Отиди на
Форум "Наука"

Компютърни игри...


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Предимно стратегии, особено посветени на Римската империя - от Age of Empires, през Caesar III и последната най-модерна игра - Rome Total War. Medieval-а още не съм го тествал, но май там ще съм "византиец". :P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз сега разцъквам "Картаген" - българска е и е от по-елементарните, ама е готина според мен :)): . Може да се играят мисии и от двете страни, ама са много трудни - за сега съм минал само битката за Сицилия от страната на римляните, но кампаниите на Ханибал докато ги мина ше ми се отели вола :):doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз сега разцъквам "Картаген" - българска е и е от по-елементарните, ама е готина според мен :)): . Може да се играят мисии и от двете страни, ама са много трудни - за сега съм минал само битката за Сицилия от страната на римляните, но кампаниите на Ханибал докато ги мина ше ми се отели вола :):doh:

To Картаген e попринцип втората част на Celtic Kings а има и трета какзва се Great Battles of Rome - там вече се играе с 8 раси -

Египтет

Картаген

Келти

Сицилия

Братанската Империя

Римска Република

Римска Империя

Германия

Кампанията е Conquest - т.е. Избираш с коя фракция да играеш и се отваря карта на света ( във случая на Евразия ) и можеш да атакуваш територий завладяни от твоя противник със армийте си и така докато не завладеете цяла Евраазия ! Играта е много добра и я препоръчвам на ВСИЧКИ :)

По принцип във момента играя :

1. Heroes V of Might and Magic - ами всеки истински геймър е длъжен поне да е чувал за Heroes III или Heroes II a това е петата част

2. Dawn of War : Winter Assult : Dark Crusade - За мен най-великата стратегия на всички времена със нейният експанжън

3. Empire at War - Игра базирана на Star Wars Вселената след по времето на битките на Бунтовниците със Империята , играма е много интригуваща

4. Defcon - ами тази игра няма жанр , може би сте чували за играта Darwinia или Uplink, от същите производители , жанра който те са обявили е "Genocide 'em up" това е първата игра от този жанр . А какво представлява мисля че по скрийшотовете ще се ориянтирате

http://www.introversion.co.uk/defcon/scree...screenshot2.jpg

http://www.introversion.co.uk/defcon/scree...ts/pcgamer1.jpg

http://www.introversion.co.uk/defcon/scree...%20bigworld.jpg

http://www.introversion.co.uk/defcon/scree...screenshot4.jpg

Слагам линк защото иначе са си направо Огромни ! След като отворите линка цъкнете още един път върху снимката за да го видите от близо !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ооо, звучи доста интригуващо, ще я пробвам в скоро време. А иначе най-добрите отзиви засега съм чувал за Rome Total war, ама има време ше ги разцъкам и тях :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Фружине...кой та излъгал с това махане на кабелите на CD-то няма такова нещо...просто минават през демона...

Heroes V of Might and Magic - да...новия Heroes е просто разбиващ...стигнах до демоните и просто я забравих. Даже не знам дали сейвовете ми седят още от доста от давнане съм влизал да играя. По едно време си инсталирах Painkiller ама и нея така не я минах цялата като цяло няма време за игри и сложа ли нещо то е само да мина 1 нови. Най-новата игра която съм слагал е Battlefield 2142. Играта я играх общо 2-3 часа хареса ми ката цяло :) на Halo прилича...

За стратегии...Star Craft просто няма равен...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Eто какво чета в упътването за ползването на Демона.

Как правилно да инсталираме програмата Daemon.Tools.v4.00 за да имаме

виртуално CD каквото ни трябва ?

Много програми правят виртуални CD-та, обаче като решите да пуснете някоя

игра от тия дето имат сериозна защита - тя (играта) разбира че ползвате виртуално CD.

Daemon.Tools.v4.00 емулира толкова добре, че полученото с него виртуално CD по нищо

не се отличава от физическите. Само трябва да го инсталирате по правилния начин.

