Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

  • Потребител

За да се унищожи една цивилизация, не е нужно насилие. Всяка цивилизация умира от безразличието към уникалните ценности, които са я създали.

Абсолютно вярно /за това е и цялата тема/. Толерантността и апатията са признак на умиращо общество. Точно това наблюдаваме на Запад.

всяка цивилизация умира защото става икономически неефективна

в миналото са били много важни възможностите за военна самозащита, но те също са икономически обусловени, както и вътрешната социална стабилност

западното общество и икономика загиват защото са влезнали в период на трайна неефективност

тази неефективност не е свързана нито с гейовете, нито с феминистките, а с 2 основни феномена:

1) law of diminishing returns

2) недостатъците на демокрацията, а по точно вътрешния конфликт на интереси в ситуацията, при която се дава възможност да гласуват на тези, които се хранят от държавната хазна

горните проблеми са еволюционни

колкото и КГ да бръщолеви за някакви традиции и здрав разум, реално ако не се намери нов евтин източник на енергия върху който западняците да имат монопол упадъкът ще продължи

по отношение на демокрацията, всяка демокрация приключва рано или късно такъв е нормалният цикъл и след кратък период на анархия и/или революция идват диктаторите и олигархиите

както вече писах всякакви гейове и феминстки са много малък щрих в голямата картина и имат много малко значение

Редактирано от Alexander_Nevski
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

може да спорим много къде е кокошката, а къде е яйцето

фактите обаче са доста ясни, пропадането на икономически успешна цивилизация е по-скоро изключение отколкото правило

за обратното - пропадане на икономически неефективна цивилизация (по най-разнообразни причини) - примери колкото искаш



излизам да поработя в упадъчния запад

ключовото е, че периодът от последните няколко века е аномалия дължаща се на технологичната революция

преди нея Индия и Китай са имали по-голям БВП от Европа

ако отидем 1000г. назад почти със сигурност може да се каже, че Китай е имал и по-голям БВП на глава от населението като по-развит

в момента нещата си идват на мястото

развития свят има население от по-малко от 1млрд. при глобално население от порядъка на 7млрд.

в същото време той се опитва да контролира повече от половината ресурси на планетата

това няма как да стане в дългосрочен план, особено след като той няма технологично и ресурсно предимство

единственото, което го държи, са огромните консуматроски пазари, свързани с голяма покупателна способност, голяма част от която е на кредит

това не само, че няма да продължи вечно, то е на приключване

производтсвените мощности са пренесени, а ключовите технологии са усвоени

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Българите са едни от най-нетолерантните в Европа спрямо хората с хомосексуална ориентация, бисексуални и транссексуални (ЛГБТ). Това показват данните от мащабно допитване до 93 000 представители на тази група, смятано за най-големия сбор емпирична информация по рода си до този момент. Те бяха разпространени по повод Международния ден за борба с хомофобията.

В него са анкетирани онлайн граждани на всички страни от ЕС плюс Хърватия, която след броени седмици ще стане член на съюза.

Данните сочат, че 53% от ЛГБТ групата в България съобщават за случаи на унижение или тормоз през последните 12 месеца заради сексуалната им ориентация. Средното за 28-те държави е 47%, а по-лоши показатели от нас имат Румъния, Италия, Кипър, Полша, Унгария и Литва.

---

Може би изглежда, че българите са нетолерантни към някои от европейските ценности и все по-малко се идентифицират с тях.

---

На фона на безработицата, бедността на българите, огромните сметки за ток и парно, корупцията, липсата на електронно правителство и други наистина важни неща, въпросът за еднополовете бракове изглежда толкова отвлечен, колкото - и колонизирането на Марс и на Луната.

Освен това, в България настроенията СРЕЩУ еднополовите двойки и еднополовите бракове са толкова яростно отрицателни, че за средно статистическите българи гейовете са обикновени педерасти.

