката.

- О, да! Апориите на Зенон явно не важат, когато скъсяващото се разстояние достигне размера - "една ръка разстояние". Той успя да ме настигне и ме сграбчи. Съвсем логично, с преимуществото му в сила, дори и ме обгърна и ми вдигна полата.

- Аууу, ужас! И теб ли те насилиха като мен?

- Беше логично на пръв поглед, но той предприе действие по събуването на панталоните си и аз се възползвах от новите начални условия! Лесно се изчислява, че жена с вдигната пола тича по-бързо от мъж със смъкнати панталони!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Администратор

Народ, при който секи сам си преценя какъв е зарядът на електрона, не може да бъде унищожен! Той вече се е самоубил... 

https://www.facebook.com/groups/forum.nauka/posts/2100865720301244/

324141852_453752566966239_7418010587862120975_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Един коментар след видео за "Съществува ли време":😎

" Все пак светът е създаден от програмисти:

- Понякога частиците се държат като вълни.

- Процесорът на квантовата физика е взет от друг проект, така че взаимодействията на макро- и микрониво протичат по различни закони.

- Забравили са да предпишат масата на покой за фотона и той не може да спре.

- Всички електрони в света са връзки към един и същи електрон.

- При шофиране с висока скорост таймерът започва да забавя.

- За да могат галактиките да се въртят правилно, те са били 80% пълни с невидимо инертно вещество.

- За да предотврати колапса на Вселената поради гравитацията, пространството се разширява. Това може да доведе до проблеми в бъдеще, но засега работи.

- Предишните 2 точки бяха временни патерици, но оцеляха до освобождаването.

- Луната изчезва, когато никой не я гледа."🙄

...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Някой дали може да обясни физичната основа на това делфините да се носят пред носовете на корабите без усилие. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, makebulgar said:

Някой дали може да обясни физичната основа на това делфините да се носят пред носовете на корабите без усилие. 

 

Много просто. Делфинът използва добре познатата уравнението на Бернули за несвиваем флуид. {\displaystyle {v^{2} \over 2}+\Psi +{p \over \rho }={\text{constant}}} 

Това уравнение е валидно в рамките на двете хипотези, под които е изведено:

  • Флуидът е несвиваем, т.е. плътността е постоянна по продължение на токовата линия и
  • Триенето, предизвикано от вискозните сили е пренебрежимо.

И намира компресната точка на Булба носът. Там фактически носът тласка водата напред...Предимсвата на булба носът са валидни само при сравнителна голяма скорост. Но във вихър или големи вълни има недостатъци. Затова най-новите конструкции са вече имат обратни, Ексбау носове. Така, че безплатното пътуване на делфините свършва...  

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Някой дали може да обясни физичната основа на това делфините да се носят пред носовете на корабите без усилие.

Те не плуват ли така е без кораб!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Когато попитали Нилс Бор за мнението му за филма "Опасности за Паулин", той отговорил, че му идват вповече съвпаденията. При питането кои точно съвпадения отговорил: "Приемам, че лошият връзва Паулин на релсите докато наближава влакът. Приемам и че Том Микс е на точното място, за да може да я развърже. Но как по това време има и човек, които снима с камера ми идва вповече."

....

Нилс Бор отмарял на лятната му вила, когато преминаващ гост го попитал защо е сложил конска подкова на входа на къщата, след като вероятно не вярва в това суеверие. Бор му отговорил: "Разбира се, че не вярвам. Ама разправят, че работи, дори и да не вярваш." 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По телевизора, току що Деян Донков разказа виц: Айнщайн казал на Чаплин:

"Ти си велик - два часа нищо не казваш и всички те разбират!"

"Не - казал Чаплин - ти си по-велик! Два часа говориш и никой не те разбира!"😎

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 18.05.2023 г. at 17:00, Малоум 2 said:

...

Фотон идва при лекаря.

- Докторе, как мога да отслабна?

- Основното е да се успокоиш и да не се тревожиш. Вашата маса в покой е нула...

И това си го бива! 😁За това го отделям в "баш темата" 😊

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...