Отиди на
Форум "Наука"

Германски филм за убийствата по българските граници


Recommended Posts

  • Потребител

Големият проблем е:

Миналото не можем да го променим, но ако не ни харесва, единственото което можем е да не допускаме да се повтаря. Има задържани моряци днес, има депортирани роми сега и има хора от ръководния състав на режима, които могат да бъдат санкционирани като им се конфискуват отмъкнатите пари (за това давност няма). Но оплакващите германците не искат да се сложи край продължаващите и днес повторения, а просто да се поиздевателства над някой друг редови българин. Не се търси справедливост, истина, а само един гол сеир. Ето около това е целия спор.

Да,миналото не можем да го променим.

НО след като веднъж сме махнали с ръка,така ще си продължим да махаме-и за отмъкнатите пари,и за ромите,и за моряците,и..,и....и... за всичко,което не ни харесва да се случва.Въпросът е принципен,а конкретният случай просто го повдига,компренде?!

Редактирано от лаик-1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 188
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители

Да, но конкретния случай повзигна още три въпроса, по които обаче все още може да се направи нещо повече от това да се облее с помия този, дето най малко заслужава. И коментаре беше - ама да оставим ромите, моряците, парите на номенклатурчиците. Защо след като трябва да се "махне с ръка" и да се оставят три лоши неща, които може да се променят, трябва да се втеляваме за глупост, дето са я изръсили в зле скалъпен германски филм?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, но конкретния случай повзигна още три въпроса, по които обаче все още може да се направи нещо повече от това да се облее с помия този, дето най малко заслужава. И коментаре беше - ама да оставим ромите, моряците, парите на номенклатурчиците. Защо след като трябва да се "махне с ръка" и да се оставят три лоши неща, които може да се променят, трябва да се втеляваме за глупост, дето са я изръсили в зле скалъпен германски филм?

Е не мога да разбера,какво по-лошо може да има от безсмислената и незаслужена смърт на един човек.Эначи за някакви си "задържани моряци" и "изгонени роми" да се впрягаме,а за смъртта на някой друг да не се впрягаме ,така ли?Ами ,че този някой друг можеше да си ти,твоя баща,твоя дядо и всеки един ,който е дръзнал да отиде на място ,където би се чувствал свободен,според неговите представи за свобода,друг е въпросът доколко свободен ще се чувства там.Е,ако убитият е твоя баща,това "втеляване за глупост" ли е ,а???!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е,ако убитият е твоя баща,това "втеляване за глупост" ли е ,а???!!!

Не бе, Галахад е живял в общество, което е одобрявало убийствата. Прочети внимателно.

Ами така де - мръсни диверсанти! Смърт за тях!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е не мога да разбера,какво по-лошо може да има от безсмислената и незаслужена смърт на един човек.Эначи за някакви си "задържани моряци" и "изгонени роми" да се впрягаме,а за смъртта на някой друг да не се впрягаме ,така ли?Ами ,че този някой друг можеше да си ти,твоя баща,твоя дядо и всеки един ,който е дръзнал да отиде на място ,където би се чувствал свободен,според неговите представи за свобода,друг е въпросът доколко свободен ще се чувства там.Е,ако убитият е твоя баща,това "втеляване за глупост" ли е ,а???!!!

Ами аз и баша ми сме хванали времето преди 1989г., което ще рече, че някак сме оцелели от стрелбата по границата. Как ли - ами можело е да не нападаме граничен пост, така както нищо не би струвало на германците и не са гърмели по нас.