Проява на закостеняло мислене или на здрав разум за запазване на устоите на обществото? Най-вероятно - и двете...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

айде пък сега нетолерантни сме били. Нали не биеме гейовете по парадите им /какво повече искат/? Иначе ЛГБТ-то просто се опитва да вменява вина на едно общество, което има много по-надлежащи проблеми за решаване от това да обръща внимание на словесните им полюции.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

българия е малка държава и няма значение в картинката

французите са най-нетолерантни от големите западноевропейски държави

бас ловя, че те първи ще издъхнат икономически за разлика от по-толерантните немци и англичани

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Touche :grin:

Дойдох теб да те търся и какво да видя? Темата Буковски все още активна, а вътре...ужас и безумие. Пфу, спукахте ми уютното утробно балонче, в което хомофобията не съществуваше. :mrgreen:

Bienvenue!.

Темата не се препоръчва за нежни сърца и крехки жлъчни мехури, наистина :).

Българите са едни от най-нетолерантните в Европа спрямо хората с хомосексуална ориентация, бисексуални и транссексуални (ЛГБТ). Това показват данните от мащабно допитване до 93 000 представители на тази група, смятано за най-големия сбор емпирична информация по рода си до този момент. Те бяха разпространени по повод Международния ден за борба с хомофобията.

....

Проява на закостеняло мислене или на здрав разум за запазване на устоите на обществото? Най-вероятно - и двете...

Бих предложил и трето измерение: потискането на вродените ХС наклонности на значителна част от българите (как да си обясним иначе дългогодишното и системно съгласувано клатене от управляващите?), избива в хроничен хомофибит и съответно спонатанен опит за екзорсизиране на собствени демони на сексуална и социална несигурност, което от психиатрична гледна точка също е проява на определен здрав разум, сиреч има и терапевтична стойност.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ник, темата е безкрайна и дащна, ще коментирам полека лека и за холандия и за другото, ама трябва и да се чете, щото писането не е интересно...

само да те питам едно за туй

Ако след 30 или 40 години тази партия дойде на власт (тя може да дойде на власт, тогава когато обществения морал в холандия се промени и го позволи,демек за тях няма да е нещо лошо и неморално) ти какво ще направиш - ще се самоубиеш ли?

Аз лично няма да се самоубия (няма да съм жив в това време и обективно няма как да се самоубия, но ако бях жив, нямаше да се самоубия)

..

напълно съм съгласен с теб, обществения морал се променя, само не споделям "оптимизма" ти и посоката...

комунистите бяха големи исторически "оптимисти", колелото на историята се въртеше до "пълната им победа"...

превъртя се...

сега ако след 10 години последва радикална промяна на обществения морал какво правим... щото това на което ставаме свидетели не е плавно и меко, а ударно и настъпателно взривяване на норми и традиции без отчитане на мнението на мнозинството...

това е радикално... и като радикално поражда ответно радикално...

та мисълта ми е, ако след 10 години обществото "узрее" и криминализира хомосексуализма, какво правиш... ще се самоубиеш ли...

аз няма, надявам се, че и ти...

аз наистина смятам, че е проблем, че няма книги за Ваймарска Германия, книжарниците са залети от книги са Хитлер и Втората световна война, но книги за това какво става в Германия през 20-те години няма... тъпите аналогии са много подвеждащи, някой объркани търсят "някой с мустачки", няма да е с мустачки, няма и да е "социален", но определено ще е "сексуален" щото тук е нарушена Мярата... във всяка Криза в ретроспекция е видно къде и кога Мярата е нарушена, това което следва е единствено ... "изправяне"... и винаги е колизия придружена с трагедия...

тук съм пускал за Кристофър Ишуърд автора на "Кабаре" как се шашнал как за една нощ Германия се променила... Какво е правил той в Германия, радвал се на свободата й, бил хомосексуален, в Англия това било престъпление, за "удоволствието си" щял да лежи в затвор; в немско се радвал на "слабостите" си в "домове за юноши"... после изведнъж... дошъл мустакатия...

и Ишуърд избягал, някой немци не успели...

и в англия е имало фашисти, но мярата не е била премината в такава степен каквато във Ваймар, и нямали никакъв шанс...

инак днес ние сме във Ваймарска Европа... твоят оптимизъм ми е симпатичен, но наивен...

