Отиди на
Форум "Наука"

Кой ви е любимият сериал?  

29 потребители са гласували

  1. 1. Кой ви е любимият сериал?

    • Friends (Приятели)
      10
    • The O.C. (Ориндж Каунти - Кварталът на богатите)
      0
    • Оne Tree Hill
      0
    • Lost(Изгубени)
      0
    • Alias(Наричана още)
      1
    • 24
      1
    • Andromeda
      1
    • Farscape
      0
    • Stargate Atlantis
      1
    • Las Vegas
      0
    • Highlander(Шотландски боец)
      0
    • E.R. (Спешно отделение)
      1
    • Grey's Anatomy (Анатомията на Грей)
      2
    • C.S.I. (От местопрестъплението)
      7
    • Invasion
      0
    • The 4400
      2
    • X-Files (Досиетата X)
      2
    • First Wave
      1
    • Prison Break
      1
    • The Pretender (Хамелиона)
      0
    • Smallville
      0
    • Тя и той
      1
    • Married With Children (Женени с деца)
      4
    • Ало, Ало?
      11
    • Fast Lane (Луда надпревара)
      0
    • Brigada
      4
    • Joey
      0
    • Bold & Beauty (Дързост и красота)
      0
    • Всички обичат Реймънд
      1
    • Тюдорите
      1
    • Рим
      1
    • Аз, Клавдий
      3
    • АЛФ
      2
    • Бар Наздраве
      0
    • Стар Трек
      1
    • Туин Пийкс
      1
    • Черното влечуго
      2


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Не помня имената на всики, защото някои съм гледал отдавна. Списъкът няма да е изчерпателен:

- Ало, ало...

- Вдовицата в бяло (култови сериали!)

- Знакът на орела (полски, за Тевтонския орден и нашествията му в Полша)

- От местопрестъплението

- Разобличаване

- Криминални уравнения

- Снежната река (каубойски)

:coolthumb:

17 мига от пролетта;

Шерлок Холмс и д-р Уотсън (руския forever, но и другите стават!);

и един, който никой сигурно не помни, но аз такова потапяне в историята не съм виждал - "Франтишек Век", чехски, от началото на 70-тте или края на 60-тте

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами освен Ало-ало за който гласувах, ми харесват ама ги няма "Убийства в Мидсъмър" (криминален), "Магарешки истории", (комадия като са ползвани прочути приказки), "Какво ще кажат хората" (комедия). "Малкълм" - но началото, сега станаха много дълбокомислени, Ларго

Гледах, някои предлагат анимационни - тогава Зоро

А от по-старите

Комедии

Том Дик и Хариет - англ. комедия

Новият Политик - англ. комедия

Детски

Отмъстители, спасители и рапири - детски

Призраци в блока - детски

Призраци под виенското колело

Арабела -

Сериали радости от соц. периода

Изаура - доайен на латиносериалите - това май беше първия дълъг сериал

Шогун

Гулденбургови

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сериалите, които най-много ми харесват са: Рим, д-р. Хаус, 4400, Изгубени, Малкълм и От местопрестъплението :partytime2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Бригада

Ако прочетеш книгите - ще останеш още по-очарован от историята. Което важи за почти всеки филм/сериал, сравнен с книгата/книгите, по които са правени.

А тук се чудих кой сериал да включа, защото не гледам почти телевизия.

"Пси фактор" наистина беше доста интересен - търсила съм го на доста места из Интернет, но не го откривам.

"Доктор Хаус" също го гледах с интерес - този хаплив, макар и прекалено език наистина ми допадаше. А и понаучих някои неща в сферата на медицината.