Но пък в замяна на това аз и баща ми кой за по-кратко, кой за по-дълго сме излизали зад граница, както предполагам, че и много от хората във форума. И възможността да ни прецакат жестко в чужбина си е съвсем реална. "Някаквито" задържани моряци са българи, а някаквито роми са български граждани (макар хората от техния етнос да живеят във Франция тъй, както за във ФРГ са били за източногерманците). Не се ежи толкова, че като нищо утре може да заревеш от някой западноевропейски кафез, що са те прибрали заради спорта. Ония хич не си поплюват, като става дума за българин. И тогава да видим колко ще тие хубаво да разбереш, че по форумите те определят като "някакъв си". Кой знае и тоя българо-американец колко се е перчил докато не го сюрпризираха: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=381043

Българин беше арестуван на международното летище в Атлантик сити, щата Ню Джърси, след като в багажа му бяха открити ножици, забити в калъп сапун, и два макетни ножа, поставени в шише с лосион, предаде "Асошиейтед прес". 21-годишният Николай Джонев е обвинен в притежаване на забранено оръжие и му е наложена гаранция от 100 000 долара.

А аз лесно мога да обясна защо за едните трябва да се впрягаме, а за другите не. Защото на едните може да се помогне, а за другите вече е невъзможно.

Не бе, Галахад е живял в общество, което е одобрявало убийствата. Прочети внимателно.

Ами така де - мръсни диверсанти! Смърт за тях!

Е, ти като си против убийствата, какво направи докато цяла Великобритания се беше вдигнала да протестира съвсем настоко заради едно съвсем безпричинно убийство?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз и баша ми сме хванали времето преди 1989г., което ще рече, че някак сме оцелели от стрелбата по границата. Как ли - ами можело е да не нападаме граничен пост, така както нищо не би струвало на германците и не са гърмели по нас.

Според теб, източногерманците и българските бегълци са нападали постовете? :eek::clap:

Е, ти като си против убийствата, какво направи докато цяла Великобритания се беше вдигнала да протестира съвсем настоко заради едно съвсем безпричинно убийство?

Нищо. Щях да направя това, което ми препоръча др. Галахад, което всъщност самият той препоръча на бегълците източногермаци - да свалят режима. Просто, ясно и кратко. :grin:

Обаче бях на току-що 14 навършени и не ме взеха в революционната армия. :grin:

Аз им викам: "Другари, др. Галахад ще се сърди!", те нищо! Така и не ме взеха поради липса на години. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Според теб, източногерманците и българските бегълци са нападали постовете?

Границата е пост и навлизането в забранената зона си е нападение. Що не поведе една въоръжена чета през английската граница да сваляте Камеран и да видим дали нямаше да гърмят по вас британците.

Обаче бях на току-що 14 навършени и не ме взеха в революционната армия.

И Митко Палаузов е бил млад, но това не го е спряло. Това оправдание не минава. Във Великобритания сега беше задържан 13г. сред тези, дето са протестирали срещу полицейстата стрелба по хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Границата е пост и навлизането в забранената зона си е нападение. Що не поведе една въоръжена чета през английската граница да сваляте Камеран и да видим дали нямаше да гърмят по вас британците.

Бравос! Умно!

И Митко Палаузов е бил млад, но това не го е спряло. Това оправдание не минава. Във Великобритания сега беше задържан 13г. сред тези, дето са протестирали срещу полицейстата стрелба по хора.

Абе, мислех си да те избъзикам с Митко Палаузов, но се отказах. А май трябваше.

П.П. Честно казано, аз прочетох по диагонал друго, ама нищо... Много се пие в този форум, каза др. Алва и беше прав! :drinks_cheers::punk:

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз и баша ми сме хванали времето преди 1989г., което ще рече, че някак сме оцелели от стрелбата по границата. Как ли - ами можело е да не нападаме граничен пост, така както нищо не би струвало на германците и не са гърмели по нас.