симптомите са навсякъде

като кипнат лайната, политиците няма да ме призовават да защитавам нито "пазарната икономика", нито "секуларността", нито "плурализма", щото никой не вярва в тези глупости (дори тези които ги пропагандират, комунистическите агитатори бях най-цинични), а като Чърчил ще се сетят за "Християнската цивилизация ", нещо с което да можеш да се идентифицираш...

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

вервай си, друже. :guitar2:

Естествено на глупостите ти не бих си дал труда да отговарям /особено в този късен час/. Дето се казва - история рассудит нас /или поне вас/.

Но се радвам, че пълнежът ти по принцип допринася за дискусията в повдигнатата от мен тема /макар и малко да я размива/. Но аз съм толерантен към обществено недораслите типове just like you.

Аха, ти "толерантно" мина на лични квалификации?

"......обществено недорасли типове като теб"

(хайде аз да съм толерантен и да не правя лични квалификации, а да квалифицирам само мнението ти : това което си написал звучи тъпашко, инфантилно и злобарско)

Пиша "глупосоти", ама мълчиш като "наакан", нали така?

Изложил съм факти, в онзи ми отговор, друже , както и да се връткаш, номерът с "глупостите" няма как да мине ..

(Демек нааканото си остава в твоята "градинка" ;))

ник, темата е безкрайна и дащна, ще коментирам полека лека и за холандия и за другото, ама трябва и да се чете, щото писането не е интересно...

само да те питам едно за туй

напълно съм съгласен с теб, обществения морал се променя, само не споделям "оптимизма" ти и посоката...

комунистите бяха големи исторически "оптимисти", колелото на историята се въртеше до "пълната им победа"...

превъртя се...

сега ако след 10 години последва радикална промяна на обществения морал какво правим... щото това на което ставаме свидетели не е плавно и меко, а ударно и настъпателно взривяване на норми и традиции без отчитане на мнението на мнозинството...

това е радикално... и като радикално поражда ответно радикално...

та мисълта ми е, ако след 10 години обществото "узрее" и криминализира хомосексуализма, какво правиш... ще се самоубиеш ли...

аз няма, надявам се, че и ти...

аз наистина смятам, че е проблем, че няма книги за Ваймарска Германия, книжарниците са залети от книги са Хитлер и Втората световна война, но книги за това какво става в Германия през 20-те години няма... тъпите аналогии са много подвеждащи, някой объркани търсят "някой с мустачки", няма да е с мустачки, няма и да е "социален", но определено ще е "сексуален" щото тук е нарушена Мярата... във всяка Криза в ретроспекция е видно къде и кога Мярата е нарушена, това което следва е единствено ... "изправяне"... и винаги е колизия придружена с трагедия...

тук съм пускал за Кристофър Ишуърд автора на "Кабаре" как се шашнал как за една нощ Германия се променила... Какво е правил той в Германия, радвал се на свободата й, бил хомосексуален, в Англия това било престъпление, за "удоволствието си" щял да лежи в затвор; в немско се радвал на "слабостите" си в "домове за юноши"... после изведнъж... дошъл мустакатия...

и Ишуърд избягал, някой немци не успели...

и в англия е имало фашисти, но мярата не е била премината в такава степен каквато във Ваймар, и нямали никакъв шанс...

инак днес ние сме във Ваймарска Европа... твоят оптимизъм ми е симпатичен, но наивен...

симптомите са навсякъде

като кипнат лайната, политиците няма да ме призовават да защитавам нито "пазарната икономика", нито "секуларността", нито "плурализма", щото никой не вярва в тези глупости (дори тези които ги пропагандират, комунистическите агитатори бях най-цинични), а като Чърчил ще се сетят за "Християнската цивилизация ", нещо с което да можеш да се идентифицираш...

Обществата, културата им (ценностите, нагласите) са доста консервативни (променят се за няколко поколения, и това е според мнението на науката).. Това което става и се вижда сега в Холандия или изобщо в т.н. "Бял" Запад, е израз и проява на нещо, което вече го е имало..

Аз не знам кога и дали холандците ще решат че 12 годишните им деца са достатъчно самостоятелни за да водят/имат полов и социален живот, и мисля че това едва ли някой човек смъртен, може да го знае със сигурност..