1.Премахвате всички досега съществуващи виртуални CD-та. Изключвате компютъра.

2.Отваряте страничния капак на компютъра и издърпвате захранващите кабели на

всички ваши физически CD-та. Включвате компютъра.

3. Инсталирате си тази версия на Daemon Tools, тя ще иска рестарт - рестартирайте.

Получава се виртуално CD, което не се отличава от физическите. Рестартирайте пак

за да се запомнят настройките. След този рестарт вече можете да си включите

всички CD-та без проблем.Има и друг начин, но е малко опасен,така че изберете този.

Това е. Ако не става, значи сте се осрали някъде, прочетете пак и изпълнете точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ами много е просто...инсталираш програмата и я ползваш без никакви подробности. Няма рестарти няма вадене на кабели.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Администратор

StarCraft II

9a5510f5093bd590d23a506c38373f93.jpg

Разработчик: Blizzard Entertainment

Разпространител: Vivendi Universal

Платформа: PC

Дата на излизана: неясна (2008-а година)

Официален сайт: www.starcraft2.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Историята:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

tarCraft II continues the epic saga of the Protoss, Terran, and Zerg. These three distinct and powerful races will clash once again in the fast-paced real-time strategy sequel to the legendary original, StarCraft. Legions of veteran, upgraded, and brand-new unit types will do battle across the galaxy, as each faction struggles for survival.

Featuring a unique single-player campaign that picks up where StarCraft: Brood War left off, StarCraft II will present a cast of new heroes and familiar faces in an edgy sci-fi story filled with adventure and intrigue. In addition, Blizzard will again offer unparalleled online play through Battle.net, the company's world-renowned gaming service, with several enhancements and new features to make StarCraft II the ultimate competitive real-time strategy game.

Features:

Fast-paced, hard-hitting, tightly balanced competitive real-time strategy gameplay that recaptures and improves on the magic of the original game Three completely distinct races: Protoss, Terran, and Zerg New units and gameplay mechanics further distinguish each race Groundbreaking single-player "story-mode" campaign Vibrant new 3D-graphics engine with support for dazzling visual effects and massive unit and army sizes Full multiplayer support, with new competitive features and matchmaking utilities available through Battle.net Full map-making and scripting tools to give players incredible freedom in customizing and personalizing their gameplay experience.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Trailers:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Trailer Artwork

Trailer Cinematic

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wallpappers:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

9ceb35d15b1ca263c5edad85480b2dcb.jpg.jpg ebcc37613ecf322aafc723b26f175132.jpg.jpg 014780ca87b555daf7a684b30f167075.jpg.jpg

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Artworks:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

70f8968a121d0b9d907698a447aca79e.jpg.jpg 00ae39b03f7320438ec43bd2c9d67a77.jpg.jpg 123a3babfc5fa21a77a3475efec4cf27.jpg.jpg

92f59183042c7858b4ef14bfcb1c03fd.jpg.jpg 3d858e7d5f71540aa5ed2042ba6cc168.jpg.jpg f1cd4a1a4813673c48647dadf15278a4.jpg.jpg

cda45b2b8e510ef9cc09cded32cd61f5.jpg.jpg 85b8d76748fd88e5de9b5f7e3813b59b.jpg.jpg 517c908c57f0fc61e0a2a85fc25f336f.jpg.jpg

57ece3e8c8cf1c9985896e174ff4b51f.jpg.jpg 1099ed503cba0795c8146fe45d8fdc9e.jpg.jpg 079b728f12a7cb6bbab9599a0cce6f2b.jpg.jpg

29c9c9a439f8be67b9b06e0041d8fee1.jpg.jpg 57888112bbdec5336d1a82a45965ff2a.jpg.jpg 279a83a42e51435d095df438e4db7bdc.jpg.jpg

ea92ca139dc8877795d57602263d6944.jpg.jpg

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Screenshots:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6e9572111967c8c3f4cf31a34014bf0c.jpg.jpg fb3eac37ca5c7a86da8fbe5c42c344a5.jpg.jpg 4ef4f24ec289af946586625b747f2d16.jpg.jpg

