Отиди на
Форум "Наука"

Владимир Буковски: Педерасти и феминистки превзеха властта!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Всъщност и това е вярно. Пък който иска - да оборва. Презумпцията е и за третите лица, не само в отношенията баща/майка/дете.



Понеже в предните страници някои хора се питаха какъв е смисъла от темата и за какво се спори, ще се опитам да обобщя, като същевременно с това изкажа позициите си.

И така...

І. Хомосексуализъм

Твърде много говорихме за това, аз също съм казал (почти) всичко, което мисля по въпроса. Съвременните цивилизовани държави минаха през три етапа по отношение на хомосексуализма: 1) Отхвърляне - хомосексуализмъм е преследван ефективно от закона, отречен на обществено ниво и класифициран като отклонение от нормата в медицински аспект, това до края на Втората световна война; 2) Индиферентност - не се счита за престъпление, не се преследва, дори и ако в наказателния кодекс има останали архаични текстове, които го инкриминират, на обществено ниво не се дискутира, държавата игнорира проблема, това от края на ВСВ до 70-те, някъде и до 80-те; 3) Легитимиране - хомосексуализмът е обявен за напълно приемливо поведение, свободно се пропагандира, приравнен е към хетеросексуалноста, приет е за нормално поведение в медицински аспект - от 70-те и 80-те до наши дни. Както аз лично подчертах, всичко това се дължи на сравнително големия брой хомосексуалисти и на относително голямата им обществена тежест, както и разбира се, на ситуацията от края на 60-те и началото на 70-те - поколението на "бейби бума" е доста по-либерално настроено от своите родители, наличието пък на много млади хора провокира радикализъм и желание да се "скъса" със старите обществени порядки. Изложената от мен тристепенна градация на отношението към хомосексуализма, разбира се не е нещо уникално, а нормално развитие на нещата в обществен план, поради горните причини. По абсолютно същият път върви употребата на канабис например, пак поради масовостта си, както и влиятелността на някои от употребяващите го. На практика вече голямата част от Европа отдавна е на стадий индиферентност, а върви и към легитимиране.

Лично за мен хомосексуализма с непрестанните претенции на една част от носителите му вече се превръща в обществен проблем. За мен, единствено приемливата форма е втората - индиферентност.

ІІ. Феминизъм

Незнайно защо, на феминизма не обърнахме достатъчно внимание. Може би защото в България нашите жени са относително слабо феминизирани. Западният феминизъм обаче като всеки радикализъм е сериозен проблем. Достатъчно е да видим как обвиниха Асанж в изнасилване в Швеция (Саудитска Арабия на феминизма) и как в САЩ всяка жена, която работи и не е пожелала, не е завела дело за сексуален тормоз (разбира се, има и мъже, които водят подобни дела, но са значително по-малко). По логиката на феминизма, мъжете са изначално по природа насилници, т.е. по презумпция агресивни и опасни. Неслучайно се казва, че белият хетеросексуален мъж в САЩ е най-безправното същество. Той е биел в миналото негрите, пенделите, жените и т.н. Много важен момент от феминизма е борбата му за квоти в държавното управление и управлението на големите стопански субекти - държавни, частни, смесени.

Моето мнение е, че феминизмът е един от факторите, който ще доведе до края на западната цивилизация по ред причини.

ІІІ. Деца/родители/държава

Класическата буржоазна държава до ХХ в. счита, че отговорността за децата е на родителите. Как родителите ще възпитават децата в семейството няма значение. Съвременната държава се опита да регулира тази сфера - отглеждането на деца. Моето мнение е, че държавата се престарава чрез типичните за нея инструменти. Разбира се, Невски е прав за едно - има много дисфункционални семейства и статистически погледнато, със сигурност повече са спасени от лоши условия, отколкото са станали жертва на чиновническа грешка и престараване. Но и КГ е абсолютно прав, че е недопустимо да стават подобни грешки. Например в случая с английското дете, което имало травми, но не от насилие, а от вид заболяване, можеше случая да се проучи добре, а детето да бъде настанено в някакъв временен център. Не виждам какъв е проблема случаите да се проучват обстойно, а децата да стоят в центрове до 6 месеца (време предостъчно за проучване). Да не говорим, че настаняването в приемни семейства също има своите рискове.

