Отиди на
Форум "Наука"

Чернобил - 26.04.1986 г.


Recommended Posts

  • Мнения 327
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 54 минути, Frujin Assen said:

Втори епизод!

Във връзка с други теми или специално за сериала се лигавят така отвратително? Или само на мен ми се струва така....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 13 минути, Skubi said:

Във връзка с други теми или специално за сериала се лигавят така отвратително? Или само на мен ми се струва така....

Специално за теб!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, Skubi said:

Бравос на теб. Мисли за тях. Направи им форум. За атола Бикини и другите. Но там се грижи за тях, не тук. Или им направи форум....

Ние тук се грижиме за нас си. Какво и как са правили братушките и братските правителста верни на тях, по последиците на Чернобил. И ако наистина си толкова добродушен самаританец, разгледай там където си, как фигурира това при твоите познати, съседи. Какво и как си спомнят от тогава. Аз писах, цитирах затова, че практически унгарсото правителство от първият ден почва да прави роудшоу по посолствата за да предотвари щетите от ембаргото срещу источните стоки. Дотогава минимално се грижи за опазването на населението. Да не се  "паникюсва". Е затова трябваше и това, че унгария едвам се засегна. Докато българия и балкана доста получи след обръщането на ветровете....И освен разни военни глупости друго не можахте да изровите на форума. Нищо няма. И не затова, че не било мерено, ами наверно защото било засекретено и/или унищожено. За югославия, гърция, кипър, турция нищо незнаем.....

Паниката е много важна и полезна. Често при аварии , пожари, срутвания в кина , стадиони , концерти, дискотеки, шопинг центрове   80 - 90 % от жертвите са предизвикани от паниката и задушаване до вратите и само 10 - 20  % от пожара или срутването.  Реално всички се хвърлят към  вратите , блокират ги и задните стъпкват , задушават и убиват предните редици. Пьрвите падат викърви , по точно разтъпкани , заради паника. 

Тука имаше проблем с 2 влакчета на метрото.  Изгасва тока , вратите автоматически се отварят  Смели хора просто извикали

- БЕЗ ПАНИКА ! ИЗЛИЗАМЕ ПРЕЗ ВРАТИТЕ БАВНО ПО ЕДИН В ТЪМНИНАТА ! ДВИЖИМ СЕ БААНО ЕАПРЕД КЪМ СТАНЦИЯТА !  В КОЛОНА ПО ЕДИН. СВЕТЛИНА ОТ МОБИЛНИЦИТЕ . 

Всичко мина без нито една жертва !!! Ето какво значи ХЛАДЕН РАЗУМ !

Двама трима паникьори и истерички и щеше да има  десетки жертви ! Смели хора !

За отделен филм за атолите и фукусимите , в Свободния Свят такова нещо не се приветствува , кагебетата в демократичните страни не дават информация и не поръчват филми. Пък и не знам еквадорски език , и наоколо няма еквадорски посолства ) .

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

За отделен филм за атолите и фукусимите , в Свободния Свят такова нещо не се приветствува , кагебетата в демократичните страни не дават информация и не поръчват филми. Пък и не знам еквадорски език , и наоколо няма еквадорски посолства ) .

Не буди отново жалост и умиление в потребителите на форума.

При теб всичко е наред - знаеш правилния език и ще бягаш в правилните пАсольства.

Разкрит си Щирлиц

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Frujin Assen said:

Специално за Скуби!

Клим Жуков разказва за изпитанията на атола Бикини.

 

Не ме интересуват тези маймуни....Тук за чернобилският и балканският атол дискутираме. За тую да кискаме....

 Képtalálat a következÅre: âcsernobil gyermekeiâ

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

А за това дали ще може?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Бопалска_катастрофа

Или викаш само комунистите не се интересуват от хората...

Цитирай

Някои вестници през 1984 г. съобщават, че собствениците на завода в първите часове преднамерено крият състава на отровното вещество, за де не разгласяват търговската тайна на предприятието. Това увеличава броя на жертвите, тъй като не дава възможност на лекарите да подберат ефективно лечение.

Ауууу, ма тва са ефективни мениджъри. Неее, те не могат да постъпят така.

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

А за това дали ще може?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Бопалска_катастрофа

Или викаш само комунистите не се интересуват от хората...