Но пък в замяна на това аз и баща ми кой за по-кратко, кой за по-дълго сме излизали зад граница, както предполагам, че и много от хората във форума. И възможността да ни прецакат жестко в чужбина си е съвсем реална. "Някаквито" задържани моряци са българи, а някаквито роми са български граждани (макар хората от техния етнос да живеят във Франция тъй, както за във ФРГ са били за източногерманците). Не се ежи толкова, че като нищо утре може да заревеш от някой западноевропейски кафез, що са те прибрали заради спорта. Ония хич не си поплюват, като става дума за българин. И тогава да видим колко ще тие хубаво да разбереш, че по форумите те определят като "някакъв си". Кой знае и тоя българо-американец колко се е перчил докато не го сюрпризираха: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=381043

А аз лесно мога да обясна защо за едните трябва да се впрягаме, а за другите не. Защото на едните може да се помогне, а за другите вече е невъзможно.

1.Спорът с теб на принципна основа е безсмислен.

2.Никой на Запад няма намерение да те "прецаква"(между другото такива колоритни думи,а от там и действия като "прецакам" и т.н. в техните речници не съществуват,те са си наш,балкански синдром),затова,че си българин по една много прооста причина-на 90% от заппадняците изобщо не им пука ,че съществуваме на тоя свят.

3.Преминавал съм нелегално граници,горе-долу по времето,което ти си го "хванал".

4.Арестуван съм от чешки и немски граничари и то нееднократно.

5."Пребивавал" съм в "западноевропейски кафез"(Моабит-затвора на "твоя вожд и учител"),макар и много краткотрайно и не съм "реваал".

6.Спорът ми с теб по тая тема приключи!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както се вижда, когато човек има желание, може да напише и нещо вярно.

Вярно да, та по тоя повод, ти се позамисли...

1.Спорът с теб на принципна основа е безсмислен.

2.Никой на Запад няма намерение да те "прецаква"(между другото такива колоритни думи,а от там и действия като "прецакам" и т.н. в техните речници не съществуват,те са си наш,балкански синдром),затова,че си българин по една много прооста причина-на 90% от заппадняците изобщо не им пука ,че съществуваме на тоя свят.

3.Преминавал съм нелегално граници,горе-долу по времето,което ти си го "хванал".

4.Арестуван съм от чешки и немски граничари и то нееднократно.

5."Пребивавал" съм в "западноевропейски кафез"(Моабит-затвора на "твоя вожд и учител"),макар и много краткотрайно и не съм "реваал".

6.Спорът ми с теб по тая тема приключи!

Недей така.

Човекът го прецакват.

И то много. Видял е, че мразят българите. Особено такива като него...

Вероятно немци са му причинили голяма болка. Абе, това си като за картина на Дали. :punk:

Какво повече да добавя...

:tooth: :tooth: :tooth:

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз и баша ми сме хванали времето преди 1989г., което ще рече, че някак сме оцелели от стрелбата по границата. Как ли - ами можело е да не нападаме граничен пост, така както нищо не би струвало на германците и не са гърмели по нас.

Но пък в замяна на това аз и баща ми кой за по-кратко, кой за по-дълго сме излизали зад граница, както предполагам, че и много от хората във форума.

Ха, това го виждам чак сега!

Понякога е по-добре човек просто да замълчи и да спре навреме!

Уважаеми Галахад, известно ли ти е, че някои хора не ги пускаха зад граница? Просто не ги пускаха. Баща ми например, вероятно и аз впоследствие, нямаше право да излиза в страни от капиталистическия лагери и неутрални страни. Защо ли? Ами защото вуйчо му е враг на народа, съден от Народния съд на смърт. Ама ти това няма как да го знаеш. Ти си раснал в друга среда, знаем каква.

А за германците "мъдростите" са, как да кажа? Нямам думи... Ами, че нали хората бягат, защото не им позволяват да излязат легално да излязат на Запад! Ако им позволяваха, като на теб и баща ти, проблем нямаше да има. Но позволяваха на хора от семейства, привилегировани и верни на режима!

Не нямам думи, изумен съм, честно...

Цинично е мека дума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление много антикомунисти са били членове на БКП . Като се започне от Боко , Цветан Цветанов , Цецка Цачева и др. На пострадалите от комунизма не са платени обещетения . :mad:

Редактирано от Петър Петров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Но позволяваха на хора от семейства, привилегировани и верни на режима!