В тази връзка аз лично предпочитам (като буда) да не си пълня главата с "безсмислени" и "вредни" (според самия Буда) въпроси от типа "има ли живот след смърта", "кога в Холандия ще стане еди какво си, еди как си"..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чудно ми е едно нещо...

Защо еднополовите двойки, които считат, че правата им са нарушени или липсват, до сега така и не намериха сили да се влеят в ПП ДПС или пък да създадат своя политическа партия?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Т.е, искаш да кажеш, че християнството няма никакво отношение към формирането на тази цивилизация?

няма. Цивилизацията, в която живеем сега, се базира на няколко основни фундамента

- вид икономика

- вид политическа организация

- вид технология

християнството няма връзка с нито едно от тях. то е реликт от едно предходно време, който все повече и естествено избледнява, защото просто не отговаря на реалностите, в това число и моралните.

Чудно ми е едно нещо...

Защо еднополовите двойки, които считат, че правата им са нарушени или липсват, до сега така и не намериха сили да се влеят в ПП ДПС или пък да създадат своя политическа партия?

защото хомосексуалните хора са напълно идентични с хетеросексуалните, и принадлежат към различни партии. това е все едно да искаш жителите на една улица, които имат специфичен проблем, да си създадат партия.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

като кипнат лайната, политиците няма да ме призовават да защитавам нито "пазарната икономика", нито "секуларността", нито "плурализма", щото никой не вярва в тези глупости (дори тези които ги пропагандират, комунистическите агитатори бях най-цинични), а като Чърчил ще се сетят за "Християнската цивилизация ", нещо с което да можеш да се идентифицираш...

От фактът че думи като "плурализъм" (демокрация) и "свободна икономика" звучат като "ала-бала" на балканския селчо (аз също съм такъв), не следва че те звучат и така на американците, или на англичаните (или на Чърчил), или на холандците..

Ако не се хващаме за думите като удавници за сламка, ами си направим елементарен анализ на теста, то мисля че става ясно че "Християнската цивилизация" в речта/РЕЧИТЕ на Чърчил е точно.."западната цивилизация" (това което е по дефинция).

С две думи казано - Чърчил противопоставя в речите си "западната" или "християнската цивилизация" (което е западната цивилизация според дефинициите) на комунизма, и това което носи национал-социализма..

Ти пропонираше да се чете - ето четете:

http://www.valuesvoternews.com/2009/07/winston-churchills-famous-speech-their.html

I expect that the Battle of Britain is about to begin. Upon this battle

depends the survival of Christian civilization. Upon it depends our

own British life (ачик ачик), and the long continuity of our institutions (ачик ачик) and our

Empire. The whole fury and might of the enemy must very soon be turned

on us.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

братле, какво "свободна икономика", когато парите са частен монопол...

( и аз съм вярвал в пазара, щото съм чел учебници, щото съм тъп спрях да чета учебници късно, и разбрах че "свободна пазарна" е оксиморон, няма нито "свобода", нито "пазар"...

Грийнспан ти го каза, америка не може да фалира, щото може да си напечата толкоз пари колкото й трябват, и тя печата...)

какъв демокрация - имали по-висша проява на демокрацията от референдума - в калифорния има ли реферундум, има, отхвърлиха ли гей браковете - отхвърлиха ги, сега Върховния съд ще ги наложи ли над народната воля - ще ги наложи (след като същия съд преди 15 години при Клинтън ги отхвърли - защото вече са на власт :grin: )...

какъв плурализъм ... това го пуснах преди два месеца ( истината не е основание при използване на "език на омразата" - знаеш ли какво ще рече туй - ще рече, че тези с властта, си определят някакви неща като "мразещи ги" и ти независимо дали са истина или не, не можеш да ги казваш...

още малко и ще въведат престъпмисълта...)

толкоз...

Чърчил като е говорил горното, хомосексуализма във демократичната плуралистична пазарно свободна и институционална Великобритание е бил престъпление, като обществено опасно поведение, и за него се е лежало в затвора...

това е от 70-те , сега хомосексуалните могат и да се чувстват засегнати от долното, но има хора които мислят така http://dveri.bg/xhx8u

и за мен Шнеман е бил прав (само че като престъпно глупав загрях точно накрая...)