Ауууу, ма тва са ефективни мениджъри. Неее, те не могат да постъпят така.

 

Тъй като е знайно , че в Америка бият негрите е нормално в темата за Чернобил да се появят и Бопал , Бикини и излюблената на заДушевния Трол Фукушима..

Лично аз съм гледал няколко документалки  по въпроса.

Специално за Бопал мисля , че беше в поредицата ,,Минути до катастрофата,, , така че темите не са табу.

Интересно ще е обаче модератора да пусне и съответния американски аналог на двата малоумни папагала , в който да се лъже и маже като дърт ром само и само да се оневинят съответните виновници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

А за това дали ще може?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Бопалска_катастрофа

Или викаш само комунистите не се интересуват от хората...

Ауууу, ма тва са ефективни мениджъри. Неее, те не могат да постъпят така.

 

Почваш да доближаваш в душковските височини.....:cool2:

Какво общо има с една чисто химическа катастрофа с една атомна? Защото ако бихме обсъждали големите химически катастрофи, аварии и например разказваш за чудесните времена когато Русе биваше опушван редовно отвъд Дунава.....Ще кажа ОК. Ако обсъждахме без или отговорноста на властите спрямо цивилните в това, че разрешават да работят опасни технологии, на опасни заводи в близоста на населени места. ОК. Но тук говорим за последиците на атомна катастрофа. За това, че ако го бяха този филм прожектирали само 10 години по-рано, може би населението на Фукуджима би настоявало за по-строги стъпки по-въпросът на безопасността. 

Но като и тогава и сега има организации, групи, хора, които от интерес, пари, или само ей така се опитват не само да елеминират, направят смешен, неаутентичен сегашният филим, ситуация, ами се опитват да изперат мръсното белю на тогавашните власти, отговорници. Да ги оправдават.

Бълваш барабар с Душко ред по ред разни други теми, репортажи/сякаш нарочно да отклониш темата/ но нито един документ неможа/хте/ да сложиш/те/ във връзка с това, че какви мерки са взели българските власти по повод радиацията постъпваща после зрива. Внася, раздава безплатно йод таблети, събира и унищожава реколтите обещетяване производитерлите или не? Правят ли после масови проверки за рак идруги заболевания... Нищо, нищо, нищо, нищо! Това е трагичното. Защото с това поущряваш сегашните властники да продължават да се държат с Теб, с мен, с другите българи като с проста рая, която мърмори, мърмори но като им хвърлим малко мръвка даси опече кебабчита и ракия да се нацицка са си доволни, и послушни и хъркат в кочината.😕

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Това което вие твърдите е, че мръсните комунидни изроди са извършили ужасяващо по своята природа престъпление, като са скрили информация от населението. Идеята е, че комунистите са уникално жестоки зверове людоеди, които жертват човешкия живот без да им мигне окото. Само където естествено "забравяте" да споменете, че подобно отношение към хората като към разходен материал е свойствено за всяка една власт и всеки един строй. Разбираемо е защо наблягате на това- за вас Чернобил е не толкова катастрофа, а просто поредно доказателство за уникалната мерзост на тоталитарния строй.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето ви още един пример за авария.

Аварията на завода Маяк. https://bg.wikipedia.org/wiki/Кищимска_катастрофа

Също много тежка ядрена авария, пак случила се в СССР. Но за нея не се шуми. Тя не интересува никого. Дали защото просто не се е случила отдавна, информацията за нея също е била скрита и не е намерила широк резонанс сред населението. Иначе казано малко трудно може да се използва за пропаганда...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Frujin Assen said:

Това което вие твърдите е, че мръсните комунидни изроди са извършили ужасяващо по своята природа престъпление, като са скрили информация от населението. Идеята е, че комунистите са уникално жестоки зверове людоеди, които жертват човешкия живот без да им мигне окото. Само където естествено "забравяте" да споменете, че подобно отношение към хората като към разходен материал е свойствено за всяка една власт и всеки един строй. Разбираемо е защо наблягате на това- за вас Чернобил е не толкова катастрофа, а просто поредно доказателство за уникалната мерзост на тоталитарния строй.

Точно така е. Поне в началните си времена комунистите такива бяха. После се по успокоиха но само козината си смениха. Не забравям, само не му е мястото, че всички тоталитарни режими си подхождат в това, че всеки гледа, чака приказ от горе защото личната самоинициатива е нещо непозволено. 