Айде сега, станахме и приятно разсеяни. Говорех за проблемите, които се случват на българските граждани сега като са в чужбина и че в тези случаи може да се помогне - като примерно на задържаните моряци. И че сега не си поплюват с българите, както с оня с ножчетата. Какъв режим те е подгонил през 2011г.? Или и ти като оная баба дето викала да помощ, че я изнасилват, защото и било приятно да си спомня? Ех туй нашенско дисиденство, дето се пробуди чак 20г. след комунизма и дето има пред името си титлата "агент".

У нас селяните най-много се обиждат, като им се каже че са селяни, и комунистите, като им се каже че са комунисти. Или дето ве вика: "Най-страшни са еничарите" или "Родените във вярата са много по-толерантни към друговерците от новопокръстените".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо, темата е за инцидентите по границите на социалистическа България. Повод беше немският филм, но предвид многото убити българи, нямаше как да не ги споменем и тях. Говорим за убийствата на невъоръжени хора, докато просто са се опитвали да напуснат соц. лагера.

Изобщо не ме интересуват проблемите на българите сега в чужбина. Изобщо! В 99% има нещо гнило при всички тия задържания. Аз съм обиколил сума ти страни, проблем никога не съм имал. И въобще, като толкова ти се говори по тая проблематика, просто си отвори тема, не разводнявай тази.

Второ, започна да твърдиш, че има някакви нападения над постовете. Попитах те какви, и ти отговори, че всяко преминаване на граничната бразда е нападение над поста. ОК, нека да е така. Обаче това да даваш за пример как ти и баща ти сте излизали свободно от страната, си беше върха на цинизма.

Гражданите на ГДР, освен най-доверените, просто не можеха да отидат ей така в западна или неутрална страна. Защото веднага ще духнат към ФРГ.

На всичкото отгоре, простосмъртните български граждани също не можеха ей така да ходят на запад. Някои като баща ми, въобще нямаха право, каквото и да правят, заради лош произход. Майка ми имаше право, защото нямаше проблемни в рода си, но да излезе само тя. Управляващите тогава не пускаха цели семейства, децата оставаха заложници.

А, че ти и баща ти свободно сте излизали, като гледам какви ги пишеш - не се учудвам, не се учудвам...

П.П. Не знам какви агенти те гонят. И комунисти. И селяни.

На дисидент не се правя. Просто искам на някои тъмни периоди от социализма да се даде гласност. И да се анализират. В духа на клишето "европейски ценности", не в духа на жалки опити за легитимация на гнусни и ненормални практики!

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Михов е прав. Нека не разводняваме темата и най-вече - да не правим ненужна реклама на соцрежима.

Впрочем, ако споменатите във филма случаи са верни (а не знаем причина да не са), то значи има случаи, когато граничарите стрелят по вече заловени и предали се хора. Към това няма какво да се добави. То е страшно.

За мен е странно, че ГеДеРманци напускат соцблока през България. Доколкото знам, доста от тях са го правели през Чехословакия, което е било и по-лесно.

Онези неща назад в темата - за "заслужената" съдба на немците, за това, че не е трябвало да имат държава и прочие... тези неща са отвратително казани и будят у мен силна погнуса. Чисто емоционално ще кажа, че подобни нечистоплътни изказвания нямат място във форума. Ще припомня, че политическата пропаганда не е добре дошла тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото под общото впечатление на балканска мърлящина, което немците имат за Бълагрия и не само за нея (не ги виня) си мислеха, че границите ни са се охранявали зле.

Голяма грешка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За съжаление много антикомунисти са били членове на БКП . Като се започне от Боко , Цветан Цветанов , Цецка Цачева и др. На пострадалите от комунизма не са платени обещетения . :mad:

Времето беше такова, че обикновеното членство нищо не значи. Има платени обезщетения, но много трудно...

