Отиди на
Форум "Наука"

Годината на Дракона


astrologa

Recommended Posts

  • Потребител

Другата година според източния календар е годината на Дракона според "24 часа"

Високосната 2012 г. e под знака на Дракона според източния календар. Тя започва на 23 януари 2012 г. и приключва на 9 февруари 2013 г. Драконът е най-могъщият знак на китайския хороскоп.

post-5946-090679900 1325099824_thumb.jpg

Драконът символизира късмета, положителното влияние в живота и напредъка. Той носи богатство, добродетели, хармония и дълголетие. Ще направи следващата година ярка и непредсказуема. Може да привлече като магнит в живота ви голяма любов или изобилие и богатства, но и лесно може да ви ги отнеме. През 2012 г. е важно да оценявате всичко, което ви се случва, да не проявявате алчност, да не си играете с чуждите чувства и да не очаквате лесни пари.

2012 г. ще е под покровителството на водния Дракон. Ще преуспяват тези, които са дипломатични, мъдри и досетливи. Тази година ще е успешна за творческите личности и за тези, които умеят да пестят и умножават парите си, но не и за алчните. Годината на Дракона изисква пълна себеотдаденост, ентусиазъм и преданост към всичко. Всяка постъпка, дума и жест трябва да бъдат проверени, премислени и пресметнати. Драконът ще "изяде главата" на мързеливите и тези, които изпускат шансовете за успех, предложени от него. Бъдете артистични, подхождайте към решаването на проблемите творчески, търсете нестандартни решения. Само от онова, за което сте положили истински труд, ще пожънете успех. Не бъдете мнителни през 2012 г. Отървете се от безпокойството, то може да попречи на правилната ви преценка.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1164405

Ето и още инфо по темата: http://www.moetospisanie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=94:2012-&catid=39:2010-10-10-18-10-13&Itemid=55

Каква е равносметката от миналата година, която беше годината на Заека - най-късметлийското животно от животните на Буда...имахте ли късмет и оправдаха ли ви се очакванията ;)

Ето малко повече за годината на заека: http://www.btv.bg/horoscope/alena/novini/story/1512180340-Razumat_shte_e_vodesht_v_godinata_na_Zaeka.html

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Черната водна змия ;).

Е, Митак , черни змии се оказахме с теб и КГто :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност, водните змии може да са и доста....отровни ;). Ама ме мързи да търся сега примери. А в съчетание с 'нормалната' ми зодия - скорпион, вече е върхът! Добре, че съм си добър и не вярвам на зодии ;). БТВ, ако дракона е върховната китайска зодия, символ на мощ и т.н., змията според китайците е символ на мъдрост (аре да се опровергая сега сам ;)).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всъщност, водните змии може да са и доста....отровни ;). Ама ме мързи да търся сега примери. А в съчетание с 'нормалната' ми зодия - скорпион, вече е върхът! Добре, че съм си добър и не вярвам на зодии ;). БТВ, ако дракона е върховната китайска зодия, символ на мощ и т.н., змията според китайците е символ на мъдрост (аре да се опровергая сега сам ;)).

Не опровергавай и не разбивай крехките ми илюзии, че ние змиите сме много, ама многоо ентелегентни, моля те.

Водната змия е хубаво и забавно същество.

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=12155

Скоро един ще има /отново/ изложба на змии. Колекцията съдържа представители на най-отровните змии населяващи земята.

. . .

Колегата, който се грижи за тях разказа някои много интересни факти за тях по време на миналогодишната изложба.

Препоръчвам ви да посетите и таз годишната . Има какво да се види и чуе.

Скоро ще знам повече за събитието и ще пиша, къде, кога и как може да бъде посетена изложбата.

. . .

Може да се снимате с пет метров питон и/или с Есмералда.

А коя е Есмералда - питайте Ласт Роман :-)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...