Във филмът точно това си пролича. Спазвай правилата, но те са зачертани с червен молив. Дадената задача трябва да се изпълни. При успуех, награда, при провал ти си виновен. И това което назначен за главен виновник каза, че с това че натисна аварийният бутон, той действа като детонатор. Конструкционна грешка, с която още години работиха подобни на чернобил АЕЦ-и. Да. Провалата на перестройката от там почна. Защото се доказа, че с тази номенклатура управлявване на каквато и да е била демократична страна е невъзможно. И от там взеха инициативата Путин и неговите колеги, да изградят това което изградиха за сега. Капитализъм базиран на олигархи сделани от КГБ СССР. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Frujin Assen said:

Ето ви още един пример за авария.

Аварията на завода Маяк. https://bg.wikipedia.org/wiki/Кищимска_катастрофа

Също много тежка ядрена авария, пак случила се в СССР. Но за нея не се шуми. Тя не интересува никого. Дали защото просто не се е случила отдавна, информацията за нея също е била скрита и не е намерила широк резонанс сред населението. Иначе казано малко трудно може да се използва за пропаганда...

 

 

Успяха да я премълчат, защото тогава европа още немаше тази технология с която да детегтират , а САЩ беше враг. И така казано си е беше вътрешен проблем.

Но за 1990 година по натиск на населението все така си е закрит....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, ДеДо Либен said:

Тъй като е знайно , че в Америка бият негрите е нормално в темата за Чернобил да се появят и Бопал , Бикини и излюблената на заДушевния Трол Фукушима..

Лично аз съм гледал няколко документалки  по въпроса.

Специално за Бопал мисля , че беше в поредицата ,,Минути до катастрофата,, , така че темите не са табу.

Интересно ще е обаче модератора да пусне и съответния американски аналог на двата малоумни папагала , в който да се лъже и маже като дърт ром само и само да се оневинят съответните виновници.

Има Документални филм - разследване претендиращи за ОБЕКТИВНА БЕЗПРИСТРАСТНА ИСТИНА въздействащи на РАЗУМА  , има и ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ФИЛМИ въздействащи на ЧУВСТВАТА .  

Документалния филм показва анализира и грешки и правилни решения , там рядко има чисто 100 процента некадърници и чисто 100 процента герои .

В пропагандата героя е смел , умен , съобразителен 99 % от героите са американец който спасява ВСЕЛЕНАТА от агресивните бунаци и некадърници . В савецките филми героите бяха  разведчици и партизани , а в английските божественния Агент на Нейно Вел. - моя любим 007 . В реалния живот , някой може да допусне груба грешка и после  с геройска постьпка да се опита да я компенсира  . Може някой да е умен но страхлив и нерешителен. Може да е смел но глуповат. Умния би решил проблема с 10 жертви ама е нерешителен , смелия я е решил със 100 жертви. Ако обаче умувахме и чакахме щяхме да имаме 1000 жертви. Кой е герой и кой е престьпник ? За смелия глупак 100 те жертви го считат за виновен, умния  страхливец го счита ща престьпник . Ама без него шяхме да загинем 1000 души докато чакахме умника .

Абе със ЗАДЕН УМ всички сме ГЕНИИ ! Сталин , Рузвелт , Чърчил, Ромел, Жуков , Айзенхауер  ги слагаме в малкото си джобче. Аз днеска мога да кажа на Айзенхауер къде и как да направи десанта по - добре !

Дядо Либене , това е РЕАЛНИЯ СВЯТ ,  за разлика от идеалния свят на пропагандата .

Явно за всички аварии има и виновни има и герои , които жертвайки се намалят жертвите , има и пожарникари и миньори пратени безсмисленно на смърт. Чернобил в Украйна не е нито първата нито последната човешка грешка . Трябва да се анализира с хладен разум . Филма не е анализ , не е документален а психологически въздейсващ в правилната посока .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Почваш да доближаваш в душковските височини.....:cool2:

Какво общо има с една чисто химическа катастрофа с една атомна? Защото ако бихме обсъждали големите химически катастрофи, аварии и например разказваш за чудесните времена когато Русе биваше опушван редовно отвъд Дунава.....Ще кажа ОК. Ако обсъждахме без или отговорноста на властите спрямо цивилните в това, че разрешават да работят опасни технологии, на опасни заводи в близоста на населени места. ОК. Но тук говорим за последиците на атомна катастрофа. За това, че ако го бяха този филм прожектирали само 10 години по-рано, може би населението на Фукуджима би настоявало за по-строги стъпки по-въпросът на безопасността. 