Но да не захващаме темата натам, просто исках да ти обясня нещо за миналото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не обичам откровено казано често да ходя на запад, заради пренебрежителното отношение,за да не се срамувам заради други.

Впечатлението ми е, че на запад гледат с лошо око на нас не толкова заради т.н. "български чадър" и прочее неща от времето на соца, а заради голяма част от нашите сънародници напъплили ги през последните двадесет години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не обичам откровено казано често да ходя на запад, заради пренебрежителното отношение,за да не се срамувам заради други.

Впечатлението ми е, че на запад гледат с лошо око на нас не толкова заради т.н. "български чадър" и прочее неща от времето на соца, а заради голяма част от нашите сънародници напъплили ги през последните двадесет години.

Под "нашите сънародници напъплили ги през последните двадесет години",от които те е срам,този ли http://bnt.bg/bg/news/view/58884/bylgarski_uchen_s_otkritie_za_vaksinata_sreshtu_spin

наш сънародник визираш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте :)

от доста време чета форума и темите който се разискват в него, бях си правил и регистрация, ама нещо се затри или там нещо стана и не съм писал.

но сега, като човек изтъркал 2-3 чифта кубинки покрай кльона, ще си позволя да взема отношение. служил съм в началото на 90-те, но знам това онова и за преди това.

няколко думи за границата.

границата на България - и царска и републиканска винаги е била под охрана. Точния термин преди 89 г. е - "под охрана и отбрана". след 89-та отпадна "отбрана". охраната е денонощна, 24-часова, на застава знаме не се сваля - няма отбой :).

до преди влизането ни в ЕС, границата винаги е била под охрана, при опит за преминаване на границата (нелегално? ) загива и един български цар, смятам това ви е добре известно. Отбрана имаме и преди 44-та - спомняте си Петричкия инцидент през 20-те.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте :)

от доста време чета форума и темите който се разискват в него, бях си правил и регистрация, ама нещо се затри или там нещо стана и не съм писал.

но сега, като човек изтъркал 2-3 чифта кубинки покрай кльона, ще си позволя да взема отношение. служил съм в началото на 90-те, но знам това онова и за преди това.

няколко думи за границата.

границата на България - и царска и републиканска винаги е била под охрана. Точния термин преди 89 г. е - "под охрана и отбрана". след 89-та отпадна "отбрана". охраната е денонощна, 24-часова, на застава знаме не се сваля - няма отбой :).

до преди влизането ни в ЕС, границата винаги е била под охрана, при опит за преминаване на границата (нелегално? ) загива и един български цар, смятам това ви е добре известно. Отбрана имаме и преди 44-та - спомняте си Петричкия инцидент през 20-те.

Мда... и като е под охрана и отбрана , всичко вече е наред. Въобще , човек ако търси извинение , на всяка простотия ще намери такова.

p.s.А това за нелегално? преминалия български цар (между другото има огромна тема за него и брат му :biggrin: ), направо кърти :tooth:

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

малко общи неща за резюмето на филма постнат в първото мнение по темата.

преди 20-тина години, излезе един бг-игрален филм "Граница", гледахме го още като воиници. забавен филм :)

там с лека ръка почти всеки ден се застрелваха хора, даже и германци (или май само германци - забравил съм вече). но игрален филм - простено им е.

значи

Повечето не знаели за оградите от бодлива тел, прострели се на стотици километри по българските граници. Не били наясно с агентурната мрежа в граничната зона и със заповедите, издавани за граничарите.

извинявайте, ама това е несериозно. точно пък източно германци да не знаят, че граница на държава от източния блок, граничеща с държава от западния се охранява? че има мрежа?

ако са мислели че мрежа по границите няма, че границата не се охранява, що не са пробвали да преминат границата с ФРГ, ами са били път до затънтените балкани?