И за накрая - един типично феминистки сериал - "Сексът и градът" - който не претендира за особено интелектуална култура, но е доста добро развлечение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

от горе изброените харесвам почти всички и не знам кой да избера :post-20645-1121105496:

най-много гледам криминални сериалчета и след тях комедийни, а тези с докторчетата също са ми интересни

в момента съм на вълна "Кайл ХУ" - него не знам към кои да го причисля!?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Пък аз обичам за Шерлок Холмс, особено руския вариант:):):),

, за Поаро както и "17 мига от пролетта". Последният за начина, по който е направен и заснет.. Старомодно, ама е гот <ahttp://nauka.bg/forum/uploads/smile.png' alt=':)'> :) :)http://youtube.com/watch?v=9fiYZoK0Pj0

и малко по-лиричен момент: http://youtube.com/watch?v=Fi3Mb5g8c7U&feature=related

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Blood ties" - "Кръвни връзки" - това е сериалът, който гледам сега с интерес, наред с различните полицейски сериали.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребители

В края на 70-те години Би Би Си започва снимките на един от най-популярните си комедийни сериали, а именно " Ало, Ало ". Първият епизод е излъчен на 14. ІХ. 1984г., а последният на 14. ХІІ. 1992г. Негови автори са Дейвид Крофт и Джеръми Лойд. Лично на мен много ми хареса. Този филм е от малкото комедии, които ме размиват през сълзи.

Оказа се, че този сериал не е излъчван в Германия по обесними причини. От тази година и немските зрители ще имат възможностт да го видят. Как ще реагират те бъдещето ще покаже.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами какво да кажа аз, като Рим е само два :boxed::bye2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напоследък гледам с интерес "Герои", даже си свалиш първия сезон да го гледам на спокойствие, че изпуснах няколко серии. Малко прилича на Lost, но на мен ми е по-интересен. :snack:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да добавя сериалите "Тексаският рейнджър Уокър" с Чък Норис и "Среднощен ездач".

http://www.chucknorrisfacts.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Жалко че на една анкета може да се избере само 1 възможност :P

Редом с "Приятели", с удоволствие бил гласувал и за неостаряващата комедийка "Ало, ало" (Тук Нощен ястреб, ало? Дубрютру... Рьони... и т.н.) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Ало-ало" кърти мивки :biggrin: :biggrin: :crazy_pilot:

Иначе,когато имам настроение за телевизия,понеже все има по-забавни неща за правене,според мен,много ми допадат криминалните сериали,но такива като "Случаите на Поаро" по Агата Кристи,"Убийства в Мидсамър"-него по едно време даже го следяхме с баба ми,тя много обича кримки.Иначе,като бях малка бях голям фен на "Студио Х-Зоната на Здрача",но едва ли някой помни тази поредица.

Миналата пролет гледах "Досиетата на Дрезден",също ми хареса,а пък "Повелителя на зверовете" е супер :smokeing: ,а също и "Андромеда",за която гласувах тук.

от комедиите гледам "Малкълм" и "Мрачните приключения на Били и Манди" по cartoon network.

За мен най-култов обаче си остава -"Courage-the cowardly dog show"!!! :drinks_cheers::snack::partytime2::clap3:

Вероятно съм пропуснала някой,но като се сетя,ще го добавя и него :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

и един, който никой сигурно не помни, но аз такова потапяне в историята не съм виждал - "Франтишек Век", чехски, от началото на 70-тте или края на 60-тте

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребител

Като гледам анкетата, май нито един от сериалите, които тача го няма :smokeing:

Редовно си гледам: House M.D. (заради пеперливия черен хумор, които в последните епизоди нещо се губи), Breaking bad (едни познати химици от САЩ ме подхлъзнаха по това сериалче - Bryan Cranston се оказа гениален актьор), Damages (харесвам Глен Клоуз и винаги съм знаела, че в Роуз Бърн има много хляб - пък и сериалчето се доближава сравнително добре до интригите в Ню йоркските адвокатски кантори, занимаващи се с корпоративни съдебни дела), Family guy (имало е моменти, през годините, сезоните и епизодите, в които съм го спирала на пауза за да мога да си поема възхуд от смях! Никаква милост и цензура. Единственото хубаво нещо, което Fox като телевизионна медия някога са пускали в ефир /което не пречи на създателите на филмчето, нон-стоп да подиграват Fox/) и South Park ( :tooth: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гласувах за Приятели, но има няколко страхотни сериала които ги няма в анкетата, а си заслужават.

1. Малкълм

2. Злостър-Черното влечуго

3. Клъцни-срежи

4. Секс до дупка

5. На гости на третата планета

6. Новият политик

7. Саут парк

8. Симпсън

9. Развитие в застой

10. Всички мразят Крис

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...