Но като и тогава и сега има организации, групи, хора, които от интерес, пари, или само ей така се опитват не само да елеминират, направят смешен, неаутентичен сегашният филим, ситуация, ами се опитват да изперат мръсното белю на тогавашните власти, отговорници. Да ги оправдават.

Бълваш барабар с Душко ред по ред разни други теми, репортажи/сякаш нарочно да отклониш темата/ но нито един документ неможа/хте/ да сложиш/те/ във връзка с това, че какви мерки са взели българските власти по повод радиацията постъпваща после зрива. Внася, раздава безплатно йод таблети, събира и унищожава реколтите обещетяване производитерлите или не? Правят ли после масови проверки за рак идруги заболевания... Нищо, нищо, нищо, нищо! Това е трагичното. Защото с това поущряваш сегашните властники да продължават да се държат с Теб, с мен, с другите българи като с проста рая, която мърмори, мърмори но като им хвърлим малко мръвка даси опече кебабчита и ракия да се нацицка са си доволни, и послушни и хъркат в кочината.😕

 

Така е и румънците когато отровиха Тиса с тежки метали от една мина в Трансилвания , после мръсотията мина  през Унгария , Сърбия , България и се върна в Румьния по Дунава няма общо . Малко шум , ама не е безчовечно престьпление. Все пак Румъния вече беше не диктатурата на Чаушесско , а демократична република в ЕС .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Ето ви още един пример за авария.

Аварията на завода Маяк. https://bg.wikipedia.org/wiki/Кищимска_катастрофа

Също много тежка ядрена авария, пак случила се в СССР. Но за нея не се шуми. Тя не интересува никого. Дали защото просто не се е случила отдавна, информацията за нея също е била скрита и не е намерила широк резонанс сред населението. Иначе казано малко трудно може да се използва за пропаганда...

Защо не говоря и за Кищимската катастрофа:

-   темата е"Чернобил - 26.04.1986 г." Ако смятате, че да се говори по нея е политическа пропаганда - просто я затворете.

-   интересува ме Чернобилската авария , защото тя пряко и лично ме засяга - валял ме е радиоактивен дъжд от Чернобил и до сега в България, където живея има радиоактивни замърсявания от Чернобил. Да не говорим за болестите, когато се чудиш - дали пък не е от Чернобил.

Ако искате да говорите за други катастрофи - защо не си отворите теми за тях? Да, ама така няма да можете да пречите на тази тема, а вие сте призвани да защитавате комунизма и СССР.

Хората от страни го казаха - смислените дискусии следват зададената тема. Аз мисля, че пропагандаторите сте точно вие с Душко и не само това, но и задръствате форума с глупости.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Skubi said:

Не ме интересуват тези маймуни....Тук за чернобилският и балканският атол дискутираме. За тую да кискаме....

 Képtalálat a következÅre: âcsernobil gyermekeiâ

Това не са ли децата на ветераните пилоти от Виетнам, използвали милиони литри дефолиант Агент Оранж - Тетра хлорид бензо диоксин за унищожаване на джунглата и партизаните вьв Виетнам ? Жертвите са 5 милиона души и милиони деца виетнамчета и американчета .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Du6ko said:

Така е и румънците когато отровиха Тиса с тежки метали от една мина в Трансилвания , после мръсотията мина  през Унгария , Сърбия , България и се върна в Румьния по Дунава няма общо . Малко шум , ама не е безчовечно престьпление. Все пак Румъния вече беше не диктатурата на Чаушесско , а демократична република в ЕС .

Стана авария на златната мина, където с помоща на циан промиват златото от копаната руда. Стана авария, защото язовирът за утайване на мътилката се препълни заради подобни проливни дъждове, къквито и сега ни валят и проми опорната стена която беше само от почва. 