Истината е, че децата вече не са на родителите, а на държавата. Държавата отдавна е приела педоцентричен подход, но децата също могат да злоупотребяват. Аз дори познавам хора, които са ставали жертва на това (в Испания). Чиновниците пък са предпазливи и всичко това за сметка на родителя. Нарушава се връзката родите-дете определено.

Изобщо смятам, че държава трябва да подхожда по-балансирано. В момента не го прави, за съжаление нашата държава също върви натам...

Михов, нямаше как да се каже по-добре!!!

Точно в това е същността на проблема. Приема се за допустим принципът за предаврително посегателство върху личността!!!! Приема се презумпция за виновност (вярно, че е мярка, но не наказание, но затова пък каква е..... )

Това е огромна пукнатина в демокрацията, в която латинските надписи на последната поизбледняват на фона на тезисите на Ким ир сен...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,5k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Еньо, това все пак не е изземване и се решава с един несложен иск, особено сега при днк-то.

И какво е виновно семейството живеещо на семейни начала, родило и отглеждащо детето да заплаща 350 лева съдебни такси (без адвокатските хонорари) и отделно 600 лева ДНК тест при условие, че всички, и биологичния баща, и бившия съпруг и майката са декларирали пред нотариус кой е бащата, а държавата не се съобразява с тях и им издава акт за раждане с неверни данни и ги изнудва и им извива ръцете заради тези 350 лв. съдебна такса за бюджета плюс оборот на лабораториите за ДНК...

Това недоразумение го няма в никоя европейска държава. Дори в африканските и латиноамериканските...

Редактирано от Eньо
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, е - ако и биологичния баща и бившият съпруг го направят, тогава би следвало да не действа презумпцията.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, е - ако и биологичния баща го направи, тогава би следвало да не действа презумпцията.

Не четете ли новите български закони?

Биологичният баща и майката, които съжителстват на семейни начала (това съжителство вече е разрешено от закона) попълват декларация още в родилното отделение, в което вписват лично име, бащино име и фамилно име в специална декларация образец но ... тази декларация не се уважава от общинската администрация по местораждане на бебето и тя издава "акт за раждане" със ново бащино и фамилно име на името на бившия съпруг с когото майката не е контактувала от години, позовавайки се на чл. Чл. 61. (1) Съпругът на майката се смята за баща на детето, родено по време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.

Това е новата българска реалност...

Редактирано от Eньо
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Драматизираш излишно.

Това са фактите от днешното българско законодтелство, драги.

Постави се на мястото на родителите на бебчето, които вписват имената на детето си, и след десет дни разбират, че бащиното и фамилното име са подменени по командно-административен начин от общинският служител, който издавайки акта за раждане е заличил бащиното и фамилното име на бебето и е вписал нови имена - неверни данни, за да извие ръцете на родителите да заплатят към бюджета 350 лева съдбна такси за да "докажат" че детето е тяхно.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ти се постави на мястото на екс съпруга - ами ако е твое???

Има си оборимост на презумпцията - и това никак не е трудно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами ти се постави на мястото на екс съпруга - ами ако е твое???

Има си оборимост на презумпцията - и това никак не е трудно.

Оборимост на неправомерно издаден по командно-административен начин документ - акт за раждане в разрез със европейското законодателство на цена - 350 лв...

Това не е ли е държавен рекет?