не видях в резюмето посочените жертви от опит за преминаване на границата между двете Германии - май за 28 години са доста повече от 19 (установени или не установени - не разбрах точно).

Малцина успели, повечето били хващани от агентите на ДС в селата край границата, разпитвали ги в Главно следствено управление, престоявали няколко седмици в Софийския централен затвор и след това ги изпращали в ГДР. Там ги осъждали на 18 до 24 месеца затвор.

В България за заловен нарушител доносниците от граничната зона са получавали награди от 20-30 лв.

3000 случая на бягство, някоя седмица в затвор докато се разбере кой кой е и после обратно в Германия. извинявайте, ама тук нищо тъмно балканско не виждам.

това за "доносниците" няма да го коментирам - сигурен съм че автора е пресолил манджата. граница винаги се охранява в сътрудничество на местното население с властта. не само нашата, не само в соц.блока.

Офицерите в Гранични войски стриктно изпълнявали нарежданията, получени от Политбюро на ЦК на БКП и от военното министерство - да поддържат сред редовите граничари атмосфера на омраза към "изменниците на социалистическата родина". На 18-20 годишните български младежи било заповядано да стрелят срещу свои връстници.

класовия враг, соц.родината ... :)

ако те вдигнат в обстановка, това е последното нещо което ще ти мине през ума. ама последното. не знаеш кои е насреща, не знаеш какви са му намеренията, не знаеш какъв е, нищо не знаеш за тоя или тия отсреща. защо се е решил да мине границата, защо е предприел тоя риск, знаеики че границата се пази?

сега е лято, стоим си под климатика, сръбваме си хладна биричка и си мислим - абе тия садисти едва чакат да доиде някой немец, че да го срежат на две с калашника. и се унасяме в спомени от службата.

службата в ГВ не е като в другите поделения, няма как да го обясниш на някой дето не е бил там. не знам как и тук да го напиша, че да стане ясно.

да не ви описвам в действителност какво е, че ще стане дълго :)

Всеки, който допуснел "безнаказано нарушение" на границата, бил наказван за тежко провинение, а ликвидирането на бегълците се награждавало с 10-15 дни отпуск.

които го е написал това съвсем се е увлякал.

под термина "ликвидиране" обикновенно се разбира физическото им ликвидиране. и може би автора е искал това да остане в съзнанието на читателите. та после да пишем чудесии за садистите по границите.

Да застреляш човек, не е като да стреляш по мишена.

Филмът е посветен на 50-тата годишнина от издигането на Берлинската стена и е финансиран от Федералната фондация за осмисляне на комунистическата диктатура, както и от католическата църква. Предстои разпространението му в германските училища в помощ на преподавателите по история.

ако се появи в България този филм, ще го изгледам и тогава бих правил по-обстоен коментар. дано не е създаден с цел показване на цивилизованите германци "вижте на тъмните Балкани какво е ставало", но пък може и да е създаден и с цел "абе не само ние си застрелвахме сънародниците по границата, е и на Балканите е ставало това - цели 19 за 29 години"

ако ще търсят вина в тоя или оня режим - да си търсят, аз останах с чувството, че някой пак се опита да изкара граничарите садисти и убиици. хладнокръвни при това!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда... и като е под охрана и отбрана , всичко вече е наред. Въобще , човек ако търси извинение , на всяка простотия ще намери такова.

p.s.А това за нелегално? преминалия български цар (между другото има огромна тема за него и брат му :biggrin: ), направо кърти :tooth:

кое кърти?

това че съм сложил въпросителна след нелегално, което е в скоби? ;)

или искаш да кажеш, че е минал легално, ама в ромейски дрехи и стражата взела, че го застреляла? ;)

опасна работа ще да е било да носиш ромейски дрехи като минаваш българската граница.

писах че границата е под охрана и отбрана и си е било така, какво извинение, какво оправдание каква простотия. :)

п.п. ще погледна темата

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...