Четвъртък, 5 януари 1978 г.

Първата работа на новоизбрания нюйоркски кмет Коч беше „указ”, забраняващ на градската управа каквато и да било дискриминация против хомосексуалистите. „Ню Йорк Таймс” е във възторг – „a new climate”! Сега, по пътя от Ню Йорк, слушах радио. Същият възторг – с придихания, с похвали за мъжеството (!) на кмета и гръмогласна риторика за свободата, правата и т. н. Терминологията изкристализира – става дума за „sexual orientation”, „sexual preferences” и всичко станало… Все едно ти говорят за правото да предпочиташ кафе или чай… Най-много от всичко се страхуваш за самата тази „свобода” и „право”, в името на които се говори и прави всичко това. Мъжество! Точно обратно: все повече и повече „свободният” свят е пропит от страх, конформизъм и почти от терор. И най-страшното е, че вече всеки, който се изкаже против, ще се възприема автоматично като идиот, фашист, ихтиозавър… Лично на мен всички вопли за „залеза на Запада” винаги са ми се стрували скучни преувеличения. Уви, сега и аз самият започвам да мисля, че този залез, това гниене действително е налице и ускорява темповете си. Тогава, когато защитата на неправдата звучи като защита на правдата и като възвишена проповед, когато – казано с други думи – черното се провъзгласява за бяло и обратно, тогава се извършва грях. А това означава, че в самата тъкан на живота влиза и се възцарява смъртта.

Четвъртък, 17 април 1980 г.

… В „Time” миналата седмица имаше статия относно нова атака на „сексолозите”, този път срещу последното „taboo” – incest-а (кръвосмешението). Че нямало нищо лошо, ако в семейството се случват „сексуални” сближавания, докосвания и т. н. Точно обратно – трябвало било това да се приветства като още едно „освобождение”, като по-нататъшно разширяване на „правата” („права” преди всичко на децата, които в тези „права” трябвало във всичко да се приравнят с възрастните…). За всичко това „Time” пише с престорено негодувание, но тъкмо и явно престорено… Уморих се да повтарям: ето това е разложението – при това зловонно разложение – на нашата цивилизация. След абортите, хомосексуализма и пр. сега наред дойде кръвосмешението… Това вече цивилизацията няма да може да го преживее… Въпреки това всичко, което по един или друг начин се противопоставя на това разложение, бива буквално осмивано. В същия брой на „Time” – гневна, презрителна статия за протестантските организации, които се „намесват” в политиката, и повдигане на въпроса за отношението на този или онзи от кандидатите към „моралните въпроси”.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

няма. Цивилизацията, в която живеем сега, се базира на няколко основни фундамента

- вид икономика

- вид политическа организация

- вид технология

християнството няма връзка с нито едно от тях. то е реликт от едно предходно време, който все повече и естествено избледнява, защото просто не отговаря на реалностите, в това число и моралните.

защото хомосексуалните хора са напълно идентични с хетеросексуалните, и принадлежат към различни партии. това е все едно да искаш жителите на една улица, които имат специфичен проблем, да си създадат партия.

Интелигентно, просто, ясно, логично (и красиво) казано :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Свободна икономика значи свободен пазар ... чий са парите и кои ги печата , защо и как, е друга тема и друга бира..

Референдуми и съдебни процеси (било за каквото било) има там където има действаща демокрация..

Сега ти ми обясняваш защо съдията е взел такова решение, извинявай, ама не вярвам на обяснението, мисля че не си запознат с англосаксонското правораздаване и говориш едно към гьотири..Аз също не съм запознат с него..

(ако Невски да каже думата си, ще видим)

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D0%B9-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-_l.a_i.186075_at.1.html

http://www.vsekiden.com/111371/pada-zabranata-za-gey-brakovete-v-kaliforniya/

Можеш ли да наречеш публично Буш или Обама идиот? Можеш.

Можеш ли да кажеш публично че не приемаш / си против хомосексуалите бракове?

Можеш..