Младото семейство детенце ли да гледа, или хазна да пълни?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Редактирах заглавието на темата, понеже не беше много лицеприятно, поне - като за научен форум.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, но различните различни биват. Новото заглавие е много безлично и въобще не отговаря на дискусията. Въобще аз съм против такива 'редакции' със задна дата. Още повече, както писах различни обхваща всичко и не говори нищо. По добре не редактирай оргиналното заглавие на Романа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има толкова много синоними на педераси - "различните" е може би най-неточната дума. Всеки може да е различен, но това не го прави такъв.
Ето някои примери, които можеше да бъдат използвани в научен форум като нашия:
гей
хомо
обратна резба
на левия бряг
педьо
трънка
нежньо
мека китка
анално вежлив
амбриаж (долен ляв педал)
и много други....

Дет се вика: Около шведската маса се бяха събрали депутати, политици, министри и обикновени дизайнери...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Редактирах заглавието на темата, понеже не беше много лицеприятно, поне - като за научен форум.

Доста неудачно, според мен!

Губи се изобщо смисълът на темата с това заглавие, аз лично, ако сега го прочета няма да ми говори нищо...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, вие нали си знаете какво се "крие" зад измененото заглавие"... Пък и точният цитат си го има в първото мнение.

А как предлагате да звучи заглавието? Щото аз не мисля, че то е подходящо.

(Знам, че ще кажете, че до сега си е било така, ама, все пак... тук влизат и деца, не го забравяйте!)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както си беше. Ние си го знаем, но нали влизат и нови потребители и гости. Освен това в заглавието нямаше нищо нецензурно. 75 страници си беше добро и хайде сега да редактираме, освен това не виждам никакво осн ование за редакция.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, щом толкова си искате "точното" и "експресивното" заглавие, върнах ви го!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още няколко предложения:

Нежна китка замете властта според В. Буковски...

Ръката на властта замени кадифената си ръкавица с гумена...

Властта се травеститизира...

Щаб квартирата на властта се премести на остров Лесбос в е-гейско море...

и т.н.

(майтап)

Редактирано от bravo
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май пак си го променил? Добре защо е нужно това?

Не знам кой е, но има право. Ако разглеждаме лелите, може ли да оставим фраза на Стоичков, само с оправданието, че е цитат?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всъщност, последната промяна на заглавието е направена от най-висше форумно командно ниво.

Явно съм прав за това, че заглавието на тази тема не е подходящо. Дори и самата тема не е подходяща, но това е тема за друг разговор.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам кой е, но има право. Ако разглеждаме лелите, може ли да оставим фраза на Стоичков, само с оправданието, че е цитат?

Ако разглеждаме тема за лелите по принцип - не.

Ако разглеждаме тема за това какво казва Хр.Стоичков , когато е недоволен от съдийско решение - да , задължително :grin:

Всъщност последните няколко поста по темата , както и промененото заглавие са си ок - по-голямо доказателство за тезата на Буковски - здраве му кажи...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А извинявай тогаз, но си държа на мнението, че не е правилно така да се променят заглавията на темите. По същество това е подмяна на темата със задна дата. В такъв случай дали не бих имал праяво да си затрия постовете щом като съм си мислел, че пиа по една тема, а се оказва, че съм писал по друга. И не само аз а всички пишещи в темата. Пак повтарям, след 75 страници изведнъж се оказва, че не било коректно заглавието. Добре, не било коректно, темата не била коректна, ми нека тогаз форумното ръководство я заключи и даже скрие. А не ще престана да пиша в нея, няма да приканвам другите, нека сами си реават, но такива намеси не мисля, че са допустими. Или я махайте или върнете старото заглавие. Въпроса просто е принципен!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хайде да не си мерим принципите...

Аз бях сложил шапка невидимка на темата, ама някой й е махнал това шапо.

post-471-0-29176700-1369506007_thumb.jpg

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Подкрепям Митака. Ако Буката така си го е казал (забравих вече), нека оригинала да е стартова позиция за дебатиране, иначе влизаме в, как беше там, полит кокетност или нещо.

Ако пък се грижим за децата (моите уважение към Историк) може пък да има теми +18- да се влиза "с вие на 18+ сте да или не. Да не говрим, че вече изтекоха бая "неученически"* лафаластомагории.

* В смисъл детски.

Редактирано от bravo
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...