36db033c07e533999d8b90b6d13a7404.jpg.jpg eba96171a926f98341c90e55fc52f855.jpg.jpg 11d94eac9c9e28bc949292f66a1d4aa3.jpg.jpg

11d94eac9c9e28bc949292f66a1d4aa3.jpg.jpg 8cfec830e282a6b74e849d0e5b2d689e.jpg.jpg 819fd8f63aa1295772351f3ca08ce21a.jpg.jpg

110cf8fe13b8379ad3b54e88bf5c29fe.jpg.jpg da48e13f792f1e44ce95cf4c71047abe.jpg.jpg

Потвърдените, за сега, раси са 3. Добре познатите ни Prostoss, Zerg и Terran, но с изменени единици. Носят се слухове и за други раси, но засега не е ясно. Единствените потвърдени със 100% са Prostoss-ите. На сайта могат да са видят готови 4 техни единици и 1 сграда.

Това е играта...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • Потребител

Аз обичам стратегически игри.От времето на Рим.Сега играя Картаген.Минал съм Пуническите воини и Кампаниите на Ханибал.Но другите мисии са много трудни.

Пробвайте я,ще ви хариса!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • Потребител

Играя на игри от повече от 22 години.Игрите ме научиха само на едно - бързо отвърни на удара с удар.А в библията пише "Ако те ударят по едната буза обърни и другата.След това се занимавах с визуализация за по добри мисли. Кви ти добри мисли - аз от толкова стреляне само нещо грозно може да ми сътвори акъла.Започнах почти да виждам грозните сцени които си визуализирах . Стигнах до там да обиждам бог неговия син и цялото небесно царство.След това дълго им се моля за прошка.Стигал съм до 24 часа молитва без да спя а един път се молих 3 дни с няколко прекъсвания без да мога да мигна .Защото бог ми отвори очите да видя към какви грехове невиждани и нечувани съм се запътил .Той ме кара да се разкая за греховте си а аз не мога защото ми се усладиха и ми се виждат малки и незначителни и се чувствам омърсен до мозъка на костите . Господи Иисусе Христе моля те помилуй мене Грешния и ти боже отче наш моля те погледни милостиво на мен и ми помогни. Амин!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител
On 26.07.2020 г. at 17:59, Светослав said:

Играя на игри от повече от 22 години.Игрите ме научиха само на едно - бързо отвърни на удара с удар.А в библията пише "Ако те ударят по едната буза обърни и другата.След това се занимавах с визуализация за по добри мисли. Кви ти добри мисли - аз от толкова стреляне само нещо грозно може да ми сътвори акъла.Започнах почти да виждам грозните сцени които си визуализирах . Стигнах до там да обиждам бог неговия син и цялото небесно царство.След това дълго им се моля за прошка.Стигал съм до 24 часа молитва без да спя а един път се молих 3 дни с няколко прекъсвания без да мога да мигна .Защото бог ми отвори очите да видя към какви грехове невиждани и нечувани съм се запътил .Той ме кара да се разкая за греховте си а аз не мога защото ми се усладиха и ми се виждат малки и незначителни и се чувствам омърсен до мозъка на костите . Господи Иисусе Христе моля те помилуй мене Грешния и ти боже отче наш моля те погледни милостиво на мен и ми помогни. Амин!

Прекалил си с видеоигрите, ако питаш мен. no1.gif

 

П.С. Аз играя само и единствено "Counter-Strike" 1.6 и то, когато ми остане свободно време. Иначе най-любимата ми игра на всички времена за мен е "Grand Theft Auto: San Andreas", толкова нерви съм изхабил на нея, че не е истина. :lol: 

Редактирано от ryxtze
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...