"Езикът на омразата", и политкорекността в тази връзка, няма за какво точно да са "мерило"..Да псуваш и хейтиш или удряш между краката, тези които не те кефят, или не са от твоята "партия" е тъпо, не е възпитано, и не е приемливо... (Освен за балканците, които дори смятаме това за висша проява на свободата на словото, и това ни е тръпката - да хейтим тези които не са от нашия "отбор")

PS Забелязваш ли колко страници има тази тема, и отбеляваш ли фактът че няма нито една тема за (против), корупцията, за ефективността на съдебната ни система, за работата на еди коя си институция, за упраленската и организационна култура на българските фирми, (предприемачи и работници) , за качеството на българската продукция и услуги*,..и други такива?

Имам един познат турчин -лекар, който ме запита веднъж "защо един път не видяхме протест срещу корупцията, не се съберете да протестирате срещу корупцията" (демек ами се протестира срещу "турците")

Отговорът ми на въпросът "защо" няма да ти се хареса (и на другите "патриоти"/патриоти) и ще го спестя..

*за услугите:

Разговор в Кауфланд: Консултант към служителка: няма да казваш на клиента че не е видял, ще и кажеш че някой е сложил/забравил грешен етикет, и ще се извиниш..

(Очевидно клентът не е бил внимателен)

Разговор в кварталното Леки във връзка с оставена и забравена на 45 сантиметравата пътечка пред касата на 5 литова бутилка с минерална вода, която клиентите прескачат..

Клиент: Тука има една пет-литрова бутилка , която хората прескачат

Касиерка: Ми кво пречи

Клиент: Как какво??

Касиерка:...Ами да не съм я оставила аз!

Клиент: Няма ли я преместите, пречи на хората ??

Касиерка: Сумтене и гледане лошо

Клиента (запалил): Абе как може да ви токова липсва толкова разбиране към клиентите и хората? Малко повече емпатично чувство (мислене) няма ви навреди..

Касиерка: мрънкане, оправдаване и в крайна сметка вдигане на задника от стола и извърване на действието по преметсване на бутилката..

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Свободна икономика значи свободен пазар ... чий са парите и кои ги печата , защо и как, е друга тема и друга бира..

Референдуми и съдебни процеси (било за каквото било) има там където има действаща демокрация..

Сега ти ми обясняваш защо съдията е взел такова решение, извинявай, ама не вярвам на обяснението, мисля че не си запознат с англосаксонското правораздаване и говориш едно към гьотири..Аз също не съм запознат с него..

(ако Невски да каже думата си, ще видим)

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D0%B9-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-_l.a_i.186075_at.1.html

http://www.vsekiden.com/111371/pada-zabranata-za-gey-brakovete-v-kaliforniya/

Можеш ли да наречеш публично Буш или Обама идиот? Можеш.

Можеш ли да кажеш публично че не приемаш / си против хомосексуалите бракове?

Можеш..

"Езикът на омразата", и политкорекността в тази връзка, няма за какво точно да са "мерило"..Да псуваш и хейтиш или удряш между краката, тези които не те кефят, или не са от твоята "партия" е тъпо, не е възпитано, и не е приемливо... (Освен за балканците, които дори смятаме това за висша проява на свободата на словото, и това ни е тръпката - да хейтим тези които не са от нашия "отбор")

:grin::grin: напълно съм съгласен :grin: като се абстрахираме от туй - онуй, заметем неприятните подробности и неглежираме някой странични ефекти - си остава Прекрасния Нов Свят с неговия Нов Световен Ред :grin:

между другото покрай холандците и тяхната толерантност наистина преоткрих балканските селски корени и се чувствам чудесно в тях

ние ке им турим дзапарагата на Европата не они на нас :grin:

споко...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Франция натиска България и други страни-членки на ЕС да признаят еднополовите бракове, сключени на тяхна територия, съобщава "Телеграф". От френското външно министерство обаче все още мълчат и нито отричат, нито потвърждават информацията. Преди две години Холандия също се опита да ни притисне по тази тема, но това бе отклонено от страна на българскките власти.

Френският демарш бе извършен само два дни, след като страната позволи еднополовите сватби. Законът там обаче бе оспорен от стотици хиляди консервативни французи, които излязоха на демонстрации по улиците на Париж. Междувременно голямата награда на фестивала в Кан беше дадена на лесбийска драма.