Толкова стана, че прекратиха мината и досега не са дали разрешение да се работи с циан. Макар и да се натиска австралийската фирма.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Утечка_цианида_в_Бая-Маре

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Doris said:

Защо не говоря и за Кищимската катастрофа:

-   темата е"Чернобил - 26.04.1986 г." Ако смятате, че да се говори по нея е политическа пропаганда - просто я затворете.

-   интересува ме Чернобилската авария , защото тя пряко и лично ме засяга - валял ме е радиоактивен дъжд от Чернобил и до сега в България, където живея има радиоактивни замърсявания от Чернобил. Да не говорим за болестите, когато се чудиш - дали пък не е от Чернобил.

Ако искате да говорите за други катастрофи - защо не си отворите теми за тях? Да, ама така няма да можете да пречите на тази тема, а вие сте призвани да защитавате комунизма и СССР.

Хората от страни го казаха - смислените дискусии следват зададената тема. Аз мисля, че пропагандаторите сте точно вие с Душко и не само това, но и задръствате форума с глупости.

И мене ме валя радиоактивен дъжд от Чернобил , дишах праха от обеднения уран от Сьрбия и Косово , комунистите и даже капиталистите ми слагаха инжекции - имунизации и ми пломбираха зъбите без да ме питат ! И заради Чернобилския дъжд и обеднения уран и заради имунизациите и пломбите може би с живак остарях и даже понякога боледувам ! Ех , какво момче бях преди Чернобил ... А сега имам и сиви косми на главата. А някои съученици ги гледам - нямат коса ! Някои свръхтегло , някои кръвно. А като деца преди Чернобил ги дърпах за косата ! 

Руски либерал се събужда сутринта , прегръща жена си , целува и и казва .

- Проклет П .

- Какво ти е виновен президента пък в кревата ?    Пита жената .

- При Брежнев беше друго  , нима не помниш , като се запознахме ? 

Но радиация , имунизация , пломби , лекарства , дизел и ние страдаме.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Du6ko said:

Това не са ли децата на ветераните пилоти от Виетнам, използвали милиони литри дефолиант Агент Оранж - Тетра хлорид бензо диоксин за унищожаване на джунглата и партизаните вьв Виетнам ? Жертвите са 5 милиона души и милиони деца виетнамчета и американчета .

Не. И не прави на толкова прост колкото не си. Ако цъкнеш на снимката можеш да избереш менюто за търсене на изворът на къртината с помоща на Гугъл. Но ако имаш малко пипи можеш да догадаеш кога и къде са правени снимките защото лицата на децата не са скрити. както по сегашному е ПС.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Du6ko said:

И мене ме валя радиоактивен дъжд от Чернобил ,

СТОП. Вижда се, Душко вижда се. Има на които силно, на други хич не е засегнат оргънизмът, менталните свойства......Но има пък на които силно е засегнат......Селави!😂🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 7 часа, Doris said:

Защо не говоря и за Кищимската катастрофа:

-   темата е"Чернобил - 26.04.1986 г." Ако смятате, че да се говори по нея е политическа пропаганда - просто я затворете.

-   интересува ме Чернобилската авария , защото тя пряко и лично ме засяга - валял ме е радиоактивен дъжд от Чернобил и до сега в България, където живея има радиоактивни замърсявания от Чернобил. Да не говорим за болестите, когато се чудиш - дали пък не е от Чернобил.

Ако искате да говорите за други катастрофи - защо не си отворите теми за тях? Да, ама така няма да можете да пречите на тази тема, а вие сте призвани да защитавате комунизма и СССР.

Хората от страни го казаха - смислените дискусии следват зададената тема. Аз мисля, че пропагандаторите сте точно вие с Душко и не само това, но и задръствате форума с глупости.

АААА не! Скуби си призна. Вас не ви интересува самата катастрофа. А вината на мръсните комунуидни изроди които скриха информацията за нея!

А сега си задай въпроса. А защо я скриха?

Дали защото са людоеди и искаха да се наслаждават на мъките на хората? Или защото знаеха, като признаят големината на катастрофата незабавно тя ще бъде раздута още повече независимо от фактите? След което ще последват логични изводи и искания. А след като допуснахте тази огромна катастрофа и очевидно не можете да се справите с нея не е ли време да си ходите от власт, за да дойдем ние?

Тоест става въпрос за политика и от двете страни.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...