Гей браковете в чужбина не се признават у нас, категорични са експертите по семейно право. Любопитното е обаче, че хомодвойките имат възможност да осиновяват български деца, като използват различни вратички в закона.

Темата изплува, след като на 18 май т.г. Франция стана 14-ата страна в света, легализирала официално съюз на жена с жена и мъж с мъж. Националната статистика у нас не разполага до момента с данни за броя на гей двойките у нас. Неправителствени организации твърдят, че става въпрос за 30% от брой на всички съжителстващи на семейни начала.

866_thumb.jpg

Една от първите родни гей сватби.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

PS Забелязваш ли колко страници има тази тема, и отбеляваш ли

фактът че няма нито една тема за (против), корупцията, за ефективността

на съдебната ни система, за работата на еди коя си институция, за

упраленската и организационна култура на българските фирми,

(предприемачи и работници) , за качеството на българската продукция и услуги*,..и други такива?

Доколкото разбирам, тук е на път да се роди нов вид наука, свеждаща всички обществени проблеми до сексуалните - нещо като социален фройдизъм. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Свободна икономика значи свободен пазар ... чий са парите и кои ги печата , защо и как, е друга тема и друга бира..

Референдуми и съдебни процеси (било за каквото било) има там където има действаща демокрация..

Сега ти ми обясняваш защо съдията е взел такова решение, извинявай, ама не вярвам на обяснението, мисля че не си запознат с англосаксонското правораздаване и говориш едно към гьотири..Аз също не съм запознат с него..

(ако Невски да каже думата си, ще видим)

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D0%B9-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-_l.a_i.186075_at.1.html

http://www.vsekiden.com/111371/pada-zabranata-za-gey-brakovete-v-kaliforniya/

Можеш ли да наречеш публично Буш или Обама идиот? Можеш.

Можеш ли да кажеш публично че не приемаш / си против хомосексуалите бракове?

Можеш..

"Езикът на омразата", и политкорекността в тази връзка, няма за какво точно да са "мерило"..Да псуваш и хейтиш или удряш между краката, тези които не те кефят, или не са от твоята "партия" е тъпо, не е възпитано, и не е приемливо... (Освен за балканците, които дори смятаме това за висша проява на свободата на словото, и това ни е тръпката - да хейтим тези които не са от нашия "отбор")

PS Забелязваш ли колко страници има тази тема, и отбеляваш ли фактът че няма нито една тема за (против), корупцията, за ефективността на съдебната ни система, за работата на еди коя си институция, за упраленската и организационна култура на българските фирми, (предприемачи и работници) , за качеството на българската продукция и услуги*,..и други такива?

Имам един познат турчин -лекар, който ме запита веднъж "защо един път не видяхме протест срещу корупцията, не се съберете да протестирате срещу корупцията" (демек ами се протестира срещу "турците")

Отговорът ми на въпросът "защо" няма да ти се хареса (и на другите "патриоти"/патриоти) и ще го спестя..

*за услугите:

Разговор в Кауфланд: Консултант към служителка: няма да казваш на клиента че не е видял, ще и кажеш че някой е сложил/забравил грешен етикет, и ще се извиниш..

(Очевидно клентът не е бил внимателен)

Разговор в кварталното Леки във връзка с оставена и забравена на 45 сантиметравата пътечка пред касата на 5 литова бутилка с минерална вода, която клиентите прескачат..

Клиент: Тука има една пет-литрова бутилка , която хората прескачат

Касиерка: Ми кво пречи

Клиент: Как какво??

Касиерка:...Ами да не съм я оставила аз!

Клиент: Няма ли я преместите, пречи на хората ??

Касиерка: Сумтене и гледане лошо

Клиента (запалил): Абе как може да ви токова липсва толкова разбиране към клиентите и хората? Малко повече емпатично чувство (мислене) няма ви навреди..

Касиерка: мрънкане, оправдаване и в крайна сметка вдигане на задника от стола и извърване на действието по преметсване на бутилката..

Ник, подозирам, че клиентът си бил ти :P

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доколкото разбирам, тук е на път да се роди нов вид наука, свеждаща всички обществени проблеми до сексуалните - нещо като социален фройдизъм. :grin:

извинявам се,

но тук нищо не се разжда, нито е на път да се роди, защото е родено отдавна и си има име и школа - ние просто живеем света построен от теоретичните й допускания и политическата активност на инженерите й;

http://bg.wikipedia.org/wiki/Фройдомарксизъм

Буковски го казва още в началото на темата

Имаше един философ – Херберт Маркузе от Франкфуртската школа. Неговите идеи сега се въплъщават в света. А те бяха много прости. Маркузе е ревизионист-марскист. Несъгласието му с Маркс е само в една точка – че Маркс смята за революционна класа пролетариата (това се видя, че не е вярно), а според Маркузе истинската революционна класа са различни малцинства.

Изолираните случаи – това е истинският революционен елемент. Според Маркузе цялата патология трябва да бъде определена за норма, а цялата норма – за патология. „Едва тогава – пише Маркузе – най-после ще разрушим буржоазното общество“.

удивително е как след 80 страници тема, някой си мислят, че тук нещо може да се измисли

можем само да се запознаваме с отдавна измислени неща ( и единствено това показва че тази тема е полезна)

добра грижа е всеки да види какво едни му мислят - като просто им прочете книжките, и им разгледаш основанията

наистина горещо препоръчвам

http://knizhen-pazar.net/index.php?option=add_book&id=83824

http://www.ozon.ru/context/detail/id/6438224/

(от нея особено "Репресивнаая толерантность" и "Свобода и теория влечения Фрейда")

няма нищо по-освобождаващо от илюзиите на толерантността - да отидеш в библиотеката да си поръчаш 10-те-12 книги в раздела "толерантност"...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интелигентно, просто, ясно, логично (и красиво) казано :)

Това искрено ме развесели. Особено красивото (казано). Че е просто - просто е. Няма си играем на история и всякакви такива глупости като историческа приемственост, предикатна обусловеност и прочие неудобни неща. Всичко днес е почнало има-няма от нищото, от само-себе си преди има-няма 200-300 години. Като предишното правителството (на ГЕРБ) - като неочакван сняг през юли.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хммм до Маркузе оряхме значи ;). Въпреки, че не съм отговорил на персоналните ти въпроси симпъл смятам и аз да задам няколко. Не съм отговорил, защото принципно Ник, Невски, че и Алвата а донякъде Браво отговориха. Личното ми (т.е. не принципното) мнение не е от голямо значение, но ако трябва ще го дам. Сега въпросите. Първо, как смяташ, че едни до 5 % (ХС, според най-широките прогнози)) и не знам колко, но съизмерим процент феминистки са завзели вече света? Не ми цитирай Маркузе, той е бил популярен през 60-те на миналия век и даже не толкоз колкото Маркс например, кажи ти как смяташ (и без това Маркузе би дал механизмите евентуално, но не и това дето е станало)? И второ, дава аналогия с Ваймарската република и идването после на човека с мустачките, но Ваймар само не е попречила (или да кажем улеснила пътя му) на идването му, а съвсем не е причина за идването му или поне главна причина. Затова ще те помоля да поразнясниш малко аналогоята или да не я използваш. Ще оставим едни теории, че човека с мустачките е подпомогнат още от началото от един друг човек с мустаци, но и с лула и цигари, но тоз последния определено е помогнел после. Освен това западна Европа, че и САЩ заедно със нея съвсем не е губила катастрофално война, не са им налагани контрибуции, не са им отнемали територии и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

извинявам се,

но тук нищо не се разжда, нито е на път да се роди, защото е родено отдавна и си има име и школа - ние просто живеем света построен от теоретичните й допускания и политическата активност на инженерите й;

http://bg.wikipedia.org/wiki/Фройдомарксизъм

..........

Благодаря за помощта за уточняване на терминологията. Значи тук се развива конспиративната теория на антифройдомарксизма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Историята има отговор на всичко, Митак. Затова е трагично, когато не се учим от нея и все я започваме за по-удобно от вчера. С красиви таблички, диаграми, схеми - както си му е реда за съвременна статистическа "научност".

То и аз се чудех, как болшевиките са взели властта в Русия като я са били тогава и пет процента...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...